MY.UAНовини
«Доброкор»: у Росії створили нову схему вербування найманців на війну проти України
«Доброкор»: у Росії створили нову схему вербування найманців на війну проти України

«Доброкор»: у Росії створили нову схему вербування найманців на війну проти України

У 2025 році в Росії запрацювала нова схема для відправки найманців на фронт – «Доброкор». Таким чином на російську війну в Україні могли вирушити вже понад півтори тисячі осіб. Вони поповнили підрозділи «Добровольчого корпусу» – структури, створеної на основі «ПВК «Редут» і підконтрольної Головному розвідувальному управлінню (ГРУ) Росії. У потенційних найманців є вибір: укласти контракт за старою системою «Редут» або за новою – «Доброкор».

Перша дозволяє розірвати контракт у будь-який момент, але не дає соціальних гарантій.

Друга обіцяє легальний статус військового з доступом до соціальних пільг і регіональних виплат, але розірвати такий контракт до закінчення строку неможливо. Втім, виплати вдається отримати далеко не завжди.

Розслідувальний проєкт (телеканалу «Настоящее время» та Російської служби «Радіо Свобода») «Система» з’ясував, як працює система найму, вербувальники якої збирають «витратну живу силу» по всій Росії.

Ми використовуємо слово «доброволець» як синонім слова «найманець», оскільки вербування за системами «Редут» і «Доброкор» відбувається до нерегулярних збройних формувань: вони не укладають контракт напряму з Міноборони РФ і воюють у складі окремих добровольчих підрозділів.

«Триває набір у ДРШБр «Святий Георгій» «Союзу добровольців Донбасу» (за системою «Редут») за різними військовими спеціальностями», – так починається стандартне оголошення про набір до складу так званого добровольчого формування, опубліковане ще в грудні 2024 року. Замість «Святого Георгія» можна підставити назву майже будь-якого з понад двох десятків російських найманських загонів.

Але вже навесні 2025 року в подібних оголошеннях з’явилася альтернативна можливість: тепер вирушити на війну в Україні у складі так званих добровольчих підрозділів можна не лише за згаданою системою «Редут», а й за раніше невідомою системою «Доброкор».

Оголошення про набір до 7‑ї штурмової бригади «Святий Георій» («Союз добровольців Донбасу»)
фото: скріншот з відео

Назва «Доброкор» – це скорочення від «Добровольчого корпусу» Міноборони. Цю структуру було створено у 2023 році на базі «ПВК «Редут», і вона об’єднала десятки підрозділів найманців, які комплектувалися за «редутівською» системою. Куратором і фінансовим центром «ПВК «Редут» і, відповідно, «Добровольчого корпусу» виступає ГРУ – це з’ясували раніше «Система» та «Схеми» у спільному розслідуванні.

На сайті «Доброкору» перераховано 27 підрозділів, до яких набирають за новою схемою. Найвідоміші з них: пов’язані з 16-ю бригадою ГРУ «Вовки», «Тигр» і «Рись», православно-патріотичний «Невський», штурмова бригада «Ветерани» (носять шеврони із зображенням Путіна), навколофутбольна «Еспаньйола» і козацький «Дон», а також бригада «Святий Георгій», створена під егідою «Союзу добровольців Донбасу» («СДД»). Усі вони раніше входили до «ПВК «Редут».

Як ГРУ створило «Добровольчий корпус»

15 лютого 2023 року спеціальним наказом №67 Міністерство оборони Росії закріпило єдиний принцип комплектування загонів на війну. Через два тижні відомство видало непублічний наказ про створення «Добровольчого корпусу». Його кістяк склали розрізнені підрозділи найманців, що входили до системи «ПВК Редут». У червні того ж року міністр оборони Сергій Шойгу наказав командирам цих формувань підписати контракти з Міноборони.

Голова ПВК «Вагнер» Євген Пригожин відмовився підписувати угоду, а згодом влаштував збройний заколот (через два місяці після чого – у серпні 2023 року – загинув у авіакатастрофі – ред.). На відміну від Пригожина, командири «редутівських» загонів підписали контракти з Міноборони вже до 1 липня 2023 року. Цей день вважається офіційною датою заснування «Добровольчого корпусу».

Генерал-лейтенант Володимир Алексєєв
фото з відкритих джерел

Головний куратор «Добровольчого корпусу» – заступник голови ГРУ, генерал-лейтенант Володимир Алексєєв. Попри регулярні чутки про його можливу відставку, у 2025 році він, судячи з усього, продовжує керувати «корпусом» і вручати нагороди бійцям.

Ще один високопосадовий командир «корпусу» – колишній полковник ГРУ і ексмер Тамбова Олексій Кондратьєв. Навесні 2022 року він відновив військову кар’єру, очоливши добровольчу «казачу» бригаду «Дон». (Після розслідування проєкту «Схеми» («Радіо Свобода») Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження про цей російський підрозділ за фактами порушення законів і звичаїв війни). У 2023 році ця бригада стала частиною «корпусу», як і решта «редутівських» загонів.

Володимир Алексєєв (у центрі, за спинами) та Олексій Кондратьєв (праворуч) на з’їзді найманців «Добровольчого корпусу» в окупованому Маріуполі у 2023 році
фото: скріншот з відео

У «корпусі» діє жорсткий принцип «єдиноначальності», але процес ухвалення рішень відрізняється від звичного військового, розповідав в інтерв’ю для сайту «Доброкор» заступник командира «корпусу» з військово-політичної роботи генерал-лейтенант Анатолій Бібілов – ще нещодавно президент окупованого регіону Грузії, республіки Південна Осетія, і людина з військовим минулим у Росії.

За його словами, «корпус» вирізняється принципом гнучкого управління, коли підрозділи спілкуються не через штаб, а безпосередньо один з одним. Також командування може «у найкоротші строки» змінювати структуру об’єднання та окремих формувань. «Корпус – це дуже живий, рухливий організм», – підсумовує Бібілов.

Підрозділи «Добровольчого корпусу» воюють практично на всіх напрямках фронту: Харківському, Донецькому, Луганському, Запорізькому, Херсонському. Вони брали участь і в боях за Курську область, зокрема в операції «Потік» під Суджею, яка стала культовою серед Z-аудиторії, коли російські військові зайшли в тил ЗСУ через газову трубу.

Український військовий в Суджі на Курщині, Росія
фото: скріншот з відео

Один «корпус» – дві системи

Щоб розібратися у відмінностях «Доброкору» від «Редуту», кореспондент «Системи» зв’язався з вербувальниками різних загонів, представившись потенційним рекрутом (їхні телефони є у відкритому доступі – подзвонити їм може будь-хто). Ми також проаналізували відкриті дані та телеграм-чати, де спілкуються російські військові та їхні родичі.

На війну можуть відправити чоловіків віком від 18 до 55 років та жінок від 18 до 45 років (жінок направляють служити в медичні підрозділи). Навчання на полігоні триває від 10 днів до двох тижнів. Мінімальний термін контракту – пів року, також є можливість укласти контракт на вісім місяців або на рік.

У більшості випадків відбір проводять за однаковою схемою. Боєць зв’язується з вербувальником, проходить попередню співбесіду, надсилає документи і проходить медичну комісію. Далі підписує контракт із Міноборони РФ, у якому йдеться, що його скеровують до одного з «Добровольчих загонів» – без уточнення підрозділу.

Після цього рекрут вирушає на полігон у Муліно (Нижньогородська область), де розташований центр підготовки «Доброкору». Там він проходить навчання і після цього – остаточний відбір: бійця розподіляють у той чи інший загін.

Зарплати, бонуси, соціальні гарантії

«Доброкор» частково запозичив організаційну структуру «Редуту», але перевів її на рейки формальної державної системи. Головна відмінність – повна легалізація. Бійці «Редуту» спочатку підписували лише угоду з приватною компанією, а контракт із Міноборони – уже після прибуття на позиції. У «Доброкорі» ж контракт підписують ще до навчання.

Бійці бригади «Вовки» – одного з перших у Росії підрозділів, яке почало набір за системою «Редуту»
фото: скріншот з відео

Через це відрізняються і гарантії. Бійці «Доброкору» з першого дня вважаються військовослужбовцями. Це означає, що їм одразу йдуть виплати, страховка, соцпакет. Їм офіційно оформлюють інвалідність у випадку поранення, дають статус учасника бойових дій, а в разі загибелі – компенсації рідним. У «Редуті» ж ці питання вирішуються в «ручному режимі» – комусь щось оформили, а комусь ні.

Ще одна відмінність – фіксована зарплата. У «Редуті» вона сильно різнилася, залежно від загону, і коливалася від 150 до 300 тисяч рублів (від 1 900 до 3 850 доларів США) на місяць. У «Доброкорі» ж усім платять однаково: 204 тисячі рублів (2 615 доларів США) і бойові виплати. Суми бойових теж однакові – 8 тисяч за день участі в бойових діях, 50 тисяч – за поранення, 3 мільйони – компенсація родичам загиблого. Ці самі суми отримують і мобілізовані.

Водночас у «Редуті» зберігся потужний інститут «премій» – бійцям дають гроші за ліквідованих, за знищення техніки, за взятого «язика». У «Доброкорі» такої системи немає – це вважається неетичним. Хоча командири підрозділів можуть самостійно виписувати премії «за особливі заслуги».

У «Редуті» також завжди існувала проблема не лише з отриманням соціальних пільг, а й із зарплатами. В російських соцмережах можна знайти безліч схожих коментарів родичів. Часто люди не знають, як зв’язатися з керівництвом «ПВК» через невиплачені зарплати або гроші, обіцяні за контрактом у разі поранення чи загибелі бійця.

Демонстрація відеоролика про «Добровольчий корпус» у «Музеї героїзму» на ВДНГ у Москві
фото: t.me/batalyon_vostok

«Люди тікають»: проблеми з плинністю кадрів

Попри кращі умови, «Доброкору» складно утримати бійців. За словами кількох співрозмовників «Системи», плинність кадрів у «корпусі» дуже висока. Люди приїжджають, проходять підготовку, потрапляють у підрозділ – і майже одразу намагаються звільнитися. Деякі не доїжджають навіть до фронту, а повертаються додому після полігону.

Причини різні. По-перше, багатьох приваблює лише зарплата – а коли з’ясовується, що треба воювати, бажання зникає. По-друге, у «Доброкорі» більше бюрократії, ніж у «Редуті»: щоб перевестися, взяти відпустку чи вирішити побутове питання, потрібно йти офіційним шляхом, а не «через батю».

Таке фото з покроковою інструкцією надсилає потенційному найманцю вербувальник
фото: radiosvoboda.org

У приватних чатах військових та їхніх родичів постійно з’являються скарги: хтось не може розірвати контракт, когось не пускають додому, когось не оформлюють належним чином. Дехто порівнює ситуацію з мобілізацією, тільки «добровільною».

Майбутнє «Доброкору» і його роль у російській армії

Попри проблеми, «Доброкор» розглядають як спробу зробити найманство у війні проти України більш організованим і легальним. Ця структура дозволяє Міністерству оборони Росії «відбілити» добровольчі загони, водночас зберігаючи можливість швидко мобілізувати «живу силу» для фронту.

З огляду на жорсткий контроль із боку ГРУ, «Доброкор» є інструментом розширення впливу військової розвідки всередині збройних сил і створення паралельної системи комплектування, яка обходить традиційну військову бюрократію.

Чи зможе «Доброкор» стати повноцінною заміною для контрактної служби – питання відкрите. Поки що це гібридна структура з численними проблемами і суперечностями, яка виконує функцію «буферної зони» між регулярною армією і мобілізацією.

Що відомо про кількість і роль найманців?

Понад 18 тисяч людей вступили до так званих добровольчих підрозділів Росії у першій половині 2025 року, тоді як понад 210 тисяч нових контрактників поповнили лави армії, повідомив колишній президент Росії Дмитро Медведєв, нині заступник голови Ради безпеки російського керманича Володимира Путіна, на засіданні 2 липня. Яніс Клюге, експерт Німецького інституту міжнародних і безпекових питань, оцінив, що друга цифра є дещо меншою – близько 190 тисяч.

Що чекає на найманців? Про їхню роль у війні проти України відверто говорить депутат Держдуми РФ, колишній вантажок угруповання «ДНР» Олександр Бородай: минулого року в мережу потрапив аудіозапис його розмови (депутат підтвердив її справжність). Бородай стверджує, що генерали сприймають добровольців як «піхоту другого сорту» і порівнює їх із ландскнехтами (німецькі найманці епохи Відродження; на відміну від офіцерів, їх вербували переважно з бідних верств населення). За словами депутата, головне завдання цих частин – максимально відволікати на себе увагу і «виснажувати живу силу противника», поки в тилу регулярні армійські частини готуються до «головного напряму» наступу. У тій самій розмові Бородай підсумовує: «[Добровольці] – це просто жива сила, яка йде в розхід».

Попри високі цифри набору, озвучені Медведєвим, вербувальники «Доброкору» чіпляються за кожного кандидата. «То що вирішили? Чекаємо на вас», – таке повідомлення у ніч проти буднього дня отримав кореспондент «Системи» від рекрутера підрозділу «Вовки». На той момент журналіст уже кілька днів ігнорував прохання вербувальника надіслати скан свого паспорта.

За різними підрахунками, середній термін життя російського новобранця в Україні становить від одного до двох місяців.

Данило Бєловодьєв, «Система»: проєкт розслідувань

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Трамп висуває нові вимоги до ЄС: тарифи можуть зрости до 20%
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T00:09:01Z
В США закривають вечірнє шоу з популярним ведучим через критику та жарти про Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T23:30:03Z
Трамп підписав масштабний закон про криптовалюти
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T22:57:25Z
Павленко: Буданов дав старт кампанії з підриву ВПК РФ
УкраинФорм
2025-07-18T20:00:23Z
Радник Орбана заявив, що Україну "не просили воювати" з Росією від імені Угорщини
Европейская правда
2025-07-18T19:57:27Z
WhatsApp можуть заборонити в Росії: в чому причина
InternetUA
2025-07-18T19:57:24Z
Подвійний удар Китаю і РФ: у Заходу є півтора року на підготовку до глобальної війни, — командувач НАТО
Фокус
2025-07-18T19:57:02Z
Кандидатів багато: Свириденко розповіла, чому досі не обрали нового міністра культури
24tv
2025-07-18T19:54:01Z
США затримують постачання систем Patriot для Швейцарії через пріоритет України, - Олександр Мусієнко
Знай
2025-07-18T19:48:58Z
Reuters: Грецькі танкери продовжують постачати російську нафту попри санкції ЄС
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T00:36:23Z
Трамп підписав визначальний для ринку криптовалюти закон про стейблкоїни
УкраинФорм
2025-07-18T19:48:44Z
Rheinmetall веде переговори з Румунією щодо створення спільного підприємства
Европейская правда
2025-07-18T19:22:29Z
Що робити, коли запізнилися на потяг: провідниця пояснила
TSN
2025-07-18T19:21:17Z
Трамп наполягає на мінімальному тарифі для всіх товарів з ЄС
ZN UA
2025-07-18T19:19:43Z
Ветерани ДТЕК зустрілися з Борисом Джонсоном
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:06:08Z
Сербська компанія, повʼязана з "Газпромом", укотре просить відстрочки від санкцій США
Европейская правда
2025-07-18T18:49:39Z
В Україні оренда квартир зросла до 47 тис. грн: скільки платять у великих містах
Фокус
2025-07-18T18:33:56Z
Дефіцит продуктів у Львівській області: через нестачу зростають ціни
Политека
2025-07-18T18:00:55Z
Лінія фронту станом на 18 липня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:45:40Z
Грошова допомога у Миколаївській області: як отримати 1000 доларів США
Политека
2025-07-18T20:00:37Z
У Києві чутно вибухи: на столицю летять "табуни" Шахедів
GlavRed
2025-07-18T19:48:45Z
Нова система оплати проїзду в Рівному: про які зміни повідомили жителям
Политека
2025-07-18T19:30:34Z
Найближчим часом буде масований обстріл: біля Києва вже працює ППО
GlavRed
2025-07-18T19:27:35Z
Робота для пенсіонерів у Харкові: де готові платити від 25 тисяч гривень
Политека
2025-07-18T19:00:48Z
Обмеження руху в Чернівецькій області: де перекриють дороги
Политека
2025-07-18T18:31:10Z
Справжній потоп накрив Україну: синоптики та рятувальники б'ють на сполох
GlavRed
2025-07-18T18:27:49Z
3 знаки зодіаку, у яких після ретроградного Меркурія почнеться чорна смуга у житті
24tv
2025-07-18T18:24:05Z
Ось якого розміру мають бути біцепси у вашому віці
24tv
2025-07-18T18:39:33Z
МОЗ отримало велику партію вакцини ПЕНТА-Hib для захисту дітей від п’яти хвороб
360ua.news
2025-07-18T18:21:51Z
Що таке медикаментозний сон: коли його застосовують та наскільки він безпечний
24tv
2025-07-18T18:09:32Z
Знижує стрес, відновлює гормональний фон та зміцнює волосся: дивовижні властивості звичайної липи
Знай
2025-07-18T17:51:40Z
Генетично відбірні діти: у США тестують ембріони на шизофренію, рак і IQ, серед клієнтів – Маск
24tv
2025-07-18T16:15:30Z
У Вінниці відкрився центр психологічного здоров’я «Відновлення»
УкраинФорм
2025-07-18T15:57:22Z
Дослідження на мільйонах дітей ще раз спростувало брехню, яку поширюються антивакцинатори
24tv
2025-07-18T14:39:20Z
Як захистити килим від вицвітання на сонці: поради для довговічності
24tv
2025-07-18T14:36:41Z
У Трампа діагностували хронічну венозну недостатність - що відомо про цю хворобу
Gazeta UA
2025-07-18T14:33:20Z
Ніде в світі такого досі нема: експерт розповів, як Україна створила новий тип зброї
InternetUA
2025-07-18T19:48:40Z
В Україні дозволять брати на роботу без документів ТЦК: що відомо про новий закон
Хвиля
2025-07-18T19:42:27Z
Без шансів на бронювання: ТЦК масово "забуває" зняти з розшуку
Знай
2025-07-18T19:36:59Z
Поки "Боривітер" у Лондоні: українців просять допомогти врятувати останню мозаїку Алли Горської
24tv
2025-07-18T19:30:35Z
Чи можна відправляти панахиду раніше чи пізніше: священник назвав "правильний" час
GlavRed
2025-07-18T19:27:01Z
Мадяр: Ми не бачимо закінчення війни – ні завтра, ні, ймовірно, цього року
Лига
2025-07-18T19:06:38Z
Чи можна зрізати дерево на власному подвір'ї без дозволу
24tv
2025-07-18T19:06:10Z
Греція готується до аномальної спеки: названо дату
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:03:00Z
В Україні змінили процедуру обміну водійських прав: що потрібно знати у 2025 році
Хвиля
2025-07-18T18:51:44Z
YAKTAK – "Цілую малинові" – 6 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-18T22:57:11Z
Правила стилю Пріянки Чопри: як одягається відома модель
24tv
2025-07-18T19:51:48Z
Хороших новин немає: Симоньян розповіла про стан Кеосаяна
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Вилитий Кіркоров: син Стоцької пішов ще й на зріст
GlavRed
2025-07-18T19:27:29Z
Руйнування будівлі в Буенос-Айресі: Netflix використав штучний інтелект у серіалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:54:18Z
Батіг Індіани Джонса, подарунок від Гаррісона Форда, продали за шалені гроші: сума вражає
Фокус
2025-07-18T18:27:32Z
Після скандалу зі зрадою на концерті Coldplay Федоров анонсував цікаву послугу в Дії
24tv
2025-07-18T18:03:05Z
Disney бореться за Міккі Мауса в суді
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T17:42:12Z
Грала з кожної праски: яку пісню кожен українець чув у 2009 році
24tv
2025-07-18T17:18:26Z
Цей секрет змінює все: варена картопля буде смачної як ніколи – хитрість із сіллю
24tv
2025-07-18T19:24:53Z
Всі здивуються, що це з "Мівіни": простий і смачний салат з вермішелі
Telegraf
2025-07-18T19:24:51Z
Гороскоп на 19 липня: Овнам - зустрічі, Тельцям - пропозиція на співпрацю
FaceNews
2025-07-18T19:15:39Z
Несподіване місце, що приваблює комах у ванну кімнату: як цьому покласти край
24tv
2025-07-18T19:00:12Z
У мережі показали європейський острів, який з висоти нагадує відбиток пальця: у чому феномен
24tv
2025-07-18T18:39:34Z
Для чого насправді потрібна "Х" на спині піджака - стиліст розкрив таємницю
GlavRed
2025-07-18T18:27:46Z
Більше не треба гнути спину. Як зробити своїми руками крапельний полив
Telegraf
2025-07-18T18:06:20Z
Ці речі в секонд-хенді краще не купувати: тільки витратите гроші дарма
24tv
2025-07-18T17:57:47Z
Ніжні, соковиті та з хрусткою скоринкою: як приготувати зрази з кабачків
Telegraf
2025-07-18T17:54:40Z
Рф вдарила по будинку у Одесі, є загибла та постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T23:45:15Z
У Росії пролунали вибухи: деякі регіони опинилися під атакою дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T21:54:33Z
У Києві на дах будинку впала частина БпЛА
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T21:12:15Z
Поліція затримала підозрюваного в підпалі греко-католицької церкви на Закарпатті
УкраинФорм
2025-07-18T19:54:50Z
На Прикарпатті померла постраждала внаслідок удару РФ, скоєного 29 червня
УкраинФорм
2025-07-18T19:33:36Z
Солдат ТЦК і його командир вбили мобілізованого у Києві: у ДБР розповіли подробиці
24tv
2025-07-18T19:24:27Z
На Прикарпатті власника підпільної ІТ-компанії викрили у співпраці з Росією
УкраинФорм
2025-07-18T19:09:37Z
На Вінниччині викрито злочинну групу, яка заволоділа паями померлих людей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:48:53Z
В навчальному центрі шерифа Лос-Анджелеса стався вибух, загинули троє правоохоронців
Лига
2025-07-18T18:48:08Z
Продовження "дружби": Ноттінгем продав гравця за 23 млн євро до Ботафогу – той має 276 хвилин за сезон АПЛ
Football.ua
2025-07-18T20:00:47Z
Кохання, перевірене часом: найкращі романтичні фото Олександра Усика з дружиною Катериною
24tv
2025-07-18T19:51:56Z
Ювентус може підписати Васкеса – журналіст
Football.ua
2025-07-18T19:42:35Z
Легендарний Леннокс Льюїс розповів, коли Усик має завершити кар'єру
24tv
2025-07-18T19:36:42Z
Спортсмени закликають FIE переглянути спрощений допуск росіян до змагань
iPress
2025-07-18T19:30:51Z
Штутгарт не планує продавати Вольтемаде до Баварії навіть за 60 млн євро — Плеттенберг
Football.ua
2025-07-18T19:30:05Z
Усик показав рекордну вагу в кар'єрі перед реваншем проти Дюбуа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:24:39Z
Слава Україні! Усик потужно завершив останню дуель поглядів із Дюбуа
Telegraf
2025-07-18T19:09:21Z
Арсенал та Челсі стежать за ситуацією навколо майбутнього Хаві Сімонса — Романо
Football.ua
2025-07-18T19:00:54Z
ChatGPT забирає читачів у Google: що буде з новинами?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:03:36Z
Чим відрізняються 2 дідусі: із загадкою впораються лише справжні інтелектуали
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Жодних вологих серветок. Як правильно чистити екран смартфона
InternetUA
2025-07-18T19:13:19Z
Новий інструмент ChatGPT може виконувати доручення та керувати комп’ютером
360ua.news
2025-07-18T19:12:45Z
Монітори пишуть, що могли злетіти Ту: в ЦПД закликали бути уважними до тривог
24tv
2025-07-18T19:09:35Z
Американські розробники представили новітній дрон Z1 класу Group II, що працює на водні
InternetUA
2025-07-18T18:28:22Z
У ChatGPT додалися функції агента-помічника
ZN UA
2025-07-18T18:24:40Z
Золото, бурштин і тисячі артефактів: археологи знайшли у Чехії масштабне поселення кельтів
24tv
2025-07-18T18:03:49Z
Що робити, якщо протекла батарейка: корисні поради на всі випадки життя
Фокус
2025-07-18T17:36:04Z
Феєрійний мотоцикл з двигуном Ferrari V8 стає загрозою для суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T19:18:46Z
Наступний електричний позашляховик від Porsche може викликати найбільше суперечок
Топ Жир
2025-07-18T18:48:28Z
Прощання з трасою: чемпіон «Формули-1» Дженсон Баттон завершить гоночну кар’єру після сезону 2025 року
ITC
2025-07-18T18:19:04Z
Плани Jaguar та Range Rover щодо випуску електромобілів несподівано відклали, повідомляють джерела
Топ Жир
2025-07-18T18:03:03Z
Цей легкий двигун видає потужність, яка перевершує більшість суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T17:33:52Z
Бензин, гібрид або електро: General Motors показали семимісний кросовер за $10 000
Фокус
2025-07-18T16:57:42Z
Цей GR Corolla спочатку намагався наздогнати Porsche 911, а потім згорів у вогні
Топ Жир
2025-07-18T16:48:13Z
Subaru представила електрокросовер Uncharted — з розгоном до «сотні» за 5 секунд і запасом ходу 492 км
ITC
2025-07-18T16:28:32Z
Цей Volkswagen не потребує ідентифікації, щоб подарувати вам заряд енергії, який змусить вас злетіти
Топ Жир
2025-07-18T16:03:49Z