MY.UAНовини
Українські ПВК: не з любові, але за згодою
Українські ПВК: не з любові, але за згодою

Українські ПВК: не з любові, але за згодою

Українські ПВК: не з любові, але за згодою

Погляньмо, як влаштована звичайна українська ПВК (приватна військова компанія), на прикладі типової роти ударних безпілотників. Як будь-який інноваційний підрозділ, її очолює непересічна особистість — майданівець, доброволець із 2014 року, військовослужбовець із 2016-го, за освітою — історик, за покликанням — пілот і трохи бізнесмен.

Приклад конкретний, тому така точність у деталях. Звісно, біографії інших командирів РУБАК (роти ударних безпілотних авіаційних комплексів) різні, але поєднує цих людей головне — вони створюють інноваційні військові підрозділи не лише як ефективні бойові машини, а й як успішні «бізнес-проєкти», підприємства, що принаймні на 50% самі забезпечують свою бойову ефективність усім, що необхідно на війні; застосовують свої особливі технічні й тактичні прийоми, не прописані в жодних статутах; самостійно набирають мотивованих бійців; самостійно займаються плануванням операцій, фіксацією й аналізом результатів.

Наша «типова ПВК» створювалася в перші дні війни, коли співробітники однієї з приватних компаній, що займалася конструюванням і виробництвом безпілотників із 2014 року, взяли до рук зброю, дрони й пішли захищати підступи до Києва. Половина з них мала бойовий досвід, половина не мала, але зброя та боєприпаси, медикаменти й спорядження, радіостанції та продукти харчування, автомобілі й дрони були заздалегідь підготовлені — ці люди готувалися до неминучої війни.

Якісна підготовка, психологічна готовність до війни, використання новітніх на той час технологій і найкращих дронів зробили невеликий добровольчий підрозділ (до десяти людей) надзвичайно ефективним і затребуваним на фронті на захід від Києва. Там вони успішно вели розвідку й коригували вогонь артилерії, там виводили людей з оточення та переслідували російські частини, що відступали. Потім були бої на Запорізькому напрямку.

І коли на початку літа 2022 року стало очевидно, що війна — надовго, й потрібно оформлятися на військову службу, наша маленька ПВК записалася в армію на своїх автомобілях, зі своїми дронами, своєю зброєю та боєприпасами, складськими запасами палива, продуктів, медикаментів, зі своєю виробничою базою, на якій створювалися дрони, розроблені вчорашніми конструкторами, електронниками та програмістами, а тепер — бійцями ЗСУ.

Офіційна військова служба внесла свої корективи. Виявилося, що нелегальної стрілецької зброї — не можна, трофейних гранатометів — не можна, постріли від РПГ-7 як бойові частини для дронів — неприпустимі, а ще потрібні свої сертифіковані піротехнік, медик, високопоставлений командир (хто ви такі, щоб тут командувати?!) і свій знайомий волонтерський фонд, який зможе фінансувати закупівлю дронів для всього підрозділу, а також забезпечить паливо, ремонт автомобілів тощо.

Армія прийняла бійців до себе, але не дала обіцяних Switchblade, Bayraktar і NLAW. Радійте, що тепер служите у ЗСУ. Стандартна беерка нашого інноваційного безпілотного підрозділу виглядала так: виїзд на завдання — район… військовослужбовці — 12 осіб… автомати — 12 штук… патрони — 1440 штук… автомобілі (особисті) — 6 штук… вибухівка С-4 — 120 кг… підривники ЕДП — 40 штук… Жодного слова про дрони, що їх розробляли, виготовляли та застосовували ці самі військовослужбовці.

Ніхто спочатку не нарікав, адже війна — одна на всіх. Але за рік волонтерська підтримка зменшилася в рази, особисті автомобілі перетворилися на металолом, а від переконання в тому, що все йде правильно, навіть якщо йде абсолютно неправильно, й сліду не залишилося.

На зустрічі з командиром групи генерал сказав: «Та хто ви такі?.. Звідки ви взялися?.. Без роду й племені… В армії — без року не тиждень… Що ви вмієте? Дронами керувати, кнопки натискати? Та ви, такі гарні, нафіг мені не потрібні! Мені потрібні піхотинці!».

Неймовірне напруження сил і втрати противника на 200 мільйонів доларів за перший рік дронової війни високим командирським рішенням спустили в унітаз. Тоді пішли до Залужного. До Валерія Федоровича нескладно було потрапити — під його кабінетом зустрічалися відомі й не дуже волонтери, прості бізнесмени та олігархи, журналісти й іпсошники, «правосеки» й азовці, прості солдати та генерали. Головнокомандувач прийняв, вислухав, дозволив зробити селфі на пам’ять, дав команду створити повноцінну роту РУБАК (тоді одну з перших у ЗСУ) — і понеслося! Кількість людей у підрозділі збільшилася в рази, виробничі потужності безпілотників потроїлися, облаштовувалися власні ППД і ПТД на театрах бойових дій, аж раптом… змінили головкома.

Нова мітла по-новому мете. Кампанія з пошуку внутрішніх резервів для затикання дір на фронті торкнулася й наших безпілотчиків. Бригада, до якої їх «пристебнули» високим розпорядженням колишнього головкома, теж не бачила великого сенсу в безпілотних технологіях — розпорядилася здати дрони на склад і йти штурмовиками в посадки захищати Батьківщину. Довелося шукати нове місце.

На новому місці спочатку було класно. Уперше з 2022 року, за два роки після широкомасштабного вторгнення, підрозділ отримав кілька офіційних, державних автомобілів, почалися регулярні замовлення безпілотників державним коштом для потреб підрозділу. Обіцяно було небачені досі кадрові преференції та свободу дій у бойовій роботі. На хвилі згоди та взаємної любові в ім’я спільної перемоги спонсори підрозділу потроїли збори для розвитку матеріально-технічної бази й удосконалення безпілотників.

Аж раптом любов закінчилася. Втрутилася «політика». Попри безперечні бойові успіхи, підрозділ потрапив в опалу через недоречне інтерв’ю, яке необережно дав один із офіцерів. Навіть не через інтерв’ю, а через гучний заголовок, обраний журналістами. Ймовірно, це був лише формальний привід, оскільки батьки-командири підрозділу, які створили ефективні дрони й настільки ж ефективну військову машину, залучили на війну понад 40 мільйонів гривень від початку вторгнення, не схотіли «лягати» під новостворювані «структури» й виконувати нездійсненні розпорядження.

Тут потрібно зробити ремарку, що українська «приватна військова компанія» — це не зовсім про гроші. Це про ефективність, самостійність і патріотизм. Невипадково одні з перших українських ПВК, нехай неформальних, законом не дозволених, урядом і суспільством не прийнятих, з’явилися серед підрозділів дроноводів, РЕБівців і РЕРівців — там, де технологічний складник від самого початку превалює над лампасами, погонами й правильно поставленим командним голосом. Ну, не літають дрони за командою, хоч як цього комусь хотілося б. І не працюють висококваліфіковані інженери та програмісти за наказом, навіть відданим із найвищих штабів.

Однак було б неправильно говорити тільки про українські ПВК з-поміж високотехнологічних компаній. Їх не менше, а за кількісним складом — у десятки разів більше серед підрозділів, середніх і великих військових частин, з’єднань, створених на основі ідеології, ідей, своїх особливих корпоративних стандартів, під керівництвом визнаних авторитетів, лідерів, вождів, які мають власні джерела фінансування та методи мобілізації.

Звісно, до початку широкомасштабного вторгнення влада не визнавала й ніколи б не визнала наявності таких особливих, окремих, самостійних підрозділів. Нині у влади вибору немає — визнають і націоналістичні, й світські з опорою на потужні бізнес-структури підрозділи, й навіть «партійні» батальйони та бригади опозиційних партій. Не до жиру.

Особливостями таких націоналістичних, корпоративних і партійних ПВК є до певної міри самостійність і свобода в ухваленні рішень. Зовні схожі на інші підрозділи ЗСУ, що декларують єдність з іншими підрозділами українських Сил оборони, такі військові структури ізсередини часто організовані геть інакше й лише формально визнають статути та накази вищих штабів.

Існує (склався фактично) якийсь особливий підхід із боку високого командування в роботі з такими ПВК, специфічні «правила гри»: ви тримаєте лінію фронту, а ми даємо вам ресурси (боєприпаси, паливо та інше, що можемо дати) й ні в що більше не втручаємося.

Сухопутні українські ПВК розміром із бригаду чи корпус — унікальне явище в сучасній воєнній історії. Вони воюють не за гроші, не просять їх (окрім стандартного грошового забезпечення) — й водночас цілком самостійно забезпечують свої потреби завдяки волонтерській, спонсорській допомозі. Вони самі планують бойову підготовку та проведення бойових операцій. У них легко вирішуються питання розвитку нових технологічних напрямів, тому що вони завжди відкриті всьому новому, що допомагає виграти війну. Тому що вони живуть війною, вони були створені для війни, а не для кар’єри та служби.

Високе командування дуже рідко — якщо тільки їх запросять — відвідує розташування й театр ведення бойових дій українських ПВК. Управління такими «приватними військовими компаніями» — як високотехнологічними безпілотними, так і більшими сухопутними (бригадою, корпусом) — ведеться за взаємною згодою (консенсусом) методом постановки спільних завдань: «тримати фронт на такій-то ділянці», «розвинути наступ до такого-то населеного пункту», «завдати удару дронами по Москві». І тільки так це працює. Високе начальство навіть не мріє змінювати в таких підрозділах командирів або нав’язувати своїх офіцерів — не приймуть, відхилять, пошлють до біса, і тоді за ділянку фронту в 20–100 кілометрів доведеться відповідати самим. А кому це треба?..

Слід визнати, що в нас сьогодні воює не одна армія, а безліч. Окрім того, що на фронті є підрозділи ЗСУ, ТрО, НГУ, ДПСУ, Національної поліції, СБУ, ГУР і навіть СЗР, і вони часом дуже різняться за матеріальним забезпеченням, озброєнням, постачанням, у кожній із цих структур є ще свої особливі елітні військові частини з авторитетними командирами, мотивованими бійцями, зі своїми джерелами фінансування й навіть конструкторськими колективами; зі своїми виробничими майданчиками для виготовлення високотехнологічних видів озброєння.

Це не добре й не погано. Це — реалії війни. Це погано, тому що армія в принципі має бути єдиною та монолітною, і кожен підрозділ має бути однотипно (однаково) озброєний, забезпечений усім необхідним, а бійці мають бути мотивованими. Це добре, тому що на таких інноваційних самостійних підрозділах великою мірою тримається фронт.

Історія появи українських ПВК — починаючи з ДУК, «Айдара», «Азова», батальйону генерала Кульчицького та інших — це історія слабкості української держави, неспроможності силових структур самотужки створювати ефективні військові частини. З іншого боку — це історія сили українського суспільства, його здатності самоорганізовуватися й брати на себе відповідальність за долю країни та нації.

За великим рахунком, у нас уся армія, усі силові структури могли б стати такими ж ефективними й інноваційними, якби на чолі штабів, командувань, фронтів стояли такі самі пасіонарні, підприємливі керівники, які командують сьогодні численними українськими ПВК. Це здається очевидним, але пасіонарних і підприємливих нагорі ніхто не любить, оскільки непасіонарні, непідприємливі й тому неефективні високі керівники бояться чесної конкуренції.

Однак чесна конкуренція є неминучою. Нині, під час війни, командири й творці успішних підрозділів набирають вагу та здобувають авторитет серед своїх бійців, у суспільстві, бізнес-середовищі й навіть на міжнародній арені. Після закінчення війни заслужений авторитет буде конвертовано в оборонні, економічні та політичні проєкти. На сцену української політики, в міністерські кабінети й на високі посади в армії обов’язково прийдуть інші люди, які сьогодні дуже зайняті наближенням нашої перемоги.

Чи є майбутнє в українських ПВК? Безперечно, адже сьогодні це те живильне середовище, з якого на вимогу часу проростає нова українська армія, що стане гарантом безпеки в Європі. Ця нова армія — інноваційна й організаційно гнучка, пронизана горизонтальними зв’язками, побудована на мотивації та професіоналізмі — впливатиме на все українське суспільство (приблизно так, як турецька армія до епохи Ердогана), на економіку, зовнішню політику, на реформування всього державного апарату.

Чи стануть українські ПВК колись справжніми приватними військовими компаніями, які за гроші підтримуватимуть безпеку в нестабільних регіонах?.. Навряд. Важко собі уявити, щоб умовні «Азов» чи «Ахіллес» після закінчення війни поїхали кудись воювати. Хіба що під мандатом ООН, але ця організація давно себе дискредитувала, давно не є такою, якою була за часів Корейської війни. Найімовірніше, колишні бійці та командири українських ПВК створюватимуть інші підрозділи для виконання інших завдань (із підтримання миру, наприклад) за прикладом (як варіант) британських і американських ПВК. Безперечно, це вимагатиме змін в українському законодавстві, яке сьогодні не дозволяє вести такого роду діяльність.

На завершення повернімося до нашої «типової ПВК». Як багато інших РУБАК і схожих на них інноваційних підрозділів, вони постійно воюють на два фронти: з ворогом, агресором — і тут усе чітко та зрозуміло; і з внутрішньою армійською солдафонською системою, де навіть після 11 років війни продовжують діяти радянські порядки. Стара військова система, побудована на чиношануванні та глибокій неповазі до молодших за посадою й званням, навіть якщо вони — професіонали та добровольці, запекло чинить спротив будь-яким змінам і своїми діями чи бездіяльністю фактично займається шкідництвом і диверсіями. А якщо хтось із самого верху дасть вказівку «розібратися» з неугодними бійцями, які занадто багато кажуть і пишуть правди, то армійська система із задоволенням влаштує показову розправу. Тому, якщо ви невпинно «вірите в ЗСУ», не забувайте ставити позначки, кому саме вірите: тим, хто не вклав у армію ні грама власної праці, таланту (бо його немає) та жодної копійки своїх грошей, чи тим, хто побудував нову армію з нуля, вклав у неї задля перемоги у війні все, що в нього було, всю душу.

Підтримуйте правильних людей.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Макрон заявив, що Франція має намір визнати Палестину як державу
УкраинФорм
2025-07-25T03:21:20Z
Виступи під театром Франка: спроба політологічного аналізу
GlavRed
2025-07-25T03:15:20Z
Мільйон підписів за прискорений вступ України до ЄС. Що задумала українська діаспора
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T03:00:48Z
Загибель нардепа Рущишина, вибухи в Росії: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T02:57:05Z
"Все як у книжці": масові мітинги проти закону насправді зміцнюють імідж України у світі
24tv
2025-07-25T02:42:46Z
Відновлення співпраці Ірану з МАГАТЕ: інспектори відвідають країну
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T00:54:57Z
Про що мовчать історики РФ - розкрито родовий секрет останнього імператора Росії
GlavRed
2025-07-25T00:36:11Z
Коли 50-денний ультиматум закінчиться: якими будуть наступні кроки США
24tv
2025-07-25T00:27:38Z
Такі сирники ви точно не їли: приготуйте ще варіацію з кабачком
Telegraf
2025-07-25T03:18:41Z
Накриє хвиля багатства і перемог: шукайте себе у списку найщасливіших знаків зодіаку
Gazeta UA
2025-07-25T03:12:11Z
Цю страву так готували ще сотні років тому: як зробити автентичний козацький куліш
24tv
2025-07-25T03:09:58Z
З Днем ангела Ганни 2025: красиві картинки-привітання з іменинами
24tv
2025-07-25T03:06:55Z
Притягнете хаос та безгрошів'я: у які дні не можна мити голову
GlavRed
2025-07-25T03:03:09Z
Світ змінює правила: 6 знаків китайського зодіаку, чиє життя перевернеться з ніг на голову
Знай
2025-07-25T02:51:39Z
То все ж таки "гумка" чи "резинка": вчителька назвала одну з найпоширеніших помилок
GlavRed
2025-07-25T01:39:46Z
Тест на IQ: знайдіть 3 відмінності на картинці з дівчинкою-художницею за 49 сек
GlavRed
2025-07-25T01:03:57Z
Чисто, швидко, без нервів: миття посуду по-новому
Gazeta UA
2025-07-25T00:00:45Z
"Ніколи не втрачав до неї своїх почуттів": що Бред Пітт думає про новий роман Дженніфер Еністон
GlavRed
2025-07-24T23:27:18Z
Міні-Джеджула: багатодітний шоумен показав одномісячну доньку від секретної дружини
GlavRed
2025-07-24T22:27:29Z
YOGEN – "Mono" – 9 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-24T22:12:43Z
Хрещена Насті Каменських зробила несподіване зізнання про співачку
GlavRed
2025-07-24T21:27:18Z
3 популярні серіали з Андрієм Ісаєнком, який зіграв у скандальному фільмі "Раша гудбай"
24tv
2025-07-24T21:21:17Z
Діві 56: як сьогодні одягається найстильніша співачка США
24tv
2025-07-24T20:57:08Z
Звинуватили у нищенні спадщини: як Prada потрапила у гучний скандал через нові сандалії
24tv
2025-07-24T20:36:34Z
Від перших кроків в шоубізі до статусу ікони: як змінилась Дженніфер Лопес за час кар'єри
24tv
2025-07-24T20:03:04Z
Помер професійний реслер і актор Галк Гоган
УкраинФорм
2025-07-24T19:18:26Z
Всього 7000 кроків на день знижують ризики для здоров'я
УкраинФорм
2025-07-25T03:09:05Z
В Івано-Франківську кардіохірурги вперше здійснили забір донорського серця для трансплантації
УкраинФорм
2025-07-25T02:57:25Z
В Україну надійшла перша партія телемедичного обладнання у рамках співпраці МОЗ і C3Medical
УкраинФорм
2025-07-25T02:21:28Z
Мікроскоп на основі ШІ передбачає утворення хвороб мозку - дослідження
InternetUA
2025-07-25T02:04:23Z
Вчені знайшли новий спосіб визначення тривалості життя
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T01:30:08Z
Українські вчені створили пристрій для вилучення уламків у польових умовах
360ua.news
2025-07-24T18:21:52Z
Мити чи не мити: як правильно вживати мʼясо, овочі, фрукти та ягоди
24tv
2025-07-24T18:06:47Z
Ідеальний час для співбесіди: коли шанси отримати роботу найвищі
24tv
2025-07-24T17:18:19Z
Масове чипування: Neuralink хоче вживляти імпланти в мозок 20 тисяч людей щороку
24tv
2025-07-24T17:03:50Z
Ситуація на заході Запорізької області погіршується — DeepState
ZN UA
2025-07-25T03:21:50Z
Гороскоп на завтра 26 липня: Козорогам - прибуток, Водоліям - приємна зустріч
GlavRed
2025-07-25T03:18:39Z
В Україні хмарно та місцями дощитиме: погода на 25 липня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T03:03:37Z
Жителі Тамбова заявляють про атаку БпЛА: в районі порохового заводу задимлення
24tv
2025-07-25T02:48:00Z
На Донеччині в зоні активних бойових дій залишаються 23 тисячі цивільних
УкраинФорм
2025-07-25T02:48:00Z
Грозові дощі та зливи скоро повернуться в Україну: де проллється найбільше води
Telegraf
2025-07-25T02:33:51Z
Підвищення тарифів на комунальні послуги у Миколаївській області: хто змушений платити більше
Политека
2025-07-25T02:30:42Z
На Донеччині оголосили примусову евакуацію з кількох поселень — ОВА
ZN UA
2025-07-25T02:27:29Z
У Тельців буде доленосний день: гороскоп на 25 липня
24tv
2025-07-25T02:06:08Z
Зворушливі привітання з Днем ангела Ганни 2025: гарні слова у прозі й віршах
24tv
2025-07-25T03:03:07Z
Успіння праведної Анни: яких особливих заборон мають дотримуватись вагітні
Gazeta UA
2025-07-25T03:00:40Z
Безкоштовне житло для ВПО у Запорізькій області: як отримати допомогу
Политека
2025-07-25T03:00:36Z
Гороскоп Таро на серпень 2025: Козерогам - гроші, Водоліям - баланс, Рибам - відпустка
GlavRed
2025-07-25T02:33:40Z
У якому місті України найдешевше жити: рейтинг
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T02:24:21Z
Безалкогольне пиво за кермом: поліцейські назвали наслідки водія
Gazeta UA
2025-07-25T02:21:27Z
Про що не можна говорити 25 липня і що заборонено ремонтувати: прикмети та обмеження на Ганни
Знай
2025-07-25T02:03:37Z
Субсидії для пенсіонерів у Полтавській області: в ПФУ розкрили, як дізнатися про призначення допомоги, не виходячи з дому
Политека
2025-07-25T02:00:45Z
Видавництво та книгарня «Наш Формат» стали новим партнером програми «Плюси» - Міноборони
УкраинФорм
2025-07-25T01:54:42Z
Дрони атакують різні регіони Росії: у Невинномиську під ударом міг опинитися завод "Азот"
24tv
2025-07-25T03:21:13Z
У Сумах вибух: на область летять КАБи, а над містом – ворожий дрон
24tv
2025-07-25T02:33:31Z
На Вінниччині затримали ухилянтів, які намагалися перетнути кордон з Молдовою на акваскутері
УкраинФорм
2025-07-25T02:09:46Z
У Дніпрі 14-річний хлопець зарізав жінку біля банкомату
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T01:57:38Z
У ДСНС нагадали правила безпеки під час буревію
УкраинФорм
2025-07-25T01:42:11Z
Правоохоронці провели спецоперацію у кількох областях щодо припинення роботи шахрайських кол-центрів
УкраинФорм
2025-07-25T01:18:10Z
На Сумщині прикордонника засудили до 5 років ув’язнення за передачу даних про ЗСУ
УкраинФорм
2025-07-25T01:06:41Z
Колишньому правоохоронцеві, який за $12 тисяч пообіцяв оформити інвалідність, оголосили підозру
УкраинФорм
2025-07-25T00:36:44Z
У ДТП загинув екснардеп від «Голосу» Ярослав Рущишин
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T23:45:52Z
Мають свою команду удома: українські футболісти-татусі, які виховують трьох і більше дітей
24tv
2025-07-25T02:21:20Z
"Шахтар" здивував тактикою: як "гірники" здобули яскраву перемогу над "Бешикташем"
GlavRed
2025-07-24T22:27:05Z
"Шахтар" переміг "Бешикташ" у матчі-трилері
Telegraf
2025-07-24T22:18:05Z
Туран: "Я задоволений, але цього недостатньо"
Football.ua
2025-07-24T21:57:21Z
"Ми ще зустрінемося": Абрагам попередив Шахтар після поразки
Football.ua
2025-07-24T21:24:40Z
Бойко пояснив, як під час війни виїхав за кордон на бій Усика з Дюбуа
24tv
2025-07-24T21:21:48Z
"Його перемагали": колишній чемпіон світу розповів, як завершиться наступний бій Усика
24tv
2025-07-24T20:51:02Z
ПСЖ може втратити Доннарумму безкоштовно
Football.ua
2025-07-24T20:36:36Z
Колишня дружина легенди українського футболу похизувалась вогняною формою
24tv
2025-07-24T20:12:04Z
Apple уникне щоденних штрафів ЄС, змінивши правила App Store
InternetUA
2025-07-25T03:01:00Z
Ера дешевих продуктів минає: чому вже не буде недорогих фруктів і овочів
AgroPortal
2025-07-25T03:00:59Z
До 550 гривень: Ашан, Метро та Варус опублікували нові ціни на ковбасу та сир
Хвиля
2025-07-25T03:00:47Z
Ціни на АЗС знову "ворухнулися": водіям показали нову вартість бензину, дизеля та автогазу
Хвиля
2025-07-25T02:06:17Z
Нові правила ЄС щодо штучного інтелекту розкололи техногігантів
Хвиля
2025-07-24T21:21:52Z
ФРУ закликала НКРЕКП не підвищувати граничні ціни на електроенергію без аналізу наслідків для промисловості
Telegraf
2025-07-24T19:45:51Z
Українці масово одержують завищені платежі за комуналку: куди скаржитися
Хвиля
2025-07-24T19:42:38Z
Російська економіка тримається на популізмі воєнного часу - Ліпавський
УкраинФорм
2025-07-24T19:06:53Z
Виробники харчів підняли ціни на 20%: які продукти здорожчали найбільше
24tv
2025-07-24T19:03:19Z
Де у світі є плавучий острів, що роками "ходить" по колу і не тоне
24tv
2025-07-25T03:18:35Z
OpenAI планує запуск GPT-5 вже у серпні
InternetUA
2025-07-25T01:03:51Z
Samsung LockStar отримає нові анімації розблокування для Android 16
InternetUA
2025-07-24T23:51:17Z
Польські археологи виявили дерев'яне обличчя під водою
Gazeta UA
2025-07-24T22:42:33Z
Маск відреагував на збій Starlink
Gazeta UA
2025-07-24T21:54:11Z
OpenAI підтвердила майбутню функцію навчання в ChatGPT: кому вона буде корисною
InternetUA
2025-07-24T21:52:33Z
В Ірландії скандал через вікову перевірку платформи Х: що відомо
InternetUA
2025-07-24T21:28:33Z
Starlink Ілона Маска "впав" в усьому світі: що це взагалі було
Telegraf
2025-07-24T20:51:42Z
Це не змова: пілот пояснив, для чого насправді вмикати режим польоту в літаку
24tv
2025-07-24T20:33:53Z
Надрозкішні апартаменти Pagani Residences обладнані гаражем усередині гаражу
Топ Жир
2025-07-25T01:18:32Z
Найкрутіший Lincoln, який так і не вийшов у продаж, оснащувався двигуном V12 від суперкара
Топ Жир
2025-07-25T00:33:09Z
Mercedes прикрашає безлику форму зірками
Топ Жир
2025-07-24T23:48:29Z
Закон Коннектикуту про ліву смугу жорстко обмежить повільних водіїв з наступного року
Топ Жир
2025-07-24T23:18:30Z
Ціна американського кросовера Subaru зросла, але оновлення виявилися незначними
Топ Жир
2025-07-24T22:18:18Z
Цей водоплавний монстр з двигуном RX-7 перетворює будь-який водоймище на вашу особисту гоночну трасу
Топ Жир
2025-07-24T21:48:08Z
Тойота без зайвого шуму вдосконалила свою найдоступнішу седану модель
Топ Жир
2025-07-24T21:18:29Z
Партнер Honda з автоспорту спільно з Pininfarina створив нову спортивну модель
Топ Жир
2025-07-24T20:03:07Z
Це не стара “Корвет” твого діда, хоч і схожа на неї
Топ Жир
2025-07-24T19:03:36Z