ЦПД: Російська пропаганда використовує матеріали американського журналіста Сеймура Херша для дискредитації України
Російські пропагандисти знову використовують маніпулятивні публікації американського журналіста Сеймура Херша, щоб підірвати довіру до України. Цього разу йдеться про фейкову «зміну влади в Україні» — наратив, який ставить під сумнів стабільність українських інституцій і просувається через мережу кремлівської дезінформації, зокрема через російських блогерів, які мешкають у західних країнах. Про це повідомляє Центр протидії дезінформації у Telegram.
У повідомленні йдеться, що Сеймур Херш не вперше поширює сумнівні матеріали, які одразу підхоплюються російськими ЗМІ. Раніше він бездоказово звинувачував США у підриві газопроводів Nord Stream, вигадував історії про «відставку Зеленського» на нібито вимогу «Чехословаччини» — країни, яка припинила існування ще у 1993 році.
Також він відомий спробами виправдати сирійського диктатора Башара Асада та поширенням теорій змови щодо ліквідації Осами бен Ладена.
«Публікації Херша, як правило, базуються на анонімних джерелах, не піддаються незалежній верифікації та ігноруються авторитетними медіа. Водночас російська пропаганда активно використовує його як "західного експерта", чия "думка" нібито підтверджує антиукраїнські й антизахідні наративи.
Залучення західного автора для створення ілюзії незалежної оцінки — один із улюблених інструментів інформаційних операцій РФ. Саме тому матеріали Сеймура Херша активно просуваються прокремлівськими ресурсами, аби надати правдоподібності фейкам, вигідним агресору», — повідомили в ЦПД.
Зокрема, російська операція впливу «Матрьошка» поширила 39 сфабрикованих наративів лише за три місяці, з середини квітня до середини липня 2025 року.
Фото: Unsplash
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.