/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F4d119f2ddd6d1450fa1f5c4cffd5612b.jpg)
Історія на реальних подіях: чи варто дивитись драмеді "Павич" на великих екранах
У матеріалі Кіно 24 розповідаємо, чому варто подивитись "Павича" на великому екрані.
Чому варто подивитись фільм "Павич" в кіно?
У головній ролі – один із найяскравіших німецьких акторів сучасності
Альбрехт Шух вміє заворожувати глядачів з першого кадру. Він відомий за потужною грою в оскароносному фільмі "На Західному фронті без змін", де він створив образ, що запам'ятовується надовго. У "Павичі" Шух знову демонструє дивовижну акторську майстерність: він грає Маттіаса – чоловіка, який здається ідеальним другом, сином чи співрозмовником, але водночас втрачає власне "я" серед сотень чужих ролей.
Журнал Variety назвав його роботу "зірковою та неперевершеною", а український Kinowar підкреслив, що це "блискуча гра".
Сюжет, який доведе до сліз – як від сміху, так і від щемкого співчуття
Маттіас у виконанні Альбрехта Шуха – універсальний "орендований друг". Він може зіграти будь-кого: від бездоганного сина до харизматичного колеги для бізнес-зустрічей. Та за зовнішнім шармом і гумором криється драматична історія людини, яка загубила справжнє обличчя серед масок.
"Павич" майстерно балансує між комедією й драмою, пропонуючи глядачам сміятися, розчулюватися й замислюватися про те, наскільки ми щирі самі з собою.
"Павич": дивіться онлайн трейлер фільму
Режисерський дебют, який вже підкорив фестивалі
"Павич" – це повнометражний дебют австрійського режисера Бернгарда Венґера, але складно повірити, що це його перший великий фільм. Венґер дослідив тему "орендованих друзів" у Японії, перетворивши її на багатошарову історію. Його короткометражна робота вже здобула понад 40 нагород на фестивалях, а "Павич" стартував на Венеційському кінофестивалі та відкривав "Тиждень австрійського кіно" в Україні.
До речі, якщо ви хочете розслабитись ввечері, дивіться 3 найпопулярніші мінісеріали на Netflix, які можна подужати за вечір.
Реальна основа історії: феномен "друзів напрокат"
Власне, ідея фільму з'явилася після того, як режисер Бернгард Венґер вивчав соціальну практику "орендованих друзів" у Японії.
Це явище виникло як відповідь на кризу самотності й соціального відчуження, але швидко перетворилося на бізнес. У Маттіаса є реальний прототип – справжній працівник такої компанії, який в інтерв'ю режисеру розповів, що постійно вживаючись у чужі ролі, він втратив відчуття власної особистості. Ця історія про пошук себе в сучасному світі звучить особливо актуально.
Визнання від світових критиків
- Variety описує "Павича" як "їдкий, кумедний" і "фільм, який розриває серце",
- Screen International назвав фільм "дотепним дебютом" та відзначив, що "розумна концепція, соціальний коментар і сильна гра Альбрехта Шуха поєднуються, створюючи вишуканий розважальний твір".