MY.UAНовини
Дрони на ШІ: долітають і перехоплюють, та ще не мислять
Дрони на ШІ: долітають і перехоплюють, та ще не мислять

Дрони на ШІ: долітають і перехоплюють, та ще не мислять

Керувати роботами на відстані тисяч кілометрів, вражати цілі, не боячись РЕБ – вже реальність. Будуть кошти – проривні рішення масштабують

Просто зараз спецпредставник Дональда Трампа Кіт Келлог, перебуваючи з візитом у Києві, знайомився з продукцією нашої оборонки. Панові генерал-лейтенанту, зокрема, показали дещо з новинок БПЛА і ось що написав він у соцмережі Х: «Я на власні очі побачив, як створюються та розробляються дрони українського виробництва. Неймовірні інновації, особливо у сфері дронів». Каже – у цій новій епосі війни українці лідирують і «наша оборонно-промислова база повинна звернути на це увагу та адаптуватися». І це, схоже, мало б сенс. Днями в NYT вийшла стаття про невдалі випробування БПЛА на Алясці під заголовком «Дрони зараз є ключем до перемоги у війнах. США їх майже не виробляють». А за словами Володимира Зеленського, у розмові з ним Дональд Трамп заявляв, що хотів би купувати українські безпілотники.

А вони зараз виходять на новий технічний рівень, розробники опановують ШІ і будують плани, як дрони стануть самостійними одиницями на полі бою. Ми розбирались, що нового вдалося досягти у цій сфері вже.

НА РІВЕНЬ ПОПЕРЕДУ США

Чотири дні у червні два американські виробники дронів (два з чотирьох фіналістів, які отримали фінансування від Пентагону) проводили випробування безпілотників великої дальності, здатних годинами літати без GPS і оператора. У дрона компанії Dragoon, стартапу з Аризони, виникли проблеми з двигуном і навігацією і він не влучив у ціль. Дрон компанії AeroVironment взагалі не зміг злетіти. А далі наробив лиха: врізався в гору (його систему навігації заблокували) і ледве не зачепив групу солдатів із засобами радіоелектронної боротьби.

Засоби РЕБ теж підкачали – електронні глушники сигналів управління дронами майже не діяли, не спрацювали й найновіші засоби знешкодження дронів, вмонтовані в рюкзаки. «Чотириденне випробування в диких умовах Аляски показало, наскільки американські військові та виробники дронів відстають від Китаю та Росії у цій технології», – зробив висновок автор публікації у NYT. Пізніше і міністр оборони Піт Гегсет визнав, що країна відстає, і оголосив низку нових політик та інвестицій у сферу безпілотників, щоб скоротити відставання.

У цей час в України проблеми вже геть інші. Днями очільник Мінцифри, а нині – перший віце-прем’єр Михайло Федоров розповів в інтерв'ю «РБК-Україна», що наші розробки зараз прямують до максимально дистанційного керування БПЛА і їх автономності. «Задача стоїть така, щоб оператор міг керувати дроном на полі бою з будь-якого міста країни», – пояснив міністр. І хоча до повної самостійності безпілотників ще можуть минуть роки, та вже зараз впроваджується використання ШІ для декодування знімків, аби знаходити цілі та декодувати трансляції у режимі реального часу. Донаведення на ціль на основі ШІ широко зустрічається навіть на FPV-дронах.

ПЕРЕХОПИТИ І ПОЦІЛИТИ

Технології, про які говорив пан Федоров, використовуються вже досить широко, каже Валерій Яковенко, співзасновник і керуючий партнер групи компаній DroneUA. Керування операторами певними об’єктами на відстані тисяч кілометрів від них – не новинка і в комерційній сфері (так управляють промисловим обладнанням тощо), пояснює він. «Українці ж застосовують частину цих технологій у безпековому секторі, – пояснює він. – Але коли говоримо про ШІ, важливо не узагальнювати, не прив’язувати до нього все підряд. Зараз використовуються лише певні елементи технологій ШІ». Донаведення на останні десятки метрів до цілі – один з прикладів таких технологій, і вони стали стандартом ще у 2023-му. «Вже тоді, судячи з тендерної документації на ПроЗорро, закупівлі обладнання для Сил оборони дуже часто проводилися з можливістю включення в комплектацію модулів донаведення та інших пристроїв, що можуть замінити оператора на кінцевих ділянках маршруту, коли ворожий РЕБ починає дошкуляти», – пояснює експерт.

Донаведення вже реалізовано по наземних цілях, і йдеться вже про самостійний політ дрона на сотні метрів, каже Анатолій Храпчинський, авіаційний експерт і заступник гендиректора компанії з виробництва засобів РЕБ (хоча правильніше, за його словами, тут говорити не про технології ШІ, а про певний набір алгоритмів). Так, українська компанія The Fourth Law вже має модуль (TFL-1), камера якого за 400 м захоплює ціль і далі керує дроном до влучання. Тобто ті 400 м дрон летить самостійно, без будь-яких дій з боку пілота. І це активно використовується на лінії бойового зіткнення. Залишається масштабувати застосування.

«Зараз намагаємося реалізувати донаведення в режимі повітряної цілі, – розповідає Анатолій Храпчинський. – Днями ми працювали активно на полігоні на Сході – відпрацьовували дрони-перехоплювачі, які будуть захоплювати ціль, відслідковувати її, і навчаються так, щоб потім можна автоматично знешкоджувати». Деякі елементи для цього вже працюють.

Вже є розроблені автоматичні турелі зі штучним інтелектом, здатні в автоматичному режимі перехоплювати шахеди, розповідає Храпчинський. «Так, платформа United 24 збирає зараз кошти на автоматичні турелі, які можна буде поставити на певних ділянках, інфраструктурних об’єктах або десь поза містом», – каже він. Певним чином вони замінять (чи підкріплять) мобільні вогневі групи. Система може бути теж мобільною або стаціонарною. «Автоматично захоплює ціль за допомогою відеокамери і автоматично відпрацьовує по цій цілі – стріляє гарматою, як і мобільні групи, – пояснює експерт. – Оператор комп’ютера натискає на «гачок» і дає команду стріляти». Диво техніки в тому, що штучний інтелект у системі «розуміє», куди йому потрібно повернути турель, під яким кутом підняти гармату і коли почати вогонь, щоб перехопити «Шахед». Це все виконує штучний інтелект, а розрахунок – оператор – контролює процес.

GPS – ВЖЕ НЕ ВІРНИЙ ПОМІЧНИК

Маловідома, але дуже складна технічно сфера застосувань додаткових технологій ШІ – класифікація даних. Щоденно вони збираються у обсягах, вимірюваних петабайтами (одиниця вимірювання інформації, 1 петабайт дорівнює 1024 терабайт, – ред.), і стільки інформації жодна людина в світі не здатна обробити та розпізнати. «Це пошук на картах, фото- та відеоматеріалах певних елементів, за якими розпізнають приховані загрози чи ворожу техніку, – розповідає Яковенко. – Ця класифікація стала можливою саме завдяки ШІ і з’явилася після 2022 року».

Окремий блок застосування новітніх технологій – навігація. За словами пана Валерія, зараз ми вже фактично знаходимося в умовах GPS-denied environments (місця, де сигнали глобальної системи позиціонування (GPS) не можуть досягти приймача або їхнє отримання ускладнене, неможливе, – ред.) Україна всьому світові продемонструвала, що GPS-навігація і класичні інструменти навігаційних пристроїв себе дискредитували і на цю технологію вже не можна розраховувати. «На лінії зіткнення немає GPS і це ускладнює роботу, наприклад, у режимі класичного підходу (проліт по навігації), – пояснює Храпчинський. – Є інші елементи  навігації, які дозволяють це робити».

«Необхідні інші механізми, щоб об’єкти досягалися чи маршрути виконувалися з субметровою точністю (похибка до метра, – ред.) і на це не впливали будь-які завади чи відсутність сигналів з супутників», – пояснює Яковенко. А навігація – це саме про можливість дронів бути автономними, ухвалювати певні рішення на борту, знаходити себе у часі і просторі, аналізувати стан своєї поточної роботи тощо. «Зараз дрони вміють орієнтуватися по картинці, будуючи цифрову модель простору, орієнтуючись в ній і знаходячи шлях назад, – розповідає фахівець. – Це не щось надзвичайне, технології досить прості, але поки не коментуємо їх детально з міркувань безпеки». «Візуальна навігація – це теж штучний інтелект, або ж набір алгоритмів, – зауважує Анатолій Храпчинський. – Тобто поодинокі елементи ШІ уже активно використовуються нашими військовими-інженерами».

МАЙБУТНЄ – ЦЕ ВІЙНА МАШИН  І РИНКІВ

Найперспективніша сфера, що постійно зростає і демонструє найпомітніші досягнення – це НРК. «Роботи вже на 100% заміняють людей на полі бою, а люди лишаються  в безпеці, – говорить Валерій Яковенко. – Йдеться про досвід захоплення ділянок з використанням винятково робототехніки 3 штурмової (бригади, – ред.) і він буде масштабуватися. НРК у комбінації з повітряними засобами та далекобійною артилерією та іншими підрозділами, зокрема, живої сили – це все те, на думку експерта, що буде зменшувати ризики для людей і підвищити ефективність на полі бою. Мова йде про війну машин – не лише війну дронів, а роботів, робототехніки, – вважає Яковенко. – Це те, куди рухається все, що бачимо навколо екосистеми інженерів в Україні».

А як же дрони на оптоволокні, на які ще навесні не могли дати ради? Вони будуть застосовуватися і надалі, де це буде доцільно. «Якщо у ворога якісна система протидії побудована і ти хочеш гарантовано знищити, а туди точно не зможе залетіти роботизовано система, можна підійти точково», – пояснює пан Анатолій. Але, як раніше зауважували експерти в коментарях Укрінформу, це тупикова гілка розвитку, її не вдосконалиш. Прогрес грунтуватиметься саме на технологіях ШІ. «Ми рвонули в дрони на оптоволокні, почали гнатися за Російською Федерацією, але забули, що в ШІ дозволяє просто відпустити дрон і він виконає задачу», – звертає увагу Анатолій Храпчинський. Дрон на оптоволокні – це мінімум один оператор, який ним керує, і 20 хвилин часу на виконання бойової задачі. 20 хвилин часу, один дрон, один постріл. А коли у нас буде один оператор і 20 дронів на штучному інтелекті, то це – 20 ударів за 20 хвилин.  Це як порівнювати FPV та артилерію: класичними камікадзе неможливо за 20 хвилин виконати те, що й артилерія, тобто 5 – 8 пострілів.

Наразі всі поодинокі способи реалізації новітніх технологій – це набір алгоритмів, який ми умовно називаємо «штучний інтелект», наголошує пан Анатолій. «Поодинокі рішення є і загальна концепція є, відбувається створення єдиної архітектури, – каже він. – А от коли ми надамо дронам право самостійно приймати рішення вбивати чи не вбивати, або керувати групами дронів, тоді це будуть справді складні алгоритми, і комп’ютер буде вчитися самостійно виконувати покладені завдання».

Жодний робот сьогодні не може бути на 100% автономним, завжди є людина – оператор з безпеки, що контролює його високорівневі завдання. «Автоматична навігація, пошук цілей, робота за дуже чіткими завданнями може бути виконана автономно, але коли говоримо про місію, вона завжди задається людиною», – каже співзасновник DroneUA.

Хоча і групове управління дронами, і рої вже є реальністю, а не прототипом, зауважує Валерій Яковенко. «Можливо, ми чогось поки і не бачимо, але воно працює і не може бути реалізовано масово з певних причин», – каже він. – Але ринок України вільний, висококонкурентний і дуже багато гравців намагаються отримати до нього доступ, стати постачальниками для нашої оборонки. Тому він здатний на дива. «Це динамічний ринок, який за місяці проходить еволюцію, на яку західні країни витрачали роки», – каже Яковенко.

У той же час ринок росіян – це «переклейка наклейок», спроби обходу санкцій побудови ланцюжків постачання через підсанкційні країни-союзники, характеризує ситуацію він. «У кількісному і якісному еквіваленті вони відстають. Подекуди – на 5-6 місяців у технологіях, а головне – за рівнем локалізації, – розповідає експерт. – Україна стала першою країною у світі, яка аж настільки перестала бути залежною від країн Південно-Східної Азії, локалізувавши процеси виробництва робототехніки». Сьогодні ми – найбільший виробник дронів та робототехніки на планеті, впевнений пан Валерій. «Технологічно ми попереду і це нас рятує, ми через це живі, – каже він. – А у ворога є гроші, він за них намагається наздоганяти, перекривати нам ланцюжки постачання, підвищувати ціни і, на жаль, не безуспішно».

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Павленко: Буданов дав старт кампанії з підриву ВПК РФ
УкраинФорм
2025-07-18T20:00:23Z
Радник Орбана заявив, що Україну "не просили воювати" з Росією від імені Угорщини
Европейская правда
2025-07-18T19:57:27Z
WhatsApp можуть заборонити в Росії: в чому причина
InternetUA
2025-07-18T19:57:24Z
Подвійний удар Китаю і РФ: у Заходу є півтора року на підготовку до глобальної війни, — командувач НАТО
Фокус
2025-07-18T19:57:02Z
Кандидатів багато: Свириденко розповіла, чому досі не обрали нового міністра культури
24tv
2025-07-18T19:54:01Z
США затримують постачання систем Patriot для Швейцарії через пріоритет України, - Олександр Мусієнко
Знай
2025-07-18T19:48:58Z
Путін не прийме ультиматум Трампа і здатен на відчайдушний крок - Foreign Affairs
GlavRed
2025-07-18T19:39:31Z
Україна висловила солідарність із партнерами через кібератаки Росії
Европейская правда
2025-07-18T19:31:26Z
НАТО має 18 місяців до можливої війни з Китаєм і росією — Bild
iPress
2025-07-18T19:30:53Z
Трамп підписав визначальний для ринку криптовалюти закон про стейблкоїни
УкраинФорм
2025-07-18T19:48:44Z
Rheinmetall веде переговори з Румунією щодо створення спільного підприємства
Европейская правда
2025-07-18T19:22:29Z
Що робити, коли запізнилися на потяг: провідниця пояснила
TSN
2025-07-18T19:21:17Z
Трамп наполягає на мінімальному тарифі для всіх товарів з ЄС
ZN UA
2025-07-18T19:19:43Z
Ветерани ДТЕК зустрілися з Борисом Джонсоном
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:06:08Z
Сербська компанія, повʼязана з "Газпромом", укотре просить відстрочки від санкцій США
Европейская правда
2025-07-18T18:49:39Z
В Україні оренда квартир зросла до 47 тис. грн: скільки платять у великих містах
Фокус
2025-07-18T18:33:56Z
Дефіцит продуктів у Львівській області: через нестачу зростають ціни
Политека
2025-07-18T18:00:55Z
Топ-10 професій з бронюванням: що змінилось на ринку праці
24tv
2025-07-18T17:51:30Z
Лінія фронту станом на 18 липня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:45:40Z
Грошова допомога у Миколаївській області: як отримати 1000 доларів США
Политека
2025-07-18T20:00:37Z
У Києві чутно вибухи: на столицю летять "табуни" Шахедів
GlavRed
2025-07-18T19:48:45Z
Нова система оплати проїзду в Рівному: про які зміни повідомили жителям
Политека
2025-07-18T19:30:34Z
Найближчим часом буде масований обстріл: біля Києва вже працює ППО
GlavRed
2025-07-18T19:27:35Z
Робота для пенсіонерів у Харкові: де готові платити від 25 тисяч гривень
Политека
2025-07-18T19:00:48Z
Обмеження руху в Чернівецькій області: де перекриють дороги
Политека
2025-07-18T18:31:10Z
Справжній потоп накрив Україну: синоптики та рятувальники б'ють на сполох
GlavRed
2025-07-18T18:27:49Z
3 знаки зодіаку, у яких після ретроградного Меркурія почнеться чорна смуга у житті
24tv
2025-07-18T18:24:05Z
Ось якого розміру мають бути біцепси у вашому віці
24tv
2025-07-18T18:39:33Z
МОЗ отримало велику партію вакцини ПЕНТА-Hib для захисту дітей від п’яти хвороб
360ua.news
2025-07-18T18:21:51Z
Що таке медикаментозний сон: коли його застосовують та наскільки він безпечний
24tv
2025-07-18T18:09:32Z
Знижує стрес, відновлює гормональний фон та зміцнює волосся: дивовижні властивості звичайної липи
Знай
2025-07-18T17:51:40Z
Генетично відбірні діти: у США тестують ембріони на шизофренію, рак і IQ, серед клієнтів – Маск
24tv
2025-07-18T16:15:30Z
У Вінниці відкрився центр психологічного здоров’я «Відновлення»
УкраинФорм
2025-07-18T15:57:22Z
Дослідження на мільйонах дітей ще раз спростувало брехню, яку поширюються антивакцинатори
24tv
2025-07-18T14:39:20Z
Як захистити килим від вицвітання на сонці: поради для довговічності
24tv
2025-07-18T14:36:41Z
У Трампа діагностували хронічну венозну недостатність - що відомо про цю хворобу
Gazeta UA
2025-07-18T14:33:20Z
Ніде в світі такого досі нема: експерт розповів, як Україна створила новий тип зброї
InternetUA
2025-07-18T19:48:40Z
В Україні дозволять брати на роботу без документів ТЦК: що відомо про новий закон
Хвиля
2025-07-18T19:42:27Z
Без шансів на бронювання: ТЦК масово "забуває" зняти з розшуку
Знай
2025-07-18T19:36:59Z
Поки "Боривітер" у Лондоні: українців просять допомогти врятувати останню мозаїку Алли Горської
24tv
2025-07-18T19:30:35Z
Чи можна відправляти панахиду раніше чи пізніше: священник назвав "правильний" час
GlavRed
2025-07-18T19:27:01Z
Мадяр: Ми не бачимо закінчення війни – ні завтра, ні, ймовірно, цього року
Лига
2025-07-18T19:06:38Z
Чи можна зрізати дерево на власному подвір'ї без дозволу
24tv
2025-07-18T19:06:10Z
Греція готується до аномальної спеки: названо дату
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:03:00Z
В Україні змінили процедуру обміну водійських прав: що потрібно знати у 2025 році
Хвиля
2025-07-18T18:51:44Z
Нікіта Кісельов – "Чайка" – 8 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-18T22:36:37Z
Правила стилю Пріянки Чопри: як одягається відома модель
24tv
2025-07-18T19:51:48Z
Хороших новин немає: Симоньян розповіла про стан Кеосаяна
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Вилитий Кіркоров: син Стоцької пішов ще й на зріст
GlavRed
2025-07-18T19:27:29Z
Руйнування будівлі в Буенос-Айресі: Netflix використав штучний інтелект у серіалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:54:18Z
Батіг Індіани Джонса, подарунок від Гаррісона Форда, продали за шалені гроші: сума вражає
Фокус
2025-07-18T18:27:32Z
Після скандалу зі зрадою на концерті Coldplay Федоров анонсував цікаву послугу в Дії
24tv
2025-07-18T18:03:05Z
Disney бореться за Міккі Мауса в суді
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T17:42:12Z
Грала з кожної праски: яку пісню кожен українець чув у 2009 році
24tv
2025-07-18T17:18:26Z
Цей секрет змінює все: варена картопля буде смачної як ніколи – хитрість із сіллю
24tv
2025-07-18T19:24:53Z
Всі здивуються, що це з "Мівіни": простий і смачний салат з вермішелі
Telegraf
2025-07-18T19:24:51Z
Гороскоп на 19 липня: Овнам - зустрічі, Тельцям - пропозиція на співпрацю
FaceNews
2025-07-18T19:15:39Z
Несподіване місце, що приваблює комах у ванну кімнату: як цьому покласти край
24tv
2025-07-18T19:00:12Z
У мережі показали європейський острів, який з висоти нагадує відбиток пальця: у чому феномен
24tv
2025-07-18T18:39:34Z
Для чого насправді потрібна "Х" на спині піджака - стиліст розкрив таємницю
GlavRed
2025-07-18T18:27:46Z
Більше не треба гнути спину. Як зробити своїми руками крапельний полив
Telegraf
2025-07-18T18:06:20Z
Ці речі в секонд-хенді краще не купувати: тільки витратите гроші дарма
24tv
2025-07-18T17:57:47Z
Ніжні, соковиті та з хрусткою скоринкою: як приготувати зрази з кабачків
Telegraf
2025-07-18T17:54:40Z
У Росії пролунали вибухи: деякі регіони опинилися під атакою дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T21:54:33Z
У Києві на дах будинку впала частина БпЛА
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T21:12:15Z
Поліція затримала підозрюваного в підпалі греко-католицької церкви на Закарпатті
УкраинФорм
2025-07-18T19:54:50Z
На Прикарпатті померла постраждала внаслідок удару РФ, скоєного 29 червня
УкраинФорм
2025-07-18T19:33:36Z
Солдат ТЦК і його командир вбили мобілізованого у Києві: у ДБР розповіли подробиці
24tv
2025-07-18T19:24:27Z
На Прикарпатті власника підпільної ІТ-компанії викрили у співпраці з Росією
УкраинФорм
2025-07-18T19:09:37Z
На Вінниччині викрито злочинну групу, яка заволоділа паями померлих людей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:48:53Z
В навчальному центрі шерифа Лос-Анджелеса стався вибух, загинули троє правоохоронців
Лига
2025-07-18T18:48:08Z
"Понабирали кредитів": українка розповіла, як її "Дію" зламали шахраї
Фокус
2025-07-18T18:36:30Z
Продовження "дружби": Ноттінгем продав гравця за 23 млн євро до Ботафогу – той має 276 хвилин за сезон АПЛ
Football.ua
2025-07-18T20:00:47Z
Кохання, перевірене часом: найкращі романтичні фото Олександра Усика з дружиною Катериною
24tv
2025-07-18T19:51:56Z
Ювентус може підписати Васкеса – журналіст
Football.ua
2025-07-18T19:42:35Z
Легендарний Леннокс Льюїс розповів, коли Усик має завершити кар'єру
24tv
2025-07-18T19:36:42Z
Спортсмени закликають FIE переглянути спрощений допуск росіян до змагань
iPress
2025-07-18T19:30:51Z
Штутгарт не планує продавати Вольтемаде до Баварії навіть за 60 млн євро — Плеттенберг
Football.ua
2025-07-18T19:30:05Z
Усик показав рекордну вагу в кар'єрі перед реваншем проти Дюбуа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:24:39Z
Слава Україні! Усик потужно завершив останню дуель поглядів із Дюбуа
Telegraf
2025-07-18T19:09:21Z
Арсенал та Челсі стежать за ситуацією навколо майбутнього Хаві Сімонса — Романо
Football.ua
2025-07-18T19:00:54Z
ChatGPT забирає читачів у Google: що буде з новинами?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:03:36Z
Чим відрізняються 2 дідусі: із загадкою впораються лише справжні інтелектуали
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Жодних вологих серветок. Як правильно чистити екран смартфона
InternetUA
2025-07-18T19:13:19Z
Новий інструмент ChatGPT може виконувати доручення та керувати комп’ютером
360ua.news
2025-07-18T19:12:45Z
Монітори пишуть, що могли злетіти Ту: в ЦПД закликали бути уважними до тривог
24tv
2025-07-18T19:09:35Z
Американські розробники представили новітній дрон Z1 класу Group II, що працює на водні
InternetUA
2025-07-18T18:28:22Z
У ChatGPT додалися функції агента-помічника
ZN UA
2025-07-18T18:24:40Z
Золото, бурштин і тисячі артефактів: археологи знайшли у Чехії масштабне поселення кельтів
24tv
2025-07-18T18:03:49Z
Що робити, якщо протекла батарейка: корисні поради на всі випадки життя
Фокус
2025-07-18T17:36:04Z
Феєрійний мотоцикл з двигуном Ferrari V8 стає загрозою для суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T19:18:46Z
Наступний електричний позашляховик від Porsche може викликати найбільше суперечок
Топ Жир
2025-07-18T18:48:28Z
Прощання з трасою: чемпіон «Формули-1» Дженсон Баттон завершить гоночну кар’єру після сезону 2025 року
ITC
2025-07-18T18:19:04Z
Плани Jaguar та Range Rover щодо випуску електромобілів несподівано відклали, повідомляють джерела
Топ Жир
2025-07-18T18:03:03Z
Цей легкий двигун видає потужність, яка перевершує більшість суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T17:33:52Z
Бензин, гібрид або електро: General Motors показали семимісний кросовер за $10 000
Фокус
2025-07-18T16:57:42Z
Цей GR Corolla спочатку намагався наздогнати Porsche 911, а потім згорів у вогні
Топ Жир
2025-07-18T16:48:13Z
Subaru представила електрокросовер Uncharted — з розгоном до «сотні» за 5 секунд і запасом ходу 492 км
ITC
2025-07-18T16:28:32Z
Цей Volkswagen не потребує ідентифікації, щоб подарувати вам заряд енергії, який змусить вас злетіти
Топ Жир
2025-07-18T16:03:49Z