/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2Fd2e2130ad772e7d53a13ce3ef7834b8e.jpg)
Знайшли мертвим у підземному переході: як загинув і де похований актор Віталій Лінецький
Актора не стало у 42 роки
Деякі українські актори були на хвилі популярності, але раптово пішли із життя. Наприклад, зірка "Золотого гусака" Анатолій Дяченко. Також трагічно помер Заслужений артист України Віталій Лінецький. У цей день, 16 липня, минають 11-ті роковини з дня його смерті.
"Телеграф" розкаже, якою була кар'єра Лінецького, де грав, а також за яких обставин пішов із життя.
Що відомо про Віталія Лінецького
Майбутній актор народився 1971 року в Івано-Франківську. Навчався на актора у Київському університеті театру, кіно та телебачення імені Карпенка-Карого. У 1992-1993 роках Віталій був актором Івано-Франківського музично-драматичного театру імені Івана Франка. Там грав у виставах "Наймичка", "Дружба", "Титарівна".
У 1993-1995 роках Віталій працював у Київському академічному театрі юного глядача на Липках. З його участю виходили вистави "Неймовірний ілюзіон Ерні", "Остання зупинка", "Ша-ша-ша-ша-ша". З 1995 року й до кінця своїх днів грав в академічному театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра. Він мав ролі у постановках "Чарівниця", "Дванадцята ніч, або Як собі хочете", "Так закінчилось літо".
З 2000 року Лінецький почав зніматися у кіно. Він грав у серіалах "День народження Буржуя", "Слід перевертня", фільмах "Вечори на хуторі поблизу Диканьки", "Украдене щастя", "Жага екстриму".
Як загинув Віталій Лінецький
Актора знайшли мертвим у підземному переході на вулиці Теліги у Києві, неподалік Кирилівської церкви. Спершу була версія, що Лінецького вбили, тож поліція відкривала кримінальну справу. Однак на його тілі не виявили ознак, які б про це свідчили.
Пізніше виявилось, що актор помер від удару об бетонні сходи. Місцева продавчиня розповіла, що Лінецький сів на парапет біля входу в підземний перехід, але випадково впав і покотився сходами. На камерах відеоспостереження зафіксували, що Віталій був тоді один.
Лінецького поховали на Берковецькому цвинтарі. Йому встановили великий і незвичний меморіал у вигляді циліндричного стовпа з колонами, на якому можна побачити афіші вистав з його участю. Біля меморіалу розмістили сам пам'ятник актору, якого відтворили з кепкою і наплічником. Він ніби піднімається сходинками до меморіалу і дивиться на афіші. Також є вази для квітів.