/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F52a1967e8203f8ed77bc4611d815e3c4.jpg)
Один з найдорожчих інфраструктурних проєктів в історії: Китай будує в Тибеті гігантську греблю
Китайський прем'єр Лі Цян дав старт будівництву мега-греблі у нижній течії річки Ярлунг Цангпо в Тибеті. Загальна сума запланованих інвестицій складає колосальні 1,2 трильйона юанів, або 167 мільярдів доларів США.
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на китайське інформаційне агентство "Сіньхуа".
У суботу також було офіційно представлено нову компанію — China Yajiang Group. Вона відповідатиме за будівництво гідроенергетичного проєкту, що складатиметься з п'яти каскадних гребель. Розташування будівництва – місто Ньїнгчі, на південному сході автономного регіону Тибет.
Мета проєкту та геополітичні наслідки
За даними "Сіньхуа", електроенергія, яка буде генеруватися, переважно передаватиметься за межі Тибету, а також використовуватиметься для місцевих потреб. Хоча деталі щодо потужності проєкту не розголошуються, загальний обсяг інвестицій робить цю греблю одним із найдорожчих інфраструктурних проєктів в історії. Це також, ймовірно, стане значною підтримкою зусиль Пекіна з відновлення економічного зростання.
Однак ця гребля може стати додатковим джерелом напруги між Китаєм та Індією. Річка Ярлунг Цангпо протікає через спірний район Аруначал-Прадеш і є притокою однієї з головних річок Індії. Втім, Пекін запевняє, що негативного впливу на низинні райони не буде.
Екологічні загрози
Екологи в Китаї давно стурбовані незворотним впливом будівництва гребель у ущелині Ярлунг Цангпо, де річка опускається на 2000 метрів висоти на 50-кілометровій ділянці.
Ця територія є домом для національного природного заповідника та одним із провідних осередків біорізноманіття країни. Будівництво такого масштабного об'єкта в екологічно чутливій зоні викликає серйозні побоювання щодо його довгострокових наслідків для природи та екосистем регіону.