/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fc61a3eeea079fd6e3c336e4bbd307a36.jpg)
Дослідження на мільйонах дітей ще раз спростувало брехню, яку поширюються антивакцинатори
Хоча медична спільнота вже неодноразово наголошувала на безпечності щеплень, деякі батьки досі вірять у міфи щодо їхнього складу, зокрема – через наявність у вакцинах солей алюмінію. Свіже дослідження, опубліковане в журналі Annals of Internal Medicine, розвіяло й ці сумніви, пише 24 Канал.
Науковці з’ясували, що кількість алюмінію, яку отримують діти під час вакцинації, надто мізерна, аби завдати шкоди здоров’ю.
Чому увага до солей алюмінію?
Алюмінієві солі у вакцинах виконують роль ад’ювантів – допоміжних речовин, які підсилюють імунну відповідь організму на щеплення. Проте скептики часто використовують цей компонент як аргумент у своїх побоюваннях: мовляв, алюміній може сприяти розвитку алергій, аутоімунних чи неврологічних розладів. Раніше такі ризики виявляли переважно у дослідах на тваринах або за участі невеликих груп дітей.
Щоб отримати більш точну відповідь, данські науковці проаналізували медичні дані дітей, які отримували щеплення у період з 1997 до 2020 року. Вони підрахували загальне надходження алюмінієвих солей до двох років і порівняли ці цифри із захворюваністю у дітей.
Як з’ясувалося, малюки, які отримували вакцини з ад’ювантами, не демонстрували підвищеного, а у деяких випадках – навіть трохи зниженого ризику виникнення 50 різних хронічних хвороб. Ба більше, навіть збільшення кількості щеплень не впливало на здоров’я в негативний бік.
Безпека підтверджена масштабними даними
Дослідники пояснюють: кількість алюмінію, що містяться у вакцинах, настільки малі, що навіть не впливають на рівень цієї речовини у крові дітей у день щеплення. Тривогу щодо імуно чи нейротоксичності алюмінію раніше викликали дослідження на тваринах, де використовували у рази більші дози й вводили їх набагато частіше, ніж це відбувається у людській практиці.
Отже, черговий раз підтверджено: вакцинація – безпечна та необхідна процедура для здоров’я дітей, а побоювання щодо алюмінію у складі препаратів не мають під собою жодних підстав.