MY.UAНовини
Трамп реально мочить Росію, США опинилися перед складним вибором - Загородній
Трамп реально мочить Росію, США опинилися перед складним вибором - Загородній

Трамп реально мочить Росію, США опинилися перед складним вибором - Загородній

Трамп зіткнувся із серйозною дилемою, яка може змусити його розправитися з Росією, вважає Тарас Загородній.

Риторика президента США Дональда Трампа щодо агресора Росії та її керівника Володимира Путіна стала різко змінюватися. Трамп неодноразово жорстко критикував свого попередника Джо Байдена і звинувачував демократів у нездатності домовитися з Москвою, але, схоже, поступово переконується в тому, що альтернативи силовій дипломатії не існує. Вашингтон попередив Росію і країни, які купують її нафту і газ, про серйозні санкції, якщо не буде мирної угоди між Києвом і Москвою. У Кремлі дуже серйозно сприйняли заяви Трампа, а Путін поки що не наважується їх коментувати.

В інтерв'ю Главреду політичний експерт Тарас Загородній розповів, які висновки треба зробити із заяви Трампа про Росію та озброєння для України, пояснив, чому Європа має запроваджувати рішучі санкції проти Москви, розкрив ключову дилему Вашингтона, пояснив, як може працювати потенційний закон США про санкції проти економічних союзників Росії та назвав сценарій дій для України.

Президент США Дональд Трамп виступив зі своєю довгоочікуваною заявою. Ми почули про вирішення питання з постачанням озброєнь Україні, ультиматум Росії та її економічним партнерам і про безглуздість розмов з Путіним. Як ви оцінюєте слова Трампа? Наскільки рішуче налаштований Вашингтон?

Головне - є гроші від НАТО на закупівлю американської зброї. Трамп при слові "гроші" одразу пожвавлюється і готовий продавати. А все інше - танці з бубнами, які там існують - це лише частковості. Що стосується заяви на адресу Росії - Трамп хазяїн свого слова: дав Москві 50 днів, а потім уже за 3 дні може щось змінитися.

Наше завдання - розуміти, що головні санкції мають виходити від України. Треба довбати по території Росії і терміналах у Балтійському морі.

На мій погляд, більш важливі речі відбулися 1 липня, коли Євросоюз ухвалив рішення уважно перевіряти іноземні судна біля Датських проток і їх затримувати. Ось це - конкретика. А все інше - дипломатія та інтереси Сполучених Штатів Америки.

Трамп може швидко змінювати свої рішення, ключове - Україна отримає військову допомогу, зазначив Загородній / Главред

А як, за вашою оцінкою, сприймають посилення позиції Трампа в Кремлі? Як звичайну політичну риторику чи щось більш серйозне?

Бачу, що Кремль серйозно заметушився. Схоже, Лавров раптом поїхав до Північної Кореї та Китаю для того, щоб з'ясувати, що вони всі будуть робити з посиленням позиції Сполучених Штатів Америки, і як реагувати. З'явилися цікаві заяви від Кирила Дмитрієва (голова Російського фонду прямих інвестицій, парламентер зі США, - ред.), який раптом прокинувся і починає розповідати про те, що він завжди був за мир. Якщо пішли такі рухи, відбувається щось неприємне для Росії.

Крім того, важливо зазначити, що все-таки вирішилося питання з оплатою постачань озброєнь. Причому, дивіться, Трамп заявив про домовленості не з ЄС, а саме з НАТО. Після декількох стусанів і ляпасів, які були з боку американської адміністрації, Європа все ж набула потрібної твердості розуму. Думки почали рухатися в правильному напрямку і з'явилися гроші.

За словами Трампа, Україна отримає 17 систем ЗРК Patriot. Найімовірніше, йтиметься про 2-3 батареї із сімнадцятьма пусковими установками на суму в 3 мільярди доларів. Хто дав такі гроші? Ймовірно, Норвегія, у якої є такі ресурси.

Поліпшення ситуації з військовою допомогою серйозно турбує Кремль. Зірвати допомогу не виходить, до того ж якщо американці продаватимуть європейцям зброю, то передадуть і технології. Це неприємні новини для Кремля, які призведуть до посилення тиску на кремлівську еліту. Їй натякнуть: давайте, прибирайте цього психа, а далі будемо з вами розмовляти.

Дивіться відео, в якому Тарас Загородній розкрив плани Трампа щодо Росії:

Трамп амбітно заявив, що зброя на мільярди доларів швидко надійде до України і опиниться на полі бою. Наскільки таке посилення позначиться на ситуації у війні?

Будемо по факту дивитися на ситуацію. Гроші є - товар купується, це багато про що свідчить. До того ж Сенат схвалив ще $500 млн оборонної допомоги Україні. Подивимося, можливо, буде й більше.

А далі все впирається в Європу. Перше, що вона повинна зробити - вирішити питання зупинки нафтотранзиту через Балтійське море.

Що стосується України, Київ має розуміти: найкращі санкції - це удари по нафтових і нафтогазових терміналах на території Росії. Наприклад, на Балтійському морі. Ось, куди потрібно спрямовувати зусилля.

Ми бачимо низку рішень і авансів від США та Європи. А як усе це вплине на так званий переговорний процес між Україною і РФ?

Жодного реального переговорного процесу немає. Росія компостує мозок і не хоче припиняти вогонь, як того вимагають від неї США та ЄС. І тут позиція України полягає у наступному: ми з вами (Європою і Штатами) домовлялися про припинення вогню? Домовлялися, але Росія не хоче цього робити. Тож нехай Захід тепер швидше робить усе, що потрібно.

У Кремлі серйозно заметушилися, "елітам" можуть натякнути, що настав час усувати Путіна і починати перемовини - Загородній / Скріншот YouTube

Що цікавого могла б отримати Україна в рамках угоди НАТО і США щодо озброєнь?

Більше ми дізнаємося від військових. Наскільки я розумію, насамперед потрібні далекобійні ракети, щоб російські літаки не почувалися так вільно в повітрі. Україні цікаві ракети, ЗРК Patriot та інші системи ППО.

Ми чуємо безліч заяв про підготовку США до нових санкцій проти Росії. Наскільки сьогодні Трамп близький до таких рішень?

Давайте так. Хто купує нафту і газ у Росії?

Китай та Індія.

А ще хто?

Бразилія.

А ще?

Ще Європа. Начебто вона вже менше закуповує.

Правильно, Європейський союз. Американці ж не купують російську нафту і газ. Хто має припинити допомагати Росії фінансувати війну? Китай та Індія ж не хочуть.

Як їх усіх змусити це припинити?

Підривати танкери, бити по терміналах у Мурманську, які качають скраплений газ, зокрема, і в Європі - ось, як їх треба змушувати.

Тут треба дивитися в корінь. Американці європейцям завжди ставлять питання: як так виходить, що ви постійно вимагаєте допомоги, але водночас купуєте в Росії нафту і газ? Обсяг імпорту з Росії до США становить лише 30 мільярдів доларів, а товарообіг між Європою і РФ - 60 мільярдів євро, з яких 20 мільярдів - нафта і газ. А ще європейці закуповують у Росії аграрну та іншу продукцію. І Штати цілком резонно запитують у Європи, чому вона не купує американську нафту і газ. Але ж це питання виникало ще під час першої президентської каденції Трампа.

Саме Європа повинна впроваджувати санкції проти Росії. Ключове рішення - за європейцями, їм слід ухвалити потрібне рішення, а не Трампу. Чого всі так до Трампа прив'язалися? Дуже хитрі європейці! Кажуть Трампу: впроваджуй санкції. А самі що? На себе подивіться! А скільки грошей ви витрачаєте на війну? А скільки ще можете витратити? Так ви можете втричі збільшити допомогу Україні! Американці хочуть, щоб європейці почали ворушитися, а далі вже будуть дії за ситуацією.

Головними санкціями мають стати дії України, треба завдавати ударів по території РФ і портам у Балтійському морі, вважає Тарас Загородній / Вікіпедія

Самі Сполучені Штати вже позначили свою позицію - їм цікава Росія, особливо останні 150 років. Англосаксам завжди подобалася Росія як дуже зручна країна, яка не може з ними конкурувати і створює попит на безпеку США. Подібної позиції раніше дотримувалися, зокрема, Обама і Байден. Нічого не змінилося.

Але що цікаво, саме Трамп, найімовірніше, і буде могильником Росії. Тому що в рамках його політичного курсу у США та Росії фундаментальний і кардинальний конфлікт щодо нафти й газу, який жодним чином не можна розв'язати. Коли почалися проблеми в Росії з економікою? За Байдена росіяни якраз таки чудово почувалися, а ось під час каденції Трампа все значно погіршилося. Ціну на нафту знизили, а ОПЕК збільшив видобуток. І реалізація курсу Трампа триває.

Чи бояться американці розпаду Росії? Так, бояться. Трамп цього побоюється, але у нього, якраз таки через конфлікт щодо нафти і газу, виникає дилема: або дати заробити пацанам із Техасу, які є його спонсорами, або рятувати Росію. Але ж пацани з Техасу близько і легко можуть із Трампа спитати. Трамп і так мочить Росію, але американці розуміють: якщо натиснуть ще сильніше, можуть передавити, і потім бігай і шукай, у кого опинилася ядерна або хімічна зброя.

Чи потрібна Штатам Росія в такому вигляді? Якщо вони вирішать, нарешті, ухвалять рішення, що не потрібна, то Китай їх підтримає. Адже якщо Китай обиратиме між відносинами з РФ і Європою, він вибере Європу. І тоді буде ухвалено рішення взагалі ліквідувати Росію. США в такому разі Росію ніяк не врятують, тому що навколо неї зібралися сусіди, які її просто ненавидять. Є конкретні країни, які готові рвати Росію - серед них, зрозуміло, Україна і Туреччина з планом щодо тюркського світу аж до Тихого океану. Китай за певних умов взагалі не буде триматися за Росію. Навіщо вона Пекіну?

Сполученим Штатам дійсно цікава Росія як союзник у можливій війні проти Китаю. Але ж у Байдена з Обамою була така сама позиція. А то Байден так хотів нам допомагати - біг і спотикався. Ось і Дуда нещодавно нагадав, як американці затримували дозвіл на постачання Україні МіГ-29, аби з Росією нічого не сталося. А хто на 5 місяців затримав допомогу після Харківської операції? Адже не Трамп сидів і все це робив? І так поводяться американці.

Але Трамп якраз таки і добиває Росію, тому що іншого виходу немає. Економічна криза, яку Трамп провокує в усьому світі, все одно буде бити по Росії, оскільки ціна на нафту впаде.

Європі потрібно відмовитися від нафти і газу з Росії та посилити допомогу Україні, а не вимагати всіх рішень від Трампа - Загородній / Колаж: Главред, фото: УНІАН, Facebook

І все-таки, що буде з розпіареним американським законопроєктом про мита? Чи ризикнуть США запустити такі санкції, враховуючи можливі наслідки? Як на практиці може працювати такий закон?

Писк проти цього законопроєкту, насамперед, буде в Європи. Тому що вона тоді не купуватиме нафту і газ у Росії. Значно зачепить ця історія і Китай, який отримує нафту нафтопроводом із Росії. І якщо нафтопровід починається в Сибіру і закінчується в Китаї, китайцям буде складно казати, що прокачується нафта монгольська, казахська чи якась інша нафта, але куплена не в росіян. Усе конкретно і зрозуміло.

Що стосується Індії, там трохи інша історія. Якщо везти нафту морем із Росії до Індії, можна щось вигадати. Наприклад, перемішати нафту, поміняти документи танкерів, злити нафту з танкерів, а потім за документами буде проходити вже інша нафта. Її можна продати якимось островам, у яких немає товарообігу зі США, щоб не потрапити під мита. Потім така нафта може потрапити, зокрема, і до Китаю.

Загалом Ліндсі Грем (співавтор законопроєкту в США про мита в розмірі 500% проти економічних партнерів Росії, - ред.) каже, що це удар по Китаю. Індія тут іде в другій черзі, а Бразилія - у третій. Але Грем мовчить про ЄС. Але ж як у такому разі Орбан купить російську нафту? Теж буде говорити, що вітром надуло? Або скраплений газ із Мурманська? Підводних каменів багато.

Я вітаю цей законопроєкт і хочу, щоб його ухвалили. Тому що це років на 100. Кувалда з'явиться у кожного президента США, який буде нею рулити так, як хоче. Звичайно, Трамп може впровадити вторинні санкції проти Росії і своїм указом, як було проти Венесуели. Але американці так робити не хочуть, бо розуміють, що Росія балансує на межі. Вони позначили свою позицію ще 150 років тому, коли перший раз годували Росію і рятували її від голоду. США не хочуть розпаду Росії, але обставини працюють проти. Тому що треба вибирати між інтересами економіки, нафти і газовиробників США та інтересами Росії. І тут дійсно скрізь глухий кут.

Якщо США вирішать, що Росію треба ліквідувати, їй не допоможе навіть Китай, вважає Загородній / Колаж: Главред, фото: ua.depositphotos.com, УНІАН

У цій конфігурації не чинить жорсткого тиску на Росію і Китай. Навіщо Пекіну щось змінювати в Росії? Адже Путін йому усе віддає. А якщо виникне невизначеність, що тоді робити з Росією? Хто буде так системно віддавати ресурси?

Ми спостерігаємо політику балансів. Працює Realpolitik. І питання всієї цієї історії далеко не у США.

До речі, а як треба ставитися до жорстких заяв Ліндсі Грема? Це програма дій Республіканської партії і Трампа на майбутнє чи лише риторика?

Слова Грема - це не просто риторика. На республіканців тиснуть соцопитування, які показують, що політика Трампа виглядає не дуже добре. Трампа мочить консервативна преса, і йому це неприємно.

Минулого тижня номер газети New York Post, яку точно читає Трамп, вийшов на першій сторінці з убитим немовлям у Херсонській області. Написали все, що потрібно. А Трамп її точно читає. Чи розуміє він, що його замазують кров'ю? Я думаю, що розуміє. Чи хоче він, щоб його пов'язували з війною і далі? Швидше за все, ні. Є довгострокові інтереси США. Чи вийде у Трампа врятувати Росію? Ймовірно, що ні.

Таким чином, у Трампа не залишається іншого виходу, окрім як підтримати Україну? Адже та сама схема з відривом Росії від Китаю навряд чи життєздатна.

Забрати Росію в Китаю вже ніяк не вийде, це зараз уже зрозуміло. Думаю, у США зростатиме розуміння такої ситуації.

Втім, і для самої Росії хороших варіантів наразі немає. Лише агонія продовження війни.

Але ми маємо розуміти, що закінчення війни з переможним результатом, особливо зі сценарієм повернення до кордонів 1991 року, залежить виключно від України. Необхідер клепати свою зброю і довбати по Росії. Треба паралізувати залізницю і багато інших об'єктів.

Трамп добиває Росію, бо в нього немає іншого виходу - Загородній / Колаж: Главред, фото: скріншот YouTube, Кремль

Чого чекати Україні найближчим часом і до чого готуватися?

Треба не чекати, а діяти. Логіка політиків, як в Україні, так і на Заході однакова. Якщо не давати по голові, ніхто нікуди рухатися не буде.

Потрібно створювати обставини, коли США змушені будуть діяти. Хіба у Трампа було серйозне бажання бомбити Іран? Ні, він цього не хотів. Але Ізраїль поставив Трампа в таке становище, що він змушений був бомбити Іран.

У всіх свої інтереси, виходячи з яких виникають і дії.

Так, тому потрібно зробити з України актив. Будувати свою оборонку і довбати по території Росії. Треба ставити США в становище, коли американці прибіжать і будуть діяти. Думаю, Україна не проти такого сценарію, але все залежить виключно від нас. Від стимулювання і виробництва власного озброєння, включно з ракетами, які мають довбати по Росії.

Про персону: Тарас Загородній

Тарас Загородній - політтехнолог і експерт. Понад двадцять років займається політичним консалтингом, брав участь у виборчих кампаніях в якості політтехнолога, веде блоги в українських ЗМІ. Також його запрошують на політичні ток-шоу в якості експерта.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
ЄС запланував 100 млрд євро для України у бюджеті 2028-2034
Европейская правда
2025-07-16T18:43:35Z
Навіть в театрі примудрились «надиміти» з фінансами на ₴500 тис
Украина Криминальная
2025-07-16T18:25:28Z
Подорожчання продуктів у Полтавській області: ціни в магазинах різко змінилися
Политека
2025-07-16T18:01:46Z
Попри зростання середньої пенсії: більша частина літніх людей перебуває за межею бідності
24tv
2025-07-16T17:58:55Z
На США насувається боргова криза: експерт попередив про наслідки
TSN
2025-07-16T17:52:45Z
Пенсію індексуватимуть по-новому: як зміниться життя пенсіонерів
Знай
2025-07-16T17:37:29Z
Найпопулярніші визнали найгіршими: з'явився антирейтинг авіакомпаній Європи
24tv
2025-07-16T17:16:51Z
В Україні затвердили порядок е-маркування алкоголю та тютюну
УкраинФорм
2025-07-16T17:06:13Z
Reuters: росія не дотягує до бюджетного плану через дешеву нафту
iPress
2025-07-16T16:28:24Z
Оголошено склад нового уряду
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T18:43:13Z
У Європі не знали про план Трампа щодо купівлі зброї для України, – Reuters
24tv
2025-07-16T18:40:59Z
У Болгарії вже тиждень протестують через арешт опозиційного мера
Европейская правда
2025-07-16T18:40:13Z
Апеляційний суд залишив чинним вирок агенту ФСБ, який наводив ракетний удар на Луцький аеродром
InternetUA
2025-07-16T18:37:56Z
Більше не загадка: історик з'ясував, що насправді означає слово "гетьман"
GlavRed
2025-07-16T18:37:29Z
Угорщина заявляє про зниження рівня дипвідносин з Польщею
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T18:36:18Z
Путін надсилає світові послання, яке не сподобається Трампу — Sky News
TSN
2025-07-16T18:36:16Z
Хайп на покійнику. Навіщо Орбан висуває нові претензії до України
Gazeta UA
2025-07-16T18:34:14Z
Зеленський підписав документи до Ради про призначення Шмигаля міністром оборони
Лига
2025-07-16T18:34:10Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Курячий бульйон проти застуди: наскільки ефективна ця страва
24tv
2025-07-16T18:22:26Z
В Україні викрили постачання ліків до Росії
360ua.news
2025-07-16T17:46:49Z
Варто забути про цю рибу влітку: поради, які збережуть вам життя
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T17:00:15Z
Літо без кондиціонеру: як не "розтанути" від спеки у квартирі
GlavRed
2025-07-16T16:25:52Z
Що їсти, щоб забути про закрепи – секрети здорового кишківника
24tv
2025-07-16T16:10:55Z
Каракурт і не тільки: які отруйні павуки є в Україні
24tv
2025-07-16T16:06:53Z
Вчені перевернули уявлення про причини ожиріння – дослідження
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T16:03:09Z
Почали антидепресанти і зникло лібідо? Лікарка розповіла, що робити в такому випадку
Знай
2025-07-16T15:52:52Z
За матеріалами СБУ тюремні строки отримали ще шість зрадників, які воювали проти Сил оборони
Украина Криминальная
2025-07-16T18:43:50Z
Він бачив усе – сльози, прощання, втрати: який зараз має вигляд вокзал у Покровську
24tv
2025-07-16T18:34:06Z
Графік відключення світла в Чернігівській області: кого попередили
Политека
2025-07-16T18:31:12Z
Кривавий удар КАБом по магазинах Добропілля: скільки людей загинуло та поранено
TSN
2025-07-16T18:31:11Z
Росіяни скинули КАБ на магазин: моторошні кадри атаки на Добропілля
24tv
2025-07-16T18:28:34Z
Удар по Добропіллю: Зеленський обіцяє відповісти Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T18:25:17Z
Піщана буря накрила Одесу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T18:24:16Z
На Буковині заборонили поїздки на мотоциклах та мопедах: коли діятимуть обмеження
Фокус
2025-07-16T18:16:41Z
На Буковині 10-х посадовців підозрюють у розтраті ₴10 млн з бюджету під час закупівель та розгляду земельних питань
Украина Криминальная
2025-07-16T18:10:32Z
Сирський обговорив з новим командувачем Об’єднаних сил у Європі пакет озброєнь для України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T18:42:58Z
Уже ефективно збивають "Шахеди": що відомо про дрони-перехоплювачі ODIN Win Hit
24tv
2025-07-16T18:42:47Z
Двох знаків зодіаку переслідуватиме удача 17 липня: хто у списку щасливчиків
GlavRed
2025-07-16T18:37:31Z
Посол України в Нідерландах вшанував пам'ять жертв трагедії МН17
УкраинФорм
2025-07-16T18:34:43Z
Помстився клієнтам: працівник російського "Вкусно — и точка" плював у бургери
Фокус
2025-07-16T18:22:49Z
Розробники з Південної Кореї створять власний аналог української крилатої ракети Нептун
InternetUA
2025-07-16T18:16:46Z
Куди зникають українські птахи? Орнітолог назвав рідкісні та вимерлі види
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T18:15:28Z
20% українців не використали 908 грн на книги - їх повернуть державі
Комсомольская правда
2025-07-16T17:42:48Z
Продукти для ЗСУ: військові частини цьогоріч повідомили про понад тисячу порушень умов контрактів
УкраинФорм
2025-07-16T17:31:40Z
Міжнародна мистецька акція «Знаки ідентичності»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T18:39:09Z
У чоловіка Наді Дорофєєвої сталося лихо - що відбулося
GlavRed
2025-07-16T18:37:27Z
Вийшов перший трейлер 5-го сезону серіалу "Дуже дивні справи": коли буде реліз
Фокус
2025-07-16T18:10:09Z
Стартував нацвідбір фільму-кандидата від України на «Оскар»
УкраинФорм
2025-07-16T18:01:44Z
У Мексиці стартує цикл онлайн-ефірів про українську музику
УкраинФорм
2025-07-16T17:13:04Z
Відома українська акторка Ада Роговцева розповіла, ким могла б стати, якби не акторство
24tv
2025-07-16T17:06:06Z
15-річний британський актор Оуен Купер став наймолодшим номінантом на премію "Еммі"
Комсомольская правда
2025-07-16T16:40:00Z
Тизер п’ятого сезону серіалу «Дивні дива»
Кино-Театр
2025-07-16T16:28:53Z
Стали фаворитами: 10 найпопулярніших серіалів на Netflix, у які закохалися українці
24tv
2025-07-16T15:58:31Z
В Ужгороді телеграм-канал поширював відео з жорстоким вбивством котів: поліція встановила деталі
24tv
2025-07-16T18:22:29Z
Працівник популярної російської мережі швидкого харчування плюнув у бургер відвідувача
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T18:12:37Z
У Чернівцях зросла кількість жертв російської атаки 12 липня
1News
2025-07-16T17:52:24Z
Шахраї, представляючись податківцями, збирають гроші ніби то на ЗСУ
InternetUA
2025-07-16T17:31:52Z
Росіяни атакували дронами Дніпровський район Херсона, троє постраждалих
УкраинФорм
2025-07-16T17:31:38Z
Син української посадовиці продавав наркотики: йому загрожує до 10 років тюрми, — ЗМІ
Фокус
2025-07-16T16:58:37Z
На Київщині викрито ОЗГ, яка отримала ₴122 млн доходу з виробництва контрафактної кави відомих брендів
Украина Криминальная
2025-07-16T16:40:07Z
РФ скинула 500-кілограмову авіабомбу на Добропілля: моторошні фото
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T16:34:45Z
На Закарпатті поліція розпочала перевірку через жорстоке поводження з котами: зловмисника шукає кіберполіція
InternetUA
2025-07-16T16:31:50Z
Скільки коштує відпочинок у Хорватії: блогерка розповіла про витрати
24tv
2025-07-16T18:42:41Z
Авіакомпанії мовчать про це: коли найкраще купувати авіаквитки, аби не витратити всі гроші
24tv
2025-07-16T18:33:40Z
Усе "позриває": яку сіль не можна використовувати для консервації
GlavRed
2025-07-16T18:25:11Z
Відпочинок сотень туристів в Італії перетворився на жах
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T18:04:38Z
Навіть "ліниві" господині так готують кабачки: простий рецепт на зиму
Telegraf
2025-07-16T18:01:26Z
Не зникає після сварки, та готує вечерю: що насправді означають здорові стосунки
Знай
2025-07-16T17:52:57Z
Коли збирати цибулю влітку 2025 року: як зробити, щоб урожай пролежав довше
GlavRed
2025-07-16T17:25:29Z
Друга хвиля врожаю: городниця розкрила секрет, що можна виростити після картоплі
GlavRed
2025-07-16T17:25:01Z
Яку температуру ставити на кондиціонері влітку для комфорту та економії
24tv
2025-07-16T16:46:31Z
Рекордсмен ветеранів: Фабіо обійшов Роналду за матчами у 2025 році
Football.ua
2025-07-16T18:25:21Z
Боелі: Ми й мріяти не могли про кращий результат для Челсі
Football.ua
2025-07-16T18:22:58Z
Контрольний матч Динамо знову програло: Осієк забив один гол
1News
2025-07-16T18:01:26Z
Блискавка вбила призера Олімпіади-2010
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T17:57:53Z
Ветерани ДТЕК підтримають Усика під час бою в Лондоні
TSN
2025-07-16T17:52:41Z
Педріньйо: Шахтар підходить до гри максимально серйозно, про недооцінку суперника не може бути й мови
Football.ua
2025-07-16T17:52:20Z
Вусік вийшов на відкрите тренування у футболці "Free Azovstal defensaers"
Комсомольская правда
2025-07-16T17:31:20Z
Мілан націлився на нігерійського форварда Генка
Football.ua
2025-07-16T17:25:50Z
"Скрябін" і треки про козаків: 3 найкращі пісні, під які Олександр Усик виходив на ринг
24tv
2025-07-16T17:16:44Z
Вартість електромобілів виробництва США може вас здивувати
Топ Жир
2025-07-16T18:18:05Z
Нова електрична версія Ford Bronco: потужний позашляховик, який не продаватимуть у США
Топ Жир
2025-07-16T17:18:49Z
Tesla анонсувала подовжену 6-місну версію Model Y L
AutoCentre
2025-07-16T17:07:56Z
Range Rover готує перший електропозашляховик — Bentley-комфорт, 542 к.с. та 118 кВт•год
ITC
2025-07-16T16:40:27Z
Викрито подовжену версію Tesla Model Y: не лише більше місця для ніг
Топ Жир
2025-07-16T16:34:32Z
Може з'явитися в Україні: представлено новий кросовер Chevrolet за ціною "Дастера"
Фокус
2025-07-16T16:31:20Z
Ця BMW M3 — найважча у своєму поколінні, але й найшвидша за всю історію
Топ Жир
2025-07-16T16:04:33Z
Дилєри вплинули, і Ford змушений відкласти відхід з європейського ринку легкових авто
Топ Жир
2025-07-16T15:34:45Z
З автографом легенди: на продаж виставили спорткар Айртона Сенни
Фокус
2025-07-16T14:58:02Z
Буріння артезіанських свердловин на твердих породах: виклики і технології
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T18:03:31Z
Новий iPhone вийде з екраном Samsung: інсайдер розкрив неочікувані плани Apple
Фокус
2025-07-16T17:58:34Z
Штучний інтелект тепер може бачити все, що ви робите на екрані: як це працює
Фокус
2025-07-16T17:52:54Z
5G в Україні: коли запрацює і чому не раніше 2027
InternetUA
2025-07-16T17:16:27Z
Потужний спалах на Сонці утворив розлом розміром у відстань від Землі до Місяця
24tv
2025-07-16T17:06:49Z
Китай створює кіборгів-бджіл, а Росія – щурів: як це можуть використати на війні чи для розвідки
24tv
2025-07-16T17:04:51Z
Як зекономити на продажі житла: в США є платформа без рієлторів
24tv
2025-07-16T17:00:30Z
Плював у бургери та втрапив у скандал: у Мережі завірусилось відео з працівником фастфуду
TSN
2025-07-16T16:52:33Z
Три види змій живуть біля Чорнобильської АЕС: вчені назвали, які з них є небезпечними
TSN
2025-07-16T16:51:05Z