“Світ почув нас”: у Лондоні відкрили артсимвол-нагадування про військових з ампутаціями
“Світ почув нас”: у Лондоні відкрили артсимвол-нагадування про військових з ампутаціями
У Лондоні відбулася презентація міжнародної інформаційно-гуманітарної кампанії на підтримку України – Ukraine: Defending Freedom, повідомив Superhumans Center у Facebook. Презентація ініційована Superhumans Center за участі британського підприємця Річарда Бренсона та чемпіона світу з боксу Олександра Усика.
Ключовий візуальний символ кампанії – модифікована статуя Флоренс Найтінгейл, розташована в районі Вестмінстер. Традиційна лампа в її руках замінена на сучасний біонічний протез у кольорах українського прапора, як “нагадування світу про те, якою ціною Україна бореться за свободу”. Ukraine: Defending Freedom має на меті не лише інформувати світову спільноту, а й посилити підтримку українських ветеранів та поранених цивільних.
Кампанія розповідає історії українських та іноземних воїнів і волонтерів, які втратили кінцівки під час війни, але не втратили гідності й сили жити. Серед героїв – Едді, британський волонтер, який отримав протези в Superhumans після поранення в Україні, та Руслана, 22-річна ветеранка ЗСУ, яка після втрати ноги не лише відновилася, а й долучилася до команди центру як співробітниця. Загалом у кампанії представлені п’ятеро людей, чиї історії стали частиною глобального меседжу про незламність, детально їх можна побачити на офіційному сайті ініціативи.
“Для України — ще один голос, ще одна платформа, яка говорить про наш біль і силу на всю планету. Для світу — нагадування, що свобода має ціну. І сьогодні її платить Україна”, – пишуть в Superhumans Center.
Нещодавно міжнародна команда нейронауковців представила новий підхід до зменшення відторгнення протезів організмом. Вчені розробили нейропериферійні імпланти з вбудованими молекулами дексаметазону – протизапального препарату, який пригнічує імунну реакцію та дозволяє електродам “вбудовуватись” у нервову систему без рубцевого утворення. На думку науковців, це відкриття може значно знизити ризик відторгнення нейропротезів у майбутньому. Очікується, що після клінічних тестувань розробка отримає практичне застосування у військовій та цивільній реабілітації.