MY.UAНовини
«Зерна посіяно. І настане час жнив». Репортаж з вечора пам'яті Ірини Фаріон
«Зерна посіяно. І настане час жнив». Репортаж з вечора пам'яті Ірини Фаріон

«Зерна посіяно. І настане час жнив». Репортаж з вечора пам'яті Ірини Фаріон

У Львові напередодні 19 липня – роковин загибелі мовознавиці Ірини Фаріон відбувся вечір пам’яті, організований працівниками катедри української мови Національного університету «Львівська політехніка» і особисто Оксаною Микитюк – доценткою катедри, близькою подругою Ірини Дмитрівни. Захід, що проходив під гаслом «Життя обернеться у смерть, а смерть – безсмертям стане», могли відвідати усі охочі, і їх зібралося чимало. Приміщення бібліотеки швидко заповнила понад сотня людей.

Співробітники, друзі ділилися своїми спогадами про Ірину Дмитрівну. І ці спогади були різними. Кожен відкриває той бік особистості Ірини Фаріон, який був невідомий загалу.

фото: Наталія Сокирчук/«Главком»

Ні, вона не лише нетолерантна радикальна націоналістка – вона надзвичайно добра, ніжна, турботлива, феноменально працьовита і унікально ерудована. Вона мала величезне серце, в якому знаходилось місце для кожного її студента-«чарівнятка»…

Колеги і друзі намагалися розповісти щось особливе, згадати історії з життя, намагалися навіть тепло жартувати. Проте кожен, хто брав слово, ледве стримував сльози. Голос кожного тремтів. Було помітно, що для кожного, хто зібрався у цей вечір, смерть Ірини Дмитрівни – втрата глибока і непоправна.

Кілька разів різні працівники катедри Фаріон відверто висловлювали претензію українським засобам масової інформації, якій часом зображали мовознавицю – особливо за часів її роботи у парламенті – агресивною. Насправді ж, при всій своїй емоційності та категоричності, Ірина Дмитрівна точно не була злою, переконані ті, хто її найкраще знав.

«Кобзар» для Ірини Фаріон був настільною книжкою
фото: Наталія Сокирчук/«Главком»

«А нам своє робити»

Ірина Ментинська, старша викладачка кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка»

Ірина Ментинська
фото: Наталія Сокирчук/«Главком»

Зараз люди часто питають мене: «А розкажи, якою була Ірина Дмитрівна?». Я тішуся, тому що нарешті до них дійшло: те, що їм показували по телевізору, зовсім не відповідало дійсності. Мені спадає на думку один епізод з життя нашої катедри. Це було десь на початку політичної кар'єри Ірини. З одного відомого київського телеканалу приїхали молоді журналісти, брали в неї інтерв'ю, а потім попросилися до неї на заняття. Це була лекція з фразеології. Після лекції приходять ті журналісти молоді назад на до катедри. Вони у захваті і кажуть: «Ви знаєте, ми недавно закінчили університет, але ми такої пари у нас ніколи не було, це драма-феєрія». Відтоді, до речі, у нас на катедрі дуже вдалу пару так і називають: «драма-феєрія». Ми з нетерпінням чекали вечора, повідкладали наші справи і повсідалися перед екранами. Канал показав 20-секундний відеоролик, де Ірина Дмитрівна стояла з простягнутою рукою (на манер «зигування»). Я розумію, що, напевно, аудиторія була амфітеатром, і вона комусь зі студентів з верхніх рядів надала слово. І поряд показали Гітлера. І все.

На наступний день ми всі прийшли дуже обурені. Вона ж була дуже спокійна і сказала: «А ви знаєте, триває боротьба». Ми, можливо, на той час не розуміли до кінця цих слів. Бо ж справді триває боротьба за українську мову, за українськість, за українську ідентичність. А потім вона усміхнулася і сказала: «А нам своє робити».

«Вона сама будувала Україну»

Оксана Микитюк, кандидатка філологічних наук, доцентка катедри української мови Національного університету «Львівська політехніка». Близька подруга Ірини Фаріон

Оксана Микитюк
фото: Наталія Сокирчук/«Главком»

«Її професія – Ірина Фаріон. І вона професійно будувала самостійну, соборну, суверенну національну Україну. Будувала сама. Пригадую її у 2012-2013 роках, Ірина тоді була депутатом Верховної Ради. Якось вона поїхала презентувати свої книжки до Донецька, Одеси, Херсона. Чи зустріли її там з квітами? Чи, може з хлібом, з сіллю? Ні. Її зустріли зовсім по-іншому: вигуками «Геть!». Але вона твердо йшла. Це про неї можна сказати: «У нас нема зерна неправди за собою». Вона йшла сама на свою Голготу, бо вона сама була боротьбою, ідеєю, чином. І смерть Ірини ми завжди будемо пам'ятати в контексті боротьби українців за свою ідентичність. Але ми пам'ятаємо унікальність Ірини, пам'ятаємо її нестримний сміх, веселу усмішку, національні імперативи.

Ірина Фаріон казала, що національною Конституцією України є Тарас Шевченко, тому що саме він сказав: «У своїй хаті своя правда, і сила, і воля». Улюбленим політиком Ірини Фаріон, звісно, був Степан Бандера, тому що саме він, під гаслом «Бог і Україна», боровся проти трьох окупаційних режимів. Її улюбленим генералом був Роман Шухевич, який казав що «невільно вправлятися у грі на фортепіано, коли поруч війна» – і обрав боротьбу.

А улюбленою книгою Ірини завжди була Біблія, тому що слово її завжди було вогненне, і завжди було «так» або «ні». Інших імперативів вона не розуміла».

… Пригадую студентські роки Ірини. Вона була однією з тих небагатьох студенток, які були записані в Книгу Слави Львівського університету імені Івана Франка. Адже за весь час навчання вона не мала жодної оцінки «чотири» – суцільна відмінниця. Крім того, про таких як Ірина говорять, що вона більше працювала, ніж жила. Пам'ятаю, як студентські роки вона їхала на море і брала зі собою польський розмовник, аби вивчити мову, але їхала назад і вже читала Pan Tadeusz («Пан Тадеуш», епічна поема польського поета Адама Міцкевича – «Главком»).

Попри її титанічну працю, Ірина вміла відпочивати. Її улюбленою порою року було літо. В її хаті навіть ніколи не було грубих штор, які би закривали сонце, небо і простір. Лише маленькі фіранки. Вона завжди казала, що сонце – це її друг.

«Була щирою, доброзичливою, ніжною і лагідною»

Зоряна Куньч, кандидатка філологічних наук, директорка Інституту гуманітарних та соціальних наук, доцентка катедри української мови Національного університету «Львівська політехніка»

Зоряна Куньч
фото: Наталія Сокирчук/«Главком»

В Ірині поєднувалися протилежні начала. Вона сама про себе казала: «Я різна, я ніжна і грізна». І більшість людей такою її собі і уявляли. Запальною, впевненою, агресивною в обстоюванні святої української землі. А ми її, колеги, знали Ірину іншою: добродушною, щирою, лагідною, ніжною. Вона завжди питала: «Як там твої батьки? Як ти себе почуваєш?». Своїх студентів називала «чарівнятками». І вони відповідали їй взаємністю, причому дієвою взаємністю. Мова не тільки про те, що вони боялися спізнитися на пару або не прийти. Десь три роки тому, один студент – під два метри зросту, наш баскетболіст, спортсмен – він пропустив багато через якісь свої спортивні справи, і мав відпрацювання. Раз проходжу, дивлюся – стоїть під кабінетом 307, другий раз проходжу – стоїть. Я кажу: «Ірино, ти що, йому досі не поставила відпрацювання?» Вона відповідає: «Я вже два тижні тому йому поставила. Він приходить та й приносить мені якісь ще свої роботи, які під час семестру не здав, і хоче, щоб я подивилася, чи там все добре». І такі випадки в житті Ірини траплялися дуже часто.

На нашій кафедрі постійно були гості, які приходили для того, щоб побачити її, щоб подати їй якісь свої думки, якісь свої твори, щоб вона їх прочитала, оцінила. Ірина була тою людиною, яка нікому не відмовляла.

Останні кілька років з’явилася традиція невеличким катедральним гуртом ми йшли кавувати, розмовляти про різні проблеми, про якесь життєве, наболіле. Додому я поверталась разом з Іриною – нам було по дорозі: від Оперного і до кільця на проспекті Чорновола. Це десь 1500 кроків, і цю відстань ми з нею йшли хвилин з 50. Тому що щоразу хтось підходив, просив зробити світлину, просив поділитися контактами, щось їй хотів сказати, просто подякувати за те, що вона є, і за те, що вона робить. Й Ірина нікому не відмовляла, вона з усіма розмовляла, була щирою, доброзичливою, ніжною і лагідною.

«Завтра так і не настало»

Софія Семчишин, донька Ірини Фаріон

Софія Семчишин
фото: Наталія Сокирчук/«Главком»

Я скажу про неї, як її сонечко, як її птася і як її доця. Мама була і є для нас наполегливою, шляхетною, доброю, щирою, відкритою. Сьогодні – 18 липня. Це останній день її життя. Як проходив цей день минулого року? Мама 18 липня 2024 року кавувала у себе вдома. Щоранку вона запарювала каву, давала трошки меду, читала новини і писала своїм найріднішим: «Як ви?». І саме 18 липня вона написала: «Привіт, доця! Як Василь, як дітки? Приїду до вас завтра». Але, ми знаємо, завтра так і не настало.

Мені не вистачає її голосу, сміху, тепла, дзвінків та повідомлень. Але я маю неймовірно багато світлин. Мама мене завжди хвалила: «Ти так вмієш гарно фотографувати». Коли ви маєте фотографії у ваших телефонах, видруковуйте їх, бо це є пам'ятьвашого життя.

«А знаєш, хто буде моїм опонентом? Дмитро Стус»

Оксана Литвин, кандидатка філологічних наук, доцентка, завідувачка кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка»

Оксана Литвин
фото: Наталія Сокирчук/«Главком»

Голова розуміє, що Ірини вже нема, а серце того не сприймає. На кафедрі ми вже цілий рік працюємо без Ірини. Але місце її не зайняте. Кожен чекає, що вона прийде, презентує якусь свою нову книжку. Бо в нас вже в житті таке було: вона повернулася до нас (Оксана Литвин має на увазі період, коли Ірина Фаріон не працювала на кафедрі через незаконне звільнення, – «Главком»).

Пам’ятаю 2011 рік. Якось ввечері я йшла біля катедри – може після шостої, після сьомої пари – і побачила, що горить світло. Відчиняю двері – сидить Ірина. Як завжди, сидить півобертом, щось собі пише і підкреслює. Я кажу: «Чого не йдеш додому?». Вона відповіла: «Я їду сьогодні до Києва. Мене запросив Кисельов на передачу». А передача була присвячена відмові письменника Василя Шкляра взяти Шевченківську премію, тому що міністром освіти тоді був Дмитро Табачник. Ірина ще сказала: «А знаєш, хто буде моїм опонентом?». Я відповіла: «Ні». І вона із сумом промовила: «Дмитро Стус» (син українського поета-дисидента Василя Стуса, вбитого радянською владою, – «Главком»).

…Коли 19-го числа сталася ота жахлива подія, телефонує мені коліжанка і каже: «То правда, що Фаріон вбили?» Я кажу: «Ну знаєш, ще чого тільки не придумають». А вона мені радить заглянути в Telegram. І я дивилась ті кадри, і я впізнавала, Ірину Дмитрівну – її зачіску, одяг… Серце ніби завмерло. Ми всі чекали того, що нам Софійка напише, що з мамою все добре. Але, на жаль, так не сталося. Я дякую Богові, що в моєму житті була Ірина. Але, на жаль, так недовго.

«Відбувалася абсолютно глупа річ – Ірину Дмитрівну звільняли»

Олег Паска, директор Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації

Олег Паска
фото: Наталія Сокирчук/«Главком»

2020 рік, ми п'ємо каву в «Віденській кав'ярні». Пані Ірина каже: «Ви знаєте, є така ідея – позбирати слова іншомовного походження, які студенти найчастіше вживають, і які засмічують нашу мову». У кінці 2023 року ця ідея вилилася у цю працю «Протианглізми». Коли відбувалася абсолютно, як на мою думку, глупа річ – Ірину Дмитрівну звільняли, то вона не вірила, що ця книжка вийде.

Треба було бачити очі працівників департаменту, які пробили все, щоб книжка вийшла. Це був грудень, кінець бюджетного року, і була загроза, що книжка не вийде, гроші пропадуть. А ще одне з видавництв відмовилося книжку видавати. Нічого – ми дуже швидко знайшли інше видавництво, яке справилося з тим завданням. І це були, напевно, ті хвилі приємності, які для Ірини тоді були важливими. Це її тоді підтримало.

«Вчися не до старости, а до смерти» – то про неї»

Мирослава Гнатюк, доцентка катедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка»

Мирослава Гнатюк
фото: Наталія Сокирчук/«Главком»

Коли я прийшла молодим викладачем, яка мала йти до студентів, Ірина Дмитрівна мені сказала таке: «Нічого не бійся. Ти багато знаєш, а зі студентами навчишся ще більше. Вони мотивують. Вони дають сенс вчити щось нове. І якщо ти не знаєш, то ти завжди довчиш і наступного разу їм розкажеш. Фразеологізм «Вчися не до старости, а до смерти» – то про неї і про нас, які повинні нести студентам українськість».

Для мене ви маестро української мови 21 сторіччя, княгиня історії мови і антропології, віртуоз риторики, жива енциклопедія. Нехай милосердний Господь прийме вас у свої небесні обійми, вам там буде легко і безтривожно. Ви не боялися бути, ви причащали кожного з нас своїми ідеями. Зерна посіяно. І настане час жнив.

«Не може океан стати просто струмочком»

На вечір пам’яті Ірини Дмитрівни завітала її подруга – вдова Ігоря Білозіра, відома культурна діячка Ольга Гошовська. Паралелі між загибеллю її першого чоловіка та її подруги, Ірини Дмитрівни, очевидні: обидва – патріоти, обидва померли за свої ідеї і, врешті, за українську мову.

Ольга Гошовська
фото: Наталія Сокирчук/«Главком»

Ольга Гошовська, культурна діячка, близька подруга Ірини Фаріон

Я сьогодні була на Личаківському. Підійшла до 67-го поля – до поля почесних поховань. Там є могили, де ніхто не похований. Плити без імен. І я собі подумала, що Ірина Фаріон мала бути похованою там.

Пам'ятаєш, Іринко, коли я в останні місяці твого життя просила тебе: «Може, трошки втихомиришся? Може, трошки стишишся? Бо це стає небезпечно». У нас були іноді доволі гострі суперечки. А ти мені казала: «Олю, та не можу я бути іншою, бо не може океан стати просто струмочком». Тебе ж розстрілювали впродовж багатьох років. Розстрілювали кулями у серце, у душу твою, цькуванням, брехнею, наклепами, плітками, чорнотою, обпльовуванням. Не дістали вони тебе, бо високо літаєш.

Звістка про смерть Ірини Дмитрівни застала мене на морі. Я не могла в це повірити, бо о першій годині вона написала мені: «Як ти?» – і назвала мене так, як зверталася до мене лише вона (раніше Гошовська розповідала, що Ірина Дмитрівна називала її «Королева» – «Главком»). Уночі я пішла до моря. У морі сяяла місячна доріжка. І тією місячною доріжкою ти йшла до неба. А я писала тобі: «… моя дорога Іринко. Я і далі писатиму тобі. Чому ні? Я буду тобі писати завжди, бо до неба листи доходять швидко».

Наталія Сокирчук, «Главком»

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Саудівській Аравії помер «Сплячий принц», який провів 20 років у комі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:33:02Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Трамп закликав Сенат скасувати канікули
УкраинФорм
2025-07-20T09:30:41Z
The Times назвало ім'я людини, здатної змусити Путіна закінчити війну
GlavRed
2025-07-20T09:27:03Z
У Білому домі відмовилися від ідеї розірвати контракти зі SpaceX - WSJ
УкраинФорм
2025-07-20T09:18:42Z
У Кремлі прокоментували різку зміну риторики Трампа щодо Путіна і Росії
24tv
2025-07-20T09:15:24Z
Україна не програє у війні, адже Мерц допоміг змінити думку Трампа – Вадефуль
Лига
2025-07-20T09:12:22Z
Російський дрон атакував Чугуїв
УкраинФорм
2025-07-20T09:03:11Z
Канцлер Німеччини прокоментував євроінтеграційні перспективи України
360ua.news
2025-07-20T09:03:05Z
Які три фактори найбільше заважають бізнесу – опитування підприємців
24tv
2025-07-20T09:36:42Z
Більше грошей на комуналку: кому до субсидії додадуть ще 700 гривень
24tv
2025-07-20T09:03:22Z
Єврокомісар шокований небезпекою деяких товарів на Shein і Temu
Европейская правда
2025-07-20T08:58:52Z
Продовження пільгового режиму на імпорт електромобілів не планується - Гетманцев
УкраинФорм
2025-07-20T08:37:27Z
Кусто Агро докупила тракторів та комбайнів
AgroPortal
2025-07-20T08:30:00Z
Зміни для вкладників у вересні: чи будуть менші відсотки за вкладами
24tv
2025-07-20T08:15:54Z
Євроінтеграція України: Гетманцев розказав, як потрібно реформувати податкову систему
ZN UA
2025-07-20T08:15:20Z
На Українській універсальній біржі укладено перші контракти на 100 тонн пшениці нового врожаю
Agravery
2025-07-20T08:15:00Z
Пишний про 18 пакет санкцій: Комплексна ізоляція фінсектору Росії набирає обертів
УкраинФорм
2025-07-20T07:45:54Z
Кельтський гороскоп дерев на 20 липня 2025 року: Тельцям — заспокоєння горобини, Скорпіонам — трансформація тиса, Рибам — натхнення верби
TSN
2025-07-20T09:33:03Z
Температура перевищить норму: в які області України увірветься нереальна спека
GlavRed
2025-07-20T09:27:29Z
Синоптики попередили про грози та град: якою буде погода на Львівщині 20 липня
24tv
2025-07-20T09:09:54Z
Суттєва відмінність: як росіяни змінили тактику штурмів на Лиманському напрямку
24tv
2025-07-20T09:03:47Z
Прогноз погоди у Дніпрі на тиждень з 21 по 27 липня: спека не збирається відступати, якою буде температура повітря
Политека
2025-07-20T09:01:24Z
В Україну 21 липня повернеться сильна спека, у деяких областях - до +33
Комсомольская правда
2025-07-20T09:01:13Z
Цим українцям варто бути обережними 23 липня. До чого готуватись
Telegraf
2025-07-20T08:57:55Z
Правоохоронці задокументували наслідки ударів російських БпЛА по Ізюму: двоє людей постраждали
Мій Харків
2025-07-20T08:39:53Z
Графік відключення води на тиждень з 21 до 27 липня в Черкаській області: названо райони, які залишаться без постачання
Политека
2025-07-20T08:31:15Z
Якщо ви помітили на листі томатів коричневі плями – це погано: можна обприскати копійчаним розчином
Telegraf
2025-07-20T09:03:56Z
Підживлення помідорів дріжджами: простий спосіб з неймовірним результатом
24tv
2025-07-20T07:57:58Z
Як яйця впливають на рівень холестерину: нові дані
24tv
2025-07-20T07:09:22Z
Пацієнтів небагато: у Китаї лікують тих, хто не любить ходити на роботу
Фокус
2025-07-20T06:42:22Z
У Росії катастрофічна нестача медиків - розвідка
Gazeta UA
2025-07-20T06:30:00Z
Таку рибу не можна купувати влітку: експерти попередили про небезпечні наслідки
Знай
2025-07-20T05:51:50Z
Точний вік людини за краплею крові: вчені розробили революційний ДНК-тест
TSN
2025-07-20T05:36:14Z
Росія стикнулася з критичною нестачею медичних працівників - розвідка
УкраинФорм
2025-07-20T02:09:35Z
Проста звичка захищає вас від раку: вчені дослідили приголомшливий ефект звичайної ходьби
TSN
2025-07-19T21:21:56Z
Значні знижки на комуналку: хто зможе платити на 50 % менше
Знай
2025-07-20T09:36:47Z
Ведмедиця, яка вбила бігуна в Італії, житиме у притулку в Німеччині
Европейская правда
2025-07-20T09:34:35Z
Пенсія до 50 років: хто може отримувати виплати достроково
24tv
2025-07-20T09:24:52Z
На пенсію можуть не сподіватися: кому надійде соцдопомога
Знай
2025-07-20T09:06:59Z
Чи можна зривати плоди з гілок сусідського дерева, які ростуть над твоїм подвір'ям
24tv
2025-07-20T09:03:23Z
Забудьте про "жіночко"і "мужчіна": як правильно українською звертатись до незнайомця
Telegraf
2025-07-20T08:48:36Z
Мобілізація їх омине: ким у серпні не зацікавиться ТЦК
Знай
2025-07-20T08:36:50Z
Ваші пращури мали особливий талант: 5 прізвищ, які давали найздібнішим українцям
24tv
2025-07-20T08:30:28Z
Fondation Hirondelle та IRMI оголосили конкурс індивідуальних грантів для журналістів
Детектор М
2025-07-20T08:21:02Z
Лана Дель Рей показала свою кухню, яка кидає виклик усім трендам
24tv
2025-07-20T09:30:54Z
Гендиректор Astronomer пішов у відставку після інциденту зі зрадою на концерті Coldplay
24tv
2025-07-20T09:15:07Z
Британська співачка Charli XCX і барабанщик The 1975 одружилися
УкраинФорм
2025-07-20T09:03:27Z
Привиди та моторошні звуки ночами: які містичні таємниці приховує київський замок "Річарда"
Telegraf
2025-07-20T08:39:31Z
Гендиректор Astronomer пішов у відставку після скандалу зі "зрадою" на концерті Coldplay
Комсомольская правда
2025-07-20T08:13:17Z
Біллі Айліш заявила, що працює із Джеймсом Кемероном над 3D-проєктом
УкраинФорм
2025-07-20T08:03:12Z
Трендове фарбування, яке сподобається всім: цей блонд виглядає неймовірно
24tv
2025-07-20T07:39:12Z
Режисер Володимир Тихий: Боюся, документалісти не витягнуть нашу історію власними силами
Детектор М
2025-07-20T07:00:49Z
3 знаки зодіаку, які завжди перебувають в центрі уваги: будь-хто може бути у списку
24tv
2025-07-20T06:21:04Z
Альтернатива ковбасі: 7 продуктів, які можна покласти на хліб
Telegraf
2025-07-20T09:27:44Z
Гороскоп на тиждень з 21 по 27 липня: Овнам - пропозиція, Левам - скандал
GlavRed
2025-07-20T09:27:34Z
Можна готувати хоч щодня: такий пиріг з абрикосами просто тане у роті
Telegraf
2025-07-20T09:18:38Z
Які кольори поєднувати з блакитним: 5 несподіваних, але дуже вдалих комбінацій для інтер'єру
24tv
2025-07-20T09:15:48Z
День маленьких змін. Гороскоп на 20 липня для всіх знаків
360ua.news
2025-07-20T08:27:12Z
На висоті понад 1700 метрів: яке озеро називають льодовиковою перлиною Карпат
24tv
2025-07-20T08:09:34Z
В кафе він коштує сотні гривень: як самому зробити хітовий лавандовий лимонад
24tv
2025-07-20T07:18:22Z
На Прикарпатті з’явився перший виробник овечої бриндзі
AgroPortal
2025-07-20T06:30:52Z
Таку шаурму можна їсти навіть перед сном: приготуйте цю закуску з кабачка
Telegraf
2025-07-20T06:15:41Z
На Рівненщині зіткнулися Volkswagen і Audi: загинуло троє людей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:39:15Z
В Ірані перекинувся автобус, понад 20 загиблих
УкраинФорм
2025-07-20T09:33:12Z
Біля узбережжя Камчатки стався землетрус понад 7 балів: є загроза цунамі
Фокус
2025-07-20T09:15:37Z
У Південній Кореї кількість жертв аномальних злив зросла до десяти
УкраинФорм
2025-07-20T09:15:30Z
На Одещині судитимуть фермера за умисне ухилення від сплати податків
AgroPortal
2025-07-20T09:00:48Z
На Волині чоловік побив військовослужбовця ТЦК лопатою
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T08:57:26Z
"Ой, мамочка, як трясе!": на Камчатці сталася серія землетрусів , там оголошена небезпека цунамі
24tv
2025-07-20T08:48:23Z
До +44°: Грецію на тиждень накриє сильна спека
УкраинФорм
2025-07-20T08:28:48Z
Росія атакувала Запоріжжя: пошкоджено житлові будинки, є постраждалі
24tv
2025-07-20T08:18:41Z
Російська пропаганда отримала подвійний удар
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:39:55Z
Фламенгу прийняв пропозицію Роми щодо флангового захисника
Football.ua
2025-07-20T09:39:03Z
Українські військові на фронті дивляться бій Усика: фото
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:36:47Z
Олександр Усик розчулив зверненням до дружини після перемоги над Дюбуа
24tv
2025-07-20T09:30:28Z
Усик дав особливе ім'я удару, яким нокаутував Дюбуа: відео фірмової "плюхи"
24tv
2025-07-20T09:24:16Z
Соцмережі вибухнули від палкої підтримки дружина Усика у реванші проти Дюбуа: емоційне відео
24tv
2025-07-20T09:18:17Z
ПСВ веде переговори про перехід ще одного гравця Боруссії Менхенгладбах
Football.ua
2025-07-20T09:15:18Z
Теніс. Лазаренко виграла свій найбільший титул в юніорській кар'єрі
УкраинФорм
2025-07-20T09:06:41Z
Україна – Канада: де дивитися вирішальну гру нашої збірної у Лізі націй з волейболу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:06:23Z
Павуки-оси дурять не тільки нас, а й штучний інтелект
InternetUA
2025-07-20T09:31:26Z
Повно скарбів: у Чехії виявили велике кельтське місто віком 2200 років
Фокус
2025-07-20T09:27:35Z
Apple готує свій перший складаний iPhone: ключові особливості моделі Fold
InternetUA
2025-07-20T09:01:31Z
Рідкоземельні мінерали з Китаю не потрібні: літій для акумуляторів добудуть просто з озер
Фокус
2025-07-20T09:00:01Z
GTA 6 працюватиме найкраще на PS5 Pro – нові чутки обіцяють унікальну продуктивність
24tv
2025-07-20T08:48:02Z
До Землі наближається «потенційно небезпечний» астероїд
УкраинФорм
2025-07-20T08:33:09Z
Як вибрати смартфон, що не втратить актуальності через кілька років: поради експертів
InternetUA
2025-07-20T08:28:13Z
Baby Grok: Маск анонсував додаток на основі штучного інтелекту для дітей
УкраинФорм
2025-07-20T08:12:20Z
Як захистити смартфон від спеки, води й піску влітку
InternetUA
2025-07-20T07:48:50Z
Mercedes-Benz eActros 600 займеться розвезенням пошти
AutoCentre
2025-07-20T09:09:18Z
Українці в цьому році купують більше авто з Китаю
УкраинФорм
2025-07-20T07:24:00Z
Chevrolet привіз новий Bolt на дорожні випробування
AutoCentre
2025-07-20T07:15:11Z
В Китаї хочуть заборонити перепродаж нових машин після реєстрації
ZN UA
2025-07-20T06:27:10Z
Основні індикатори на панелі приладів: що означають та що робити, коли вони загоряються
24tv
2025-07-20T03:09:15Z
Мінівен перевтілився у Lexus і повністю прийняв новий образ
Топ Жир
2025-07-20T01:18:18Z
Канадці вимагають дозволити імпорт електромобілів, які раніше були заборонені
Топ Жир
2025-07-19T23:18:16Z
Цей позашляховик мав зійти зі сцени, але раптом отримав несподіване продовження
Топ Жир
2025-07-19T21:33:30Z
Ці автомобілі стрімко втрачають вартість, і найгірше, можливо, попереду
Топ Жир
2025-07-19T19:48:33Z