/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Fe7d68a7907f6a62706df70712af4a312.jpg)
Чому не можна казати "благоприємний": як варто замінити це слово
Ви дізнаєтеся:
В українській мові є низка слів, які багато людей звикли використовувати, але яких насправді потрібно уникати. До таких слів належить, зокрема, "благоприємний".
Чому саме потрібно уникати цього слова, пояснила вчителька української мови і блогерка з Дніпра Світлана Чернишова у своєму YouTube-каналі "Учителька української".
"Благоприємний" – ну, не дуже українське слово. І я вам зараз розкажу аж про сім відповідників, якими можна це слово замінити", – сказала вчителька.
Вона зазначила, що це слово можна замінити такими синонімами:
Вчителька навела приклади використання цих слів: сприятливі умови, принагідний момент, слушний час, добрі вісті, схвальний відгук, щасливий збіг обставин, успішний результат.
Дивіться відео про те, чому не можна казати "благоприємний":
Раніше Главред розповідав про те, як сказати "эхо" українською – багато хто буде здивований. В українській мові неправильно казати слово "ехо" – його потрібно замінити на правильний варіант.
Також раніше ми розповідали, чому не можна казати "страховка" і "парковка" і якими словами їх потрібно замінити. Насправді не варто використовувати такі слова – їх потрібно замінити на правильні варіанти.
Вас також може зацікавити:
Про персону: Світлана Чернишова
Світлана Чернишова – вчителька української мови з Дніпра. Вона викладає вже понад 30 років. Стала відомою після того, як почала публікувати навчальні відео з української мови у TikTok, а потім на YouTube.
Станом на початок 2025 року у неї було 102 тисячі підписників на сторінці "Учителька української" у TikTok, а також 41 тисяча підписників на сторінці з такою ж назвою в YouTube.