/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Facd971afa3fd868ebe1312af07735ab5.jpg)
ФРУ просить НКРЕКП не підвищувати граничні ціни на електроенергію без аналізу наслідків
ФРУ прогнозує, що підвищення прайс-кепів на електроенергію для промисловості матиме значні негативні наслідки, передає 24 Канал.
До чого закликає ФРУ?
Відповідний лист ФРУ направило також до Міністерства економіки та Міністерства енергетики.
Заплановане підвищення є істотним і матиме негативні наслідки для промисловості та економіки країни в цілому. В умовах повномасштабної війни, зруйнованої енергетичної інфраструктури, стрімкого зростання цін на електроенергію, навіть за чинних граничних цін, будь-яке необґрунтоване підвищення граничних цін на електроенергію ставить під загрозу виживання промислового бізнесу в Україні,
– ідеться у зверненні.
ФРУ прогнозує, що підвищення прайс-кепів на електроенергію для промисловості матиме значні негативні наслідки, зокрема:
- стрімке подорожчання собівартості продукції – для внутрішнього ринку та експорту;
- втрати конкурентних позицій української промисловості на внутрішніх та зовнішніх ринках;
- скорочення виробництва, зокрема в критично важливих секторах економіки та оборони;
- зниження валютної виручки та податкових надходжень;
- ризик масових звільнень через неможливість покрити зростаючі витрати на енергоносії.
Федерація роботодавців України пропонує не впроваджувати підвищення граничних цін без запуску довгострокових аукціонів на доступ до міждержавного перетину (щонайменше – на місяць вперед). Також ФРУ наполягає на необхідності впровадити механізм щомісячного/квартального розподілу міждержавного перетину, який дозволить імпортерам планувати постачання і впливати на ринок. Крім того, Федерація відзначає потребу сформувати прозорий графік лібералізації доступу до імпорту, включно з інтеграцією в європейські платформи аукціонів.
"Необхідно утриматися від значного підвищення price caps до моменту створення конкурентного середовища, яке дозволить ринку самостійно формувати справедливу ціну", – йдеться у зверненні ФРУ до НКРЕКП, Міністерства економіки та Міністерства енергетики.
25 липня НКРЕКП планує розглянути значне збільшення цінових лімітів на електроенергію для промисловості:
- на РДН/ВДР у вечірні години (17:00–23:00) – до 15 000 грн/МВт·год,
- на балансуючому ринку – до 16 000 грн/МВт·год,
- максимальні денні ціни – до 6 900 грн/МВт·год,
- мінімальні – від 10 грн/МВт·год (РДН) до 0,01 грн/МВт·год (БР).
ФРУ представляє інтереси близько 8 тисячі підприємств, які забезпечують 70% ВВП країни та понад 3 мільйонів робочих місць.