/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F48a9f505a85033fcca642fe2ca17ca84.jpg)
Мерц проти розширення європейського бюджету шляхом заборгованості ЄС
Про це він заявив під час спілкування з журналістами в Берліні у п'ятницю, підбиваючи підсумки перших 10 тижнів роботи уряду під його керівництвом, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Я не поділяю розширення європейського бюджету. Тому що це розширення … може бути досягнуте лише за рахунок більшого боргу - і, очевидно, на думку (Європейської) Комісії, це може бути досягнуто лише за допомогою оподаткування корпорацій. Ми з міністром фінансів учора чітко дали зрозуміти: ми це виключаємо, це не той шлях, яким ми готові піти в Європі», - підкреслив Мерц.
Він зазначив, що Європейський Союз по суті не має договірного права брати на себе борги. Можливі винятки, таким винятком Європейський Союз, наприклад, скористався у зв'язку з допомогою для відновлення після коронавірусу..
«Але це виняток. І це не повинно стати нормою», - підкреслив Мерц.
На його переконання, виправдовувати подальші винятки на тлі виникнення постійно нових, непередбачуваних викликів «не є життєздатною відповіддю».
Європейський Союз, зазначив Мерц, має надати нові відповіді на цю «нову норму», яка виразно відрізняється від того, що переживала Європа протягом десятиліть. При цьому канцлер вважає правильним перебалансування бюджету, зокрема збільшення витрат на оборону та безпеку.
Держави-члени Європейського Союзу мають можливість брати на себе борги, зауважив при цьому політик. Однак останніми роками вони вже настільки сильно заборгувалися, що навряд чи можуть знайти будь-які варіанти додаткового фінансування, щоби збільшити свої внески в спільний європейський бюджет.
Мерц нагадав, що Німеччина вже фінансує близько чверті європейського бюджету, тому її можливості «зробити тут більше дуже обмежені». Він визнав, що починаючи з наступного року, почнуться надзвичайно складні переговори щодо майбутньої фінансової перспективи, бюджету на 2028-2034 роки.
Як повідомлялось, федеральний уряд Німеччини відразу після презентації проєкту наступного 7-річного бюджету президенткою ЄК Урсулою фон дер Ляєн заявив, що не підтримає документ у такому вигляді. Проєкт бюджету Європейського Союзу на 2028–2034 роки передбачає рекордні видатки у сумі близько €2 трильйонів.
Фото: bundesregierung.de