/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fd9a170101f0a57668b8b8262c4ca2a20.jpg)
Скільки людей щомісяця мобілізують в Україні: нардеп назвав кількість
Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на коментар народного депутата, секретаря Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Романа Костенка в етері Radio NV.
Скільки людей мобілізують щомісяця?
Роман Костенко пояснив, що наразі саме ТЦК займаються процесом мобілізації, хоча це не відповідає їхній основній функції. За його словами, військові мають виконувати лише завершальну роль – приймати добровольців або тих, хто вже отримав повістки.
Водночас більшість громадян не хочуть йти до ТЦК, а організовувати їхнє прибуття має місцева влада, яка майже не виконує своїх обов'язків у цьому напрямку.
Нардеп зазначив, що місцеві політики не хочуть брати участі в процесі мобілізації, адже людям "це не сподобається".
Є місцеві адміністрації, які теж мають це робити. Тут треба не ТЦК кудись передавати, а треба організувати – це завдання Офісу Президента, уряду. Зробити так, щоб місцева влада працювала і виконувала свої функції на місцях. І тоді не доведеться ходити по вулиці зупиняти людей,
– наголосив Костенко.
Він визнав, що під час затримань військовослужбовці ТЦК іноді порушують права громадян.
Є такі випадки. Ми в місяць призиваємо, щоб не говорити конкретну цифру, близько 30 тисяч особового складу. Так, ці випадки є, 100%. Але говорімо про випадки того, що в нас, мабуть, 1,5 мільйона людей, які не оновили свої дані та не йдуть в ТЦК. І говорімо про випадки, що в нас солдати на першій лінії сидять по 200 днів,
– додав нардеп.
До слова, нещодавно стало відомо, що працівників, які перебувають у розшуку ТЦК, дозволять брати на роботу на критично важливі підприємства.Бронювання зможуть отримати ті, хто порушив законодавство про мобілізацію.