MY.UAНовини
Військові втрачають право на безплатне житло? У Раді пояснили тонкощі реформи для українців
Військові втрачають право на безплатне житло? У Раді пояснили тонкощі реформи для українців

Військові втрачають право на безплатне житло? У Раді пояснили тонкощі реформи для українців

Що насправді змінить закон №12377 для бійців, ВПО, багатодітних та молодих родин

У середу, 16 липня депутати дали зелене світло амбітній реформі житлової політики — парламент у першому читанні підтримав законопроєкт №12377, який може кардинально змінити правила гри на ринку нерухомості. Нові правила обіцяють суттєво відрізнятися від того, що українці мають сьогодні.​​​​​​​​​​​​​​​​

Відтак застарілий Житловий кодекс 1983 року скасується. Його визнано неефективним, адже він не здатен подолати проблему житлового забезпечення сотень тисяч українців, включно з понад 600 тисячами осіб, що десятиліттями чекають у квартирних чергах. Натомість буде запроваджено низку фінансово-кредитних механізмів. А для тих громадян, чиї доходи цього не дозволять, буде запроваджено два формати тимчасового житла — соціальну оренду та оренду з правом викупу.

Однак настільки масштабна реформа не всім припала до душі. Зокрема, висловив своє невдоволення нардеп Сергій Рудик.

За його словами, цей законопроєкт має багато підводних каменів для військових. Адже попередня система, хоч і з великими проблемами, дозволяла їм претендувати на житло у власність через черги або отримання грошової компенсації. Нова ж модель виключає приватизацію квартир для більшості захисників. А кредити можуть стати пеклом для тих, хто все життя у війську та має, за його словами, "копійчані зарплати". Крім того, після завершення служби бійці разом із сім’ями втратять право на подальше користування службовим житлом.

Відомо, що більшість державних органів сектору безпеки і оборони (СБУ, СЗР, МВС, Нацполіція, ДСНС, ДПСУ, НГУ, ГУР МОУ, Генштаб ЗСУ, ДСС, ДССЗЗІ, УДОУ, МОУ) висловили занепокоєння та ґрунтовні застереження. А Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки офіційно рекомендував відхилити документ.

Щоб дізнатися, чого насправді очікувати від реформи, "Телеграф" звернувся до Олени Шуляк — голові політичної партії "Слуга народу", голові Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Адже вона є основним доповідачем і модератором процесу в профільному комітеті.

"Будемо чесні. Службового житла у нас як не було, так і немає"

— Пані Олено, поточна редакція законопроєкту фактично може звузити право військових на безоплатне житло. Чи будуть передбачені додаткові механізми або зміни, які компенсуватимуть це?

— Перш за все, потрібно розуміти, що ви маєте на увазі під словосполученням "безоплатне житло". Законопроєкт №12377 скасовує чинний Житловий кодекс. Проте він передбачав надання житла в користування, а ніяк не у власність безплатно. Такої норми в Житловому кодексі немає.

Житло, яке в радянські часи надавали людям для користування, після реформи приватизації стало їхньою власністю згідно із законом "Про приватизацію державного житлового фонду". Хочу зазначити, що ця реформа свого часу планувалася саме щодо того житлового фонду і користувачів житла, що були на той час. Але вже пройшло понад 20 років, а ми продовжуємо приватизацію. Що ми приватизовуємо? Те житло, яке купується за державні кошти? Тобто, ми формуємо фонди житла для того, щоб наші медики, вчителі, військові проживали в гідних умовах на час роботи або проходження служби, а потім виводимо житло з-поміж службового і передаємо у власність?

Будемо чесні: службового житла у нас як не було, так і немає. І, на жаль, в більшості випадків отримують його у власність зовсім не ті громадяни, які дійсно цього потребують.

Очільниця "Слуги Народу" Олена Шуляк

Законопроєкт не звужує житлові права громадян, а навпаки залучить додаткове фінансування, зокрема, за підтримки наших міжнародних партнерів. За ухвалення законопроєкту наша держава отримає 300 млн євро як виконання одного з індикаторів програми Ukraine Facility.

Також №12377 не регулює житлові права військових напряму. Ці питання регулюються іншим Законом України — "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей". Зокрема, стаття 12 цього закону передбачає, що військові, які мають вислугу 20 років і більше, або звільнені за станом здоров’я, віком, скороченням штатів, чи стали інвалідами I або II групи, а також сім'ї загиблих (померлих) або зниклих безвісти військовослужбовців, мають право на безплатне отримання у приватну власність житла з державного фонду, яке вони займають.

Тобто, законопроєкт №12377 навпаки дозволяє реалізовувати право на житло через безплатне отримання від держави, право користування або придбання у власність з використанням фінансово-кредитних механізмів.

Крім того, до другого читання ми плануємо доопрацювати законопроєкт з урахуванням пропозицій представників сил безпеки та оборони.

Цікавить ще й те, що згідно з законопроєктом, військові, які проживають у службовому житлі, після завершення служби разом із сім'ями та дітьми, втрачають на нього право. З якою метою закладено саме такі положення?

— Згідно з чинним законодавством, зокрема Житловим кодексом, службове житло надається тим, хто має жити біля роботи. За загальним правилом, після припинення роботи людей виселяють без надання іншого житла.

Військовослужбовці (крім строковиків) і їхні родини, які живуть разом із ними, можуть отримати службове житло. Але, як і раніше, згідно з чинним законом, офіцери та їхні сім’ї повинні звільнити це житло протягом двох тижнів після звільнення зі служби.

Саме тому в законопроєкті №12377 (стаття 1) передбачено, що право військових та їхніх сімей на житло регулюється окремим законом — "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", а використання державного житла для військових, поліцейських та інших категорій може визначатися іншими законами України (стаття 12). Також у прикінцевих та перехідних положеннях документа вказано, що військові та їхні сім’ї можуть отримувати житло безплатно від держави, набувати право користування або власності за допомогою фінансово-кредитних механізмів.

Гадаю, військовослужбовці, які захищають нашу країну, мають мати можливість розв'язати своє житлове питання за різними механізмами. Але головне, що ці механізми мають бути прозорими й доступними для кожного захисника. Тут не може бути корупції чи зловживань. Тому додатково це питання опрацьовуватимуть під час підготовки законопроєкту до другого читання.

Що таке "револьверний фонд"

Ви говорили, що для тих громадян з низькими доходами будуть формати тимчасового житла — соціальна оренда й оренда з правом викупу. Перше буде надаватись з державного і муніципального фондів соціального житла. Як швидко реально з’явиться перший квадратний метр соціального житла, якщо фонду як такого зараз не існує? Що для цього потрібно, зокрема скільки коштів?

— Якщо говорити буквально про "перші метри" соціального житла, то вони можуть з’явитися відносно швидко. Але слід розуміти, що системні зміни не стаються за один день. Законопроєкт пропонує ефективніший спосіб розширити доступ до житла — через своєрідну децентралізацію, яка дає більше повноважень та інструментів місцевій владі.

Місцеві ради зможуть краще розпоряджатися комунальним майном, яке часто просто простоює. Зокрема, реконструювати старі будівлі, переобладнати нежитлові приміщення у житлові.

У законопроєкті також передбачено, що житло можна буде передавати з приватної власності в державну або комунальну, якщо таке буде вилучено за рішенням суду. Доступним житлом можуть ставати також будівлі безхазяйні чи успадковані державою, а також ті, що збудовані за кошти держбюджету.

Так, будувати нове житло — дорого. Але вище перераховані інструменти дозволять місцевій владі створити стартовий житловий фонд громади навіть без залучення великого фінансування. А для розвитку фонду та збільшення кількості житла запровадимо механізм "револьверного фонду", коли надходження від використання житла (наприклад, орендна плата) спрямовують на будівництво та утримання нового. Це допоможе постійно збільшувати кількість доступного житла та зробить такі програми незалежними від фінансування з держбюджету.

Статус ВПО не означатиме автоматично права на пільги

А якщо в родини потреба саме придбати своє власне житло, то що робити далі після отримання тимчасового?

— Законопроєкт якраз пропонує підходити адресно до потреб у житлі різних категорій громадян, залежно від їхнього соціального статусу та рівня доходів. Якщо родина має достатньо накопичень для придбання власного житла, то тут питання не про соціальну захищеність. Такі громадяни мають достатньо грошей, щоб купити житло самостійно — або за власні кошти, або в кредит через банк (іпотеку).

За допомоги електронної системи здійснюватиметься оцінка майнового стану та рівня доходів сім’ї. Якщо ж за результатами оцінки родина претендуватиме на отримання соціального житла в оренду, то вона зможе скористатися відповідними державними або місцевими програмами, чи набути житло у власність за фінансово-кредитними механізмами, розробленими саме для соціально незахищених категорій громадян.

— Яка буде орендна плата за соціальне житло (діапазон)? Чи зможуть її сплачувати пенсіонери та малозабезпечені?

— Механізм соціального житла це механізм надання житла в оренду за доступну плату. Тут два ключові слова "плата" та "доступна". Оренда має бути платною, тому що це житло потрібно обслуговувати, утримувати, ремонтувати. Разом з тим ми говоримо про житло, яке надаватиметься в оренду зі ставкою, нижчою за ринкову.

Крім того, ми передбачаємо, що це житло надаватиметься населенню, яке потребує підтримки держави. Для людей, яким оренда на ринку не доступна. В тому числі мова про громадян працездатного віку, малозабезпечених. В цьому випадку буде запущено механізм субсидування орендної плати. *До слова, як розповідав "Телеграф" раніше, з субсидіями на оренду житла для ВПО все просто тільки на папері.

Хто отримає пріоритет у розподілі соціального житла: військові, ВПО, багатодітні сім'ї чи молоді родини?

— Пріоритет у розподілі соціального житла буде залежати від конкретних житлових програм і їхніх цілей, але для цього потрібна окрема розробка механізмів. Всі згадані категорії (військові, ВПО, багатодітні та молоді родини) – соціально вразливі, кожна по-своєму. Водночас ми закладаємо загальноприйнятий у європейських країнах підхід, коли саме майновий стан родини є визначальним (а не формальний статус). Адже об'єктивно сам статус ВПО чи молодої родини не означає автоматично, що така родина не має коштів на придбання, скажімо, житла в іпотеку. Тому йдеться все ж про можливості кожної конкретної сім'ї та ті інструменти, які їм може запропонувати як держава, так і місцева влада, так і ринок.

А як буде розраховуватися сума, яку громадянин повинен буде сплатити за квартиру через систему оренди з викупом?

— Ми говоримо про соціальні проєкти, тому все буде залежати від фінансових можливостей кожної сім’ї індивідуально. Сума має бути доступною.

Зловживання треба скасувати, але не за рахунок військових

Чому ж саме парламентський Комітет б'є на сполох через нову реформу? Про це "Телеграф" запитав у Федора Веніславського — члена Комітету ВР з нацбезпеки. Як пояснює він, житлові гарантії для військових, які роками служили з очікуванням отримати житло, все ж таки скасуються.

"Йдеться про тих, які ще 10, 15, 20 років тому закінчили військові вищі навчальні заклади й вступили на службу, мали певний соціальний статус і цілком правомірні очікування, що за результатами служби житлове питання для них буде вирішене", — говорить він.

І навіть якщо, це право закріплене не в Житловому кодексі, а у законі про соціальний і правовий захист військовослужбовців, сам кодекс є базовим. За словами Веніславського, всі інші закони — лише похідні від нього. А отже, якщо з такими умовами скасувати Житловий кодекс, то механізм отримання безоплатного житла для військових, що мають на це право, просто зникне.

Нардеп згоден з тим, що Житловий кодекс є радянським архаїзмом. Утім, у чинній редакції законопроєкту №12377 є великий ризик та передумова до соціальної несправедливості. Він нагадує, що Конституційний суд неодноразово наголошував: закони, які скасовують правомірні очікування громадян, буквально є неконституційними.

"Чи будуть враховані пропозиції до другого читання — подивимось. Чинний Житловий кодекс справді дозволяв різного роду зловживання в деяких сферах: службове житло переводили в розряд "неслужбового", приватизували, і деякі недоброчесні громадяни отримували по 2–3 квартири, які потім продавали", — говорить Веніславський.

Член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський

За його словами, це також потрібно унеможливити. Утім, зберегти при цьому соціальний захист саме для тих військовослужбовців, які віддали роки службі, зокрема й з метою отримання житла.

"Тому ми наполягатимемо на збереженні механізмів, які дозволяють військовим і офіцерам, що тривалий час служили, отримати житло. Має бути чітке правове регулювання в цій частині", — говорить він. Інакше, як вважають у Комітеті, зазначені положення можуть негативно вплинути на престижність військової служби, спричинити відтік кваліфікованих військових кадрів після закінчення воєнного стану та призвести до зниження обороноздатності держави у повоєнний період.

Крім всього, реалізація проєкту вимагатиме додаткових витрат з Державного бюджету України, але фінансово-економічне обґрунтування з розрахунками відсутнє, що суперечить Регламенту ВР та Бюджетному кодексу України.

Нагадаємо, вся черга на отримання житла, згідно з планом реформи, буде переведена в онлайн, а реєстри — об’єднані в Єдину інформаційно-аналітичну житлову систему. Це обіцяє забезпечити прозорість, спростити процедури та унеможливити маніпуляції. Підготовка до законодавчих змін тривала із залученням понад тисячі учасників: представників експертного середовища, громадянського суспільства, міжнародних організацій та громадян.

Теги за темою
Верховна Рада
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Україна висловила солідарність із партнерами через кібератаки Росії
Европейская правда
2025-07-18T19:31:26Z
НАТО має 18 місяців до можливої війни з Китаєм і росією — Bild
iPress
2025-07-18T19:30:53Z
Угорщина не вважає війну в Україні боротьбою за всю Європу – радник прем’єра
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:30:49Z
Канцлер Німеччини схвалив 18-й санкційний пакет проти росії
iPress
2025-07-18T19:30:30Z
Ердоган та Путін провели розмову: серед тем – Україна
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:30:26Z
Британія хоче купувати американську зброю для України разом з Європою — ЗМІ
ZN UA
2025-07-18T19:30:25Z
Трамп пропонував Україні перейти в наступ у розмові із Зеленським
FaceNews
2025-07-18T19:30:22Z
У США остаточно скасували фінансування суспільних ЗМІ та іноземної допомоги
ZN UA
2025-07-18T19:30:01Z
Румунія готова допомагати Україні в обороні та відбудові
УкраинФорм
2025-07-18T19:27:24Z
Rheinmetall веде переговори з Румунією щодо створення спільного підприємства
Европейская правда
2025-07-18T19:22:29Z
Що робити, коли запізнилися на потяг: провідниця пояснила
TSN
2025-07-18T19:21:17Z
Трамп наполягає на мінімальному тарифі для всіх товарів з ЄС
ZN UA
2025-07-18T19:19:43Z
Ветерани ДТЕК зустрілися з Борисом Джонсоном
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:06:08Z
Сербська компанія, повʼязана з "Газпромом", укотре просить відстрочки від санкцій США
Европейская правда
2025-07-18T18:49:39Z
В Україні оренда квартир зросла до 47 тис. грн: скільки платять у великих містах
Фокус
2025-07-18T18:33:56Z
Дефіцит продуктів у Львівській області: через нестачу зростають ціни
Политека
2025-07-18T18:00:55Z
Топ-10 професій з бронюванням: що змінилось на ринку праці
24tv
2025-07-18T17:51:30Z
Штрафи для ФОП у 2025: хто ризикує через перевищення лімітів доходу
360ua.news
2025-07-18T17:42:46Z
Ось якого розміру мають бути біцепси у вашому віці
24tv
2025-07-18T18:39:33Z
МОЗ отримало велику партію вакцини ПЕНТА-Hib для захисту дітей від п’яти хвороб
360ua.news
2025-07-18T18:21:51Z
Що таке медикаментозний сон: коли його застосовують та наскільки він безпечний
24tv
2025-07-18T18:09:32Z
Знижує стрес, відновлює гормональний фон та зміцнює волосся: дивовижні властивості звичайної липи
Знай
2025-07-18T17:51:40Z
Генетично відбірні діти: у США тестують ембріони на шизофренію, рак і IQ, серед клієнтів – Маск
24tv
2025-07-18T16:15:30Z
У Вінниці відкрився центр психологічного здоров’я «Відновлення»
УкраинФорм
2025-07-18T15:57:22Z
Дослідження на мільйонах дітей ще раз спростувало брехню, яку поширюються антивакцинатори
24tv
2025-07-18T14:39:20Z
Як захистити килим від вицвітання на сонці: поради для довговічності
24tv
2025-07-18T14:36:41Z
У Трампа діагностували хронічну венозну недостатність - що відомо про цю хворобу
Gazeta UA
2025-07-18T14:33:20Z
Нова система оплати проїзду в Рівному: про які зміни повідомили жителям
Политека
2025-07-18T19:30:34Z
Найближчим часом буде масований обстріл: біля Києва вже працює ППО
GlavRed
2025-07-18T19:27:35Z
Робота для пенсіонерів у Харкові: де готові платити від 25 тисяч гривень
Политека
2025-07-18T19:00:48Z
Обмеження руху в Чернівецькій області: де перекриють дороги
Политека
2025-07-18T18:31:10Z
Справжній потоп накрив Україну: синоптики та рятувальники б'ють на сполох
GlavRed
2025-07-18T18:27:49Z
3 знаки зодіаку, у яких після ретроградного Меркурія почнеться чорна смуга у житті
24tv
2025-07-18T18:24:05Z
«Доброкор»: у Росії створили нову схему вербування найманців на війну проти України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:06:17Z
На Донеччині тривають найзапекліші бої: Сирський доповів Зеленському про ситуацію на фронті
Gazeta UA
2025-07-18T18:04:31Z
Україні прогнозують важкі літо-осінь 2025: Жданов попередив про масовані обстріли
TSN
2025-07-18T18:03:01Z
Поки "Боривітер" у Лондоні: українців просять допомогти врятувати останню мозаїку Алли Горської
24tv
2025-07-18T19:30:35Z
Ніде в світі такого досі нема: експерт розповів, як Україна створила новий тип зброї
InternetUA
2025-07-18T19:27:13Z
Чи можна відправляти панахиду раніше чи пізніше: священник назвав "правильний" час
GlavRed
2025-07-18T19:27:01Z
Мадяр: Ми не бачимо закінчення війни – ні завтра, ні, ймовірно, цього року
Лига
2025-07-18T19:06:38Z
Чи можна зрізати дерево на власному подвір'ї без дозволу
24tv
2025-07-18T19:06:10Z
Греція готується до аномальної спеки: названо дату
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:03:00Z
В Україні змінили процедуру обміну водійських прав: що потрібно знати у 2025 році
Хвиля
2025-07-18T18:51:44Z
У Болгарії виявили надгробну плиту ІІ століття із зображенням цілої родини
УкраинФорм
2025-07-18T18:45:44Z
Сергій Притула розповів, в якій країні навчатиметься його син і чи стоїть він на обліку в ТЦК
24tv
2025-07-18T18:45:27Z
Хороших новин немає: Симоньян розповіла про стан Кеосаяна
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Вилитий Кіркоров: син Стоцької пішов ще й на зріст
GlavRed
2025-07-18T19:27:29Z
Руйнування будівлі в Буенос-Айресі: Netflix використав штучний інтелект у серіалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:54:18Z
Батіг Індіани Джонса, подарунок від Гаррісона Форда, продали за шалені гроші: сума вражає
Фокус
2025-07-18T18:27:32Z
Після скандалу зі зрадою на концерті Coldplay Федоров анонсував цікаву послугу в Дії
24tv
2025-07-18T18:03:05Z
Disney бореться за Міккі Мауса в суді
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T17:42:12Z
Грала з кожної праски: яку пісню кожен українець чув у 2009 році
24tv
2025-07-18T17:18:26Z
Netflix змінив правила: ШІ вперше в справжньому серіалі – вибухова сцена в El Eternauta
Фокус
2025-07-18T16:57:11Z
Netflix уперше використав генеративний ШІ для спецефектів у серіалі
InternetUA
2025-07-18T16:52:39Z
Цей секрет змінює все: варена картопля буде смачної як ніколи – хитрість із сіллю
24tv
2025-07-18T19:24:53Z
Всі здивуються, що це з "Мівіни": простий і смачний салат з вермішелі
Telegraf
2025-07-18T19:24:51Z
Гороскоп на 19 липня: Овнам - зустрічі, Тельцям - пропозиція на співпрацю
FaceNews
2025-07-18T19:15:39Z
Несподіване місце, що приваблює комах у ванну кімнату: як цьому покласти край
24tv
2025-07-18T19:00:12Z
У мережі показали європейський острів, який з висоти нагадує відбиток пальця: у чому феномен
24tv
2025-07-18T18:39:34Z
Для чого насправді потрібна "Х" на спині піджака - стиліст розкрив таємницю
GlavRed
2025-07-18T18:27:46Z
Більше не треба гнути спину. Як зробити своїми руками крапельний полив
Telegraf
2025-07-18T18:06:20Z
Ці речі в секонд-хенді краще не купувати: тільки витратите гроші дарма
24tv
2025-07-18T17:57:47Z
Ніжні, соковиті та з хрусткою скоринкою: як приготувати зрази з кабачків
Telegraf
2025-07-18T17:54:40Z
На Прикарпатті померла постраждала внаслідок удару РФ, скоєного 29 червня
УкраинФорм
2025-07-18T19:33:36Z
Поліція затримала підозрюваного в підпалі греко-католицької церкви на Закарпатті
УкраинФорм
2025-07-18T19:33:25Z
Солдат ТЦК і його командир вбили мобілізованого у Києві: у ДБР розповіли подробиці
24tv
2025-07-18T19:24:27Z
На Прикарпатті власника підпільної ІТ-компанії викрили у співпраці з Росією
УкраинФорм
2025-07-18T19:09:37Z
На Вінниччині викрито злочинну групу, яка заволоділа паями померлих людей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:48:53Z
В навчальному центрі шерифа Лос-Анджелеса стався вибух, загинули троє правоохоронців
Лига
2025-07-18T18:48:08Z
"Понабирали кредитів": українка розповіла, як її "Дію" зламали шахраї
Фокус
2025-07-18T18:36:30Z
Пообіцяли Telegram Premium: спецслужби РФ завербували українського підлітка новим способом
Фокус
2025-07-18T18:21:08Z
У Київській області – вибухи: працює ППО
24tv
2025-07-18T18:15:18Z
Спортсмени закликають FIE переглянути спрощений допуск росіян до змагань
iPress
2025-07-18T19:30:51Z
Штутгарт не планує продавати Вольтемаде до Баварії навіть за 60 млн євро — Плеттенберг
Football.ua
2025-07-18T19:30:05Z
Усик показав рекордну вагу в кар'єрі перед реваншем проти Дюбуа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:24:39Z
Слава Україні! Усик потужно завершив останню дуель поглядів із Дюбуа
Telegraf
2025-07-18T19:09:21Z
Арсенал та Челсі стежать за ситуацією навколо майбутнього Хаві Сімонса — Романо
Football.ua
2025-07-18T19:00:54Z
Викрали трофеї та кубки: у Франції зухвало пограбували експрезидента УЄФА Мішеля Платіні
24tv
2025-07-18T18:51:06Z
Ньюкасл хоче підписати захисника Челсі
Football.ua
2025-07-18T18:49:48Z
Юрій Паньків став спортивним директором Академії Руху
Football.ua
2025-07-18T18:31:42Z
Інтернасьйональ продовжив оренду вінгера Динамо
Football.ua
2025-07-18T18:24:58Z
Чим відрізняються 2 дідусі: із загадкою впораються лише справжні інтелектуали
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Жодних вологих серветок. Як правильно чистити екран смартфона
InternetUA
2025-07-18T19:13:19Z
Новий інструмент ChatGPT може виконувати доручення та керувати комп’ютером
360ua.news
2025-07-18T19:12:45Z
Монітори пишуть, що могли злетіти Ту: в ЦПД закликали бути уважними до тривог
24tv
2025-07-18T19:09:35Z
Американські розробники представили новітній дрон Z1 класу Group II, що працює на водні
InternetUA
2025-07-18T18:28:22Z
У ChatGPT додалися функції агента-помічника
ZN UA
2025-07-18T18:24:40Z
Золото, бурштин і тисячі артефактів: археологи знайшли у Чехії масштабне поселення кельтів
24tv
2025-07-18T18:03:49Z
Що робити, якщо протекла батарейка: корисні поради на всі випадки життя
Фокус
2025-07-18T17:36:04Z
"Це яка мова взагалі? Сорі, я з Шотландії": фраза одеситки стала новим мемом у TikTok
Фокус
2025-07-18T17:12:16Z
Феєрійний мотоцикл з двигуном Ferrari V8 стає загрозою для суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T19:18:46Z
Наступний електричний позашляховик від Porsche може викликати найбільше суперечок
Топ Жир
2025-07-18T18:48:28Z
Прощання з трасою: чемпіон «Формули-1» Дженсон Баттон завершить гоночну кар’єру після сезону 2025 року
ITC
2025-07-18T18:19:04Z
Плани Jaguar та Range Rover щодо випуску електромобілів несподівано відклали, повідомляють джерела
Топ Жир
2025-07-18T18:03:03Z
Цей легкий двигун видає потужність, яка перевершує більшість суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T17:33:52Z
Бензин, гібрид або електро: General Motors показали семимісний кросовер за $10 000
Фокус
2025-07-18T16:57:42Z
Цей GR Corolla спочатку намагався наздогнати Porsche 911, а потім згорів у вогні
Топ Жир
2025-07-18T16:48:13Z
Subaru представила електрокросовер Uncharted — з розгоном до «сотні» за 5 секунд і запасом ходу 492 км
ITC
2025-07-18T16:28:32Z
Цей Volkswagen не потребує ідентифікації, щоб подарувати вам заряд енергії, який змусить вас злетіти
Топ Жир
2025-07-18T16:03:49Z