/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F2ea9cfca9f8997c93d7b5b0ce45783db.png)
Не всі штрафи в "Резерв+" обов'язково сплачувати: адвокат пояснив нюанси
Багато хто задається питанням — чи зникне статус порушника автоматично через рік, і чи потрібно буде платити штраф у розмірі 8500 грн, якщо є можливість оплатити онлайн.
Експерти у сфері права та мобілізаційного регулювання пояснюють, що з 17 липня поточного року перестає діяти норма, що дозволяє накладати штрафи за неуточнені дані.
Це означає, що територіальні центри комплектування не мають законних підстав вимагати сплату таких штрафів, призначених до цієї дати. Якщо штраф ще не було сплачено, робити це тепер не обов'язково, а за несплату не передбачено жодних додаткових санкцій. Неможливо буде збільшити суму штрафу або передати справу до кримінального провадження, оскільки відповідна правова норма втрачає чинність.
@alexanderpereverz7 Мені досі невідома якась інша логічна позиція що полягає у намагання стягнути 8 500₴ із тих осіб що не оновили дані
♬ оригинальный звук - pereverzev_law
Що стосується додатка "Резерв+", він дійсно є інструментом для зв'язку з територіальними центрами комплектування та дозволяє сплачувати адміністративні стягнення. Проте факт оплати через цю програму не підтверджує законність самого штрафу. Якщо підстав для накладення штрафу немає, то платити його не потрібно, навіть якщо заборгованість відображається в додатку.
Чому ж повністю ігнорувати територіальні центри комплектування не варто?
Незважаючи на відміну штрафів за неуточнені дані з 17 липня, процедура оновлення інформації залишається обов'язковою і важливою. Україна продовжує перебувати в умовах війни, і мобілізація продовжується.
Військовозобов'язані, які ще не оновили свої дані, повинні особисто з'явитися до територіальних центрів комплектування. Недотримання цієї вимоги може спричинити інші наслідки, аж до адміністративної чи кримінальної відповідальності, але вже з інших підстав.
На думку аналітиків, державні служби активно впроваджують цифрові рішення для обліку військовозобов'язаних та мобілізації, проте роз'яснення від влади не завжди встигають за змінами в законодавстві, що призводить до непорозуміння та появи хибної інформації.