/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F9c4fd91c04bfef444d2878317918a843.jpg)
Виправданий ризик – блогер розповів, чому генерал Буданов особисто бере участь в бойових операціях
© ТСН.ua
“Незважаючи на показову відкритість генерала Буданова, ми дуже мало знаємо про його реальну роботу. При цьому, найцікавіші факти його біографії найчастіше стають відомими не з його особистих розповідей. Свідомо чи ні, але його підлеглі часто обмовлюються про те, що керівник української розвідки активно бере безпосередню участь у бойових операціях. Навіть проводять цікаві історичні паралелі”, - написав Голобуцький на своїй сторінці у Facebook.
Як приклад він згадав, як позивний “Роланд” зі “спецпідрозділу Тимура” в інтерв’ю згадав випадки, коли Кирило Буданов особисто був присутній при проведенні операцій. При цьому той навів приклад американського генерала Джорджа Паттона, який наказував командувачам особисто відвідувати фронт і безпосередньо спілкуватися з солдатами.
“Це мало обопільний вплив – генерали не відривалися від землі і знали та бачили чим живуть і як воюють їхні підлеглі. Для самих підлеглих це був величезний моральний стимул – командири не ховаються в глибокому тилу, а воюють разом з нами. Думаю, в цьому є раціональне зерно. Безліч проблем поточної війни виникають саме через нерозуміння певних офіцерів реальної ситуації на полі бою. Буданов в цьому сенсі хороший приклад. Якщо згадати новини останніх років, то він безпосередньо був присутнім при відбитті наступу на Харків, обороні Сєвєродонецька, звільненні Зміїного та ще безлічі операцій”, - зазначив блогер.
Він підкреслив, що ставитися до цього можна по різному, але загалом такий ризик для командира є виправданим.
“З одного боку – це величезний ризик. Бойові офіцери такого рівня справді на вагу золота навіть зараз. З іншого боку, вони тому і бойові, що не уникають роботи «в полі». Також не треба відкидати згаданий фактор мотивації особового складу. Генерал, який знаходиться зі своїми бійцями на полі бою має непересічний авторитет. До речі, один з наслідків – черги в рекрутингових центрах спецпідрозділів ГУР. Розумію, що війна диктує свої правила. Найцікавіше поки залишається за кадром. Тож з нетерпінням чекаю докладних мемуарів”, - констатував Олексій Голобуцький.