MY.UAНовини
«Карт-бланш Путіну на 50 днів». Міжнародні медіа та роспропаганда — про ультиматуми США до Росії
«Карт-бланш Путіну на 50 днів». Міжнародні медіа та роспропаганда — про ультиматуми США до Росії

«Карт-бланш Путіну на 50 днів». Міжнародні медіа та роспропаганда — про ультиматуми США до Росії

Здатність Трампа реалізувати тарифні погрози та вплинути на літній наступ Росії викликає скепсис в іноземних медіа.

14 липня під час зустрічі у Білому домі з генсеком НАТО Марком Рютте Дональд Трамп оголосив про можливе введення вторинних санкцій проти Росії та про передачу озброєння державам НАТО для України. Зокрема він сказав, що запровадить 100% тарифи проти Росії, якщо не вдасться укласти угоду про мир упродовж 50 днів, і пообіцяв передати Україні системи ППО «Patriot». Згодом у телефонному інтерв’ю для BBC президент США так прокоментував стан його відносин з очільником Кремля: «Я розчарований [у Путіні], але ще не поставив на ньому хрест. Але я розчарований в ньому».

Також у понеділок 14 липня в Україну прибув спеціальний представник президента США з питань України Кіт Келлог. Центр досліджень «Детектора медіа» зібрав реакції міжнародних медіа і російських пропагандистів і чиновників на рішення Дональда Трампа і візит його спецпредставника в Україну.

Обіцянки в прямому ефірі

Німеччина профінансує закупівлю щонайменше двох систем ППО «Петріот» для України. Втім деякі аналізовані німецькі медіа скептично оцінили ультиматум Дональда Трампа для Росії. У своїй статті «Перемир’я або каральні тарифи: що насправді стоїть за 50-денним ультиматумом Путіну» для Bild Жанна Плауманн і Поль Ронцгеймер пишуть, що слова президента США лише здаються жорсткими й антипутінськими, але насправді підіграють тактиці затягування часу, вигідній Москві. Попри те, що це чи не найкритичніша публічна заява Трампа у бік Путіна, додатковий час дозволить Росії продовжувати загарбання української території. Найнебезпечнішим, на думку авторів, є те, що реалізація погрози Трампа призведе до прямої конфронтації США з Китаєм. Невідомим є і те, чи виконає взагалі Трамп свої погрози по закінченні 50-денного терміну.

Der Spiegel опитав економічних експертів стосовно можливих ефектів трампівських тарифів на Росію та її спроможність продовжувати війну. Росія вже давно майже не експортує товари до США, тому введення 100% тарифів на російські товари не є особливо актуальним. Однак у разі запровадження вторинних санкцій проти країн, які торгують із Росією, покупці російської сировини воліли б знайти інших постачальників, аніж втратити американський ринок. Сумнівним залишається повне зникнення російської нафти зі світового ринку та політична спроможність США натиснути на держави-постачальниці нафти для заміщення російської частки на ринку. Для зменшення можливостей російського бюджету витрачати гроші на вербування до армії опитані Der Spiegel економісти пропонують запроваджувати вторинні санкції не проти цілих держав, а проти конкретних компаній, які купують російську нафту.

Майкл Кроулі, Ерік Шмітт і Джуліан Барнс для The New York Times намагалися з’ясувати, що стоїть за жорсткими словами Трампа, спілкуючись із джерелами у Пентагоні й аналітиками у Вашингтоні. Втім, усі їхні співрозмовники з Пентагону сказали, що деталі та часові рамки постачання озброєнь України ще опрацьовуються. Іншою небезпекою експерти назвали те, наскільки постачання зброї зараз може змінити ситуацію на полі бою. Цитована авторами співробітниця аналітичного центру Defense Priorities Дженніфер Кавана сказала, що наступне вікно для реальних мирних переговорів може відкритися лише восени, після завершення літньої кампанії Росії.

Справжня робота з європейськими партнерами лише починається, а деякі союзники США дізналися про плани Трампа постачати зброю НАТО для передачі Україні власне з його виступу у понеділок, пише колектив авторів Reuters у статті «Україна святкує розворот озброєнь Трампа, але “диявол ховається в деталях”». Під час зустрічі в Овальному кабінеті Генсек НАТО Марк Рютте перелічив шість держав (Фінляндію, Данію, Швецію, Норвегію, Нідерланди й Канаду), які готові взяти участь у програмі закупівлі зброї. Втім, джерела в посольствах двох із цих держав у США повідомили Reuters, що дізналися про цю пропозицію «в режимі реального часу», а попередні розмови американських чиновників із європейськими колегами схарактеризовані як «кволі» (squishy). На думку авторів публікації на Reuters, бажання Трампа приписати собі заслуги в наданні Україні додаткового озброєння може викликати неоднозначну реакцію в Європі. Деякі держави, зокрема Греція та Іспанія, раніше чинили опір закликам союзників передати частину своїх комплексів «Петріот», стверджуючи, що вони необхідні як для їхнього власного захисту, так і для оборони НАТО в цілому.

Не всі прихильники Трампа у США виявилися задоволеними його рішенням відправити чи продати зброю НАТО для передачі Україні, пишуть Елі Стоколс і Даша Бернс у статті Politico. Зокрема MAGA-виборці, які раніше критикували Трампа за удари по Ірану, а зараз через відмову Трампа публікувати подробиці «справи Епштейна». Як зазначають авторки статті, багато хто в русі MAGA насторожений і збентежений тим, як швидко президент перейшов від називання Зеленського «невдячним» до того, щоб виставляти українців взірцем мужності. Попри опір та ізоляціоністські настрої серед виборців MAGA, Трамп наполягає на тому, що його останні слова щодо Росії та передачі зброї Україні вкладаються у стратегію «Америка понад усе» та вписуються у наратив про те, що «союзники обкрадали Америку», а Європа, зокрема, повинна заплатити за оборону.

«Апокаліпсис на 50 днів»

Російські та проросійські телеграм-канали частково спиралися на публікації у міжнародних медіа. У масиві з 1040 публікацій, створених між 14 липня і 14:00 15 липня 2025 року, які «Детектору медіа» надала компанія LetsData, було 90 згадок Axios, 51 згадка Politico, по 22 — Der Spiegel і Reuters і 18 згадок Financial Times. У 93% аналізованих публікацій у телеграмі містилися коментарі російських чиновників та інтерпретації подій, які російські пропагандисти вкладали у голови своїх читачів.

Насамперед російські пропагандисти відреагували на визначений Трампом час у 50 днів як на «карт-бланш» для інтенсивних бомбардувань і наступальних дій в Україні до осені. Деякі з них закликають використати цей час для того, щоб «бахнути всім, що є» (канал зі 170 тис. підписників).

«У нас було 50 днів, кілька тисяч “Гераней”, “Іскандерів”, Х-101, “Калібрів”, а також три тонни тархуну. Не те щоб це все було необхідно, але якщо зібрався роздовбати Україну за півтора місяця, до справи треба підходити серйозно», — в такому стилі жартує автор телеграм-каналу з понад 100 тис. підписників.

Пропагандисти розійшлися в оцінці обсягів допомоги з боку США за ці 50 днів. Автор каналу з понад 550 тис. підписників пише, що США нібито дає Росії «50 днів на зайняття вигідніших позицій, звільнення наших територій і ведення активних бойових дій у максимально сприятливих умовах, із мінімальними обсягами допомоги озброєнням і технікою Україні». На каналі на 13 тис. підписників навпаки пишуть, що Трамп «насипає хохлам дальнобоя та ППО» й очікують «той самий обіцяний найкривавіший період» війни.

Інша теза пропагандистів полягає у тому, що вимоги Трампа та визначені ним терміни не мають серйозного значення, оскільки він усе одно не має економічного впливу на Росію, а погрози тарифами не є реалістичними. «Трамп справді вважає, що заради збереження продажів урану в США Росія відмовиться від усього, за що вона билася три роки?» (понад 350 тис. підписників).

Також, за твердженнями пропагандистів, президент США нібито не захоче ризикувати майбутніми можливими домовленостями з Росією, зокрема «прибутком від торгівлі нафтою та газом, а також від використання Північного морського шляху» (115 тис. підписників). Як написав заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв, слова Трампа є «декоративним ультиматумом», до якого «Росії байдуже». Прикметно, що це він написав не на своєму телеграм-каналі, як зазвичай, а в мережі X, англійською. Очевидно, що нещодавня увага самого Трампа до дописів Медведєва надихнула останнього на більш прямі звернення до президента США.

Що ж до вторинних санкцій проти торговельних партнерів Росії, то тут російські коментатори особливу увагу приділяють Китаю. Вони, з одного боку, сумніваються що Трамп захоче запроваджувати тризначні тарифи проти Пекіна, з яким «тільки-тільки уклали торговельну угоду», а з іншого звертають увагу на позицію китайського керівництва. Як пишуть автори каналу з понад 400 тис. підписників, на фоні погроз США очільник КНР Сі Цзіньпін «пообіцяв Росії глибшу підтримку і наголосив, що Росія і Китай мають посилити взаємну підтримку на багатосторонніх форумах». МЗС Китаю ж висловило «рішучий протест проти всіх незаконних односторонніх санкцій із боку США щодо Росії». На думку пропагандистів, це означає що «Китай різко потеплішає до Росії та захоче сильніше дружити, щоб відтермінувати війну за Тайвань».

Інший канал із понад 230 тис. підписників вихваляється, що Росія вибудовує «продуктивні та надійні зв’язки з Китаєм, КНДР, Іраном — які не просто щось обіцяють, а справді можуть поставити боєприпаси, верстати, електроніку, зброю», на противагу старим союзам Росії в рамках ОДКБ які, як вважають автори, себе не виправдали. «Ера інституційних альянсів поступається місцем епосі стратегічних індустріальних партнерств», — роблять висновки пропагандисти.

«Трамп став на сторону агресорів»

У пропагандистських телеграм-каналах було два напрямки критики ідеї запровадити мита щодо тих, хто підтримує російську агресію. По-перше, пропагандисти насміхались із того, що Дональд Трамп знову дав Росії час.

«Якщо хтось вважає, що коли Трамп сказав 50 днів, то через 50 днів точно будуть санкції, то він неправий. Зовсім необов’язково. Трамп заявляв, що протягом 24 години він припинить війну в Україні. Ну і як, припинив?», — написали у пропагандистському телеграм-каналі з 239 тисячами підписників.

У іншому телеграм-каналі з 423 тисячами підписників розвивали ту саму думку і додавали, мовляв, ніхто не буде платити мита, які накладе Дональд Трамп:

«Підвищення ставок відкладається?... [Немає] певності у тому, що цей дедлайн діда — остаточний (пам’ятаєте, були такі 24 години, 100 днів?)».

Другий напрямок критики — звинувачення Дональда Трампа у перетворенні на ворога Росії, як тільки він надасть Україну зброю:

«Він став на сторону агресорів — НАТО та Києва. І одразу ж його образ миротворця потьмянів. Щойно розпочнуться великі постачання американської зброї в Україну, Трамп перетвориться на учасника агресії та навіть очолить її», — написали у пропагандистському телеграм-каналі з 412 тисячами підписників.

Такі формулювання демонструють непослідовність російських пропагандистів. Адже Дональд Трамп, наприклад, під час першої каденції президентом США надавав Україні летальну зброю. Зокрема протитанкові комплекси Javelin. Відтоді Дональд Трамп не висловлювався про хибність цього рішення, а навіть навпаки. Наприкінці квітня 2025 року він подавав передання України цього озброєння як вирішальний фактор, який відвернув вторгнення росіян у Київ:

«Той момент із танками був великим моментом, коли вони застрягли в багнюці. Я дав їм величезну кількість Javelin. Це протитанкові системи. І знищили всі ці танки, коли застрягли в багнюці. Це був важливий момент, тому що якби ці танки увійшли, вони були б за 71 милю від Києва. Вони збиралися взяти Київ», — цитувала Дональда Трампа англомовна редакція Nv.ua.

Поза тим критика Дональда Трампа за зміну рішень на пів дороги є й у світових медіа. Фраза «Trump always chickens out» («Трамп завжди лякається») і похідна абревіатура «TACO» стала використовуватися у зв’язку з відтермінуванням мит проти частини держав, які Дональд Трамп запровадив на початку квітня 2025 року. Зокрема, цю фразу використовували The Economist, USA Today та Independent. У The Economist написали, що ця фраза допомагає заспокоювати нерви фінансистам із Wall Street, які втомилися прораховувати наслідки втілення рішень 47-го президента США.

«Усе це закінчиться ядерним ультиматумом»

Пропагандисти висловлювались і про те, що буде, якщо «Трамп не побоїться» й США все ж нададуть Україні озброєння. Щодо цього було кілька позицій.

По-перше, російські «воєнкори» повідомляли, що Україна не зможе масовано обстрілювати Росію далекобійною зброєю через нестачу пускових установок і відсутність дозволу атакувати Росію американським озброєнням.

«Хохол має отримати дозвіл стріляти ними углиб території Росії… У хохла має бути достатньо літаків, щоб застосувати велику кількість ракет одночасно, а не по 6—8 штук… Хохол повинен утриматися від спокуси застосувати все це добро по Москві, де він просто витратить всю партію на кілька десятків влучань, які в контексті війни не вирішують нічого, зате забезпечують негайну ядерну відповідь по Києву», — йдеться в телеграм-каналі з 740 тисячами підписників.

Про неминучу необхідність знову погрожувати ядерною зброєю через постачання Україні далекобійної зброї від США писала і головна редакторка пропагандистського видання RT Маргарита Симоньян:

«Захід підвищуватиме ставки доти, доки не відчує неминучу і нестерпну загрозу самому собі… Усе це закінчиться ядерним ультиматумом, оскільки більше нічим у заданих параметрах закінчитися не може. Це не означає, що ми так хочемо. Це означає, що нам не лишають вибору. До того ж після нещодавньої перестрілки між Іраном та Ізраїлем поріг чутливості у всього світу підвищений як ніколи. Нічого ж не трапилося, коли світ побачив кадри Тель-Авіва, що горів від бомб. І від Москви не станеться. Як їм здається».

А от деякі російські чиновники зловтішалися ціною постачання Україні озброєння від США. У телеграм-каналі на 146 тисяч підписників процитували заступника голови Ради Федерації Росії Костянтина Косачова, що європейським державам-членам НАТО доведеться «розкошелюватись і розкошелюватись».

У телеграм-каналі з 319 тисячами підписників ідею, що за озброєння для України начебто заплатять європейці, подавали як план правих сил зі США ліквідувати «соціальну державу» у Європі та Євросоюз загалом — через примус держав ЄС витрачати більше на оборону. А з іншого боку, як пишуть у цьому ж повідомленні, США невигідно, щоб війна в Україні закінчилася:

«Прихильники цієї точки зору доводять, що якщо зараз війна закінчиться, то Євросоюз заради очевидних економічних вигод швидко відновить відносини з Росією (як мінімум — закупівлю нафти та газу), чим зміцнить своє становище, поламавши стратегію Трампа щодо “знекровлення”. Також у європейців буде менше стимулів витрачати гроші на купівлю американської зброї».

Щоб зняти логічну суперечність, яку творить початок і кінець повідомлення, автори телеграм-каналу запропонували почитати ще один допис, який містив посилання ще на інші, переказ новин і їхні інтерпретації. Але так і не дав іншої розв’язки, крім формулювань, що подивимося, як воно буде далі.

«Трамп перетворюється на Байдена». Або на Януковича

Попри численні переконання в тому, що погрози Трампа так і залишаться погрозами, пропагандисти все ж лають президента США за зміну риторики. За їхніми твердженнями, через розворот до України від Трампа має відсторонитися його «ядерна» аудиторія, а сам він «скине себе на рівень Байдена». «Від його ідеї знову зробити Америку великою не залишиться нічого. MAGA перетвориться на його найзапеклішого супротивника», — пише канал із понад 120 тис. підписників. Цим неодмінно скористаються «глобалісти», які «розширюють розрив між Трампом і командою MAGA, формуючи образ невдоволення». Канал із понад 400 тис. підписників посилається на колишнього радника Трампа Стіва Беннона, який розкритикував президента та звинуватив Зеленського в тому, що він «затягує Трампа ще глибше в конфлікт». Втім, порівняння з Байденом не найгірше, на що наразився президент США через свої слова. Автори того ж каналу порівнюють Трампа з Януковичем: «Відмова публікувати матеріали справи Епштейна, сварка з Маском, розворот політики щодо України тощо — всі ці пункти стають елементами розриву Трампа з його ядерним електоратом — крилом MAGA… Той свого часу повівся на умовляння Льовочкіна і Герман про те, що з Заходом йому житиметься краще».

«Трилобіт холодної війни»

Візит до Києва Кіта Келлога пропагандисти обговорювали перш за все з образами на адресу спецпредставника президента США як людини.

«Кіт Келлог — це навіть не динозавр Холодної війни. Це справжній трилобіт Холодної війни з усіма наслідками. І він реально вважає, що США у Холодній війні перемогли, а Україна — один із призів за цю перемогу. І тепер у нього моторошний жопобіль, що весь цей його світ може впасти. Іди на пенсію, Кіте. Крісло-гойдалка, чай з молоком, цукерки та проносне. Ну її нафіг, цю політику», — написали у телеграм-каналі зі 162 тисячами підписників.

Такі апеляції до віку є слизькими. І в них можна грати скільки завгодно. Згідно з Вікіпедією, народжений у 1944 році Кіт Келлог лише на вісім років старший за російського диктатора Володимира Путіна, який народився у 1952-му році.

Прихильність Кіта Келлога до України, яку йому приписують пропагандисти, вони називали наслідком «сімейного зв’язку Келлога з режимом Зеленського». Начебто «його дочка Меган Моббс опікується американськими найманцями у складі ЗСУ», — написали у телеграм-каналі зі 146 тисячами підписників.

Як пише Суспільне, посилаючись на WP, Меган Моббс справді є дочкою Кіта Келлога. Проте її фонд надає Україні гуманітарну і медичну підтримку, а не «опіку над американськими найманцями», яких російські пропагандисти придумують понад три роки.

Ще частина пропагандистів, наприклад, Анатолій Шарій, звернули увагу, що у день приїзду в Україну Кіта Келлога в Україні була повітряна тривога через загрозу російських обстрілів. Так, ніби одна з 62 тисяч повітряних тривог, які оголошували в Україні від лютого 2022 року, є унікальною подією.

Що «Келлог виконує роль ППО», написали у пропагандистському телеграм-каналі з 23 тисячами підписників, орієнтованому на жителів Одещини. Цю ж тему розвивала уродженка Одеси пропагандистка Юлія Вітязєва:

«Тут вимальовується цікава тенденція: виходить, що замість дорогих систем ППО можна посилати за графіком до Києва високопосадовців, погодивши попередньо умови їхньої безпеки з Кремлем?».

«У принципі в поточній обстановці будь-який черговий масований удар по укротилах має/матиме виразний загальнодипломатичний вимір, але саме по Києву і саме цього тижня гучність цього сигналу буде набагато вищою за фонову», — це вже з російського телеграм-каналу на 272 тисячі підписників.

Тут варто нагадати, що в Україні були повітряні тривоги через росіян і тоді, коли тут були персони не рівня спеціального представника президента, а президенти Південної Африки, Замбії, Коморських островів, Республіки Конго, Єгипту, Сенегалу й Уганди. Сталося це у червні 2023 року. В укриття через повітряну тривогу через загрозу обстрілу росіян у серпні 2024 року спускалась і Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

«Зрада очікувань» від Трампа

Пропагандисти працюють над тим, щоб знизити емоційний ефект від слів Трампа, стверджуючи, що виступ нібито «не виправдав очікувань». При тому, що до цього вони ж самі писали, що нічого від президента США очікувати не варто. Керівництво України звинувачують у тому, що воно видає слабкий результат за «перемогу»: «Реально ж сьогоднішні дії Трампа нижчі за медіану очікувань, але Банкова буде годувати рибок позитивом».

Канал із понад мільйоном підписників звично посилається на «інсайди з Офісу Президента» і пише, що там теж «розчаровані заявами Трампа по Росії», а все через переговори державного секретаря США Марка Рубіо та міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, які відбулись 11 липня. Вони, пишуть пропагандисти, «вплинули на санкційний трек, важливий для Банкової як індикатор підтримки США». Проте за три дні після цієї зустрічі Дональд Трамп і оголосив про плани воєнної допомоги Україні та нові санкції. Як тут росіянам бачити позитив, пропагандисти не пояснюють.

Дональд Трамп задав високу планку щодо дій, якщо Росія не припинить війну проти України. Вторинні санкції на тих, хто торгує з Росією, можуть зачепити чимало держав, які не вводили санкцій проти Росії та продовжували з нею торгувати. Проте першими реакціями російської пропаганди й чиновників було те, що Росія продовжить воювати, а засоби економічного тиску її не зачеплять.

У публікаціях пропагандистів помітний зсув до подачі дій адміністрації президента США як ворогів Росії на відміну від раніших характеристик Дональда Трампа як друга Росії. Після повернення на посаду президента США росіяни так висловлювалися переважно про європейські держави-члени НАТО та ЄС.

Поки партнери по НАТО домовляються, скільки і яку зброю з дозволу Трампа можна буде купити й передати Україні, кремлівська пропаганда радіє успіхам і просуванню на фронті. За інформацією DeepState, росіяни за червень окупували 556 кв. км української території, що є найбільшим показником у 2025 році. І швидкість нарощування виробництва у державах ЄС і залучення інвестицій в український оборонний сектор, який нині завантажений на 40—60% потужності, є кращою запорукою в довгостроковій оборонній стратегії Україні, ніж не завжди співмірні зі словами дії очільника Білого Дому.

Ілюстрація створена за допомогою ШІ

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Польщі заплановані масштабні мітинги проти імміграції
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:09:17Z
У Польщі стався серйозний збій системи управління повітряним рухом
Европейская правда
2025-07-19T09:48:08Z
Половина жителів Німеччини вважають Росію загрозою
Европейская правда
2025-07-19T09:36:14Z
Конгесмени США підтримали продовження військової допомоги Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:18:35Z
Румунія і Німеччина поглиблюють оборонне партнерство
Европейская правда
2025-07-19T09:13:10Z
Трамп заявив, що БРІКС "згасає" після його погроз
Европейская правда
2025-07-19T09:01:55Z
Капітуляція? Про «перемовний трек» з Росією і завдання Умєрову
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T08:51:48Z
По всій Польщі пройдуть протести проти міграції
Европейская правда
2025-07-19T08:19:03Z
Скільки у росіян «Орєшніка». Українська розвідка розкрила секрет Путіна
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T08:00:39Z
Чехія легалізувала вирощування та зберігання канабісу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:45:19Z
Prometey виставив на продаж діючий елеватор на Дніпропетровщині
AgroPortal
2025-07-19T09:00:56Z
Світові ціни на фундук зростуть: причина — погода в Туреччині
AgroPortal
2025-07-19T08:30:36Z
В Україні прогнозують 29,26 млн т урожаю кукурудзи
AgroPortal
2025-07-19T07:30:25Z
Cargill та PepsiCo об'єднують зусилля для розвитку сталого землеробства
AgroPortal
2025-07-19T06:00:52Z
Чеддер дешевшає, а сухе молоко дорожчає — підсумки липневих торгів GDT
Agravery
2025-07-19T05:21:49Z
Світовий ринок пшениці: в яких умовах доведеться торгувати Україні
AgroPortal
2025-07-19T05:00:34Z
Reuters: Грецькі танкери продовжують постачати російську нафту попри санкції ЄС
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T00:36:23Z
Трамп підписав визначальний для ринку криптовалюти закон про стейблкоїни
УкраинФорм
2025-07-18T19:48:44Z
Конфлікт у столичному метро: поліція розшукала дівчину, яка схвалювала РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:54:30Z
У клубі Києва під час вечірки вмикали російську музику
VGorode
2025-07-19T08:18:04Z
Російський командир наказав пристрелити власного пораненого бійця – перехоплення ГУР
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T08:12:41Z
«Атеш» виявив польовий госпіталь у бригаді морпіхів РФ в Севастополі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T07:18:30Z
Суд відмовився арештувати «будинок розпусти» у центрі Києва, пов'язаний з Кличком
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:06:49Z
Виконував бойові завдання на рідній Лиманщині та в районі Авдіївки. Згадаймо Ярослава Труша
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:00:23Z
Карта бойових дій в Україні станом на 19 липня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T04:54:37Z
Продовольчі ярмарки у Києві 19-20 липня: де можна придбати фермерські продукти
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T04:24:37Z
В Україні хмарно з проясненнями: прогноз погоди на 19 липня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T03:33:45Z
Ось якого розміру мають бути біцепси у вашому віці
24tv
2025-07-18T18:39:33Z
МОЗ отримало велику партію вакцини ПЕНТА-Hib для захисту дітей від п’яти хвороб
360ua.news
2025-07-18T18:21:51Z
Що таке медикаментозний сон: коли його застосовують та наскільки він безпечний
24tv
2025-07-18T18:09:32Z
Знижує стрес, відновлює гормональний фон та зміцнює волосся: дивовижні властивості звичайної липи
Знай
2025-07-18T17:51:40Z
Генетично відбірні діти: у США тестують ембріони на шизофренію, рак і IQ, серед клієнтів – Маск
24tv
2025-07-18T16:15:30Z
У Вінниці відкрився центр психологічного здоров’я «Відновлення»
УкраинФорм
2025-07-18T15:57:22Z
Дослідження на мільйонах дітей ще раз спростувало брехню, яку поширюються антивакцинатори
24tv
2025-07-18T14:39:20Z
Як захистити килим від вицвітання на сонці: поради для довговічності
24tv
2025-07-18T14:36:41Z
У Трампа діагностували хронічну венозну недостатність - що відомо про цю хворобу
Gazeta UA
2025-07-18T14:33:20Z
Рік без Ірини Фаріон. Спогади найкращої подруги
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:03:45Z
У Фінляндії можна безкоштовно отримати житло: як працює програма
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:03:44Z
Вступна кампанія 2025: майже 400 тис абітурієнтів вже готові до вступу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T08:54:42Z
Україна повернула з окупації 11 дітей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T08:45:41Z
Літературознавиця, що викладає в західних університетах: Міф про «велику російську культуру» досі живий
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T08:00:38Z
Рік після загибелі Ірини Фаріон: Львів вшановує пам'ять
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T07:06:07Z
Чи правильно казати «зеесушник», «есбеушник»? 10 запитань до мовознавиці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:15:26Z
19 липня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T03:21:32Z
Ніде в світі такого досі нема: експерт розповів, як Україна створила новий тип зброї
InternetUA
2025-07-18T19:48:40Z
В Іспанії на аукціоні продали найдорожчий сир у світі
AgroPortal
2025-07-19T06:30:18Z
Цей секрет змінює все: варена картопля буде смачної як ніколи – хитрість із сіллю
24tv
2025-07-18T19:24:53Z
Всі здивуються, що це з "Мівіни": простий і смачний салат з вермішелі
Telegraf
2025-07-18T19:24:51Z
Гороскоп на 19 липня: Овнам - зустрічі, Тельцям - пропозиція на співпрацю
FaceNews
2025-07-18T19:15:39Z
Несподіване місце, що приваблює комах у ванну кімнату: як цьому покласти край
24tv
2025-07-18T19:00:12Z
У мережі показали європейський острів, який з висоти нагадує відбиток пальця: у чому феномен
24tv
2025-07-18T18:39:34Z
Для чого насправді потрібна "Х" на спині піджака - стиліст розкрив таємницю
GlavRed
2025-07-18T18:27:46Z
Більше не треба гнути спину. Як зробити своїми руками крапельний полив
Telegraf
2025-07-18T18:06:20Z
Ці речі в секонд-хенді краще не купувати: тільки витратите гроші дарма
24tv
2025-07-18T17:57:47Z
Собака-художник на ім'я Далі став зіркою соцмереж в Індії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T02:00:29Z
YAKTAK – "Цілую малинові" – 6 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-18T22:57:11Z
Правила стилю Пріянки Чопри: як одягається відома модель
24tv
2025-07-18T19:51:48Z
Хороших новин немає: Симоньян розповіла про стан Кеосаяна
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Вилитий Кіркоров: син Стоцької пішов ще й на зріст
GlavRed
2025-07-18T19:27:29Z
Руйнування будівлі в Буенос-Айресі: Netflix використав штучний інтелект у серіалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:54:18Z
Батіг Індіани Джонса, подарунок від Гаррісона Форда, продали за шалені гроші: сума вражає
Фокус
2025-07-18T18:27:32Z
Після скандалу зі зрадою на концерті Coldplay Федоров анонсував цікаву послугу в Дії
24tv
2025-07-18T18:03:05Z
Disney бореться за Міккі Мауса в суді
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T17:42:12Z
У Німеччині через інцидент з феєрверками на ярмарку постраждали 19 осіб
Европейская правда
2025-07-19T08:37:27Z
Українські військові ліквідували міну, прибиту хвилями до узбережжя
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T07:27:05Z
Атака на Павлоград: пошкоджено пожежну частину, підприємства, п’ятиповерхівку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:45:18Z
Південна Корея бореться з паводками: понад сім тис людей покинули свої домівки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T05:48:58Z
«Дипломатичний» виїзд за $18 тис: у Львові викрили ексвикладача вишу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T05:06:03Z
Залишив напис і підпалив храм: на Закарпатті затримано підозрюваного
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T04:45:30Z
Людей виводили з палаючих квартир після атаки БпЛА: ДСНС показала фото з Одеси
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T02:00:54Z
Рф вдарила по будинку у Одесі, є загибла та постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T23:45:15Z
У Росії пролунали вибухи: деякі регіони опинилися під атакою дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T21:54:33Z
Головний бій року. Все, що потрібно знати про протистояння між Усиком та Дюбуа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T07:42:05Z
Продовження "дружби": Ноттінгем продав гравця за 23 млн євро до Ботафогу – той має 276 хвилин за сезон АПЛ
Football.ua
2025-07-18T20:00:47Z
Кохання, перевірене часом: найкращі романтичні фото Олександра Усика з дружиною Катериною
24tv
2025-07-18T19:51:56Z
Ювентус може підписати Васкеса – журналіст
Football.ua
2025-07-18T19:42:35Z
Легендарний Леннокс Льюїс розповів, коли Усик має завершити кар'єру
24tv
2025-07-18T19:36:42Z
Спортсмени закликають FIE переглянути спрощений допуск росіян до змагань
iPress
2025-07-18T19:30:51Z
Штутгарт не планує продавати Вольтемаде до Баварії навіть за 60 млн євро — Плеттенберг
Football.ua
2025-07-18T19:30:05Z
Усик показав рекордну вагу в кар'єрі перед реваншем проти Дюбуа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:24:39Z
Слава Україні! Усик потужно завершив останню дуель поглядів із Дюбуа
Telegraf
2025-07-18T19:09:21Z
В Туреччині розпочали перевірки Visa та Mastercard
Европейская правда
2025-07-19T07:13:58Z
Прогноз магнітних бур на 19-21 липня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T04:03:11Z
ChatGPT забирає читачів у Google: що буде з новинами?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:03:36Z
Чим відрізняються 2 дідусі: із загадкою впораються лише справжні інтелектуали
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Жодних вологих серветок. Як правильно чистити екран смартфона
InternetUA
2025-07-18T19:13:19Z
Новий інструмент ChatGPT може виконувати доручення та керувати комп’ютером
360ua.news
2025-07-18T19:12:45Z
Монітори пишуть, що могли злетіти Ту: в ЦПД закликали бути уважними до тривог
24tv
2025-07-18T19:09:35Z
Американські розробники представили новітній дрон Z1 класу Group II, що працює на водні
InternetUA
2025-07-18T18:28:22Z
У ChatGPT додалися функції агента-помічника
ZN UA
2025-07-18T18:24:40Z
Липневі тарифи: скільки коштує зарядити електрокар в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:00:44Z
Феєрійний мотоцикл з двигуном Ferrari V8 стає загрозою для суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T19:18:46Z
Наступний електричний позашляховик від Porsche може викликати найбільше суперечок
Топ Жир
2025-07-18T18:48:28Z
Прощання з трасою: чемпіон «Формули-1» Дженсон Баттон завершить гоночну кар’єру після сезону 2025 року
ITC
2025-07-18T18:19:04Z
Плани Jaguar та Range Rover щодо випуску електромобілів несподівано відклали, повідомляють джерела
Топ Жир
2025-07-18T18:03:03Z
Цей легкий двигун видає потужність, яка перевершує більшість суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T17:33:52Z
Бензин, гібрид або електро: General Motors показали семимісний кросовер за $10 000
Фокус
2025-07-18T16:57:42Z
Цей GR Corolla спочатку намагався наздогнати Porsche 911, а потім згорів у вогні
Топ Жир
2025-07-18T16:48:13Z
Subaru представила електрокросовер Uncharted — з розгоном до «сотні» за 5 секунд і запасом ходу 492 км
ITC
2025-07-18T16:28:32Z