/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F09caf6bea24afac11781f4df0c3158ca.jpg)
Було більшим за Париж і це не Київ: яке місто за часів Русі було мегаполісом Європи
Про що йдеться у матеріалі:
У добу Київської Русі Чернігів був не просто важливим містом— він був справжнім мегаполісом, який випереджав за масштабами більшість європейських столиць. Про це розповів у відео на YouTube засновник проєкту "Реальна історія" та продюсер 1+1 media Акім Галімов, передає 2+2.
Главредз'ясував, які були найбільші міста в Київській Русі.
Чому Чернігів - мегаполіс ХІ століття
За його словами, підданих у чернігівського князя було більше, ніж у деяких європейських правителів. Бо Чернігів тоді був справжнім мегаполісом.
За даними археологічних розкопок, у ХІ столітті, до приходу монголів, у Чернігові мешкало близько 20 тисяч людей. Це — колосальна цифра, особливо якщо порівнювати з великими містами Європи того часу.
"Там, як і в більшості тогочасних міст Західної Європи, жило 5–7 тисяч людей. Тобто уявіть собі, княжий Чернігів населяло майже вчетверо більше людей, ніж Париж", — пояснює Галімов.
Дивіться відео про історію Чернігова:
Конкурувати за першість Чернігову міг лише Київ.
"Тож суперником Чернігову був лише Київ. У мене в руках князівська печатка останньої чверті XI століття Святославу Ярославовичу", — додає Галімов.
Це змагання з Києвом відчувається навіть у святих місцях Чернігова.
"Коли пірнаєш в історію тисячолітнього Чернігова, то скрізь відчуваєш це змагання з Києвом за першість. Тут навіть є свої підземні печери, такі самі, як і в Києво-Печерській лаврі. Але, на відміну від столичних, про них знає не так багато людей", — каже він.
Причина такої маловідомості — в новизні археологічних відкриттів.
"Можливо, тому що археологи знайшли їх відносно нещодавно. Вони були повністю засипані землею", — зазначає Галімов.
Вам також може бути цікаво: