/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F02df00f45b76f4d4beb863ae26f02bd7.jpg)
Військовий Любомир Нідзельський загинув від хімічної зброї ЗС РФ: подробиці
31-річний Любомир був оператором ПТРК "Стугна". Із захисником попрощались 18 липня на його рідній Житомирщині. Про втрату повідомила військовослужбовиця Тетяна Чорновол, яка була напарницею бійця.
"У моєму взводі загинув воїн, мій напарник Любомир Нідзельський. Загинув на чергуванні "Стугни" на нулі, від удару забороненої хімічної зброї", – написала Чорновол у Facebook.
Вона додала, що Любомир Нідзельський "загинув воїном" – "він палив ворога "Стугною".
Він був напарником Чорновол ще з часів оборони Києва, розповіла військовослужбовиця.
"Він чергував уночі, я – вдень… Він делікатна, щира, спокійна людина, він моя фронтова родина, ми так звикли до нього, що до сих пір не усвідомлюємо, що його не має. Нам так боляче", – написала вона.
"Ми завжди були дуже уважними і організованими. У нас на позиціях завжди були протигази. Любомир з останніх сил намагався його одіти, але не встиг, втратив свідомість… Приліт був дуже точним — в зелень яка прикривала вхід в підвал. Другому: Сергію просто пощастило, він втратив свідомість біля виходу назовні, де гази провіяло протягом, він був без свідомості 7 годин. До сих пір у нього не працюють нирки", — розповіла Чорновол.
Що відомо про Любомира Нідзельського
Любомир Нідзельський народився 11 квітня 1994 року в селі Тетірка на Житомирщині, повідомили в Житомирській міськраді. З дитинства цікавився математикою та інформатикою, до школи пішов у п’ять з половиною років.
Закінчив державний університет "Житомирська політехніка", отримавши фах інженера за спеціальністю "Біотехнічні та медичні апарати та системи".
З початком повномасштабної війни повернувся до армії. Служив у бойовому підрозділі, мав псевдо "Любчик".
Був нагороджений відзнакою головнокомандувача ЗСУ "Золотий Хрест", медаллю "Ветеран війни – учасник бойових дій", пам’ятною відзнакою 1-ї окремої бригади спеціального призначення імені Івана Богуна.
"Любчик мріяв жити в місті, подорожувати країною та світом, відпочивати з батьками та братом, бачитися частіше з друзями, як у старі добрі часи та завжди бути поруч зі мною", – написала Оксана Нідзельська, дружина загиблого.
Прощання з Героєм відбулося 18 липня у Свято-Михайлівському кафедральному соборі Житомира.
Поховали його на Алеї Слави Корбутівського міського кладовища.
Нагадаємо, в червні військові повідомляли, що російські окупаційні війська систематично застосовують заборонену Женевськими конвенціями хімічну зброю на Сіверському напрямку, що у Донецькій області.
Фокус також писав про те, що у російських дронах, якими атакують українські міста, почали знаходити капсули з отруйною речовиною.