СБУ відповіла САП, що має право проводити обшуки без ухвали суду
Служба безпеки України відповіла на звинувачення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. У СБУ заявили, що в окремих випадках мають право проводити обшуки без ухвали суду.
- Проведення невідкладних слідчих дій без ухвали суду не є порушенням Закону – у випадках, коли отримання таких ухвал може спричинити витік інформації та, зокрема, зашкодити проведенню спецоперацій в рамках розслідувань щодо співпраці з країною-агресором, — сказано у фейсбуці СБУ.
Служба безпеки України повідомила, що 21 липня розпочала комплексну перевірку щодо дотримання законодавства про державну таємницю у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. У СБУ запевнили, що її співробітники не отримували доступ до інформації про негласні та оперативні заходи, а також спецоперації, які проводять НАБУ і САП.
- Перевірка СБУ не передбачає ознайомлення зі змістом таких документів в цілому. Заяви про можливе розкриття представниками СБУ інформації щодо негласних слідчих дій, які проводять НАБУ і САП, є безпідставними і маніпулятивними, — наголосили в СБУ.
Раніше у понеділок Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявила, що Служба безпеки України без офіційного попередження, передбаченого чинним законодавством, прийшла до САП з перевіркою щодо дотримання законодавства про державну таємницю. У рамках перевірки працівники СБУ нібито отримали доступ до інформації про всі негласні та оперативні заходи, а також спецоперації, які проводять НАБУ і САП. Перевірку організували в період, коли керівництво НАБУ і САП перебуває в офіційному закордонному відрядженні.
У НАБУ повідомили, що підставами для обшуків називають участь окремих осіб у дорожньо-транспортних пригодах. Проте деяким працівникам інкримінують можливі зв’язки з країною-агресором. До одного детектива НАБУ застосували фізичну силу. Директор НАБУ перервав своє службове відрядження у Великій Британії.
- СБУ своєю чергою заявила, що викрила одного з керівників міжрегіональних управлінь детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова на зв'язках з Росією та з народним депутатом-втікачем від забороненої партії ОПЗЖ Федором Христенком, який пов’язаний зі спецслужбами РФ та має значний вплив на діяльність НАБУ. Христенку заочно оголосили підозру у держзраді.