MY.UAНовини
Непокаране зло. Чому не всі посібники російських окупантів на Херсонщині несуть покарання за свої злочини
Непокаране зло. Чому не всі посібники російських окупантів на Херсонщині несуть покарання за свої злочини

Непокаране зло. Чому не всі посібники російських окупантів на Херсонщині несуть покарання за свої злочини

Альона Талько і Оксана Ватаманюк із Широкої Балки Станіславської сільської громади Херсонської області під час окупації свого села проводили для росіян незаконний референдум з «приєднання» до Росії. За декілька місяців після звільнення правобережної Херсонщини обох жінок затримали. Приморський районний суд Одеси виніс обвинувальний вирок Оксані Ватаманюк – п’ять років позбавлення волі, а Альону Талько виправдав

Обвинувачена Талько підтвердила в суді, що дійсно проводила для окупантів незаконний референдум, за що отримала 40 тисяч рублів, однак робила це нібито під тиском росіян. За її словами, в селі загарбники влаштували терор, за непокору стратили одну з мешканок Широкої Балки. Жінка була налякана і переживала за долю своєї хворої матері й інших рідних. Тож суд визнав доведеною наявність у її діяннях лише об’єктивну сторону злочину, передбаченого ч.5 ст.111-1 КК України, водночас дійшовши висновку, що діяла вона не з власної волі.

Центр журналістських розслідувань розбирався, чому досі не всі посібники окупантів на Херсонщині понесли покарання за свої злочини і що стоїть на заваді правосуддю.

Альона Талько. Фото з соцмереж

«За гроші вони продали свою совість»

Поблажливість суду до Альони Талько неабияк дивує Івана Самойленка, законно обраного голову Станіславської громади. Він впевнений, що жінка цілком свідомо працювала на російських окупантів.

«Я особисто застерігав і Оксану Ватаманюк, і Альону Талько не брати участь у проведенні «референдуму». Вони не послухались. Ватаманюк працювала головою так званої дільничної виборчої комісії у Широкій Балці, а Талько – її «заступницею». Врешті-решт росіяни їх обох надурили – голова «комісії» отримала 80 тисяч рублів замість обіцяних 100 тис. рублів, менше отримала й її заступниця. Виходить, за гроші вони продали свою совість. Тому я був у шоці, коли дізнався про виправдувальний вирок одній із них», – сказав кореспонденту ЦЖР Іван Самойленко.

Втім, цей вирок Альоні Талько досі не набрав законної сили: його оскаржив прокурор Білозерського відділу Олешківської окружної прокуратури Херсонщини. Одеський апеляційний суд ще 20 серпня 2024 року виніс ухвалу про відкриття апеляційного провадження. Розгляд цієї справи ще триває.

Випадок з Талько – рідкісний у судовій практиці з обвинувачення мешканців Херсонської області в колабораційній діяльності. В інших випадках суди виносили обвинувальні вироки учасникам проведення в регіоні «референдуму», навіть попри невизнання ними своєї вини і їхні розповіді про погрози та тиск з боку представників російської окупаційної влади.

Оксана Ватаманюк, колаборантка. Фото з соцмереж

Ось лише декілька з недавніх прикладів. Наталію Сунденко і Олену Чебукіну з села Софіївка Станіславської громади засудили до семи років тюрми з конфіскацією всього майна за проведення «референдуму». Такий же вирок отримала Катерина Іванова з Херсона. П’ять і шість років позбавлення волі з конфіскацією всього майна отримало подружжя з села Новомиколаївка Високопільської селищної громади Бериславського району Світлана і Геннадій Царьови.

Геннадій і Світлана Царьови. Фото з соцмереж

Нерідко буває, що при оскарженні вироків судів першої інстанції апеляційні суди посилюють покарання за колабораційну діяльність. Замість початкового умовного покарання три роки тюрми з конфіскацією всього майна отримав після перегляду справи Олексій Грибко, власник херсонського ТОВ «Авто-Лайф», яке займається пасажирськими перевезеннями. Замість семи десять років позбавлення волі отримала заочно Юлія Черемісіна, перша заступниця голови окупаційної адміністрації Голої Пристані Скадовського району. Новий вирок – 15 років тюрми з конфіскацією майна замість 14 років тюрми без конфіскації майна апеляційний суд виніс полоненому Ескендеру Мустафаєву з Криму, який воював проти України на Херсонщині і в Запорізькій області.

Однак наряду з цим чимало посібників російських окупантів навіть у перший рік повномасштабної війни не тільки досі не притягнуті до відповідальності, а навіть не отримували підозри про скоєння цієї категорії злочинів від українських правоохоронців.

Іван Самойленко. Фото: Олег Батурін/ЦЖР

Чоловік, який здав росіянам рідного батька чекає суду

Іван Самойленко, сільський голова Станіслава, з перших днів окупації прийняв рішення не покидати територію своєї громади. Кілька разів росіяни забирали його в полон і катували. Перший раз його схопили 24 червня 2022 року і утримували чотири доби в камері досудового слідства захопленого Білозерського районного суду. Від Самойленка вимагали співпраці – запроваджувати в обіг російські рублі, видавати російську так звану гуманітарку, популяризувати і виправдовувати дії загарбників.

Згодом голову громади відпустили, але в його будинку постійно проводили обшуки. Вдруге його незаконно позбавили волі вранці 15 вересня 2022 року після доносу мешканців сусіднього села Олександрівка. Цьому також передували збори в Станіславі, на яких люди вимагали від сільського голови організувати їм видачу російських рублів, які тоді окупанти масово роздавали тим, хто був готовий продемонструвати до них свою лояльність.

Спочатку Самойленка тримали в Станіславській музичній школі, били по ребрах і голові. Згодом знову відвезли до Білозерського районного суду, де катували електрострумом, щодня били і допитували, звинувачуючи в контактах з ЗСУ.

«Вони казали, що я нацист і відпустили 19 вересня в обмін на вимогу піти на їхній «референдум» 23 вересня під російським прапором. Якщо я не погоджусь – пообіцяли розстріляти. Ми з дружиною тоді «стали на лижі» і виїхали до Херсона, де переховувались сорок днів до звільнення міста і нашої громади від російських окупантів», – згадує Іван Самойленко.

Останньому незаконному позбавленню його волі передувало захоплення росіянами адмінбудівлі Станіславської сільської ради. Участь у цьому брали й місцеві мешканці, частина яких отримали посади в окупаційній адміністрації. Головою останньої 15 серпня 2022 року загарбники призначили Оксану Іванко, керівницю місцевого театру мініатюр «Мельпомена». У вересні 2022 року вона ж очолила незаконну дільничну виборчу комісію і проводила для російських загарбників так званий референдум з «приєднання» до Росії. На початку листопада 2022 року Іванко втекла зі Станіслава і згодом отримала від українських правоохоронців кілька підозр у колабораційній діяльності. Розгляд справи щодо неї в суді триває, наступне засідання призначене на 21 серпня.

Співпрацював з окупантами і 40-річний Максим Абрамович, депутат Станіславської сільради, тренер-викладач Херсонської обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи з боксу та інших видів спорту. За інформацією СБУ, він здавав росіянам місця перебування учасників руху опору, членів їх сімей, брав участь у пограбуванні будинків, викраденнях і навіть здав окупантам рідного батька за його проукраїнську позицію.

Максим Абрамович, 2018 рік. Фото з соцмереж

У 2023 році Абрамовича затримали контррозвідники СБУ і звинуватили в державній зраді і колабораційній діяльності. Нещодавно Херсонський міський суд продовжив йому тримання під вартою до 24 серпня 2025 року. Наступне судове засідання по його справі призначене на 14 серпня. Максиму Абрамовичу світить довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Триває розгляд у суді з обвинувачення також його матері, Лариси Абрамович. Жінку теж затримали і звинуватили в колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 КК України. Наступне судове засідання по цій справі призначене на 28 липня.

 

Фото затримання Максима Абрамовича. Джерело: ssu.gov.ua

Фото знайдених при обшуку документів у Максима Абрамовича. Джерело: ssu.gov.ua

Триває в суді розгляд справи з заочного обвинувачення іншого депутата Станіславської сільради Сергія Кравця. Йому інкримінують колабораційну діяльність і пособництво ворогу.

На 29 липня призначене наступне судове засідання з обвинувачення 44-річного Олега Алханова зі Станіслава. Чоловіку інкримінують ч. 7 ст. 111-1 КК України, за що йому світить від 12 до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

За словами Івана Самойленка, загалом близько 30% мешканців Станіслава були прихильниками «русского мира». Водночас активних і ярих посібників окупантів серед них було небагато.

«Я зафіксував всі дані щодо наших колаборантів, а також військових РФ, яких зміг ідентифікувати і передав їх нашим правоохоронним органам. У цих списках інформація на 27 осіб. Але далеко не всі вони отримали судові вироки чи бодай статус підозрюваних у колабораційній діяльності чи інших злочинах, пов’язаних зі збройною агресією проти України. Навіть попри те, що з моменту звільнення Станіславської громади від російських загарбників минуло понад два з половиною роки», – каже Іван Самойленко.

До речі, щодо самого Івана Самойленка теж лунали від місцевих мешканців обвинувачення у співпраці з окупантами. Однак жодних конкретних фактів щодо цього ніхто так і не оприлюднив. Сам же Самойленко припускає, що такі речі про нього пишуть його особисті недруги, які не виходять за межі банальних срачів у соцмережах.

Олег Алханов. Фото: evocation.info

«Прихильники «русского мира» можуть спокійно спілкуватися з окупованим лівобережжям»

Мешканці Станіславської громади згадують, що перші місяці після звільнення багато хто був обурений діями місцевих прибічників «русского мира». Вони кажуть, що тут навіть були спроби самосуду. Частина людей впевнені, що саме безкарність для посібників ворога в якійсь мірі посилила питання небезпеки в громаді, яка й так останні роки потерпає від постійних обстрілів і скидів ворожих FPV-дронів.

«Після звільнення тут залишилось чимало людей, небайдужих до орків. Вони кажуть відкрито: «Поки тут були росіяни, все було добре. І світло було, і будинки були цілі». Частина з таких людей працювала на окупаційну владу і досі не покарана. Вони продовжують жити тут і можуть спокійно спілкуватися з людьми з окупованого лівобережжя Херсонщини та коригувати ворожі удари по селах громади», – на умовах анонімності розповіли кореспонденту ЦЖР представники Станіславської сільської військової адміністрації.

Це підтверджує і законно обраний голова громади Іван Самойленко. За його словами, багато з місцевих скаржаться йому на те, що особи, які співпрацювали з окупаційною адміністрацією зараз спокійно почувають себе у Станіславі і займаються мародерством. Користуючись тим, що багато людей виїхали через небезпеку, а в самому селі майже нічого не лишилось від інфраструктури: тут немає зв’язку, водопостачання, а електроенергія відсутня з жовтня 2024 року.

«Люди, з якими зустрічаюсь і спілкуюсь у громаді, обурюються, що колаборанти всюди лазять вночі, крадуть, а поліція нічого не може з ними зробити. У колаборантів, мабуть, є й якийсь зв’язок з окупованою територією. Один із наших посадовців нещодавно казав мені: тільки-но він розмістив людей в одному місці в громаді – одразу ж приліт. Через день – знову приліт. Таке враження, що хтось із місцевих спеціально здає росіянам певні місця, щоб вони по них били», – говорить Іван Самойленко.

Іван Самойленко (ліворуч) на зустрічі з мешканцями громади, 5 липня 2025 року. Фото: Фейсбук/Іван Самойленко

Він називає декількох місцевих посібників окупантів, які станом на сьогодні не понесли жодної відповідальності. Наприклад, чоловіка, наближеного до вже засудженої Наталі Сміюхи, секретарки гауляйтерки села Станіслав, якого росіяни призначили в 2022 році керівником незаконно створеного підприємства.

«Він вирізав усі глибинні насоси, повитягував де тільки можна мідь. Після звільнення села він залишився на Херсонщині. Слідчі його тягали-тягали, але так і не посадили. Чому – не знаю. Інший чоловік у 2022 році стояв з автоматом на блокпосту з російськими окупантами. Я цього особисто не бачив, мені про це розповідали інші односельці. Я лише був свідком, як він випивав з росіянами за свято їхнього прапора і обнімався з ними. Третій чоловік роз’їжджав з загарбниками по селу на їхньому БТРі», – каже Іван Самойленко.

За його словами, він неодноразово просив людей, які особисто бачили, що робили ці та інші односельці, давати свідчення правоохоронним органам. Але багато хто не захотів цього робити. Сам Самойленко виступає свідком по деяких справах місцевих поплічників окупантів. Він каже, що подібних свідчень дуже не вистачає для притягнення винних до відповідальності перед Законом.

«Ми питаємо людей, коли виникають питання по колаборантах: чи готові ви піти і свідчити проти них у суді? Вони кажуть, що не вірять у правосуддя і відмовляються свідчити. Тож виходить таке замкнене коло. З іншого боку, зараз, в умовах постійних обстрілів, людям стало трохи не до цього. Для багатьох людей головне зараз – вижити», – на умовах анонімності підтвердили представники сільської військової адміністрації.

Наталія Сміюха. фото з соцмереж

«Притягнення винних до відповідальності ніщо не зупинить»

Олександр Михалік, перший заступник керівника Херсонської обласної прокуратури, підтвердив ЦЖР, що станом на сьогодні судом винесений лише один виправдувальний вирок особі, обвинуваченій в колабораційній діяльності на Херсонщині. В усіх інших випадках суд виносив обвинувальні вироки. Серед лідерів тут очікувано найбільша за населенням Херсонська міська громада – майже 150 вироків, на другому місці – Білозерська селищна громада – майже 30 вироків.

По Станіславській сільській громаді винесено три вироки з восьми спрямованих до суду місцевими прокурорами обвинувальних актів. Загалом же в цій громаді було зафіксовано 12 таких кримінальних правопорушень.

Починаючи з 24 лютого 2022 року прокурорами органів прокуратури Херсонщини здійснювалося процесуальне керівництво у 2286 відкритих кримінальних провадженнях за вказаними злочинами, станом на травень 2025 року. З них по Бериславському району – 115, Генічеському – 299, Каховському – 245, Скадовському – 239, Херсонському району – 1388.

Загалом на Херсонщині після початку великої війни станом на травень 2025 року представниками обласної прокуратури завершені досудові розслідування з направленням до суду обвинувальних актів за статтями: 111 – державна зрада, 111-2 – пособництво ворогу і 111-1 – колабораційна діяльність у 1166 кримінальних правопорушеннях.

Проте, як наголошують у прокуратурі, це не далеко вичерпні дані, оскільки процесуальне керівництво щодо вчинених на території Херсонщини кримінальних правопорушень, пов’язаних з  колабораційною діяльністю, пособництвом ворогу або держзрадою здійснюють також органи прокуратури інших областей, спеціалізовані прокуратури і офіс Генерального прокурора.

Основні труднощі під час розслідування та судового розгляду кримінальних проваджень цієї категорії, за словами Олександра Михаліка, виникають через фізичну відсутність підозрюваного або обвинуваченого, що унеможливлює проведення його допиту, спростування або підтвердження фактів, виконання слідчих експериментів тощо.

«Якщо особу затримали, розслідування дещо спрощується: є можливість допитати підозрюваного, встановити його позицію щодо підозри і обвинувачення. Є свої труднощі при розслідування таких злочинів на тимчасово окупованих територіях, пов’язаних із відсутністю доступу слідчих до місць їх вчинення, для проведення необхідних слідчих або розшукових дій. На звільнених територіях складність полягає в обмеженості доказової бази через знищення або викрадення речових доказів, постійні обстріли і мінування територій, завантаженість судів і експертних установ. Також складнощі виникають через втечу більшості осіб, які співпрацювали з окупаційною владою до звільнення своїх громад, тож це потребує проведення спеціального (заочного) провадження – in absentia», – прокоментував Олександр Михалік.

Пожежі влітку в Станіславі стали звичним явищем, гасити їм здебільшого нічим, 5 липня 2025 року. Фото: Фейсбук/Яна Яна

У спілкуванні з кореспондентом ЦЖР представники українських правоохоронних органів не під запис називали й інші причини, які ускладнюють притягнення до відповідальності колаборантів і посібників окупантів. Найчастіше вони називали відсутність охочих свідчити проти потенційних злочинців під час слідства і в суді. До того ж, більшість місцевих мешканців виїхали з Херсонщини після 24 лютого 2022 року і в багатьох випадках уже не могли бути безпосередніми свідками цих подій. Тоді як частина потенційних свідків або їхніх рідних залишаються в окупації. Це теж ускладнює залучення їх до слідства.

Ті ж, хто вже погодився бути свідком у цій категорії злочинів, охоче йдуть на співпрацю зі слідством. За словами Олександра Михаліка, наразі не зафіксовано жодного факту відмови від надання показань від осіб зі статусом свідків. Він не виключає, що такі випадки в майбутньому можуть виникати, з огляду на плин часу, психоемоційні наслідки травматичних подій та безліч інших факторів.

Водночас Михалік переконаний: хоча всі перелічені вище обставини й можуть ускладнити процес доказування, але в жодному разі не зупинять розслідувань і притягнення до відповідальності винних осіб.

Автор: Олег Батурін

Джерело: Центр журналістських розслідувань 


Цей журналістський матеріал створено в рамках проєкту «Важлива інформація для місцевих громад в Україні», реалізованого Fondation Hirondelle та IRMI за підтримки Swiss Solidarity.  

Like
Tweet
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Подарунки та нові знайомства: 26 липня доля усміхнеться двом знакам зодіаку
GlavRed
2025-07-26T00:39:22Z
Щоб не злякати удачу. Які меблі краще не купувати або викинути вже зараз
Telegraf
2025-07-26T00:27:38Z
Король десертів: простий рецепт полуничного тірамісу – перед ним не встоїть ніхто
24tv
2025-07-25T21:00:54Z
Відпустка під час війни: як змінилися туристичні звички українців
24tv
2025-07-25T20:27:49Z
Де більше калорій: у безалкогольному пиві чи шоколадці? Результати дослідження вас здивують
Знай
2025-07-25T19:51:37Z
Ні краплі хімії, результат - 100%: як легко позбутися мурашок у будинку
GlavRed
2025-07-25T19:27:04Z
Ніколи не робіть цього, коли обираєте кімнатні рослини: вони загинуть дуже швидко
24tv
2025-07-25T19:15:32Z
Цвіль у ванній можна зупинити за лічені години: проблему вирішить одна рослина
24tv
2025-07-25T19:06:14Z
Результат вразить: садівникам рекомендують розлити один популярний напій у саду
GlavRed
2025-07-25T18:27:30Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Єрмак провів низку розмов з міжнародними партнерами України
УкраинФорм
2025-07-26T01:24:53Z
Медведчук з Москви передав українцям ультиматум про «єдину можливість»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T01:03:11Z
Заступницею міністра соцполітики стала посадовиця, яка потрапила в скандал через кавер на "Фортецю Бахмут"
ZN UA
2025-07-26T00:58:37Z
Стратегічну політику визначає не Пекін: дипломат пояснив відносини Росії та Китаю
24tv
2025-07-26T00:42:35Z
КАБи, балістика та «Шахеди»: Харків зазнав масованої комбінованої атаки РФ
УкраинФорм
2025-07-26T00:39:54Z
"Трамп показав підконтрольність Путіну": чи отримають ЗСУ зброю від США
GlavRed
2025-07-26T00:27:45Z
Чого насправді хоче Китай у війні між Росією та Україною
ZN UA
2025-07-26T00:00:57Z
Росіяни обстріляли дронами та авіабомбами Сумщину
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T23:48:23Z
Галкін з Пугачовою показалися в нових образах: співачка здивувала довжиною вбрання
GlavRed
2025-07-25T23:27:00Z
Галкін і Пугачова хочуть приїхати в Україну: шоумен назвав умову
GlavRed
2025-07-25T22:39:35Z
Нікіта Кісельов – "Чайка" – 4 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-25T21:45:08Z
Найстильніша стрижка року: саме таку зачіску обожнює Сальма Гаєк
24tv
2025-07-25T21:03:40Z
Дуже важка хвороба: російську зірку запідозрили в найстрашнішому
GlavRed
2025-07-25T20:27:32Z
Гарантують відпочинок і гарний настрій: 3 смішні комедії для домашніх вихідних
24tv
2025-07-25T19:27:16Z
Перші кадри Sci-Fi серіалу Pluribus від творця «Пуститися берега». Реліз — 7 листопада на Apple TV+
ITC
2025-07-25T18:46:18Z
Статки Оззі Озборна: скільки та на чому заробляв "Принц темряви"
24tv
2025-07-25T18:06:31Z
Сиділи в клубі до 4-ї ранку, – зірка "Спіймати Кайдаша" вперше розповів про ігрову залежність
24tv
2025-07-25T17:51:51Z
Відновлення після фронту: які медпослуги можна отримати
ZN UA
2025-07-25T22:25:06Z
Сухість повік, свербіж та печіння: що викликає лущення на очах і як це зупинити
Знай
2025-07-25T20:51:14Z
Вакцини від Covid-19 врятували значно менше життів, ніж вважалося раніше — дослідження
ZN UA
2025-07-25T20:01:57Z
Як готувала бабуся: швидкий рецепт ніжних пиріжків з вишнею від Ярославського
24tv
2025-07-25T19:33:36Z
Солодка залежність: чому нас тягне до цукру
GlavRed
2025-07-25T19:27:14Z
Спалюють калорії не щодня, а щогодини: чим заправляти салати, щоб швидко схуднути
Знай
2025-07-25T17:51:12Z
Мокреці в Україні – що це за комахи та чим вона небезпечні
24tv
2025-07-25T17:21:16Z
Відстрочка від мобілізації: як можна оформити постійний догляд за батьком
24tv
2025-07-25T17:06:17Z
Шкіра буде сяючою та без зморшок: що треба пити щодня
Знай
2025-07-25T16:51:38Z
Прикордонники FPV-дронами знищили шість укриттів і бойових позицій росіян
УкраинФорм
2025-07-26T01:33:54Z
День святого Пантелеймона: традиції
ZN UA
2025-07-26T01:33:04Z
Росія скасувала головний військово-морський парад у Петербурзі - ЦПД
УкраинФорм
2025-07-26T01:18:01Z
Чому в Україні кажуть сорок, а не "чотиридесят" - розкрито несподіваний секрет
GlavRed
2025-07-26T01:12:29Z
Український ресторан «Рута» у Вашингтоні приготував рекордний голубець завдовжки понад метр
УкраинФорм
2025-07-26T00:55:31Z
Українським військовим готують нові виплати: названо джерело фінансування
Хвиля
2025-07-25T23:15:04Z
Поліція спростувала фейк про нові дорожні знаки із зеленою рамкою
УкраинФорм
2025-07-25T22:54:42Z
"Мені страшно": матір моделі Марії Ковальчук заявила про погрози від російських мажорів
24tv
2025-07-25T22:00:36Z
День ангела 26 липня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2025-07-25T21:21:57Z
Росіяни масовано обстріляли Харків та область ракетами, КАБами та ударними дронами
ZN UA
2025-07-26T00:48:48Z
Росіяни дронами та авіабомбами атакують Харків: яка ситуація у місті зараз
TSN
2025-07-26T00:45:05Z
Німецький оглядач показав знищене Росією місто та звернувся до Європи
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T00:06:46Z
Масована атака "Шахедів" і балістики 26 липня: які наслідки в областях
24tv
2025-07-26T00:00:39Z
Керівниць двох районів Львова підозрюють у розтраті ₴1,7 мільйона при ліквідації наслідків удару РФ
УкраинФорм
2025-07-25T23:57:08Z
На Харківщині від російського обстрілу постраждали двоє людей
УкраинФорм
2025-07-25T23:39:21Z
Пропутінський Маск наказав вимкнути Starlink у 2022 році: це зірвало контрнаступ ЗСУ на Берислав
Украина Криминальная
2025-07-25T23:30:49Z
Росія атакувала Дніпро ракетами
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T22:51:34Z
У Харкові вдруге від початку доби пролунали вибухи, цього разу - балістика
ZN UA
2025-07-25T22:49:39Z
Окупанти атакували Запоріжжя: виникли пожежі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T01:30:40Z
У Запорізькому районі спалахнули пожежі через атаку ворожих дронів
Gazeta UA
2025-07-26T01:12:31Z
До 5 років ув’язнення засуджено харків’янина за продаж гуманітарної допомоги
Украина Криминальная
2025-07-26T00:19:37Z
У Кам'янському палає «Епіцентр» після удару балістикою
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T23:18:17Z
Ворог атакував ракетами Кам’янське на Дніпропетровщині, спалахнула пожежа
УкраинФорм
2025-07-25T22:48:22Z
У Нікополі пасажир кинув гранату в таксиста
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T22:46:43Z
Ексдепутата Ради викрили у привласненні понад ₴20 мільйонів на перепродажу нерухомості
УкраинФорм
2025-07-25T22:31:17Z
Супер-цікавий тест на ПДР: як розвернутися на перехресті та уникнути аварії
GlavRed
2025-07-25T22:27:00Z
"Вибухнув у повітрі": ЗС РФ атакують Харків ударними безпілотниками та КАБами, деталі
Фокус
2025-07-25T21:30:09Z
Неймар пояснив конфлікт із фанатом після поразки Сантоса
Football.ua
2025-07-25T21:34:39Z
Забарний переходить у «ПСЖ». ЗМІ повідомили, коли відбудеться трансфер
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T21:15:56Z
Пау Віктор перейшов з Барселони до Браги — трансфер оцінено у 15 мільйонів євро
Football.ua
2025-07-25T21:04:02Z
Мессі та Альба отримали дискваліфікацію в МЛС за пропуск Матчу зірок
Football.ua
2025-07-25T20:54:23Z
Забарний на порозі переходу в ПСЖ — трансфер на фінальній стадії узгодження
Football.ua
2025-07-25T20:33:24Z
Команда УДУ імені Михайла Драгоманова із футзалу виграла Євро-2025 серед університетів
УкраинФорм
2025-07-25T20:30:17Z
Усик відверто розповів про розмову з Дюбуа після бою: які були перші слова чемпіона
24tv
2025-07-25T20:21:10Z
Плавець Макар Яхно здобув друге «золото» на ЄЮОФ-2025
УкраинФорм
2025-07-25T20:03:47Z
Артета: Минулого сезону ми зрозуміли, що глибини складу в лінії захисту недостатньо
Football.ua
2025-07-25T20:01:08Z
Зеленський: Для виробництва дронів-перехоплювачів потрібно $6 мільярдів
InternetUA
2025-07-25T23:03:01Z
Тарифи Трампа обійшлися Volkswagen у 1,5 мільярда доларів
Топ Жир
2025-07-25T22:48:42Z
Польські компанії подають заявки на пільгові кредити для проєктів відбудови України
ZN UA
2025-07-25T21:48:28Z
Держагентство «ПлейСіті» оштрафувало Telegram-канал на майже 5 млн грн
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T20:43:51Z
З 31 липня в Україні запровадять нові ціни на світло: кого торкнуться зміни
Хвиля
2025-07-25T19:42:41Z
Компанія Tesla втратила значні кошти через розпродаж біткоїнів
360ua.news
2025-07-25T19:12:53Z
Україна втратить $700 млн через припинення преференцій з ЄС - НБУ
Gazeta UA
2025-07-25T18:51:27Z
У Ryanair відповіли, чи можуть дозволити пасажирам безкоштовно провозити дві сумки
24tv
2025-07-25T18:36:38Z
В Україні обвалилися ціни на кавуни: скільки тепер коштує кілограм
Хвиля
2025-07-25T18:30:56Z
Galaxy S26 Ultra отримає новий об’єктив і прокачані модулі камер
InternetUA
2025-07-26T01:02:29Z
"Неспростовний доказ": вчені розгадали таємницю кальмарів, яким понад 500 млн років
Фокус
2025-07-26T00:42:11Z
В Україні фіксують з початку року близько 15 кібератак щодня - Держспецзвʼязку
InternetUA
2025-07-26T00:31:26Z
Археологи знайшли на Гуамі найдавніший рис у Тихому океані
Gazeta UA
2025-07-25T22:42:21Z
Оновлення One UI 7 зіпсувало камери Galaxy S23
InternetUA
2025-07-25T21:18:13Z
Китайці презентували найдешевшого робота-гуманоїда: скільки він коштує
TSN
2025-07-25T20:36:22Z
Дівчина дня: що постить у мережі українка DJ Miss Monique, яку обговорюють у мережі
24tv
2025-07-25T20:21:11Z
Студенти створили БПЛА-гібрид, здатний пірнати та вилітати з води: чим він здивував
Фокус
2025-07-25T18:06:50Z
Археологи знайшли унікальну 3200-річну броню – вона одна з найстаріших у Європі
24tv
2025-07-25T18:06:00Z
Наступник Audi TT дебютує восени у вигляді концепту
Топ Жир
2025-07-26T01:18:52Z
Hyundai готується представити доступний електричний автомобіль
Топ Жир
2025-07-26T00:18:27Z
27 автомобілів Lamborghini Revuelto можуть отримати звичайні двері замість класичних ножичних
Топ Жир
2025-07-25T23:33:44Z
Коли звичайний позашляховик здає, цей водоплавний V8-монстр продовжує рух
Топ Жир
2025-07-25T22:03:06Z
Автомобілі, які обирають справжні колекціонери, можуть вас здивувати
Топ Жир
2025-07-25T21:18:32Z
Мільйони водіїв ненавидять цю систему економії палива, тому EPA планує її скасувати
Топ Жир
2025-07-25T20:33:43Z
Ця замаскована V8 суперкар демонструє AMG у найбільш нестримному вигляді
Топ Жир
2025-07-25T20:03:21Z
Попередження для шанувальників Challenger: остання можливість придбати авто з пробігом лише 232 милі за ціною значно нижчою за рекомендовану
Топ Жир
2025-07-25T19:18:51Z
Як народжувалися передові автомобілі Kaiser-Frazer
AutoCentre
2025-07-25T18:07:27Z