MY.UAНовини
Хакерські атаки Росії стають сильнішими: як світ може відповісти на кіберзагрози Москви
Хакерські атаки Росії стають сильнішими: як світ може відповісти на кіберзагрози Москви

Хакерські атаки Росії стають сильнішими: як світ може відповісти на кіберзагрози Москви

Велика Британія ввела санкції проти трьох підрозділів російського ГРУ та 18 офіцерів, причетних до масштабних кібератак у Великій Британії, Україні та інших країнах. Про це повідомило британське уряд, зазначивши, що Москва систематично проводить гібридні кампанії, спрямовані на підрив безпеки, стабільності та демократичних інститутів Європейського Союзу.

Європейський Союз також звинуватив Москву в агресивних кібернападах.

Віртуальні витівки Москви

За даними Лондона, російські хакери атакували ЗМІ, телекомунікаційні компанії, політичні структури та енергетичну інфраструктуру. Крім того, одне з розвідувальних підрозділів РФ у 2022 році проводило розвідку та коригування авіаударів по Маріупольському театру, де в підвалах ховалося понад тисяча мирних жителів. У результаті бомбардувань загинули сотні людей, у тому числі діти.

Санкції також торкнулися співробітників ГРУ, відповідальних за кібератаку шкідливим ПЗ X-Agent на пристрій Юлії Скрипаль — дочки ексспівробітника російської розвідки Сергія Скрипаля. Це сталося за п’ять років до замаху на них із застосуванням речовини “Новичок” у Солсбері.

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі заявив:

“Шпигуни ГРУ проводять кампанію з дестабілізації Європи, підриву суверенітету України та загрози безпеці громадян Великої Британії. Кремль не повинен сумніватися: ми бачимо, що вони намагаються робити в тіні, і ми цього не потерпимо. Саме тому ми приймаємо рішучі заходи, вводячи санкції проти російських шпигунів”.

Додатково Британія розкрила операцію російської розвідки, в рамках якої використовувалося шкідливе ПЗ для кібершпигунства. Як повідомив Національний центр кібербезпеки (NCSC), за атаками стоїть група APT28 (Fancy Bear), що діє під контролем ГРУ. Шкідлива програма AUTHENTIC ANTICS, за їхніми даними, була призначена для прихованого доступу до хмарних акаунтів Microsoft.

“Вона періодично відображає вікно входу, в якому користувача просять ввести свої облікові дані, які потім перехоплюються шкідливим ПЗ, що дає доступ до служб Microsoft”, — йдеться в повідомленні NCSC.

Росія, як підкреслили в центрі, продовжує гібридні дії, включаючи кібернапади, саботаж критичної інфраструктури та інші форми підриву.

Європейський Союз також звинуватив Москву в агресивних кібернападах. Верховний представник ЄС з питань зовнішніх справ Кая Каллас заявила:

“Росія роками проводила гібридні кампанії проти ЄС та його держав-членів, причому шкідлива діяльність ще більше загострилася з початком агресивної війни проти України і, ймовірно, збережеться в найближчому майбутньому. Це наочно демонструє безперервність злих намірів і є явним зневажанням міжнародним правом та рамковими положеннями Організації Об’єднаних Націй про відповідальну поведінку держав у кіберпросторі”.

Міністерство закордонних справ України засудило гібридну активність Росії як системну загрозу міжнародній безпеці. В заяві підкреслюється:

“Встановлення санкційних обмежень щодо російських хакерських угруповань є рішучим кроком у відповідь на деструктивну кампанію, яку РФ проводить у кіберпросторі з метою дестабілізації європейських демократичних інститутів, об’єктів енергетичної інфраструктури, телекомунікаційних компаній, впливу на виборчі процеси та засобів масової інформації”.

Чеська служба безпеки та інформацій, своєю чергою, зафіксувала спроби Росії налагодити шпигунську мережу на території країни. Голова розвідки Міхал Куделка повідомив про активізацію гібридних операцій Кремля та вербування агентів серед мігрантів. Їхня діяльність включає хакерські атаки, фейкові новини, шпигунство та диверсії.

Політолог Павел Гавлічек з чеського дослідницького центру AMO прокоментував:

“Потрібно продемонструвати агресору, що така поведінка неприпустима. На кожну його операцію треба відповідати симетрично та адекватно. Якщо нас б’ють, ми повинні відповісти вдвічі сильніше. При цьому активно ведеться паралельний діалог між європейськими союзниками та Сполученими Штатами”.

Окрім ГРУ, під санкції потрапили й три лідери “Африканської ініціативи” — мережі, що діє в соцмережах і створена та фінансується Росією. Ця структура, за версією британської влади, залучає розвідників РФ для інформаційних операцій у Західній Африці. Серед завдань — підрив міжнародних медичних програм за допомогою конспірологічних теорій, вигідних Кремлю.

Чому захист від кібератак залишається проблемою: погляд експертів

Як Росія використовує кібератаки для дестабілізації України та інших країн? Чому так важко відстежувати кібератаки, і як це впливає на захист інформації? Які механізми захисту від кібератак діють в Європі, і як співпраця між країнами може допомогти? На ці питання в ефірі телеканалу FREEДOM шукали відповіді:

  • Михайло Кольцов, експерт з кібербезпеки та виконавчий директор CyberLab;
  • Сергій Денисенко, консультант Всесвітнього банку у сфері аналізу даних та кібербезпеки;
  • Олексій Семеняка, експерт з кібербезпеки.

МИХАЙЛО КОЛЬЦОВ: Сильні кіберсоюзи — єдиний спосіб захисту у світі без кордонів

— Виявити саму кібератаку досить просто, але ви повинні зрозуміти, хто саме на вас напав. І в інтернет-просторі це надзвичайно складно, оскільки немає національних кордонів, атаки відбуваються за зовсім іншими правилами.

Проте існують технічні засоби, що дозволяють встановити, яка організація стоїть за тією чи іншою атакою. Найчастіше це визначається за рівнем складності використаних кіберсередовищ. Якщо застосовується складний, комплексний код, це, як правило, робота груп, що мають значні ресурси.

Дуже важливо також аналізувати цілі атаки та її логіку. Кіберзброя — це складний технічний інструмент, і вона має специфічні маркери, які можуть бути використані слідчими для атрибуції. Іноді зустрічаються навіть смішні деталі: коментарі в коді російською мовою або використання кирилиці. Все це допомагає зрозуміти, хто стоїть за атакою. Але це складна робота, і вона потребує участі міжнародних партнерів.

Міжнародне право досі має труднощі в визначенні, чи можна вважати кібератаку актом війни. Зараз її класифікують як диверсію або саботаж, але не як збройний напад, оскільки не перетинаються державні кордони, не гинуть солдати та не руйнуються фізичні об’єкти.

По суті, міжнародне право розцінює такі дії як хуліганство або організовану диверсію. І, на жаль, цього максимуму поки що важко досягти, оскільки цифровий простір не має національних кордонів, а отже — традиційні правові механізми погано працюють.

Якщо ви хочете оголосити когось у розшук, провести суд і посадити на термін — в кіберпросторі це майже неможливо.

Росія проводить потужні кампанії з управління увагою: фальшива інформація, теорії змови і т. д. Але є два напрямки, в яких вони особливо активні.

Перше — це атаки на критичну інфраструктуру: енергетика, тепло, газ — все, що необхідно для функціонування держави. Друге — це крадіжка технологій, особливо критично важливих. Це вже серйозна робота, що вимагає кваліфікації.

А поширення фейків, маніпуляцій в соцмережах, посів сумнівів серед населення більше займаються не хакери, а спеціалісти з інформаційних технологій — піарники, так звані “соціальні інженери”. Тут менше техніки і більше роботи зі сприйняттям.

Тому якщо говорити про масштабність — найбільше зусиль йде на крадіжку даних та атаки на критичну інфраструктуру.

У росіян немає власних серверів, мережевого обладнання — нічого з того, на чому тримається сучасний цифровий світ. Їхня спроба проєктувати внутрішній комплекс неповноцінності, що переростає в манію величі, пояснює, чому вони не можуть створити щось у себе, але прагнуть зруйнувати чуже. Вони просто не здатні виробити те, на чому тримається цифрова інфраструктура.

Єдиний спосіб ефективно протистояти кібератакам і побудувати стійку інфраструктуру — це міжнародне співробітництво. Без партнерів ви не зможете побудувати надійний цифровий захист. Лише разом можна убезпечити себе і інших. Сподіваюсь, що союз британських технологій та німецької інженерної школи дійсно дасть результат.

СЕРГІЙ ДЕНИСЕНКО: Дестабілізація настроїв в суспільстві та доступ до даних — головні завдання російських кібератак

— Враховуючи ті атаки, які спрямовані безпосередньо на Україну, ми можемо поділити їх на кілька груп.

Перша група — це атаки на критичну інфраструктуру з метою знищення. Друга — атаки на державний сектор, на ті організації, які забезпечують життєдіяльність нашої країни. Далі — атаки на звичайних громадян, з метою дестабілізації ситуації, посіву паніки. Це можуть бути фішингові атаки та інші типи втручання. Наступний рівень — це атаки на структури, які меншою мірою впливають на життєдіяльність держави.

І потрібно окремо сказати, що серед цих атак, спрямованих на Україну і наших союзників, основними залишаються атаки з метою розвідки. Тобто вони отримують певний доступ до якихось ресурсів і, так би мовити, “сидять” там, використовуючи цю інформацію у своїх цілях. Це може бути крадіжка технологій, та інших даних. Або це може бути стеження за тим, що відбувається в нашому суспільстві.

Згадаймо кібератаку на “Київстар”, коли було заблоковано зв’язок. У деяких регіонах це викликало паніку, були наслідки. Також можна згадати кібератаки на бізнес — на торгові заклади, коли блокувалася їхня робота, і звичайні громадяни не могли там здійснити покупки, а самі організації, бізнес зазнавали збитків. Таких випадків можна перерахувати багато. І тут важливо розуміти мету, яку переслідує Росія: по-перше — дестабілізувати ситуацію в нашій країні, посіяти паніку. А по-друге — отримати дані, доступи, і потім використовувати цю інформацію у своїх інтересах.

В першу чергу, в країнах, де росіяни ведуть кібершпигунство, вони хочуть отримати технології, які використовуються в західних країнах — це пріоритет. По-друге — сіяти паніку. Показати: війна в Україні прийшла і в вашу країну, у вигляді кібервійни. Тобто створити відчуття нестабільності та загрози. В цілому це та ж сама тактика.

Хочу відзначити, що росіяни вели активну діяльність на території європейських країн ще до початку повномасштабного вторгнення. Вони вже тоді отримували доступ до певних систем. Після початку вторгнення, коли весь світ побачив, як відбувається кібервійна між Україною і Росією, багато країн почали переглядати свої системи, свої механізми захисту та виявляти шпигунів, віруси, які “сиділи” в їхній інфраструктурі. Зараз ми спостерігаємо результати цих змін. Країна-агресор також не сидить склавши руки — вони адаптуються до тих методів протидії, які їм надаються.

Враховуючи, що в інформаційній безпеці ключову роль відіграє людський фактор, ми повинні розуміти: користувачі, адміністратори цих систем можуть бути підкуплені і передати доступ ворогу. З огляду на це, на 100% забезпечити захист від РФ неможливо.

Крім того, інформаційна безпека — це динамічний процес, в якому постійно відбуваються зміни, покращення. Інструменти, які використовують росіяни, також змінюються, і це приносить їм певний успіх.

Важливо також розуміти, що не всі хакери, які працюють на Росію — в тому числі і на їхнє Головне розвідуправління — перебувають на території РФ. Деякі з них діють з інших країн, і, відповідно, такі атаки проводити простіше, а відстежувати — набагато складніше.

АЛЕКСЕЙ СЕМЕНЯКА: Кібершпигунство — це не обов’язково злом

— Існує поширене оманливе уявлення, що кібершпигунство обов’язково пов’язане зі зламами систем або незаконним проникненням.

Насправді досить часто така інформація, яка не повинна бути доступною публічно, може бути отримана законними методами, наприклад, випадково або побічно. Це також є частиною кібершпигунства, коли інформація опиняється в відкритому доступі, або коли можна зробити висновки про непублічну інформацію, аналізуючи доступні дані.

Докладати сили, щоб проникнути в систему, можна. Все залежить від того, які зусилля потрібно докласти і наскільки ці зусилля реальні. Спеціалісти з безпеки прагнуть створити такі умови, при яких злом буде або неможливим, або економічно недоцільним. Зламати можна все, але при дотриманні всіх протоколів безпеки, якщо всі заходи захисту дотримані, процес зламу стає практично неможливим.

Стратегічною метою Росії є розхитування ситуації, що виходить за межі конфліктів на фронті. Кібератаки та інформація, отримана через такі засоби, використовуються для маніпулювання громадською думкою та для впливу на внутрішні конфлікти. Особливо цінним є доступ до інформації, яка може бути використана в майбутньому.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Росія не зможе регулярно запускати по тисячі "Шахедів", однак є "але", – військовий експерт
24tv
2025-07-24T00:27:17Z
Конфлікт між Трампом і Обамою: звинувачення у «держзраді» та втручання Росії у вибори
ZN UA
2025-07-24T00:21:43Z
У Стамбулі обговорювали не меморандум: в МЗС розповіли про відмінності у позиціях
ZN UA
2025-07-24T00:06:01Z
Держдеп США схвалив продаж військової допомоги на $322 мільйони: що отримає Україна
Хвиля
2025-07-23T23:42:55Z
Росіянам запропонували зустріч лідерів країн за участі Трампа та Ердогана: коли вона може статися
Telegraf
2025-07-23T23:33:17Z
Хто залишиться під прицілом контролю: Свириденко розкрила нові правила від Кабміну
GlavRed
2025-07-23T23:27:13Z
В Брюселі українці вперше вийшли на мітинг не для того, щоб просити зброю для ЗСУ — Радіо Свобода
ZN UA
2025-07-23T23:21:09Z
Штати вважають, що ХАМАС має покинути Газу, і відкидають звинувачення на адресу Ізраїлю в геноциді
УкраинФорм
2025-07-23T23:18:56Z
ВС повернув громаді Харкова землю вартістю понад ₴60 мільйонів, виділену за «кооперативною схемою»
УкраинФорм
2025-07-24T00:18:33Z
У Чернівцях завершено реконструкцію гімназії за кошти ЄІБ
УкраинФорм
2025-07-24T00:06:38Z
Буданов сказав, скільки українських полонених обміняли за стамбульськими домовленостями
24tv
2025-07-24T00:00:20Z
Дзвонили рідним і ридали: з'явилися зворушливі відео з обміну полоненими
GlavRed
2025-07-23T23:27:55Z
БпЛА атакують Запоріжжя, працює ППО
24tv
2025-07-23T23:27:23Z
Росіяни просунулися на Харківщині та Донеччині: оновлена мапа DeepState
24tv
2025-07-23T22:54:29Z
У прифронтовому Краматорську залишаються майже 53 тисяч жителів
УкраинФорм
2025-07-23T22:54:23Z
На Київщині запрацювала нова система повітряних тривог: що змінилось
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T22:51:55Z
"Копіюють нашу тактику": як росіяни змінили підхід на Торецькому напрямку
Хвиля
2025-07-23T22:12:16Z
Klavdia Petrivna без гриму: який вигляд у повсякденному житті має 19-річна співачка
GlavRed
2025-07-23T23:27:34Z
Поставила жорстку умову: наречений Лесі Нікітюк розповів, коли вони розкриють ім'я сина
GlavRed
2025-07-23T21:27:03Z
15 років тому Оззі Осборн навідріз відмовився сідати за кермо: причина вас здивує
24tv
2025-07-23T20:33:36Z
Мотря зі "Спіймати Кайдаша" заговорила про нові стосунки: "Зараз поряд"
GlavRed
2025-07-23T20:27:01Z
Суперфейки замість люксових брендів: зафіксовано новий модний тренд у світі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T20:00:51Z
Найсексуальніша футболістка світу привернула увагу ефектним фото у спідній білизні
24tv
2025-07-23T19:30:02Z
Родина була на межі розлучення, – YARMAK відверто розповів про стосунки з дружиною у час війни
24tv
2025-07-23T18:39:17Z
Трінчер, Верба, Цимбалюк, Лебіга: американка оцінювала українських зірок по фото
24tv
2025-07-23T17:54:17Z
Обезголовлений кажан і розстріляні коти: факти із життя Оззі Озборна, які шокують
24tv
2025-07-23T17:15:06Z
Гороскоп Таро на серпень 2025: Терезам - страх, Скорпіонам - сумніви, Стрільцям - стабільність
GlavRed
2025-07-24T00:27:24Z
Скільки треба грошей, щоб вважатися багатим: дослідження
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T00:12:04Z
Способи, які допоможуть правильно зберігати малину: бабусі розповіли секрети
24tv
2025-07-23T21:39:26Z
Такий і в ресторані не подадуть: запікаємо кабачок з сиром та червоною рибою
24tv
2025-07-23T21:24:16Z
Де саме не можна гладити чужих собак: запам’ятайте це
24tv
2025-07-23T20:42:46Z
Цікавий відпочинок без витрат: куди піти у Гамбурзі безкоштовно
24tv
2025-07-23T20:33:59Z
Склад, колір, вигляд: як купувати лише якісні макарони
24tv
2025-07-23T20:18:49Z
Фітофторозу на помідорах можна не боятися: просто додайте в ґрунт цю річ
24tv
2025-07-23T20:03:46Z
Звичка, яка допоможе скоротити стрес на 70%
24tv
2025-07-23T19:57:08Z
Кавун у раціоні щодня: користь для серця, шкіри та фігури
Gazeta UA
2025-07-24T00:00:23Z
Міг з'їдати до 30 на день: яким був улюблений смаколик Осборна
24tv
2025-07-23T19:21:09Z
Шкіра скаже "дякую": лікарі розповіли, що робити, якщо згоріли на сонці
GlavRed
2025-07-23T18:27:50Z
Спалах кору зафіксовано в Україні: де найвищі показники захворюваності
Фокус
2025-07-23T18:18:10Z
Музика проти деменції: знайшли безпечну альтернативу лікам
24tv
2025-07-23T16:09:17Z
Не лише лікує, а запобігає: створили універсальну вакцину проти раку
24tv
2025-07-23T15:57:05Z
На Сумщині зробили безбар'єрним Охтирський центр первинної меддопомоги
УкраинФорм
2025-07-23T15:30:10Z
Як позбутися кліщів у дворі: дієві поради
24tv
2025-07-23T15:06:21Z
Як зберегти літню засмагу до зими: ці поради точно допоможуть
24tv
2025-07-23T14:51:34Z
Перша жінка на престолі Русі, яка принесла християнство на українські землі: ким була княгиня Ольга
Telegraf
2025-07-23T23:48:17Z
Українцям з дітьми підвищать державну допомогу: скільки та кому платитимуть
Фокус
2025-07-23T23:45:06Z
Засновник Ukraine Defense Support: Робимо все можливе для допомоги українським підрозділам на передовій
УкраинФорм
2025-07-23T23:36:03Z
Наймолодша донька покійного Стіва Джобса виходить заміж: деталі весілля року
GlavRed
2025-07-23T23:27:28Z
Визнання за лідерство: українська маркетологиня Галина Науменко удостоєна почесного ордена
Gazeta UA
2025-07-23T23:21:39Z
Кургани в Монголії розкрили духовний світ кочових народів
Gazeta UA
2025-07-23T22:42:05Z
Росія знову запустила по Україні "Шахеди": де існує загроза ударних безпілотників
24tv
2025-07-23T21:45:21Z
Швеція готує для України новий пакет допомоги - Шмигаль
УкраинФорм
2025-07-23T21:21:36Z
Привітання з Днем двоюрідних братів і сестер: листівки українською мовою, проза, вірші
TSN
2025-07-23T21:18:45Z
Легендарний ринок «Привоз» в Одесі зазнав руйнувань внаслідок атаки РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T00:27:48Z
"Шахеди" загрожували Миколаєву: у місті чули вибухи
24tv
2025-07-24T00:12:04Z
Росія масовано атакувала Одесу дронами: виникли пожежі, пошкоджено історичні пам'ятки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T00:09:56Z
Дрони влучили по нафтобазі біля аеропорту "Сочі" в РФ
ZN UA
2025-07-24T00:03:48Z
Ворог завдав масованого удару по Одесі, є пошкодження інфраструктури, у місті пожежі
УкраинФорм
2025-07-24T00:00:25Z
Найбільше дронова атака на Сочі: уражено нафтобазу міжнародного аеропорту
24tv
2025-07-23T23:30:27Z
В Одесі вночі пролунали вибухи
TSN
2025-07-23T23:18:43Z
На Чернігівщині засуджено організаторку каналу збуту вибухонебезпечних боєприпасів
Украина Криминальная
2025-07-23T22:45:10Z
Аварія на шахті у Канаді: троє людей заблоковані під землею
УкраинФорм
2025-07-23T22:03:19Z
Дрони атакували нафтобазу в Адлері
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T22:54:23Z
Платіжна компанія Corpay купує британську Alpha Group за $2,2 млрд
InternetUA
2025-07-23T21:00:41Z
Перевіряйте гаманці: монета 1 гривня коштуватиме від 11 000 до 40 000 гривень
Знай
2025-07-23T20:21:48Z
ПФУ оголосив суми виплат: хто з українців отримає гроші у липні
Хвиля
2025-07-23T19:12:11Z
Чи має платити земельний податок особа з 3 групою інвалідності
24tv
2025-07-23T19:06:35Z
Графік відключення газу з 24 липня по 1 серпня: обмеження торкнуться низки адрес
Политека
2025-07-23T19:00:18Z
Укрзалізниця змінила правила перевезення тварин
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T18:09:26Z
Криптовалюти, нерухомість та роялті: скільки грошей у Дональда Трампа та на чому він заробляє
24tv
2025-07-23T18:06:58Z
Гаманці не витримають: ціни на сезонні продукти деруться угору - що подорожчає найбільше
Знай
2025-07-23T18:06:40Z
"Ліверпуль" оголосив про трансфер французького нападника за величезну сумму
ZN UA
2025-07-23T23:54:53Z
Михайло Кохан - чемпіон Всесвітньої Універсіади-2025 у метанні молота
УкраинФорм
2025-07-23T22:09:35Z
Судаков: Розуміємо якість Бешикташа та його футболістів — вони топові виконавці
Football.ua
2025-07-23T21:42:07Z
Челсі узгодив умови з Гато, який зробив запит Аяксу щодо трансферу
Football.ua
2025-07-23T21:21:18Z
Харькова гарантувала собі нагороду чемпіонату світу з фехтування
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T21:18:52Z
Олександрія — Партизан: прогноз букмекерів на матч Ліги конференцій
Football.ua
2025-07-23T21:00:09Z
Туран: Повертаюся до Туреччини з Шахтарем і хочу написати ще одну прекрасну футбольну історію
Football.ua
2025-07-23T20:54:32Z
Сульшер — про Шахтар: На шляху багато бар’єрів, і щоб дійти до фінішу, їх потрібно подолати
Football.ua
2025-07-23T20:24:27Z
Ексчемпіон світу назвав боксера, який міг би перемогти Усика
24tv
2025-07-23T20:21:40Z
Xbox знизила ціну The Outer Worlds 2 після масової критики в інтернеті
InternetUA
2025-07-24T00:04:35Z
Meta оновила функції безпеки для підлітків
InternetUA
2025-07-23T23:04:16Z
Apple працює над функцією оцінки якості сну для Apple Watch
InternetUA
2025-07-23T22:01:24Z
Перші тести Samsung Galaxy A17 5G показали хорошу продуктивність
InternetUA
2025-07-23T21:00:15Z
Британські науковці представили гіперзвуковий літак Invictus, що замінить космічні ракети
InternetUA
2025-07-23T20:07:21Z
Гравці перемогли: Microsoft знизила ціну на The Outer Worlds 2 після шквальної критики
24tv
2025-07-23T19:57:09Z
Такого ще не було: в Італії знайшли недоторкану етруську гробницю і понад 100 артефактів
Фокус
2025-07-23T19:51:07Z
Cronos The New Dawn: розробники показали 10 хвилин моторошного геймплею
24tv
2025-07-23T19:42:55Z
Battlefield 6: дата виходу та ціна на консолях здивують гравців
24tv
2025-07-23T19:21:58Z
Нове революційне оформлення салону BMW: несподіваний вигляд, що вражає
Топ Жир
2025-07-23T23:48:51Z
НЛО на колесах скоро буде продано на аукціоні
Топ Жир
2025-07-23T23:03:06Z
Acura припиняє виробництво моделі TLX
Топ Жир
2025-07-23T22:18:15Z
Новий бензиновий маслкар Dodge повертається зі справжнім ревом вихлопу
Топ Жир
2025-07-23T20:48:11Z
Представлено вражаючий кросовер Opel Mokka GSE – найшвидший повністю 100% електричний Opel
AutoCentre
2025-07-23T20:25:21Z
Китайські бренди обігнали європейських лідерів у їхній власній країні
Топ Жир
2025-07-23T20:03:31Z
Таємничий прототип Bugatti мав 18 циліндрів та фари, схожі на очі комахи
Топ Жир
2025-07-23T18:18:13Z
Експерти розповіли, чому не варто заряджати смартфон в автомобілі
InternetUA
2025-07-23T17:36:31Z
Чи можна ставити в авто акумулятор іншої ємності: експерти розкрили подробиці
GlavRed
2025-07-23T17:27:17Z