/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F96281276566b65a1ec62139d02d697c3.png)
Птах кинувся на російський дрон: чим це закінчилось і як почувається пернатий
Боривітер / © ТСН
Птаха-захисника, який атакував ворожого дрона на передовій, врятували у Дніпрі. Боривітра зі зламаним крилом туди доправили військові, що стали свідками боротьби у небі. Птаха вони назвали Шрайком — на честь українського дрона.
Як почувається птах-захисник, бачила кореспондентка ТСН Ольга Павловська.
Не відводить погляд, пильнує периметр і напрочуд спокійний — поранений Шрайк витримує усі процедури.
Худим, знесиленим та з переламаним після битви крилом — його доправили до Дніпра наприкінці червня. Його евакуювали із Запорізького напрямку вдячні військові. Вони на власні очі бачили, як боривітер кинувся на ворожий дрон, що прямував на них.
Відтоді птах-захисник став героєм мемів та отримав прізвисько Шрайк на честь українського безпілотника. Він справді має багато спільного з дронами, які захищають свою територію — каже орнітологиня.
«Чому боривітер? Тому що вони зависають в повітрі. І балансуючи на повітряному потоку, просто висять в одній точці і виглядають гризунів. А друга особливість — у них є бачення в ультрафіолетовому спектрі. І вони в ньому бачать сечу гризунів. Тобто якщо миша біжить і залишає сліди, боривітер це бачить в може її атакувати», — каже Вероніка Конькова, орнітологиня.
Операція тривала півтори години. Кісточки крила складали заново та фіксували сталевими спицями.
«В основу кістки вводиться спиця сталева та ми її фіксуємо за допомогою ось такого матеріалу, який за хвилинку фіксує наші спиці, щоб не було ротації в кісточках. неможливо, неймовірно повірити, шо в нас такі незвичайні птахи. не тільки наші військові, а й наша фауна бореться з ворогами», — каже Анастасія Кібець, ветеринарка з лікування птахів.
Вже поновився апетит та повернулися форми — Шрайк зʼїдає одне щуря на день. Зі сталевими спицями в крилі буде ще два тижні. Та стати знову вільним йому навряд чи вдасться, бо заважатиме життєвий досвід, — пояснюють знавці.
«Коли птах отримує травму в дорослому віці, він вже не відновлює первісну геометрію крила, і йому буде дуже складно відновити маневровість — таку, яка в нього була. А це зробить його не таким успішним в полюванні. Відповідно — більше шансів загинути», — каже Вероніка Конькова, орнітологиня.
Тож після одужання йому шукатимуть комфортну і простору домівку.
На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: ГЛЯНЬТЕ НА ЦІ ОЧЕНЯТА! Птах атакував ВОРОЖИЙ ДРОН і став ГЕРОЄМ ІНТЕРНЕТУ!