MY.UAНовини
"Інтеграл" смерті: Білорусь виготовляє мікросхеми для російських ракет – документи
"Інтеграл" смерті: Білорусь виготовляє мікросхеми для російських ракет – документи

"Інтеграл" смерті: Білорусь виготовляє мікросхеми для російських ракет – документи

Самопризначений президент Білорусі Олександр Лукашенко часто любить повторювати, що його країну нібито "хочуть втягнути у війну в Україні". Мовляв, якісь абстрактні західні країни прагнуть, аби його війська долучилися до участі у бойових діях, а офіційний Мінськ намагається в будь-який спосіб цього уникнути. Подібні заяви створюють Лукашенку образ такого собі нейтрального миротворця. Мовляв, балансуючи між вимогами Путіна та власною пропагандистською риторикою про "лишь бы не было войны", узурпатор чітко утримується від перетину червоної лінії – залучення власного контингенту до агресії проти України.

Утім, реальність є зовсім іншою: коли експерти та дипломати кажуть про сформовану вісь зла, до якої належать Китай, КНДР, Іран та Росія, вони забувають про Білорусь. Звісно, ця невеличка країна за своєю військовою потужністю не може порівнюватися із жодною з вищезазначених держав, проте вона відіграє вкрай важливу роль у підтримці спроможності окупаційних військ скоювати воєнні злочини.

24 Канал отримав від приватної розвідувальної компанії Dallas низку документів, які підтверджують, що Білорусь, де-факто, є повноцінною учасницею війни проти України. Її державні підприємства напряму працюють на російський ВПК, а уряди країн лише формально приховують це: аби на Мінськ не накладали додаткових обмежень, і він міг слугувати Росії каналом для торгівлі та обходу санкцій. Про причетність Білорусі до масованих ракетних обстрілів України, а також її вклад в імпортозаміщення критичних компонентів для зброї, читайте у матеріалі.

Читайте та розповсюджуйте цей текст англійською.

Як Білорусь стала проєкцією шкідництва Росії

Офіційний Мінськ з моменту обрання Лукашенка поступово зближався з путінською Росією, а згодом і взагалі став для неї окупованою без війни територією, яка відіграє вкрай важливе геополітичне значення. За допомогою Білорусі Кремль почав повноцінно проєктувати свою шкідницьку діяльність окремо на країни Балтії та Польщу, а також на Євросоюз загалом.

Одним із дуже яскравих прикладів такого впливу є штучно створена Москвою та Мінськом міграційна криза 2021 року. На той момент Путін вже чітко усвідомлював, наскільки серйозними викликами можуть бути контрольовані ззовні напливи біженців для соціальних та економічних чинників країн ЄС, то ж йому нічого не вартувало організувати чергову проблемну ситуацію. При чому там, звідки в Євросоюзі не очікували.

Після успіху міграційної операції Путіна у 2015 році, коли європейські держави охопила хвиля радикальних рухів, а крайні праві партії з російськими коріннями та фінансуванням отримали шалений приріст до рейтингів, росіяни вирішили скоїти чергову гібридну атаку на Європу. При чому до неї вже повноцінно залучили Білорусь, чим суттєво зменшили свої фінансові витрати на агресію.

Лукашенківські структури державної безпеки разом із ФСБшниками організовували переміщення тисяч мешканців Іраку, Лівану, Сирії та інших країн до Мінська. Мігрантам обіцяли за оплату транспортних розходів забезпечити перетин кордону між Білоруссю та ЄС із подальшим отриманням статусу біженця. На території Росії та її союзниці таких іноземців перевозили під конвоєм, аби вони не могли розбігтися, а в лісах біля кордонів Польщі, Литви та Латвії обладнували табори з нелюдськими умовами утримання. Фактично єдиний шлях, який мали десятки тисяч людей – пробиватися до Євросоюзу крізь швидкоруч посилені наряди прикордонників.


Табір мігрантів на білорусько-польському кордоні / Фото білоруських пропагандистських псевдоЗМІ

Скільки мігрантів загинули у білоруських лісах, а також скільком вдалося пробратися до пунктів призначення, невідомо. Утім, цього разу кількість нелегалів не була такою, що змогла докорінно вплинути на економічну, соціальну та загалом безпекову складову життя у країнах ЄС. Саме так Росія вперше спроєктувала свою силу через Білорусь, а країна Лукашенка стала повноцінною частиною вісі зла.

Білорусь є учасницею війни проти України з початку повномасштабного вторгнення?

З моменту створення міграційної кризи у 2021 офіційний Мінськ остаточно приєднався до агресивної форми участі у союзі з Росією. Кремль націлився на розхитування ситуації всередині Євросоюзу. З початком повномасштабного вторгнення, коли окупанти вдерлися на територію України з білоруських земель, Лукашенко так чи інакше зумів політично втриматися від вступу своєї армії на боці Москви. Хоча на Білорусь і наклали додаткові санкції за допомогу Москві, це не завадило їй миттєво перетворитися на логістичний хаб із перевезення до Росії та з неї забороненої продукції.

Так, через Польщу до країни-агресоркипереправляли потрібний для військового виробництва оксид алюмінію, елітні автомобілі, деревину та безліч інших виробів. У зворотному напрямку росіяни везли аграрну продукцію та добрива.

Крім безпосередньо надання своєї території для нападу, та всілякої допомоги Росії у торгівлі з країнами ЄС, Білорусь повноцінно доєдналася до роботи у виробництві російських ракет, якими окупанти знищують цивільне населення та об'єкти критичної інфраструктури. Саме цей факт і робить Мінськ повноцінним союзником Москви, членом вісі зла та учасником війни проти України.

Починаючи з 2022 року купа державних компаній долучилися до безпосередньої участі у забезпеченні російської армії. Військові Білорусі, а також працівники заводів ВПК розконсервовували техніку та снаряди для передачі їх окупантам. Однак найбільш критичну допомогу Кремлю надали компанії-виробники електроніки. Завдяки участі білорусів, Москва змогла частково забезпечити так зване імпортозаміщення вкрай важливих мікросхем, конденсаторів, стабілізаторів тощо.

Підтвердженням цього може служити документ із переліком фірм, чия продукція була узгоджена між урядами двох держав-союзниць як така, що бере участь у науково-технічній кооперації підприємств ВПК.

Згідно з листом заступника міністра промисловості та торгівлі Росії Кирила Лисогорського, відправленого очільнику державного військово-промислового комітету Білорусі Дмитру Пантусу, у 2025 році кабміни країн узгодили відправку до Росії продукції ВАТ "Витебский завод радиодеталей "Монолит", ВАТ "Научно-технический центр "ДЭЛС", ВАТ "НИИЭВМ", ВАТ "Конструкторське бюро "Дисплей", ВАТ "Інтеграл" – управляющая компания холдинга "Интеграл", ВАТ "Цветотрон" та ВАТ "Пеленг".

Лист з мінпромторгу Росії, що свідчить про роботу білоруських компаній на ВПК агресора / Документ надано приватною розвідувальною компанією Dallas

Білорусь відповідальна за удар по "Охматдиту", безліч знищених будинків та блекаути по всій країні?

Серед переліку білоруських компаній-виробників електроніки, безумовно, можна виділити ВАТ "Інтеграл". Це підприємство, розташоване у Мінську, є найбільш потужним постачальником різноманітних компонентів до великої кількості російських військових заводів.

Зокрема й завдяки продукції "Інтегралу" росіяни мають змогу виготовлятивисотоміри для крилатих ракет Х-101, а також багато інших деталей до цих боєприпасів. Що робить Білорусь відповідальною за загибель сотень цивільних та військових, удари по критичній інфраструктурі України, знищені внаслідок попадання будинки тощо.

Мабуть, найвідомішим використанням Х-101 єудар по дитячій лікарні "Охматдит", внаслідок якого двоє загинуло та поранено 16 людей. Росіяни зруйнували відділення токсикології та онкології з реанімацією та операційними залами. Постраждали також і сусідні відділення.


Знищений корпус "Охматдиту" / Фото КМВА

Використовували Х-101 також і для масованих ударів по енергосистемі, аби змусити Україну сидіти без світла, води та опалення.

Дивіться інфографіку з відомими з відкритих джерел наслідками обстрілів ракетами Х-101

Політ кожної з випущених російськими стратегічними бомбардувальниками ракет був би неможливий без висотомірів, участь у виробництві яких бере зокрема й АО "Спецэлектронкомплект" – постійний замовник білоруських мікросхем.

Дивіться лист із термінами поставок чипів для російської АТ "СпецЭК":

Як зазначили у Головному управлінні розвідки на запит 24 Каналу, мікросхеми виробництва "Інтегралу" присутні також у високоточній малопомітній крилатій ракеті Х-69, що так само активно застосовують росіяни для ударів по об'єктах енергетики. За допомогою цих ракет агресоризнищили Трипільську ТЕС, чим позбавили Київську область головного об'єкта для генерації електроенергії.


Трипільська ТЕС після удару / Фото з соцмереж

Також Х-69 воєнні-злочинці запускали для ударів по критичній інфраструктурі Сумської та Чернігівської областей, а виготовляли ці боєприпаси на замовлення відомої компанії-закупівельника деталей для виробництва крилатих ракет –"ТРВ-Инжениринг".


Перелік замовлень мікросхем білоруського "Інтегралу" для подальшого їх використання у ракетах Х-69

Крім того, без білоруських деталей по Україні не прилітали б "Кинджали", адже в електронно-обчислювальній машині аеробалістичних ракет Х-47 стоять деталі від "Інтегралу". Росіяни не били цими вкрай дорогими боєприпасами у кількості понад 11 одиниць за масований обстріл, та й взагалі використання "Кинджалів" наразі є відносно нечастим явищем. Проте агресори завдали серйозних ударів по деяких військових об'єктах, а також зруйнували не одну цивільну будівлю. Чого вартує лишепадіння уламків на один із будинків у Солом'янському районі, абовбивство 8-річного хлопчика на Прикарпатті.


Саме тут російський "Кинджал" вбив 8-річну дитину / Фото Офісу Генпрокурора

Продукцію мінського заводу російські інженери також встановлюють в авіаційні ракети Х-39 та Х-38. Під час удару по Костянтинівці 9 серпня 2024 року останнявлучила у супермаркет та відділення "Нової пошти" у центрі міста. Тоді загинуло 14 осіб, серед яких були діти. Ще 44 людини отримали поранення.


Удар по супермаркету у Костянтинівці був би неможливим, якби не білоруські мікросхеми у ракеті Х-38 / Фото начальника Костянтинівської МВА

Ба більше, білоруські чіпи використовують також і для виготовлення деталей для самого носія КАБів та авіаційних ракет – багатоцільового винищувача Су-35С. Наслідки ударів із використанням цієї повітряної платформи є взагалі незліченними, оскільки російські пілоти регулярно запускали з них бомби з модулями УМПК, що буквально руйнували Суми та область, Херсонщину, а також інші прифронтові міста та території.

Дивіться документ із переліком частини мікросхем, які білоруський "Інтеграл" виготовляє для підприємств російської оборонки:

Так само відповідальними за вбивства цивільних є й працівники ВАТ "Цветотрон". Їх продукцію, за даними ГУР, росіяни використовують для виготовлення ракет Х-31ПМ та Х-35У.

Перша ракета є протирадіолокаційною. Завдяки їй окупанти знищили чималу кількість українських систем ППО, хоча більшість Х-31ПМ або виходила з ладу після пуску, або була знищена.

Х-35У – протикорабельна ракета, яку росіяни використовують як елемент терору. Для цього окупанти навіть передислокували берегові комплекси "Бал" з Криму. Через відносно обмежену дальність (за деякими даними 250-500 кілометрів), воєнні злочинці застосовують її для ударів по наземних цілях неподалік від лінії фронту. Багато разів під ударами Х-35У опинялися Харків та Запоріжжя.


Місце обстрілу Х-35У у спальному району Запоріжжя. Загинула одна жінка, а 9 осіб отримали поранення / Фото поліції Запорізької області

Білоруське ВАТ "Пеленг", як зазначили у ГУР, залучене у виготовленні компонентів для танкового прицілу навідника "Сосна-У", що використовується у Т-90М, Т-80БВМ, а також Т-72Б3. Крім того, це підприємство робить комплектуючі до системи управління вогнем "Калина" до основного російського бойового танку Т-90СМ.

ВАТ "Конструкторское бюро "Дисплей", а також ТОВ "Научно-технический центр "ДЭЛС" працюють на задовільнення потреб АТ "Концерн воздушно-космической обороны "Алмаз-Антей". Саме це підприємство виготовляє "Буки", один з яких у 2014 роцізбив борт малайзійських авіаліній MH-17, а також комплекси С-300 та С-400.

З червня 2022 року протиповітряні комплекси росіяни використовували здебільшого для ударів по землі. Під майже постійною атакою перебували міста, розташовані неподалік від лінії фронту (згідно з відкритими даними, країна-терористка випустила 1296 ракет). Найчастіше під абсолютно варварськими ударами опинявся Харків. Офіційна статистика свідчить, що внаслідок таких обстрілів загинуло понад 46 цивільних. Ще близько 200 отримали поранення. Єдиною метою подібних атак були лише жертви. Як приклад, у Василівці Запорізькій області 30 вересня 2022 року росіяни запустили 16 ракет по гуманітарній колоні автівок, що їхали на окуповані території, щоб вивезти звідти людей. Воєнні злочинці заявили, що пропускатимуть автівки, аби водії могли забрати родичів на вільні землі, однак на блокпості припинили рух для створення колони. Коли зібралося понад 60 машин, по них цілеспрямовано почали бити з систем С-300.


Наслідки спільної праці білоруських "ДЭЛС" та "Дисплей" із російським "Алмаз-Антеем" / Фото ДСНС Запорізької області

Як саме залучене до російського ВПК ВАТ "Витебский завод радиодеталей "Монолит", наразі невідомо. Їх конденсатори напряму та через посередників закуповує безліч російських підприємств, оскільки ця продукція підходить і для крилатих, і для балістичних ракет, а також для інших засобів озброєння.


Конденсатори від білоруського "Монолита" серед переліку приватних постачальників / Скриншот з документів приватної розвідувальної компанії Dallas

Війна з країнами ЄС може початися з Білорусі

Фактично Білорусь є прямим союзником Росії у війні проти України. Не нейтральною стороною, яку "тягнуть у війну", а повноцінною учасницею конфлікту. Її підприємства можна вважати легітимними воєнними цілями, як-от нафтопереробні заводи та бази.

Утім, розміщення на її територіїросійської ядерної зброї,передача "Орешника", наявність військових баз із найманцями-інструкторами націлені аж ніяк не на Україну. Такі дії двох диктаторів направлені на залякування країн Європейського союзу – держав, які вже відчували на собі гібридну агресію Москви та Мінська.

Посадовці багатьох цивілізованих країн впевнені, що Росія найближчими роками спробує атакувати країни НАТО щонайменше у непрямий спосіб. Тож хтозна, можливо Путін та Лукашенко розіграють карту прориву до країн Балтії "непідконтрольних Кремлю та Мінську угрупувань" саме з території Білорусі. Принаймні у такий спосіб російському лідеру буде максимально легко уникнути рішучих дій з боку членів Північноатлантичного альянсу. За великим рахунком, такий процес вже запущений, про що свідчать ті самі "Гербери", які нещодавно залетіли на територію Литви з боку Білорусі.


БпЛА "Гербера" на території Литви / Фото з фейсбуку Збройних сил Литви

За відсутності серйозної реакції на інцидент, вже незабаром на Литву можуть полетіти вже не дрони-"приманки", а справжні "Шахеди". Поки колективний Захід кволо розмірковує щодо необхідності тотально озброюватися, білоруси, росіяни, китайці, іранці та північнокорейці масштабують своє виробництво, а також вкрай швидкомодернізовують засоби для вбивства. І доки агресори не відчувають невідворотності покарання за свої злочини, вони будуть продовжувати вчиняти злочини. З кожним місяцем все ефективніше. Аж до моменту, поки коштовні системи ППО/ПРО не будуть безсилі проти умовно примітивних масових технологій диктатур.

Теги за темою
Беларусь
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Новые штрафы от налоговой с июля: кто из украинцев попадет под волну проверок
Знай
2025-07-17T17:36:41Z
Ціни на залізну руду перевищили $100 за тонну
AgroNews
2025-07-17T17:13:22Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Деньги из ада: подконтрольный Путину ЦБ запускает в РФ рублевую катастрофу
Новости Украины
2025-07-17T17:18:04Z
Самый маленький Кабмин. Правительство Свириденко
Корреспондент
2025-07-17T17:15:46Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
"Каждый день страшно": Зеленский ответил на 50-дневный ультиматум Трампа
TSN
2025-07-17T15:36:22Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Распространенная привычка, которая "убивает" простату
Comments UA
2025-07-17T17:18:05Z
Врач назвала три популярных напитка, которые никогда не будет употреблять из-за токсичности
Comments UA
2025-07-17T16:57:09Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Доброполье оправляется после российского удара - фото и видео последствий
Gazeta UA
2025-07-17T17:21:41Z
У столичных депутатов заканчивается терпение: чем на самом деле занимается команда Кличко
Comments UA
2025-07-17T16:21:00Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Опровергли фейк РФ об "оккупации": где морпехи подняли флаг
Comments UA
2025-07-07T13:15:30Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
ТЦК передало списки в розыск: кого ищут в июле 2025
Хвиля
2025-07-17T17:42:07Z
В Черкассах тренер проиграла в казино 1,35 млн грн, собранных на поездку детей в Грузию
Фокус
2025-07-17T17:36:03Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Фронтмен Coldplay случайно показал измену директора компании: видео завирусилось в соцсетях
TSN
2025-07-17T17:33:45Z
Оля Полякова сообщила, что теперь у нее есть сын
Comments UA
2025-07-17T17:27:44Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
С перчинкой и без банальщины: 5 нетипичных рецептов лечо и консерваций с болгарским перцем
Знай
2025-07-17T16:51:39Z
После каких бадов лучше не садиться за руль: мелатонин – особая осторожность
Знай
2025-07-17T15:21:30Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
В Северной Осетии взорвали высокопоставленного офицера минобороны РФ: что известно
TSN
2025-07-17T17:36:40Z
Нацполиция обезвредила "смотрящего" за югом Украины: руководил колониями, вымогал миллионы, действовал в интересах РФ
Новости Украины
2025-07-17T16:57:09Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
По-Усиковски: "Don`t push the horses" в исполнении Усика на английском
Корреспондент
2025-07-17T17:42:34Z
Олимпийский призер погиб от удара молнии во время отпуска
Comments UA
2025-07-17T17:30:47Z
Усик и Дюбуа устроили очередную дуэль взглядов во время пресс-конференции
ZN UA
2025-07-17T17:12:09Z
Наполи усиливает позиции атакующей линии универсальным вингером из ПСВ
Корреспондент
2025-07-17T16:48:08Z
Туран существенно изменил состав Шахтера на ответную игру с Ильвесом
Корреспондент
2025-07-17T16:30:40Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Украина показала перехватчик, который сбивает «Шахеды» на скорости до 300 км/ч. ФОТО
Новости Украины
2025-07-17T17:33:01Z
ChatGPT и другие популярные ИИ-системы провалили украинское ВНО: ни одна модель не набрала 70%
Фокус
2025-07-17T17:27:56Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Mitsubishi представила трехрядный внедорожник Destinator
Корреспондент
2025-07-17T17:00:47Z
Сэкономит немалые деньги: эксперты назвали простой способ устранения царапин на кузове авто
Фокус
2025-07-17T15:36:41Z
General Motors показали электрифицированный седан с запасом хода более 1000 км
Фокус
2025-07-17T13:51:51Z
На львовских улицах был замечен суперкар за космическую сумму
Telegraf
2025-07-17T12:54:06Z
Каждый второй автомобиль, импортируемый украинцами - электромобиль
Корреспондент
2025-07-17T09:18:43Z
Дешевле iPhone: в Китае выпустили недорогой и мощный электроскутер
Фокус
2025-07-17T07:36:14Z
Назвали самые популярные подержанные иномарки
Gazeta UA
2025-07-17T07:10:54Z