/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F08e15c448028098e9d920cc686c284bf.jpg)
"Наші колібрі": на Запоріжжя напали полчища сарани
Нашестя комах у регіоні розпочалося з селища Кушугум й далі розповсюдилося на обласний центр. Комахи залітають навіть у вікна останніх поверхів багатоквартирних будинків.
У Запоріжжі, зокрема у Комунарському районі, в районі Дослідної станції та по вулиці Ласточкіна зафіксували масове нашестя сарани. Комах ловлять навіть в Шевченківському районі та на Правому березі, пише місцеве видання "Забор".
Сарана літає над житловими кварталами обласного центру, залітає у вікна навіть на верхніх поверхах, осідає на балконах і деревах, скаржаться місцеві жителі.
"Наші запорізькі колібрі", — жартують вони, публікуючи відео з сотнями й тисячами шкідників.
Перед цим Запорізька міськрада доручила районним адміністраціям передбачити кошти на боротьбу з сараною та бути готовими до виникнення вогнищ шкідника у місті. Для знищення сарани, з дотриманням норм безпеки використовуватимуть хімічні препарати. У місті їх застосовуватимуть у ранкові та вечірні години, за відсутності сторонніх.
Зазначимо, сарана спочатку активізувалася неподалік обласного центру, зокрема, у селищах Малокатеринівка та Кушугум.
У Головному управлінні Держпродспоживслужби в Запорізькій області повідомили, що причиною спалаху стали посушливі роки та відсутність обробки ґрунтів, через що комахи швидко розмножуються й мігрують на великі відстані. На території Кушугумської територіальної громади було виявлено осередки сарани з чисельністю 40-50 екземплярів на м.кв, а подекуди навіть до 80 екземплярів на "квадрат", що значно перевищує економічний поріг шкодочинності.
Прийшла сарана з висохлого Каховського водосховища, де одночасно розплодилися два її види: сарана перелітна і сарана єгипетська.
Місцева влада розпочала обробку територій несільськогосподарського призначення, де зафіксовано масове скупчення сарани, закликавши аграріїв вжити заходів щодо недопущення поширення сарани на землях сільськогосподарського призначення, а мешканців громади — обробити власні присадибні ділянки та подвір’я.
Боротьба зі шкідниками триває вже декілька днів поспіль.
Нагадаємо, що на дні обмілілого Каховського водосховища виросли високі вербові дерева.
Також Фокус писав, що вчені закликали людей їсти цвіркунів, які виявилися кориснішими та безпечнішими за пшеницю.