/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F75136111242908282e5112466c0ca5f8.jpg)
Повернулися, але залишаться не всі: чому українці повертаються на батьківщину — і чому знову виїжджають
Звідки і чому повертаються додому українці із закордонної відлучки? На це запитання відповідає маркетолог Андрій Федотов, аналізуючи нещодавнє дослідження — і звертає увагу на деякі вельми характерні тенденції…
Звідки повертаються українці із-за кордону — результати останнього опитування.
В цифрах — приблизно 100 000 осіб повертаються кожні шість місяців. Серед тих, хто повернувся понад рік тому, 93% прибули з країн ЄС. Цей показник знизився до 77% серед осіб, що нещодавно повернулися. Водночас зросла частка повернень з таких країн, як Канада (з 1% до 8%), Молдова (з 2% до 6%) і Болгарія (з 4% до 8%).
Основними причинами повернення з-за кордону були емоційні та сімейні мотиви, хоча працевлаштування і житло залишаються важливими додатковими чинниками. 70% осіб, що повернулися з-за кордону, назвали головною причиною бажання повернутися додому або возз’єднатися з родиною, порівняно з лише 34% ВПО, що повертаються.
18% осіб, що повертаються з-за кордону, були зайняті домашніми справами, доглядом за дітьми або перебували у відпустці по догляду. Серед тих, хто шукав роботу, 35% назвали обмежену кількість вакансій основною перешкодою, а 20% — відсутність гнучкого графіка. Серед тих, хто не шукав роботу, 17% назвали домашні обов’язки чи догляд за дітьми ключовою причиною.
Чи поїдуть назад? Майже кожна четверта особа (24%), що нещодавно повернулася з-за кордону повідомила, що розглядає можливість знову залишити своє теперішнє місце проживання. Майже кожна п’ята (18%) розглядає можливість знову виїхати за кордон.
Автор висловлює особисту думку, яка може не збігатися із позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.
Важливо ЄС продовжив тимчасовий захист для українських біженців: як довго він діятиме