MY.UAНовини
«Іванка Трамп захоплюється російськими традиційними цінностями». Огляд російських фейків за 16–22 липня 2025 року
«Іванка Трамп захоплюється російськими традиційними цінностями». Огляд російських фейків за 16–22 липня 2025 року

«Іванка Трамп захоплюється російськими традиційними цінностями». Огляд російських фейків за 16–22 липня 2025 року

Що вигадувала російська пропаганда минулого тижня.

З 24 лютого 2022 року «Детектор медіа» моніторить український сегмент соцмереж і кремлівські медіа та щоденно документує хроніку російської дезінформації про війну Росії проти України.

З 16 по 22 липня 2025 року аналітики «Детектора медіа» задокументували 16 дезінформаційних вкидів. Зокрема, російські пропагандисти брехали, що Іванка Трамп нібито хвалила красу і «традиційні цінності» росіянок, а також — що українські дипломати проігнорували церемонію вшанування жертв Волинської трагедії в місті Холм.

 Фейк про «нацистське ядро» ЗСУ у статті Le Monde

Прокремлівські медіа поширили дезінформацію, нібито французьке видання Le Monde назвало нацистів ядром української армії. Цей наратив подається як «неприємна правда» про Україну та заперечення того, що «український нацизм — вигадка Росії». Насправді це маніпуляція, яку розвінчали аналітики EUvsDisinfo.

У статті, доступній передплатникам, журналіст прямо спростовує російські тези про «денацифікацію» України, наголошуючи, що крайні праві в країні не мають суттєвої підтримки. Репортаж згадує про поодинокі випадки використання неонацистських символів серед бійців 3-ї штурмової бригади, але підкреслює, що такі солдати — у меншості. Жодних тверджень про те, що вони становлять «ядро» армії, у матеріалі немає.

Цей фейк — частина тривалої кремлівської кампанії, яка вириває з контексту інформацію для підтримки пропагандистського міфу про «нацистську Україну». 

Фейк про нібито загибель пораненого добровольця з Колумбії через «відмову в демобілізації»

Російські пропагандисти стверджували, що поранений колумбійський доброволець Осоріо не зміг повернутися додому через відмову командування ЗСУ, і начебто загинув. У такий спосіб вони просували наратив про «нестачу бійців» в українській армії.

Насправді це маніпуляція: Осоріо, боєць 152 батальйону 117 бригади ТрО на псевдо «Араб», сам вирішив залишитися в Україні після поранення. В інтерв’ю Суспільне Суми він розповів про свою нову роль — технічну підтримку, допомогу побратимам і віру в українську справу. Жодних підтверджень його загибелі немає.

«Нині я присвячую себе більш простим і легким завданням, тому що через мій стан є багато речей, які я не можу робити. Я можу паяти роз’єми для батарей, я також навчився робити гранати для безпілотників, підключати деякі схеми та освоїв базові, елементарні речі, які можу зробити в безпілотнику, збираю деякі деталі. Я також допомагаю там, де зберігається їжа і зброя», — розповів Осоріо.

Цей фейк — частина ширшої кампанії з дискредитації іноземних добровольців та міжнародної підтримки України.

 

Фейк про нібито відсутність українських дипломатів на вшануванні жертв Волинської трагедії в Польщі

Проросійські джерела поширили фейк, буцімто Посол України в Польщі Василь Боднар і Генконсул у Любліні Олег Куць проігнорували церемонію вшанування жертв Волинської трагедії в місті Холм. На «доказ» пропагандисти навели фото порожніх стільців із табличками.

Насправді це маніпуляція: як підтверджує StopFake, українські дипломати були присутні на заході. Посольство опублікувало фото- та відеоматеріали з церемонії. Основна частина заходу проходила просто неба, а фото, які поширюють пропагандисти, були зроблені ще до початку окремих частин програми.

Окрім участі в церемонії в Холмі, Василь Боднар вшанував жертв Волинської трагедії у Варшаві. Українська сторона також запропонувала Польщі відновити історичний діалог через роботу форумів і продовжує співпрацю у сфері ексгумацій.

 

Фейки, шпигунство і саботаж: у Німеччині фіксують зростання активності російських спецслужб

У Німеччині посилюється активність російських спецслужб — зокрема у сферах шпигунства, дезінформації, кібератак і диверсій. Про це заявила голова Військової контррозвідки (MAD) Мартіна Розенберг, повідомило видання ntv.

За її словами, методи Кремля стали агресивнішими та витонченішими, ніж у часи Холодної війни. Росія використовує гібридні операції, намагається вербувати людей із подвійним громадянством або зв’язками з РФ, проникає через треті країни та створює мережі впливу.

Особливу загрозу становить дезінформація — її поширення є частиною гібридних атак. Також фіксують спроби шпигунства біля військових об’єктів, саботаж інфраструктури, атаки дронами та втручання в ІТ-системи. Зокрема, на кораблях німецького флоту виявили пошкоджені кабелі, металеві ошурки в двигунах і мастило в системах питної води.

У фокусі MAD — створення німецької бригади в Литві як частини сил НАТО на сході. У зв’язку з цим контррозвідка отримала розширені повноваження. Розенберг закликала німців бути пильними й повідомляти про підозрілі дії.

 

Фейк про «захоплення» Іванки Трамп російськими цінностями

Російські медіа, включно з політичними та таблоїдними виданнями, поширили фейк, що Іванка Трамп нібито хвалила красу і «традиційні цінності» росіянок в соцмережах, супроводивши це відео з корпоративу компанії «Сімаленд» під пісню «Я — русский».

Насправді ж цей допис зробив неофіційний фан-акаунт, не пов’язаний із донькою Дональда Трампа.

Аналітики StopFake з’ясували: у публікації не було ані згадки про Іванку, ані прямих схвальних оцінок Росії. Коментарі під відео були суперечливими й часто критичними. Використання імені Іванки — чергова спроба російської пропаганди маніпулювати на темі «підтримки» РФ західними впливовими особами, щоб посилити патріотичні наративи та знецінити підтримку України.

Ілюстрація на головній: колаж ДМ

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
пропаганда
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Як часто насправді потрібно чистити екран смартфона
24tv
2026-01-20T14:30:38Z
Відома українська радіоведуча позбулася 39 кг і розкрила свій метод втрати ваги: фото до та після
TSN
2026-01-22T11:48:32Z
Понад 60 років тому підліток підкинув монетку і не спав 11 днів: наслідки дуже тривожні
Фокус
2026-01-22T09:51:36Z
Чоловік помер після тривалого використання термочашки: що сталося
TSN
2026-01-22T05:36:09Z
Грошова допомога на перевірку здоров'я для пенсіонерів в Київській області: яким чином можна її отримати
Политека
2026-01-22T05:00:58Z
У Вінниці виявили випадок лихоманки Чикунгунья
ГЛАВКОМ NET
2026-01-22T04:39:48Z
Секрет «сильних» паростків: простий метод допоможе отримати сходи раніше
GlavRed
2026-01-21T22:54:50Z
СЗЧ та інвалідність: чи можна пройти медичну комісію, перебуваючи в розшуку
Хвиля
2026-01-21T21:21:27Z
Скільки яєць безпечно їсти на день для здоров’я серця — медики визначили остаточно
TSN
2026-01-21T19:51:59Z
Україні у п'ятницю прогнозують послаблення морозу і невеликий сніг
УкраинФорм
2026-01-22T13:09:49Z
Росіяни намагаються просунутися у Вовчанську і прилеглих населених пунктах - військові
УкраинФорм
2026-01-22T13:06:34Z
Червонокнижного хижака вперше за довгий час помітили в заказнику на Одещині
24tv
2026-01-22T13:06:31Z
У Куп’янську завершили зачистку, залишились максимум 50 загарбників - Трегубов
УкраинФорм
2026-01-22T12:54:19Z
Майор ТЦК на Закарпатті погорів на хабарі: виявився сином судді-корупціонера
Хвиля
2026-01-22T12:51:14Z
На Донеччині викрили агента ФСБ, який коригував удари росіян по Слов’янську
УкраинФорм
2026-01-22T12:42:51Z
Кім попереджає, що електрика на Миколаївщині може бути дві години на добу
УкраинФорм
2026-01-22T12:39:34Z
Ураження об'єктів ППО та нафтового термінала РФ: Генштаб розкрив подробиці
ГЛАВКОМ NET
2026-01-22T12:39:22Z
Чи готувалися українські міста до блекаутів? Про що свідчить Prozorro
ГЛАВКОМ NET
2026-01-22T12:36:15Z
Там зараз "найважче": п'ять регіонів, де нацскладніша ситуація з енергетикою
24tv
2026-01-22T13:03:34Z
Китай нарощує імпорт російського газу: у Bloomberg оцінили масштаби
24tv
2026-01-22T13:00:26Z
Загроз для імпорту газу в цьому опалювальному сезоні немає - Мінекономіки
УкраинФорм
2026-01-22T12:45:23Z
Азербайджан відправив ще одну велику партію електрообладнання для допомоги Україні
Известия Киев
2026-01-22T12:42:21Z
Ціни на російську нафту для Китаю упали до мінімуму - Bloomberg
УкраинФорм
2026-01-22T12:39:24Z
Підстанції АЕС України під загрозою обстрілу: що врятує від блекауту в разі зупинки реакторів
24tv
2026-01-22T12:33:35Z
Ціни на АЗС трохи зросли: скільки коштують бензин і дизпальне
УкраинФорм
2026-01-22T12:24:05Z
На росії прогресує інфляція та шаленими темпами зростають ціни
5 UA
2026-01-22T12:21:30Z
Шалений обвал продажів: у Росії масово закриваються салони китайських авто
24tv
2026-01-22T12:09:06Z
У Литві стартувала виставка робіт юних художників із Харкова та Вільнюса
УкраинФорм
2026-01-22T12:45:23Z
Знято на реальних подіях: в якому місті розгортається сюжет "Тихої Нави" насправді
24tv
2026-01-22T12:30:58Z
Як зараз виглядає вдова Богдана Ступки: Остап відвідав матір у замерзаючій квартирі
GlavRed
2026-01-22T12:27:20Z
Світла немає 28 годин: зірка "Кварталу" заявила, що не знає, "як виживати в цьому жаху"
Фокус
2026-01-22T12:21:50Z
Помер режисер Сергій Сасін
УкраинФорм
2026-01-22T11:54:32Z
Де знімали популярний український серіал "Тиха Нава": локації детективного трилера
24tv
2026-01-22T11:33:32Z
Наталка Денисенко відмовилася від білого і зробила заяву: "Мені дуже боляче"
GlavRed
2026-01-22T11:12:47Z
На Суспільному стартує новий проєкт «Мистецтво, що проходимо повз»
Детектор М
2026-01-22T11:06:43Z
Гастролі Європою з балетом Чайковського. Нацопера відреагувала на вчинок своїх артистів
ГЛАВКОМ NET
2026-01-22T10:33:11Z
Нацрада визначила переможців у чотирьох конкурсах на цифрове та FM-мовлення
Детектор М
2026-01-22T13:06:57Z
14-річна дівчинка народила від 12-річного хлопця: що зробили батьки підлітків
TSN
2026-01-22T13:06:27Z
Оформлення паспорта: з якого віку можна отримати документ
Знай
2026-01-22T13:06:25Z
Гуманітарна допомога для пенсіонерів у Харківській області: кому з українців готові надати цю підтримку
Политека
2026-01-22T13:00:40Z
Зеленський нагородив 49 іноземців за підтримку України
УкраинФорм
2026-01-22T12:45:58Z
Наразі Україна не може відновити повний контроль над Покровськом – командувач ДШВ
Лига
2026-01-22T12:42:52Z
Федоров оголосив про перебудову системи менеджменту Міноборони
ГЛАВКОМ NET
2026-01-22T12:42:45Z
Повівся як козак, – Сергій Притула відверто розповів про стосунки з колишньою дружиною
24tv
2026-01-22T12:33:55Z
Норвегія передала Україні значну кількість ракет до систем ППО NASAMS
Европейская правда
2026-01-22T12:30:24Z
Російську співачку родом з Києва внесено до переліку осіб, які загрожують нацбезпеці України
ГЛАВКОМ NET
2026-01-22T13:12:34Z
Уряд звільнив п’ятьох заступників міністра оборони
УкраинФорм
2026-01-22T13:12:27Z
У Молдові виявили російський дрон
УкраинФорм
2026-01-22T13:09:15Z
У Раді зареєстрували нову редакцію Цивільного кодексу України
УкраинФорм
2026-01-22T13:06:45Z
"Мороз переміг": в комітетах Верховної Ради злили воду з труб, — Гетманцев
Фокус
2026-01-22T13:06:22Z
Трамп сьогодні планує провести в Давосі церемонію підписання документів про створення Ради миру
УкраинФорм
2026-01-22T13:06:11Z
Польські військові повідомили про високу активність БПлА на кордоні з Білоруссю
Европейская правда
2026-01-22T13:00:38Z
У Німеччині затримали ще одного підозрюваного у справі про плани держперевороту
Европейская правда
2026-01-22T12:57:59Z
росія є головним ворогом НАТО: Рютте в Давосі закликав терміново допомогти Україні
5 UA
2026-01-22T12:54:45Z
Як з'їздити на 3 дні у Будапешт всього за 10 тисяч гривень: реальний досвід туристки
24tv
2026-01-22T13:06:28Z
"Плавуче місто": сім'я показала, що їх здивувало на найбільшому у світі лайнері
Фокус
2026-01-22T12:21:04Z
Нержавіюча сталь почне блищати: ось чим її можна ідеально відмити
24tv
2026-01-22T12:09:00Z
Сінабон за 5 хвилин у мікрохвильовці: рецепт, яким ви точно поділитеся
24tv
2026-01-22T12:03:27Z
Де розташований найзагадковіший острів на Землі, на якому ростуть драконові дерева
24tv
2026-01-22T11:54:14Z
Простий тест на особистість: погляньте на картинку і дізнайтеся правду про себе
TSN
2026-01-22T11:36:54Z
Апетитний рецепт: трендові бургери-гнізда, від яких неможливо відірватися
Знай
2026-01-22T11:21:36Z
"Я не чекаю, поки когось уб'ють": через поведінку туристів закривають популярну пам'ятку
24tv
2026-01-22T11:06:43Z
Розв'язують лише одиниці: зробіть рівняння правильним, пересунувши лише 2 сірники
24tv
2026-01-22T10:33:39Z
В Іспанії стався третій за останні дні інцидент на залізниці з 6 постраждалими
Европейская правда
2026-01-22T13:12:33Z
Ранкова атака на Київщину: уламки дрона впали на територію дитсадка
ГЛАВКОМ NET
2026-01-22T13:06:26Z
На Київщині уламки російського дрона впали на території дитячого садка: де були діти
TSN
2026-01-22T13:06:25Z
Росіяни поцілили у житловий будинок у Дніпрі
TSN
2026-01-22T12:57:16Z
Шахед влучив у багатоповерхівку в Дніпрі: відео моменту влучання
FaceNews
2026-01-22T12:51:57Z
Російський "Шахед" потрощив цілу вулицю у Запоріжжі: місцеві розповіли про жах під час удару
TSN
2026-01-22T12:36:58Z
За одну ніч на Київщині шестеро людей отруїлися чадним газом
ГЛАВКОМ NET
2026-01-22T12:36:15Z
Все у вогні, горять квартири: РФ вдарила по будинку у Дніпрі
GlavRed
2026-01-22T11:57:38Z
Атака "Іскандером" по Кривому Рогу: постраждалих більшає, серед них троє дітей
FaceNews
2026-01-22T11:54:39Z
В Африці створили найшвидший у світі квадрокоптер, - Business Insider
InternetUA
2026-01-22T13:03:06Z
Apple може випустити AI-гаджет, на якому вже обпеклися конкуренти
InternetUA
2026-01-22T12:48:24Z
Виявлено абсолютно нову форму життя: загадкові гіганти не піддаються класифікації
Фокус
2026-01-22T12:45:38Z
Загадкова гаряча речовина: відкриття повністю змінює уявлення про еволюцію Всесвіту
Фокус
2026-01-22T12:45:11Z
Apple оновить Siri як повноцінного чатбота, щоб конкурувати з OpenAI
УкраинФорм
2026-01-22T12:33:46Z
Україна отримає розширений доступ до супутникових даних ICEYE: які переваги
InternetUA
2026-01-22T12:30:54Z
Чому Windows 95 перезапускався швидше, якщо затиснути Shift: пояснив ветеран Microsoft
InternetUA
2026-01-22T12:12:01Z
Ізольована популяція білух здивувала вчених: роблять щось дивне для захисту групи
Фокус
2026-01-22T12:06:51Z
Компанія Безоса планує підкорити космос запустити тисячі супутників для зв’язку в 2027 році
24tv
2026-01-22T12:03:16Z
Клуб АПЛ зробив офіційну пропозицію щодо Арсенія Батагова
Football.ua
2026-01-22T13:00:59Z
Легендарний боснійський бомбардир повернувся до Німеччини
ГЛАВКОМ NET
2026-01-22T13:00:55Z
Ліга націй УЄФА. Збірна України отримає суперників 12 лютого
УкраинФорм
2026-01-22T13:00:40Z
Палладіно – після поразки від Атлетіка: Аталанта провела ідеальний перший тайм, але потім почали відбуватися дивні речі
Football.ua
2026-01-22T12:57:00Z
Лідери Челсі налаштовані на продовження контрактів з клубом
Football.ua
2026-01-22T12:45:30Z
Відомий інсайдер анонсував придбання «Жироною» ще одного українця
ГЛАВКОМ NET
2026-01-22T12:33:10Z
Шевченко звернувся до гравців збірної України: що сталося
24tv
2026-01-22T12:33:04Z
Україна – Вірменія: букмекери назвали фаворита гри Євро-2026 з футзалу
ГЛАВКОМ NET
2026-01-22T12:30:33Z
Чотири півфінали й два срібла. Історія виступів України на чемпіонатах Європи з футзалу
ГЛАВКОМ NET
2026-01-22T12:24:01Z
Оновлений електромобіль Volkswagen ID.4 випробовують у суворих умовах
AutoGeek
2026-01-22T12:51:02Z
Audi представила гоночний болід Формули-1
AutoCentre
2026-01-22T12:18:43Z
300 сил і 5,8 с до сотні: на європейський ринок виходить найпотужніша Toyota RAV4
Фокус
2026-01-22T12:15:38Z
Кожен десятий новий автомобіль, проданий у Європі минулого місяця, мав китайське походження
Топ Жир
2026-01-22T12:15:14Z
Xiaomi почне виробляти в Європі електричні клони культового італійського спорткара
Фокус
2026-01-22T11:30:34Z
На базі Suzuki: електричний кросовер Toyota Urban Cruiser Ebella показали офіційно
AutoGeek
2026-01-22T10:51:24Z
На продаж виставили унікальний електричний Hummer Шварценеггера
Фокус
2026-01-22T10:30:08Z
За ціною $13 500: стартують продажі нового бюджетного кросовера Skoda
ЗаРулем
2026-01-22T10:15:18Z
Гігантський лімузин Aznom у стилі ар-деко — це відлуння розкоші епохи шоферів
Топ Жир
2026-01-22T10:12:33Z