/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F457%2F24817dbdb9a1136d5f164214f78a4518.jpg)
Понад 145 тисяч силовиків-пенсіонерів призовного віку не мобілізовані
В Україні залишається значна кількість пенсіонерів силових структур призовного віку, які не беруть участі в обороні держави. За даними Міністерства соціальної політики, наразі понад 145 тисяч чоловіків віком до 60 років, які не мають інвалідності, не працюють і не мобілізовані, продовжують отримувати пенсії за вислугу років.
Йдеться про частину з понад 635 тисяч пенсіонерів силових відомств, що мають спеціальний статус. Середній вік виходу на пенсію у цій категорії становить 51 рік. Кожен четвертий із них — чоловік, який перебуває у межах призовного віку, однак не бере участі у бойових діях.
Система пенсійного забезпечення для військових і працівників силових структур була сформована задовго до початку повномасштабної війни. Вона передбачає достроковий вихід на пенсію (від 45 років за наявності 25 років служби) та виплати в обсязі до 70 відсотків від грошового забезпечення. Утім, участь у бойових діях не є вирішальним чинником для нарахування пенсій, що викликає суспільні запитання щодо справедливості такої системи.
Натомість мобілізовані військовослужбовці, які безпосередньо захищають державу, практично не мають пенсійних переваг порівняно з тими, хто проходив службу у мирний час. Єдине, що передбачено для них — можливість дострокового виходу на пенсію на п’ять років раніше.
З огляду на ці дисбаланси уряд вже готує законодавчі зміни. У Кабінеті Міністрів заявили про намір переглянути пенсійне законодавство, аби закріпити пільги саме для учасників бойових дій і зробити систему більш справедливою.