/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F0c9141336b4d3fbe1cd1e0b7513e6c1c.jpg)
"Один зі страхів": запущено суперкомп'ютер зі ШІ, який у 100 000 разів швидший за ноутбук
У Великій Британії офіційно запустили суперкомп'ютер зі штучним інтелектом (ШІ) Isambard-AI вартістю 225 мільйонів фунтів стерлінгів. Він здатний виконувати 21 мільйон трильйонів операцій на секунду.
Суперкомп'ютер Isambard-AI, названий на честь інженера Ісамбарда Кінгдома Брюнеля, будуть використовувати для виявлення хворих корів, покращення виявлення раку шкіри та створення портативних помічників зі ШІ, які можуть допомогти поліції боротися з масовими заворушеннями передбачати небезпеку, повідомляє The Guardian.
Isambard-AI був офіційно ввімкнений у Брістолі державним секретарем з питань науки та технологій Пітером Кайлом. За його словами, цей обчислювальна потужність суперкомп'ютера "рятуватиме життя, створить робочі місця".
Повідомляється, що суперкомп'ютер, оснащений 5400 чіпами Nvidia, працюватиме у 100 000 разів швидше, ніж звичайний ноутбук. Він щомісяця споживатиме електроенергії на майже 1 мільйон фунтів стерлінгів, переважно з ядерних реакторів.
На сьогодні Isambard-AI визнано найпотужнішим суперкомп'ютером зі штучним інтелектом у Великій Британії. Він також є 11-м найшвидшим у світі після об'єктів у США, Японії, Німеччині, Італії, Фінляндії та Швейцарії.
Важливо Угода століття: NVIDIA збиратиме новий суперкомп'ютер на ТайваніУ виданні також зазначають, що запуск Isambard-AI може викликати нові етичні дилеми щодо того, наскільки ШІ варто впливати на політику в будь-яких питаннях, від контролю над громадськими протестами до розведення тварин.
"Один зі страхів перед штучним інтелектом полягає в тому, що одні люди володітимуть технологіями та ноу-хау, а інші — ні. Наш найбільший обов’язок як дослідників — забезпечити доступність даних та знань для всіх", — наголосив професор Бристольського університету Діма Дамен.
Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Isambard-AI буде використовуватись для розробки нових ліків і вакцин, зокрема, від таких захворювань, як хвороба Альцгеймера і деменція.
Фокус також писав про те, що армія Австралії ввела в експлуатацію суперкомп'ютер Taingiwilta, спеціально розроблений для оборонних цілей.