MY.UAНовини
За кошт вашої бабусі. Чому прокурори отримують по 200 тисяч гривень пенсії
За кошт вашої бабусі. Чому прокурори отримують по 200 тисяч гривень пенсії

За кошт вашої бабусі. Чому прокурори отримують по 200 тисяч гривень пенсії

Найвищі пенсії прокурорів у сотню разів перевищують мінімальну, а право вийти на відпочинок вони отримують до 40 років. Як держава намагається це виправити? Про це пише видання Економічна правда.

Мінімальний розмір пенсії становить 2 310 грн на місяць, а майже 400 тис. українських пенсіонерів отримують до 3 тис. грн, свідчать дані Пенсійного фонду. Це при тому, що пенсіонер-рекордсмен отримує 390 тис. грн – у 160 разів більше за мінімальну та в 16 разів – за максимально дозволену законодавством.

Така несправедливість породжує зневіру в пенсійній системі та небажання громадян бути її частиною: працювати офіційно та робити внески до соціальних фондів. Як наслідок держава щороку недоотримує до 230 млрд грн податків через те, що значна частина українців працює в тіні.

Влада нарешті звернула на це увагу і вирішила переглянути деякі спеціальні пенсійні режими. Першими на цьому шляху стали привілеї для прокурорів, скандал про зловживання з пенсіями за інвалідністю яких досі на вустах. Проте, схоже, навіть публічного резонансу недостатньо, аби втілити ці зміни в життя.

Як влада планує обмежити спецпенсії прокурорів, хто виступає проти і чому це лише перший та найлегший крок у великій реформі пенсійної системи?

Прокурорська пенсія

У жовтні 2024 року в Україні розгорівся скандал навколо очільниці медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) Хмельниччини Тетяни Крупи та обласної прокуратури. Виявилося, що 49 прокурорів області мали оформлену інвалідність та отримували відповідні пенсійні виплати.

  • Як працює схематоз в МСЕК за хабар від 6 до 12 тисяч доларів: «Все роблю я, а ви просто отримуєте задоволення»

Насправді проблема з пенсіями прокурорів набагато глибша за фіктивні інвалідності, адже отримувати надвисокі виплати від держави і продовжувати працювати на основному робочому місці можна без визнання факту інвалідності, а цілком легально за чинним законодавством. Ба більше, самі прокурори цим активно користуються та отримують сотні тисяч пенсійних гривень на місяць.

За даними Міністерства соціальної політики, найвища пенсія прокурора в Україні у 2024 році становила 251 тис. грн на місяць. На початку 2025 року держава запровадила спеціальні коефіцієнти для надвеликих виплат, після чого розмір найвищих прокурорських пенсій зменшився до “лише” 51,5 тис. грн.

Найвища ж пенсія загалом у країні – 390,2 тис. грн, її отримує колишня суддя. Формально ця виплата є не пенсією, а довічним грошовим утриманням судді, проте фактично цей вид виплат є аналогом пенсії.

Як такі високі пенсії можуть існувати в країні, де розмір виплати 3,7 млн осіб не дотягує навіть до 4 тис. грн? Відповідь – у спеціальних умовах виходу на пенсію, які держава гарантувала окремим групам осіб у галузевих законах. Так, закон “Про прокуратуру” надає працівникам цього органу низку суттєвих пільг.

Анатомія корупції. Як проста сім’я держслужбовців раптом стала доларовими мільйонерами

По-перше – пільговий вік виходу на пенсію. Прокурори мають право на пенсію після того, як отримають 25 років трудового стажу (з яких 15 років – на посадах у прокуратурі). Для звичайних українців право на пенсію настає в разі наявності 35 років трудового стажу та не раніше 60 років (у деяких випадках – у 63 чи 65 років).

Ця пільга дозволяє прокурорам отримувати пенсію у відносно ранньому віці. За даними Мінсоцполітики, середній вік виходу прокурорів на пенсію становить 47 років. При цьому в Україні є шестеро прокурорів, які отримують пенсію за вислугу років і яким ще не виповнилося 40 років.

Зазвичай такі молоді пенсіонери продовжують працювати в органах прокуратури і разом з пенсією отримують зарплату. Наразі налічується 5 739 прокурорів, які отримують пенсію за вислугу років. З них майже половина – 2 262 – працюють. З них 1 150-м не виповнилося 50 років, ще 815 особам наразі від 50 до 60 років.

По-друге, розмір пенсії прокурора закріплений на рівні 60% від його зарплати. Водночас на прокурорів поширюється спільне для всіх обмеження максимального розміру пенсії: десять прожиткових мінімумів (наразі 23 100 грн). Прокурори обходять цю норму і через суди добиваються виплат на сотні тисяч гривень.

Для інших категорій громадян розмір пенсій розраховується за формулою і залежить від середньої зарплати на всіх місцях роботи та кількості років трудового стажу. Розмір звичайної солідарної пенсії становить 30-40% від зарплати людини.

По-третє – пільгові умови перегляду розміру пенсії. Виплата для прокурорів не лише становить 60% від їх середнього заробітку за останні два роки, а й прив’язана до зарплати прокурора, що працює на посаді, яку раніше обіймав пенсіонер. Іншими словами, щоразу, коли зростає рівень зарплат в органах прокуратури, зростають і розміри пенсій прокурорів.

Крім того, пенсіонери-прокурори мають право на щорічну індексацію, яку проводять для виплат усіх пенсіонерів. Тобто виплати прокурорів підвищуються частіше, ніж для решти громадян, та в більших розмірах. Однак навіть цих пільг прокурорам мало. Вони виборюють пенсійні виплати на сотні тисяч гривень.

  • Схоже, що прокуратуру вразив пенсіонний вірус: виявилось, що 42-річна очільниця Черкаської облпрокуратури тільки пенсії отримує 785 000 на рік, і вона така не одна

Прокурори через суд скасовують обмеження максимального розміру пенсії (десять прожиткових мінімумів) і просять призначити їм пенсію за законодавством, яке втратило чинність. За даними Мінсоцполітики, в Україні є 1 200 таких прокурорів-пенсіонерів. Середній розмір їх виплат становить 50 600 грн на місяць.

В уряді вважають пільгові умови виходу на пенсію прокурорів надмірними.

“Ми проаналізували міжнародний досвід спеціальних пенсійних режимів і виявили, що такі пільги держави надають особам, які під час виконання своєї роботи ризикують життям: пожежникам, поліцейським та військовослужбовцям. Крім того, у жодній країні Європи немає такого, щоб пенсійні пільги стосувалися як формули розрахунку виплати, так і віку, коли особа може вийти на заслужений відпочинок”, – зазначила заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак.

Днями Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт, який переглядає пенсійні привілеї прокурорів. Подальший розгляд документа наштовхнувся на спротив працівників прокуратури, інших спецпенсіонерів та деяких депутатів.

Як пропонують змінити пенсії прокурорів

Після скандалу з пенсіями за інвалідністю хмельницьких прокурорів відбулося засідання РНБО, за підсумками якого вирішили переглянути механізм нарахувань пенсій посадовцям держорганів. Невдовзі зʼявився законопроєкт, який прибирає деякі пенсійні пільги цієї категорії осіб. Документ передбачає такі ключові зміни:

  • заборона прокурорам отримувати пенсію за вислугу років та одночасно продовжувати працювати;
  • поступове підвищення віку виходу на пенсію до 65 років (для осіб, які народилися після 1985 року);
  • збереження лише одного способу підвищення пенсійної виплати – у межах загальної індексації пенсій (заборона перераховувати пенсію щоразу, коли змінюється оклад працівників прокуратури).

При цьому спеціальної формули розрахунку розміру пенсії законопроєкт не змінює: прокурори, як і раніше, отримуватимуть 60% від своєї зарплати. Проте такий “компроміс” не влаштовує представників прокуратури.

В Офісі генерального прокурора (ОГП) заявили, що не підтримують запропоновані зміни. Про це офіс повідомив парламентському комітету з питань соціальної політики під час підготовки законопроєкту до другого читання.

В ОГП вважають, що документ звужує гарантії соціального захисту прокурорів і порушує “принцип юридичної визначеності”. Мовляв, коли люди йдуть працювати в прокуратуру, то роблять це, зокрема, тому, що очікують на пільги з виходу на пенсію. Парламент же ці пільги скасовує, чим порушує права прокурорів.

Цю позицію підтримують депутати з правоохоронного комітету Верховної Ради.

  • Як доять державу. Сотні молодих прокурорів-«пенсіонерів» отримують захмарні пенсії

“Не можна сказати, що молодий співробітник приходить у прокуратуру і він не сформував свого погляду (очікувань щодо майбутньої пенсії – ЕП). Чого ж він тоді туди прийшов? Не можна змінювати умови (роботи) без погодження сторін”, – заявив заступник голови правоохоронного комітету Григорій Мамка.

“Прокурор має право на ті умови пенсійного забезпечення, на які він погоджувався при прийнятті на роботу. Якщо ініціатива буде ухвалена в цьому вигляді, це потягне за собою позови до суду, зокрема Конституційного. Він ухвалить рішення на користь прокурорів”, – упевнений представник ОГП Антон Войтенко.

Його слова не безпідставні. Конституційний суд не раз ставав на бік пенсіонерів у справах, що стосуються спецпенсіонерів. Часто такі рішення суду призводили до правової невизначеності та “лавини” судових рішень про перерахунок пенсій.

Зазвичай під час слухань про законність перегляду пенсійних норм Конституційний суд не враховує думки авторів таких ініціатив – представників уряду та народних депутатів, каже голова соціального комітету Верховної Ради Галина Третьякова.

“Чому Конституційний суд придумав формулювання “легітимні очікування” і застосовує його лише до прокурорів? Чому не застосовує до жінок, яким з 2011 року підвищили пенсійний вік, аби знову цей вік знизити? Може, тому, що жінки розуміють, що в країні поменшало дітей і ми не можемо збільшувати на них навантаження, аби вони утримували більшу кількість пенсіонерів?” – питає вона.

Прокурори ж переконані, що перегляд їх пенсійних прав призведе до кадрової кризи в “органах”. “Представники ОГП повідомляли про ризики запровадження нових підходів у пенсійному забезпеченні прокурорів для системи органів прокуратури загалом: відплив професійних кадрів, що неприпустимо в умовах воєнного стану, відшкодування за рішеннями судів про поновлення порушених пенсійних прав тощо”, – додали в Офісі генпрокурора у відповідь на запит ЕП.

Крім того, противники перегляду пенсійних пільг прокурорів вважають, що несправедливо першими позбавляти таких пільг саме цю категорію спецпенсіонерів, при цьому залишаючи привілеї та пільги для правоохоронців.

“Правоохоронна система побудована таким чином, що все навантаження від Нацполіції, ДБР та СБУ контролюються у формі процесуального керівництва прокурором. Як так, що для органів, у яких менше навантаження, ми нічого не змінюємо, а прокурорів уже обмежуємо?” – риторично запитував Мамка.

За його словами, якщо держава вже почала переглядати спеціальні пенсійні режими, то має це робити для всіх: і прокурорів, і правоохоронців, і суддів.

Можливо, не усвідомлюючи цього, депутат розкрив плани урядовців. Як повідомили ЕП в Мінсоцполітики та соціальному комітеті, там планують переглянути більшість спеціальних пенсійних режимів та обмежити рівень пільг.

“Будь-який роботодавець, у тому числі державний орган, має право пропонувати додаткове пенсійне забезпечення для співробітників, але правила такого забезпечення мають бути прозорі та справедливі. Як свідчить міжнародна практика, такі розширені права мають бути забезпечені додатковими внесками.

Депутати вирішили почати з внесення змін до спеціальних пенсійних прав прокурорів, але ми паралельно рухаємося в бік того, щоб запропонувати нові умови для всіх роботодавців, не тільки для прокуратури”, – зазначає Марчак.

  • Як утворився прокурорсько-мсеківський пенсіонний гнійник

Початок шляху

Пенсійна система України несправедлива не лише тому, що в одних пенсії ледве сягають 4 тис. грн, а в інших перевищують 200 тис. грн. Ключова несправедливість полягає в тому, що надвеликі пенсійні виплати спецпенсіонерам фінансуються внесками й тих, хто претендуватиме на малі пенсії.

“Упродовж трудової діяльності людина, яка виходить на пенсію за загальним законодавством, у середньому сплачує внесків до Пенсійного фонду на пів мільйона гривень більше, ніж потім отримує у вигляді пенсії. Для спецпенсіонерів цей “баланс” від’ємний. Наприклад, співробітники спеціальних органів або прокуратури в середньому роблять внесків на 3,1-3,8 мільйона гривень менше, ніж потім держава виплачує їм у вигляді пенсій”, – пояснює Марчак.

У поточному вигляді пенсійна система передбачає, що більшість громадян, які в підсумку претендуватимуть на мізерні пенсії, субсидують надвеликі виплати меншості “обраних” спеціальних пенсіонерів, які роблять найменший внесок до загальної системи і мають пільги за віком виходу на відпочинок.

Раніше ця система працювала дещо інакше. Фінансування виплати спеціальних пенсій відбувалося не з Пенсійного фонду, а за кошти міністерств і відомств, працівникам яких держава й обіцяла такі спецпенсії. Наприклад, виплати прокурорам здійснювалися з бюджету Генеральної прокуратури (наразі – ОГП), колишнім військовослужбовцям – з бюджету Міноборони.

“Коли пенсійне забезпечення забрали з бюджетів відомств, вони перестали відчувати їх величину і наслідки від прив’язки розміру пенсії до грошового забезпечення тих, хто продовжує працювати. Виникла ситуація, коли розмір пенсії став перевищувати розмір зарплати, яку людина отримувала, поки працювала. Тобто коефіцієнт заміщення спецпенсіонерів перевищив 100%, тоді як для більшості українців він становить лише близько 30-40%”, – каже Третьякова.

Урядовці та депутати хочуть повернути спеціальне пенсійне забезпечення до сфери відповідальності та фінансування відомств, які ці пільги надають. Першими на цьому шляху стали прокурори – передусім через рішення РНБО.

Проте це лише одна з найменш численних категорій спецпенсіонерів, унормувати виплати яким буде відносно просто. Набагато складнішим викликом стане внормування спеціальних пенсійних режимів для колишніх військовослужбовців та правоохоронців (Національна поліція, ДБР, НАБУ, БЕБ та інші).

Чинне законодавство про спецпенсії військовим та силовикам ухвалювалося до великої війни. Воно передбачає пільги у вигляді спеціальної формули розрахунку виплати (розмір пенсії становить до 70% від поточного грошового забезпечення осіб, які продовжують служити на аналогічній посаді) та у вигляді раннього виходу на відпочинок. Закон дозволяє кадровим військовим та працівникам силових відомств виходити на пенсію в 45 років і раніше, маючи 25 років вислуги.

За даними Мінсоцполітики, в Україні налічується 635,8 тис. колишніх військових та силовиків, що отримують пенсію за вислугу років. Середній вік виходу – 51 рік. Серед таких спецпенсіонерів є близько 145,2 тис. чоловіків призовного віку (до 60 років), які не працюють, не мають інвалідності та не служать у війську.

Закон про пенсії військових та правоохоронців писався задовго до великої війни, тому він передбачає надання пільги за професійною ознакою, а не за фактом участі чи неучасті в боях. Як наслідок, він не передбачає жодних пільг для мобілізованих українців, які, як і кадрові військові, захищають державу.

Єдина пільга, на яку може претендувати мобілізований, – пʼятирічна “знижка” щодо віку виходу на пенсію. Її отримують учасники бойових дій (УБД). Проте ця знижка може зіграти проти такого військового. Якщо він вийде на пенсію раніше, то матиме менше років трудового стажу й отримуватиме менший розмір пенсії.

В уряді вважають, що саме статус УБД має надавати право на пенсійну пільгу, і планують ініціювати відповідний перегляд законодавства. Подібні зміни можуть спричинити ще більший опір не лише правоохоронців та колишніх військових, а й суспільства, для якого пенсії військових є соціально чутливою темою.

  • Прокурори-пенсіонери. Як і за що усе керівництво Харківської облпрокуратури отримало пенсії

* * *

Україна не може дозволити собі ту систему пенсійних пільг, яку гарантує законодавство. Навіть після війни держава ще довго відчуватиме її наслідки у вигляді зруйнованої інфраструктури, зменшених податкових надходжень та великого боргу, узятого для виживання країни. Враховуючи поточну демографічну кризу, виплата навіть мінімальних пенсій стане для держави викликом.

Урядовий проєкт пенсійної реформи пропонує поступово відмовитися від спецпенсій з бюджету і замінити їх додатковими внесками до накопичувальних пенсійних фондів. Проте перспективи такої реформи примарні, адже навіть у разі успіху законопроєкту в сесійній залі його, найімовірніше, скасують судді.

Якщо ж нічого не змінювати, то пенсійна система нагадуватиме анти-Робін Гуда: вона забиратиме гроші в більшості бідних і віддаватиме їх меншості найбагатших.

“У солідарному рівні пенсійної системи якщо хтось отримує більше, то це означає, що він у когось забрав. Щоб забезпечити багатим таку пенсію, уряд протягом останніх років занижує прожитковий мінімум, який є мінімальною пенсією. Тобто щоб платити комусь по 200 тисяч гривень, ми забираємо гроші в найбідніших, а потім говоримо, що боремося з бідністю”, – резюмує Третьякова.

Автор: Ярослав Вінокуров

Джерело: Економічна правда

Like
Tweet
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Ізраїль і Сирія домовилися про припинення вогню за посередництва США
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T01:30:11Z
Трамп висуває нові вимоги до ЄС: тарифи можуть зрости до 20%
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T00:09:01Z
В США закривають вечірнє шоу з популярним ведучим через критику та жарти про Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T23:30:03Z
Трамп підписав масштабний закон про криптовалюти
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T22:57:25Z
Павленко: Буданов дав старт кампанії з підриву ВПК РФ
УкраинФорм
2025-07-18T20:00:23Z
Радник Орбана заявив, що Україну "не просили воювати" з Росією від імені Угорщини
Европейская правда
2025-07-18T19:57:27Z
WhatsApp можуть заборонити в Росії: в чому причина
InternetUA
2025-07-18T19:57:24Z
Подвійний удар Китаю і РФ: у Заходу є півтора року на підготовку до глобальної війни, — командувач НАТО
Фокус
2025-07-18T19:57:02Z
Кандидатів багато: Свириденко розповіла, чому досі не обрали нового міністра культури
24tv
2025-07-18T19:54:01Z
Reuters: Грецькі танкери продовжують постачати російську нафту попри санкції ЄС
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T00:36:23Z
Трамп підписав визначальний для ринку криптовалюти закон про стейблкоїни
УкраинФорм
2025-07-18T19:48:44Z
Rheinmetall веде переговори з Румунією щодо створення спільного підприємства
Европейская правда
2025-07-18T19:22:29Z
Що робити, коли запізнилися на потяг: провідниця пояснила
TSN
2025-07-18T19:21:17Z
Трамп наполягає на мінімальному тарифі для всіх товарів з ЄС
ZN UA
2025-07-18T19:19:43Z
Ветерани ДТЕК зустрілися з Борисом Джонсоном
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:06:08Z
Сербська компанія, повʼязана з "Газпромом", укотре просить відстрочки від санкцій США
Европейская правда
2025-07-18T18:49:39Z
В Україні оренда квартир зросла до 47 тис. грн: скільки платять у великих містах
Фокус
2025-07-18T18:33:56Z
Дефіцит продуктів у Львівській області: через нестачу зростають ціни
Политека
2025-07-18T18:00:55Z
Лінія фронту станом на 18 липня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:45:40Z
Грошова допомога у Миколаївській області: як отримати 1000 доларів США
Политека
2025-07-18T20:00:37Z
У Києві чутно вибухи: на столицю летять "табуни" Шахедів
GlavRed
2025-07-18T19:48:45Z
Нова система оплати проїзду в Рівному: про які зміни повідомили жителям
Политека
2025-07-18T19:30:34Z
Найближчим часом буде масований обстріл: біля Києва вже працює ППО
GlavRed
2025-07-18T19:27:35Z
Робота для пенсіонерів у Харкові: де готові платити від 25 тисяч гривень
Политека
2025-07-18T19:00:48Z
Обмеження руху в Чернівецькій області: де перекриють дороги
Политека
2025-07-18T18:31:10Z
Справжній потоп накрив Україну: синоптики та рятувальники б'ють на сполох
GlavRed
2025-07-18T18:27:49Z
3 знаки зодіаку, у яких після ретроградного Меркурія почнеться чорна смуга у житті
24tv
2025-07-18T18:24:05Z
Ось якого розміру мають бути біцепси у вашому віці
24tv
2025-07-18T18:39:33Z
МОЗ отримало велику партію вакцини ПЕНТА-Hib для захисту дітей від п’яти хвороб
360ua.news
2025-07-18T18:21:51Z
Що таке медикаментозний сон: коли його застосовують та наскільки він безпечний
24tv
2025-07-18T18:09:32Z
Знижує стрес, відновлює гормональний фон та зміцнює волосся: дивовижні властивості звичайної липи
Знай
2025-07-18T17:51:40Z
Генетично відбірні діти: у США тестують ембріони на шизофренію, рак і IQ, серед клієнтів – Маск
24tv
2025-07-18T16:15:30Z
У Вінниці відкрився центр психологічного здоров’я «Відновлення»
УкраинФорм
2025-07-18T15:57:22Z
Дослідження на мільйонах дітей ще раз спростувало брехню, яку поширюються антивакцинатори
24tv
2025-07-18T14:39:20Z
Як захистити килим від вицвітання на сонці: поради для довговічності
24tv
2025-07-18T14:36:41Z
У Трампа діагностували хронічну венозну недостатність - що відомо про цю хворобу
Gazeta UA
2025-07-18T14:33:20Z
Ніде в світі такого досі нема: експерт розповів, як Україна створила новий тип зброї
InternetUA
2025-07-18T19:48:40Z
В Україні дозволять брати на роботу без документів ТЦК: що відомо про новий закон
Хвиля
2025-07-18T19:42:27Z
Без шансів на бронювання: ТЦК масово "забуває" зняти з розшуку
Знай
2025-07-18T19:36:59Z
Поки "Боривітер" у Лондоні: українців просять допомогти врятувати останню мозаїку Алли Горської
24tv
2025-07-18T19:30:35Z
Чи можна відправляти панахиду раніше чи пізніше: священник назвав "правильний" час
GlavRed
2025-07-18T19:27:01Z
Мадяр: Ми не бачимо закінчення війни – ні завтра, ні, ймовірно, цього року
Лига
2025-07-18T19:06:38Z
Чи можна зрізати дерево на власному подвір'ї без дозволу
24tv
2025-07-18T19:06:10Z
Греція готується до аномальної спеки: названо дату
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:03:00Z
В Україні змінили процедуру обміну водійських прав: що потрібно знати у 2025 році
Хвиля
2025-07-18T18:51:44Z
Собака-художник на ім'я Далі став зіркою соцмереж в Індії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T02:00:29Z
YAKTAK – "Цілую малинові" – 6 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-18T22:57:11Z
Правила стилю Пріянки Чопри: як одягається відома модель
24tv
2025-07-18T19:51:48Z
Хороших новин немає: Симоньян розповіла про стан Кеосаяна
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Вилитий Кіркоров: син Стоцької пішов ще й на зріст
GlavRed
2025-07-18T19:27:29Z
Руйнування будівлі в Буенос-Айресі: Netflix використав штучний інтелект у серіалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:54:18Z
Батіг Індіани Джонса, подарунок від Гаррісона Форда, продали за шалені гроші: сума вражає
Фокус
2025-07-18T18:27:32Z
Після скандалу зі зрадою на концерті Coldplay Федоров анонсував цікаву послугу в Дії
24tv
2025-07-18T18:03:05Z
Disney бореться за Міккі Мауса в суді
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T17:42:12Z
Цей секрет змінює все: варена картопля буде смачної як ніколи – хитрість із сіллю
24tv
2025-07-18T19:24:53Z
Всі здивуються, що це з "Мівіни": простий і смачний салат з вермішелі
Telegraf
2025-07-18T19:24:51Z
Гороскоп на 19 липня: Овнам - зустрічі, Тельцям - пропозиція на співпрацю
FaceNews
2025-07-18T19:15:39Z
Несподіване місце, що приваблює комах у ванну кімнату: як цьому покласти край
24tv
2025-07-18T19:00:12Z
У мережі показали європейський острів, який з висоти нагадує відбиток пальця: у чому феномен
24tv
2025-07-18T18:39:34Z
Для чого насправді потрібна "Х" на спині піджака - стиліст розкрив таємницю
GlavRed
2025-07-18T18:27:46Z
Більше не треба гнути спину. Як зробити своїми руками крапельний полив
Telegraf
2025-07-18T18:06:20Z
Ці речі в секонд-хенді краще не купувати: тільки витратите гроші дарма
24tv
2025-07-18T17:57:47Z
Ніжні, соковиті та з хрусткою скоринкою: як приготувати зрази з кабачків
Telegraf
2025-07-18T17:54:40Z
Людей виводили з палаючих квартир після атаки БпЛА: ДСНС показала фото з Одеси
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T02:00:54Z
Рф вдарила по будинку у Одесі, є загибла та постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T23:45:15Z
У Росії пролунали вибухи: деякі регіони опинилися під атакою дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T21:54:33Z
У Києві на дах будинку впала частина БпЛА
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T21:12:15Z
Поліція затримала підозрюваного в підпалі греко-католицької церкви на Закарпатті
УкраинФорм
2025-07-18T19:54:50Z
На Прикарпатті померла постраждала внаслідок удару РФ, скоєного 29 червня
УкраинФорм
2025-07-18T19:33:36Z
Солдат ТЦК і його командир вбили мобілізованого у Києві: у ДБР розповіли подробиці
24tv
2025-07-18T19:24:27Z
На Прикарпатті власника підпільної ІТ-компанії викрили у співпраці з Росією
УкраинФорм
2025-07-18T19:09:37Z
На Вінниччині викрито злочинну групу, яка заволоділа паями померлих людей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:48:53Z
Продовження "дружби": Ноттінгем продав гравця за 23 млн євро до Ботафогу – той має 276 хвилин за сезон АПЛ
Football.ua
2025-07-18T20:00:47Z
Кохання, перевірене часом: найкращі романтичні фото Олександра Усика з дружиною Катериною
24tv
2025-07-18T19:51:56Z
Ювентус може підписати Васкеса – журналіст
Football.ua
2025-07-18T19:42:35Z
Легендарний Леннокс Льюїс розповів, коли Усик має завершити кар'єру
24tv
2025-07-18T19:36:42Z
Спортсмени закликають FIE переглянути спрощений допуск росіян до змагань
iPress
2025-07-18T19:30:51Z
Штутгарт не планує продавати Вольтемаде до Баварії навіть за 60 млн євро — Плеттенберг
Football.ua
2025-07-18T19:30:05Z
Усик показав рекордну вагу в кар'єрі перед реваншем проти Дюбуа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:24:39Z
Слава Україні! Усик потужно завершив останню дуель поглядів із Дюбуа
Telegraf
2025-07-18T19:09:21Z
Арсенал та Челсі стежать за ситуацією навколо майбутнього Хаві Сімонса — Романо
Football.ua
2025-07-18T19:00:54Z
ChatGPT забирає читачів у Google: що буде з новинами?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:03:36Z
Чим відрізняються 2 дідусі: із загадкою впораються лише справжні інтелектуали
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Жодних вологих серветок. Як правильно чистити екран смартфона
InternetUA
2025-07-18T19:13:19Z
Новий інструмент ChatGPT може виконувати доручення та керувати комп’ютером
360ua.news
2025-07-18T19:12:45Z
Монітори пишуть, що могли злетіти Ту: в ЦПД закликали бути уважними до тривог
24tv
2025-07-18T19:09:35Z
Американські розробники представили новітній дрон Z1 класу Group II, що працює на водні
InternetUA
2025-07-18T18:28:22Z
У ChatGPT додалися функції агента-помічника
ZN UA
2025-07-18T18:24:40Z
Золото, бурштин і тисячі артефактів: археологи знайшли у Чехії масштабне поселення кельтів
24tv
2025-07-18T18:03:49Z
Що робити, якщо протекла батарейка: корисні поради на всі випадки життя
Фокус
2025-07-18T17:36:04Z
Феєрійний мотоцикл з двигуном Ferrari V8 стає загрозою для суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T19:18:46Z
Наступний електричний позашляховик від Porsche може викликати найбільше суперечок
Топ Жир
2025-07-18T18:48:28Z
Прощання з трасою: чемпіон «Формули-1» Дженсон Баттон завершить гоночну кар’єру після сезону 2025 року
ITC
2025-07-18T18:19:04Z
Плани Jaguar та Range Rover щодо випуску електромобілів несподівано відклали, повідомляють джерела
Топ Жир
2025-07-18T18:03:03Z
Цей легкий двигун видає потужність, яка перевершує більшість суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T17:33:52Z
Бензин, гібрид або електро: General Motors показали семимісний кросовер за $10 000
Фокус
2025-07-18T16:57:42Z
Цей GR Corolla спочатку намагався наздогнати Porsche 911, а потім згорів у вогні
Топ Жир
2025-07-18T16:48:13Z
Subaru представила електрокросовер Uncharted — з розгоном до «сотні» за 5 секунд і запасом ходу 492 км
ITC
2025-07-18T16:28:32Z
Цей Volkswagen не потребує ідентифікації, щоб подарувати вам заряд енергії, який змусить вас злетіти
Топ Жир
2025-07-18T16:03:49Z