MY.UAНовини
Як українські олігархи та горілчані королі втрачали свій бізнес у Росії і чим це обернеться для Путіна
Як українські олігархи та горілчані королі втрачали свій бізнес у Росії і чим це обернеться для Путіна

Як українські олігархи та горілчані королі втрачали свій бізнес у Росії і чим це обернеться для Путіна

Війна змушує Кремль посилювати контроль над економікою, як за часів сталінської індустріалізації

Суд у Москві 11 липня націоналізував найбільшого виробника консервів у Росії – холдинг "Главпродукт", що належить американській компанії. Власник холдингу, до складу якого входять 32 консервні заводи, завинив перед Кремлем тим, що вивів дивіденди за кордон і блокував постачання тушонки російським солдатам на фронт.

Конфіскація американської компанії — лише один із найсвіжіших епізодів масштабної кампанії з вилучення цінних активів, яку розгорнула російська влада після початку широкомасштабного вторгнення. Від свавілля Кремля постраждали десятки іноземних власників, зокрема українські бізнесмени, які раніше необачно вирішили інвестувати гроші у Росію.

"Телеграф" підрахував, скільки підприємств Путін відібрав в українських господарів, а також проаналізував причини масової експропріації приватної власності у Росії та її наслідки для російської економіки.

Оманливий російський ринок

За даними консалтингової компанії Ernst & Young, у 2019 році Росія посідала дев’яте місце у списку 20 найбільш привабливих для інвестицій країн. У тому році закордонні інвестори вклали кошти у 191 проєкт на території РФ. Інвесторів приваблював високий рівень прибутковості бізнесу, який можна було отримати на величезному ринку.

Наприклад, фінська компанія Fortum інвестувала $220 млн у будівництво двох вітропарків (груп вітрогенераторів) у Ростовській області Росії сумарною потужністю 200 МВт. Раніше фіни дуже серйозно вклалися у купівлю та модернізацію семи (!) теплових електростанцій (ТЕС) на Уралі та у Сибіру сумарною потужністю 4,6 ГВт.

Російський ринок приваблював також українських бізнесменів — у 2013 році вони інвестували в російську економіку $189 млн. І ця цифра не повна, оскільки багато інвестицій оформлювалися через компанії, зареєстровані в офшорах.

Навіть анексія Криму та гібридна агресія на Донбасі не відбили бажання у вітчизняних підприємців вести бізнес у Росії. Після 2014 року українські компанії активно вкладали гроші в економіку північного сусіда. Буквально у розпал боїв за Дебальцеве київська "Баядера Груп"завершувала оформлення угоди на придбання Вологодського лікеро-горілчаного заводу. А компанія "Конті" Бориса Колесникова купила кондитерську фабрику в Іваново напередодні великої війни, у 2021 році.

До 2022 року обсяг іноземних інвестицій в економіку Росії значно перевищував інвестиції в Україну.

Багато провідних міжнародних компаній збудували в російських регіонах свої заводи і мали в Москві головні офіси, які курували філії по всіх країнах колишнього СРСР.

Російський економічний рецепт – відібрати та не випускати

Ситуація із закордонними інвестиціями у Росію кардинально змінилася після широкомасштабного вторгнення. Санкції змушували підприємців з розвинутих країн згортати свій бізнес на території агресора. У 2022—2024 роках понад 500 іноземних компаній, в яких було працевлаштовано пів мільйона людей, залишили Росію, у тому числі практично всі провідні світові автовиробники.Близько 1400 компаній заявили про припинення діяльності в Росії, але відтягують вихід, гарячково намагаючись вивести максимум своїх коштів у безпечні юрисдикції. За оцінками Світового банку, з початку широкомасштабної агресії 2022 року іноземні компанії вивели з економіки Росії майже $60 млрд.

Щоб зупинити лавиноподібний відтік грошей і запобігти краху фінансової системи, Кремль застосував традиційний російський метод: посилив правила ведення бізнесу, в першу чергу для іноземців. Спочатку Центральний банк Росії заборонив інвесторам із країн, визнаних "недружніми", вільно виводити кошти з рахунків. Потім Путін наказав посилити умови виходу бізнесу з Росії. Тепер, якщо раптом закордонний господар надумає продати свою російську фабрику, він отримає лише 5% її ринкової ціни. А угоди з продажу чи купівлі активів вартістю понад 50 млрд рублів дозволені лише після згоди особисто російського диктатора.

Наступним кроком стала експропріація найцікавіших активів у нелояльних власників, які не поспішали вкладати гроші у військову авантюру Путіна. Головними бенефіціарами перерозподілу активів у Росії є близькі до Путіна брати Ковальчуки, а також перший заступник голови АП РФ Сергій Кирієнко.

Балтійське пиво, кримська вілла та стратегічний туалетний папір

Першими жертвами путінської кампанії з боротьби з "недружніми бізнесменами, які виводять виручку за кордон", стали вже згадана вище фінська енергетична компанія Fortum і німецький газовий концерн Uniper. Указом від 25 квітня 2023 року російський диктатор "у відповідь на недружні дії США та іноземних держав, що приєдналися до них", передав активи фінської та німецької компаній у тимчасове управління Федеральному агентству з управління держмайном.

Так само Путін відібрав пивоварний завод "Балтика" у данської компанії Carlsberg і 18 молочних підприємств у французького виробника йогуртів Danone.

Ще не менше 30 об’єктів на території Росії були реквізовані на підставі того, що іноземні інвестори раніше набули права власності на стратегічні об’єкти без схвалення з боку влади. Причому до списку стратегічних об’єктів, що підлягають поверненню у держвласність, включали, серед інших, ялтинський готель "Вілла Олена", земельні ділянки у престижному підмосковному котеджному селищі "Сади Майєндорф" та найбільшого виробника туалетного паперу в Росії. А іноземними інвесторами визнавали російських громадян, які мали подвійне громадянство, наприклад, Ізраїлю.

Українські бізнесмени та колишні міністри Януковича стали у Росії екстремістами

Для експропріації активів українських капіталістів Путін використав інший спосіб – звинуватив їх у участі в екстремістській діяльності. Такою діяльністю Генпрокуратура Росії вважає підтримку України.

Наприклад, у грудні 2023 року Волзький міський суд "у зв’язку із провадженням діяльності, що суперечить інтересам РФ", стягнув у дохід держави ПАТ "Уральський завод авто-текстильних виробів" ("УралАТИ") та шість афілійованих з ним підприємств. Ці об’єкти належали Костянтину Єфименку, який у 2010—2014 роках був міністром транспорту України, а потім заступником віцепрем’єра Бориса Колесникова. "УралАТИ" – великий виробник виробів з термостійких матеріалів для автомобільної промисловості.

Приблизно в той же час російські суди на вимогу прокуратури вилучили в дохід держави активи самого Колесникова: три кондитерські фабрики в Росії та дві — на тимчасово окупованій території.

Російський прокурор звинуватив власників кондитерської компанії "Конті" Бориса Колесникова, Ріната Ахметова, його племінницю Тетяну Ахметову-Айдарову, колишніх народних депутатів Сергія Кия та Юрія Чорткова у фінансуванні ЗСУ та у "закликах громадян Росії вплинути на політичне керівництво країни для припинення СВО".

Така ж доля спіткала іншого відомого українського "кондитера" – Петра Порошенка. У лютому 2024 року російський суд визнав п’ятого президента України екстремістом та конфіскував кондитерську фабрику у Липецьку.

Путін також відібрав в українців усі лікеро-горілчані заводи, які вони мали на території Росії та ТОТ.

Влітку 2024 року курський суд вилучив у холдингу Global Spirits, (бренди "Хортиця", "Мороша", "Первак" та "Шустов") Митищинський ЛГЗ, Вологодський ЛГЗ та Феодосійський завод коньяків та вин. Холдинг контролює український бізнесмен Євген Черняк. У лютому 2025 року російська влада конфіскувала Великоустюзький ЛГЗ в українського алкогольного холдингу Bayadera Group (бренди "Хлібний дар", "Козацька Рада", "Коблево"). У 2024 році обсяг виробництва горілки на Великоустюзькому ЛГЗ становив 1 млн декалітрів — 19-е місце у Росії.

Ігоря Коломойського, який сидить в українському СІЗО, російська прокуратура також зарахувала до екстремістів. Тому Кошехабльський районний суд Адигеї відібрав у колишнього господаря "Приватбанку" нерухомість у центрі Москви, 494 земельні ділянки сільгосппризначення у Володимирській, Калінінградській, Московській та Смоленській областях, а також енергетичну та кейтерингову компанії на Кавказі.

Загалом на території Росії за три з половиною роки російська влада конфіскувала активи понад 100 компаній російських та іноземних бізнесменів на загальну суму не менше ніж $40 млрд.

Однак розмах реквізицій усередині Росії не йде в жодне порівняння з масштабом пограбування, яке Кремль влаштував на окупованих територіях України.

Тотальний грабіж активів на ТОТ

Перші два роки після початку гібридної агресії на Донбасі та анексії Криму власники запорізького холдингу HD-group утримувалися від масштабних інвестицій у хлібопекарські підприємства, що належали їм, в Мелітополі і Бердянську. "Ми не розуміли, чи буде прорив на Крим, у разі якого Мелітополь і Бердянськ, де розташовані наші майданчики, опинялися під ударом <…>. Потім ми побачили, що повномасштабної війни начебто не буде і почали вкладати гроші", — розповідав співзасновник HD-group Сергій Чекальський журналісту ділового видання у січні 2022 року.

Через 3 місяці Чекальський та його партнер Борис Шестопалов втратили контроль над своїми активами у Мелітополі та Бердянську після того, як південь України окупували російські війська.

Після окупації Мелітополя росіяни відібрали також успішне підприємство "Біол" у законної власниці Олени Шостак та переорієнтували його на виробництво котелків для окупаційної армії. Мелітопольський завод "Біол" був провідним українським виробником литого посуду з алюмінію та чавуну. Його продукція мала величезний попит в Україні та за кордоном.

1 липня 2022 року український Запорізький залізорудний комбінат (ЗЖРК) став у російських реєстрах російським Дніпрорудненським залізорудним комбінатом (ДЖРК). Під такою назвою окупанти зареєстрували конфісковане у словацьких, чеських та українських власників найбільше гірничодобувне підприємство Запорізької області.

Серед захоплених окупантами підприємств, окрім уже згаданих у статті, мелітопольський завод "Гідросила", Мелітопольський завод тракторних гідроагрегатів, Мелітопольський завод автотракторних запчастин, завод "Бердянські жниварки", бердянський завод "Азмол" та багато інших підприємств.

Лише у Запорізькій області окупанти відібрали понад 400 підприємств у законних українських власників.

Загалом, за оцінкою експертів, на тимчасово окупованих територіях України росіяни віджали понад 1000 українських компаній, у т.ч. не менше 250 промислових та аграрних підприємств.

Дайте грошей на війну, бо експропріюю

Процес масової конфіскації активів відображає структурну перебудову від відкритої економіки у модель "фортеця Росія", коли від власників підприємств залежить постачання критичної продукції, яку в умовах ізоляції від світового ринку взяти більше нема де, вважають експерти.

Однією з цілей такої перебудови є заміщення іноземних інвестицій внутрішніми ресурсами. Війна змушує Кремль посилювати контроль над усією економікою, як за часів сталінської індустріалізації. З підконтрольних компаній простіше викачувати гроші на авантюри диктатора.

Принагідно, на думку економіста Ігоря Ліпсіца, йде перерозподіл власності всередині російської еліти – від старої єльцинської до нової путінської.

У такий спосіб диктатор купує лояльність своїх соратників.

Однак наслідки переходу до економіки "обложеної фортеці" з усіма супутніми їй атрибутами – волюнтаристський стиль керівництва, ігнорування недоторканності приватної власності тощо – будуть сумними для Росії, попереджають економісти.

Хвиля конфіскацій змила китайські гроші

На 1 липня 2022 року накопичені залишки прямих іноземних інвестицій (ПІІ) у капіталі російських компаній досягли $575,3 млрд. Накопичені залишки ПІІ – це свого роду "подушка безпеки" у вигляді іноземного капіталу, накопиченого в економіці країни за довгий період. Такий величезний запас іноземного капіталу Кремль міг би використати для пом’якшення економічних шоків чи фінансування розвитку Росії. Однак Путін обрав не мирне будівництво економіки, а війну. У результаті за 3 роки після початку широкомасштабного вторгнення накопичені залишки ПІІ скукожилися майже в 3 рази, на $358,9 млрд. Гроші тікають із Росії.

Росія не зможе показувати нормального економічного зростання без повернення іноземних інвесторів, визнають російські чиновники та економісти.

У Москві сподіваються, що їм вдасться знову заманити іноземних бізнесменів до Росії після завершення війни. "Коли регуляторне середовище буде таким, що люди будуть впевнені, що вони зможуть безпечно вивести свої гроші в момент, коли вони захочуть вивести, то я впевнений, що у нас приплив іноземних інвестицій буде", — висловлював плани уряду перед депутатами Держдуми заступник міністра фінансів Росії Олексій Моїсеєв.

Ці надії марні. Після масової конфіскації активів приватних інвесторів Москві не вірять не лише німці та французи, які раніше лідирували за вкладенням грошей в економіку Росії, а й навіть друзі-китайці. Загальний обсяг китайських ПІІ в Росію на початок 2024 року становив $9,9 млрд, що є мінімальним показником за останні десять років. При цьому частка Росії серед основних країн, куди Китай інвестує, склала всього 0,3%, що менше, ніж у 2021 році.

Ці дані підтверджує німецький економіст Яніс Клюґе. "Китайські компанії, як і раніше, неохоче інвестували в Росію і грали лише незначну роль у її економіці. Після початку повномасштабного російського вторгнення скептицизм китайських інвесторів (до Росії. — Ред. ) став ще більш вираженим", — стверджує він.

Причину пасивності китайських, а також будь-яких інших інвесторів у Росії пояснив гендиректор російської філії "Трансперенсі Інтернешнл" Ілля Шуманов: "Для будь-якого інвестора головне те, щоб інститут приватної власності був захищений, а кожен міг піти до суду і довести своє право. Зараз ця модель (у Росії. — Ред.) не працює, тому охочих купувати російські активи буде небагато навіть із країн Азії, Африки, Латинської Америки".

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Макрон подав до суду на блогерку за наклеп про стать першої леді Франції
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T03:51:21Z
Ніхто за нас нашу роботу не буде робити, - Святослав Дубина про ефективність влади
Политека
2025-07-24T03:48:30Z
Зеленський готовий зустрітися з Путіним "хоч завтра" — Тихий
ZN UA
2025-07-24T03:39:53Z
Умєров повідомив, скільки осіб візьмуть участь у гуманітарному обміні між РФ та Україною
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T03:30:18Z
Новий скандал у США: як репутація Трампа руйнується просто на очах
GlavRed
2025-07-24T03:27:46Z
Шанси на перемир'я великі: політик оцінив, коли Путін сяде за стіл переговорів
GlavRed
2025-07-24T03:27:31Z
Байдужість Європи лише збільшить ризик втрати країн для розширення ЄС - ексочільник МЗС Литви
УкраинФорм
2025-07-24T03:24:53Z
"Це його право": у Білому домі пояснили, чому Трамп хоче керувати санкціями проти Росії
Telegraf
2025-07-24T03:06:17Z
Вдарять зливи з грозами: синоптик Діденко попередила, де зіпсується погода
Хвиля
2025-07-24T03:51:59Z
Літній наступ РФ гальмують водні перепони – Forbes
1News
2025-07-24T03:39:39Z
Сьогодні в Україні без опадів, до +32°
УкраинФорм
2025-07-24T03:33:22Z
Гороскоп на завтра 25 липня: Близнюкам - приємні новини, Скорпіонам - прибуток
GlavRed
2025-07-24T03:27:19Z
В Україні сонячно та без опадів: погода на 24 липня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T03:03:00Z
"Без зайвої паніки": Покровськ в наступні 60 днів може стати епіцентром величезних боїв, — експерт
Фокус
2025-07-24T02:36:37Z
Загарбники на тимчасово захоплених землях нав’язують «русскую культуру» вже в дитсадках - ЦНС
УкраинФорм
2025-07-24T02:27:39Z
Ворог готується до штурму Покровська — Машовець
TSN
2025-07-24T02:18:21Z
У Києві до кінця літа обмежать рух Глибочицьким проїздом
УкраинФорм
2025-07-24T02:18:14Z
Klavdia Petrivna без гриму: який вигляд у повсякденному житті має 19-річна співачка
GlavRed
2025-07-23T23:27:34Z
Поставила жорстку умову: наречений Лесі Нікітюк розповів, коли вони розкриють ім'я сина
GlavRed
2025-07-23T21:27:03Z
15 років тому Оззі Осборн навідріз відмовився сідати за кермо: причина вас здивує
24tv
2025-07-23T20:33:36Z
Мотря зі "Спіймати Кайдаша" заговорила про нові стосунки: "Зараз поряд"
GlavRed
2025-07-23T20:27:01Z
Суперфейки замість люксових брендів: зафіксовано новий модний тренд у світі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T20:00:51Z
Найсексуальніша футболістка світу привернула увагу ефектним фото у спідній білизні
24tv
2025-07-23T19:30:02Z
Родина була на межі розлучення, – YARMAK відверто розповів про стосунки з дружиною у час війни
24tv
2025-07-23T18:39:17Z
Трінчер, Верба, Цимбалюк, Лебіга: американка оцінювала українських зірок по фото
24tv
2025-07-23T17:54:17Z
Обезголовлений кажан і розстріляні коти: факти із життя Оззі Озборна, які шокують
24tv
2025-07-23T17:15:06Z
Основні ноти аромату: що таке ветівер, пачулі та інші незвичні слова в описі чоловічих парфумів
24tv
2025-07-24T03:30:17Z
Астрологи рекомендують залишитися вдома: хто 24 липня ризикує нарватися на проблеми
GlavRed
2025-07-24T03:27:46Z
Ребус для тих, у кого чудовий зір: треба за 22 секунди знайти цифру 8
GlavRed
2025-07-24T03:27:34Z
Найважливіший день у році: яким трьом знакам треба підготуватися до великого успіху
Gazeta UA
2025-07-24T03:09:25Z
Куди найчастіше їдуть туристи: рейтинг країн
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T02:06:37Z
Скорпіонів мучитимуть погані стосунки з близькими людьми: гороскоп на 24 липня
24tv
2025-07-24T02:03:26Z
Якщо ця річ тріснула, то чекайте на біду. Що може принести в дім суцільний негатив
Telegraf
2025-07-24T00:45:03Z
Гороскоп Таро на серпень 2025: Терезам - страх, Скорпіонам - сумніви, Стрільцям - стабільність
GlavRed
2025-07-24T00:27:24Z
Скільки треба грошей, щоб вважатися багатим: дослідження
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T00:12:04Z
Лікарняні виплати: чи може отримати людина, яка працює на трьох підприємства за трудовим договором
ZN UA
2025-07-24T02:24:11Z
Кавун у раціоні щодня: користь для серця, шкіри та фігури
Gazeta UA
2025-07-24T00:00:23Z
Міг з'їдати до 30 на день: яким був улюблений смаколик Осборна
24tv
2025-07-23T19:21:09Z
Шкіра скаже "дякую": лікарі розповіли, що робити, якщо згоріли на сонці
GlavRed
2025-07-23T18:27:50Z
Спалах кору зафіксовано в Україні: де найвищі показники захворюваності
Фокус
2025-07-23T18:18:10Z
Музика проти деменції: знайшли безпечну альтернативу лікам
24tv
2025-07-23T16:09:17Z
Не лише лікує, а запобігає: створили універсальну вакцину проти раку
24tv
2025-07-23T15:57:05Z
На Сумщині зробили безбар'єрним Охтирський центр первинної меддопомоги
УкраинФорм
2025-07-23T15:30:10Z
Як позбутися кліщів у дворі: дієві поради
24tv
2025-07-23T15:06:21Z
Морська ППО збила чи не рекордну кількість дронів: у ВМС розповіли, скільки саме
ZN UA
2025-07-24T03:42:05Z
Сьогодні – День двоюрідних братів і сестер 2025: привітання у листівках і своїми словами
24tv
2025-07-24T03:36:32Z
Робота для пенсіонерів у Миколаєві: де можна заробляти від 11 тисяч
Политека
2025-07-24T03:30:37Z
5 знаків зодіаку чекає велика винагорода 24 липня: хто серед щасливчиків
GlavRed
2025-07-24T03:27:10Z
Неочікувана, але приємна підтримка: хто з пенсіонерів отримає надбавку у серпні
GlavRed
2025-07-24T03:27:06Z
Найтепліші привітання з Днем ангела Ольги 2025: щирі слова у прозі й віршах
24tv
2025-07-24T02:33:32Z
Гуманітарна допомога для пенсіонерів та ВПО у Миколаївській області: відкрито реєстрацію, чим готові підтримати
Политека
2025-07-24T02:00:54Z
"Суворе одеське дитинство". Діти перетворили уламки "шахеда" на іграшку
Telegraf
2025-07-24T01:33:19Z
У Карпатському університеті для вступної кампанії на основі ШІ створили віртуальну помічницю Стефанію
УкраинФорм
2025-07-24T00:54:09Z
Атака на Одесу: горять будинки, пам’ятки, АЗС
1News
2025-07-24T03:54:48Z
Нічна атака "Шахедами", вибухи лунали в низці областей: хронологія 1247 дня війни
24tv
2025-07-24T03:51:53Z
На Рівненщині рибалка витягнув з водосховища величезного сома: яких розмірів риба
Фокус
2025-07-24T03:51:16Z
У Вʼєтнамі вирує ураган: троє загиблих
УкраинФорм
2025-07-24T03:48:43Z
В Україні ліквідували злочинну організацію, яка знімала гроші з банківських карток громадян Чехії
УкраинФорм
2025-07-24T03:39:49Z
Одеса: рятувальники борються з пожежею на ринку «Привоз»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T03:39:38Z
На Сумщині загинув старший сапер-оператор Олег Петренко
24tv
2025-07-24T03:36:41Z
Дивом знайшли: хлопець пішов у море в прибережному місті, а опинився на безлюдному острові
24tv
2025-07-24T03:36:15Z
Внаслідок ракетної атаки на Черкаси у місті пожежі, попередньо - 6 постраждалих
УкраинФорм
2025-07-24T03:27:34Z
Бешикташ – Шахтар: де та коли дивитись матч "гірників" у Лізі Європи в Україні
24tv
2025-07-24T02:09:03Z
Українка вдруге в історії стала чемпіонкою світу з фехтування на шпагах
Gazeta UA
2025-07-24T01:51:02Z
"Ліверпуль" оголосив про трансфер французького нападника за величезну сумму
ZN UA
2025-07-23T23:54:53Z
Михайло Кохан - чемпіон Всесвітньої Універсіади-2025 у метанні молота
УкраинФорм
2025-07-23T22:09:35Z
Судаков: Розуміємо якість Бешикташа та його футболістів — вони топові виконавці
Football.ua
2025-07-23T21:42:07Z
Челсі узгодив умови з Гато, який зробив запит Аяксу щодо трансферу
Football.ua
2025-07-23T21:21:18Z
Харькова гарантувала собі нагороду чемпіонату світу з фехтування
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T21:18:52Z
Олександрія — Партизан: прогноз букмекерів на матч Ліги конференцій
Football.ua
2025-07-23T21:00:09Z
Туран: Повертаюся до Туреччини з Шахтарем і хочу написати ще одну прекрасну футбольну історію
Football.ua
2025-07-23T20:54:32Z
Укрзалізниця змінила правила перевезення тварин у поїздах: повний перелік
Хвиля
2025-07-24T03:27:43Z
З Днем фінансового працівника України 2025: найкращі привітання у картинках і словах
24tv
2025-07-24T03:03:47Z
Новий графік поїздів у Львові: стало відомо, кого зачеплять зміни
Политека
2025-07-24T03:00:32Z
Підвищення тарифів на комунальні послуги у Дніпропетровській області: про що попередили українців
Политека
2025-07-24T02:30:37Z
"Фантомний" газ у рахунках: українцям "малюють" завищені обсяги – як уникнути переплат
Знай
2025-07-24T02:12:25Z
Паливо знову подорожчало: українські водії відчули зростання цін на АЗС
Хвиля
2025-07-24T02:06:42Z
Дрони атакували нафтобазу в Адлері
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T22:54:23Z
Платіжна компанія Corpay купує британську Alpha Group за $2,2 млрд
InternetUA
2025-07-23T21:00:41Z
Перевіряйте гаманці: монета 1 гривня коштуватиме від 11 000 до 40 000 гривень
Знай
2025-07-23T20:21:48Z
Блокувати Windows і отримувати доступ до буфера обміну можна буде прямо зі смартфона
24tv
2025-07-24T03:15:15Z
6 ретро-ігор, які напрочуд точно передбачили сучасні тренди
InternetUA
2025-07-24T03:04:55Z
Інсайдери розкрили точну дату релізу Battlefield 6
InternetUA
2025-07-24T03:03:22Z
У Китаї 6G-інтернет завантажив 50 ГБ за 1,4 секунди - ЗМІ
УкраинФорм
2025-07-24T03:03:11Z
Xbox знизила ціну The Outer Worlds 2 після масової критики в інтернеті
InternetUA
2025-07-24T00:04:35Z
Meta оновила функції безпеки для підлітків
InternetUA
2025-07-23T23:04:16Z
Apple працює над функцією оцінки якості сну для Apple Watch
InternetUA
2025-07-23T22:01:24Z
Перші тести Samsung Galaxy A17 5G показали хорошу продуктивність
InternetUA
2025-07-23T21:00:15Z
Британські науковці представили гіперзвуковий літак Invictus, що замінить космічні ракети
InternetUA
2025-07-23T20:07:21Z
Тесла фіксує зниження обсягів продажів та прибутків
Топ Жир
2025-07-24T01:18:53Z
Поліція вважала зниклий капюшон дрібницею, доки не побачили його вміст
Топ Жир
2025-07-24T00:33:22Z
Нове революційне оформлення салону BMW: несподіваний вигляд, що вражає
Топ Жир
2025-07-23T23:48:51Z
НЛО на колесах скоро буде продано на аукціоні
Топ Жир
2025-07-23T23:03:06Z
Acura припиняє виробництво моделі TLX
Топ Жир
2025-07-23T22:18:15Z
Новий бензиновий маслкар Dodge повертається зі справжнім ревом вихлопу
Топ Жир
2025-07-23T20:48:11Z
Представлено вражаючий кросовер Opel Mokka GSE – найшвидший повністю 100% електричний Opel
AutoCentre
2025-07-23T20:25:21Z
Китайські бренди обігнали європейських лідерів у їхній власній країні
Топ Жир
2025-07-23T20:03:31Z
Таємничий прототип Bugatti мав 18 циліндрів та фари, схожі на очі комахи
Топ Жир
2025-07-23T18:18:13Z