/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F7e81744e28dd98ea79576a6447a0ef17.jpg)
Росія стикнулася з критичною нестачею медичних працівників - розвідка
Про це повідомляє Служба зовнішньої розвідки України, передає Укрінформ.
Нові вимоги суттєво ускладнюють процес акредитації випускників та вводять жорсткі фінансові санкції за невиконання умов цільового навчання: штраф у трикратному розмірі від вартості освіти. Студенти дедалі менше готові навчатися за бюджетною формою з обов’язковою роботою у провінційних державних лікарнях.
Небажання молодих медиків практикувати у провінції та сільській місцевості вже має катастрофічні наслідки для пересічних росіян.
Згідно з даними розвідки, у Великому Новгороді не вистачає персоналу на станціях швидкої допомоги: на понад 220 тисяч населення в місті повинно працювати 25 бригад, а на чергування виходять лише від 7 до 11. Лікарі жаліються на низькі зарплати і переходять на іншу роботу.
В Йошкар-Олі із 29 планових бригад повністю укомплектовані на лінію виходять чотири. Зарплата водіїв швидких за останні два роки скоротилась на 16 %, та на сьогодні в 1,5 разу менша за водія міського тролейбуса.
Загалом станом на 2025 рік в Росії не вистачає приблизно 23,3 тисячі лікарів та 63,5 тисячі фахівців середнього медичного персоналу. У сільській місцевості дефіцит лікарів іноді становить 50 %.
За прогнозами розвідки, до 2030 року Росії необхідно залучити 496 тисяч медпрацівників із спеціальною та вищою освітою. На цьому тлі заклади медичної освіти країни підвищили плату за навчання за основними спеціальностями на 30–35 %.
Як повідомляв Укрінформ, російська вугільна промисловість перебуває в стані глибокої кризи, що значно посилилася після втрати європейського ринку та падіння світових цін.
Фото з сайту Служби зовнішньої розвідки України