/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fab5b11eb92c91be7a765678b43e2751c.jpg)
Санкції працюють: у Росії жаліються на проблеми з НПЗ
Які проблеми мають російські НПЗ?
Відремонтувати російські НПЗ не вдається через санкції, запроваджені західними країнами. Про це розповів міністр енергетики Росії Сергій Цивільов, повідомляє 24 Канал з посиланням на російські ЗМІ.
За словами міністра, збої на нафтопереробних підприємствах виникають через труднощі з постачанням обладнання. Воно потрапило під санкції ЄС, які були ухвалені ще в лютому 2022 року, одразу після повномасштабного вторгнення в Україну.
Чому іноді трапляються збої? Бо ми зараз перебуваємо в умовах санкцій: от, скажімо, планували ремонт на чотири місяці, а щось затримали, щось недопоставили,
– зазначив Цивільов.
Він також додав, що через санкції терміни ремонту НПЗ зміщуються, і це доводиться компенсувати.
Важливо! У 2024-му обсяги переробки нафти на НПЗ Росії обвалилися до мінімуму за 12 останніх років через атаки українських дронів. Вони вивели з ладу не менш як 10 найбільших заводів, а деякі простоювали по кілька місяців.
Чому виникають проблеми у НПЗ Росії?
Нинішні проблеми з ремонтом, які виникають на російських НПЗ, викликані критичною залежністю заводів від західного обладнання.
- Підприємства будували й модернізували за допомогою компаній США та Європи, зокрема UOP та ABB.
- Американські та європейські компанії раніше постачали в Росію обладнання та технології, які використовуються майже на всіх найбільших підприємствах.
- У 2000-х роках близько 80% всього обладнання для переробки нафти закуповували за кордоном.
Варто знати! НПЗ Росії так і не вдалося повністю перейти на вітчизняні аналоги технологій, хоча влада активно впроваджувала політику імпортозаміщення. За оцінками аналітиків, у 2024 році лише 45% насосного обладнання на заводах були російськими.