MY.UAНовини
Любов Цибульська: «Ще нікому не вдалося побудувати в Україні авторитаризм»
Любов Цибульська: «Ще нікому не вдалося побудувати в Україні авторитаризм»

Любов Цибульська: «Ще нікому не вдалося побудувати в Україні авторитаризм»

Експертка зі стратегічних комунікацій — про те, чому держава дуже часто говорить з суспільством про щось несуттєве, водночас ігноруючи критично важливі питання.
Цим інтерв'ю «Детектор медіа» розпочинає серію матеріалів «Війна сенсів» про важливі аспекти та проблеми довгого українсько-російського інформаційного протистояння.

Перша розмова циклу — з експерткою зі стратегічних комунікацій,  фахівчинею з питань гібридних загроз в Україні. Вона засновниця і перша очільниця Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки,  членкиня правління Міжнародного фонду «Відродження», засновниця та чинна директорка ГО «Стань з Україною». Зараз Цибульська підвищує обізнаність про Україну через адвокацію українських інтересів закордоном. Раніше працювала як радниця начальника Генерального штабу ЗСУ та Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Ми поговорили про актуальні тенденції в інформаційній війні з Росією, ризики системної кризи довіри між владою та громадянським суспільством, а також про те, як перетворити хаос у стратегічних комунікаціях держави на здорову one voice policy.

— Любо, якщо говорити про нашу довгу інформаційну війну з Росією, де ми зараз на цьому треку? Якими є основні зміни в цьому контексті за понад три роки повномасштабної війни і які тенденції та виклики ти бачиш наразі?

— Коли йдеться про інформаційну війну, часом складно говорити про довгий таймлайн, хоча війна ця справді довга. Ми не можемо сказати, чи ми наразі на початку цієї битви, на піку чи ближче до фіналу. Це вже константа — щось, що буде частиною нашого життя ще дуже довго. Саме тому варто вчитися жити з усвідомленням, що інформаційна війна нікуди не дінеться, доки існує наш ворог (і у якого, до всього, більшає союзників).

Відтак ми мусимо прийняти той факт, що інформаційна війна триватиме ще довго. Це як зі здоров’ям: на жаль, неможливо прийняти «довічну» дозу магнію чи вітаміну D — пити вітаміни треба регулярно. Так само і тут — якщо хочемо вижити, мусимо бути готові давати бій ворогу, і перш за все в інформаційному полі.

Де ми зараз на цьому шляху? Я б сказала, що ми нині самотніші, ніж були ще нещодавно. Проте точно не такі самотні, як були сім-вісім років тому, коли наші міжнародні партнери та союзники не розуміли про нашу війну багатьох речей, які сьогодні є очевидними.

— На твою думку, чи змінилося відтоді їхнє відчуття, що війна з Росією, у якій вони нам допомагають, є лише нашою і до них не має відношення?

— На жаль, я б не сказала, що тут настали якісь сутнісні зміни. Звісно, є вузькі інтелектуальні кола, які розуміють, що це наша спільна війна, та усвідомлюють загрозу з боку Росії для всього цивілізованого світу, проте ця думка не є поширеною. Плюс у європейців є власні локальні виклики, відтак їм складно довго тримати фокус уваги на нашій війні. Тому вони залучені, але за відсутності реальної фізичної загрози для них їм складно зрозуміти реальну небезпеку, яку становить Росія. Згадай нас самих до 2022 року — багатьом українцям також було складно навіть уявити можливість деяких сценаріїв у контексті цієї війни, доки вони не пережили їх на власному досвіді.

На жаль, аби залучити до протидії війні більше європейців, потрібно, аби для них існувала така ж реальна фізична загроза, як і для українців. Але ж ми розуміємо, що наявність такої загрози для Європи означала б, що України як держави найімовірніше вже немає. Тому краще продовжувати боротися за втримання уваги міжнародних партнерів до ситуації в Україні.

Насправді значно більше за нашу самотність на міжнародному рівні мене тривожить те, що люди, які розуміють, що таке інформаційна війна і наскільки сильний у цьому наш ворог, є дуже самотніми у себе вдома, у власній країні. Адже те, що наразі відбувається зі стратегічними комунікаціями на державному рівні, просто жахає. Досить узяти тут лише вимір інформаційної безпеки — на жаль, на загальноукраїнському рівні цим узагалі ніхто не займається.

— Росія активно працює в контексті інформаційної війни, вкладаючи в це дуже багато ресурсів. Чи ми наразі діємо так само системно? І наскільки ефективний кожен із суб’єктів цього процесу — держава, незалежні інституції, громадянське суспільство?

— Росіяни справді дуже системно працюють із цим напрямком: вони напрацювали велику базу документів, залучили своїх найкращих представників академічних і культурних кіл, зробили ще багато всього. Натомість у нас, на жаль, узагалі немає взаємодії держави з академічними колами та громадянським суспільством. Наш ворог має в цьому напрямку розбудовану стратегію, тоді як ми продовжуємо рухатися навпомацки, без чіткого плану дій — саме тому ми весь час перебуваємо у модусі гасіння пожеж.

У нас на рівні держави взагалі немає цілісного розуміння того, як працювати з інформаційною війною. Є дуже непогані напрацювання незалежного сектору, але держава, на жаль, не зацікавлена у їх імплементації.

На фоні останніх подій зі зміною Кабінету міністрів і позбавлення незалежності антикорупційних органів я часом думаю про те, як узагалі можна говорити про стратегічні комунікації на рівні держави, коли ця держава не дає своїм громадянам навіть базового відчуття безпеки? Коли громадяни не отримують відповідей на ключові питання, що турбують суспільство під час війни. Коли відбуваються корупційні скандали, або випадки, подібні до ситуації з Віталієм Шабуніним.

Усе це створює ситуацію подвійної небезпеки: з одного боку, зі сторони ворога, з іншого — від власної держави. І це насправді страшно. Бо як ми можемо провадити будь-які стратегічні комунікації, не маючи довіри громадян?

— Тобто ми можемо констатувати кризу довіри суспільства до держави в контексті стратегічних комунікацій?

— Так, абсолютно. А за умови системної кризи довіри не може йтися і про жодну ефективну взаємодію між державою та незалежним сектором комунікацій, що могла б принести багато успішних практик у держсектор. І останнім часом ми справді бачимо, що такої взаємодії фактично немає.

— Чому, на твою думку, за роки повномасштабної війни ця взаємодія так і не сформувалася?

— На початку повномасштабної війни держава дуже потребувала допомоги й експертизи в контексті комунікацій, і експертне середовище з готовністю її надавало. Проте щойно рівень фізичної небезпеки трохи знизився, держава в контексті комунікацій почала закриватися від професійної спільноти, консервуватися всередині сектора державного управління — й усе потроху повернулося до того, як було раніше.

Чому за ці понад три роки не витворилося спільних стратегічних підходів у комунікаціях держави? Все просто — тому що для цього потрібно мати державницьке мислення. Також важливо вміти поставити інтереси держави вище за власні. Натомість, коли ми дивимося на комунікації держави, то бачимо один суцільний політичний PR та неготовність підходити до комунікацій стратегічно.

— Повертаючись до нашої довгої інформаційної війни з Росією. Виглядає на те, що ворог системно працює з нашими внутрішніми «тріщинами» і суспільним болями, намагаючись поглибити ці розлами. Чи досить успішно ми протидіємо? І як нам продовжувати триматися купи, натомість розламуючи їх?

— Десь із кінця 2015 року росіяни справді змінили тактику і замість старих наративів типу утисків на рівні мови в Україні перемкнулися на розхитування нас ізсередини. Вони зрозуміли, що щоразу вигадувати щось відсутнє не дуже ефективно і складно — простіше шукати, де ми вразливі, й намагатися підлити бензину туди, де тліє, аби спричинити велику пожежу. Саме тому вони уважно вивчають нас і намагаються використати будь-яку маленьку тріщинку, конфлікт чи больову точку. На жаль, таких зон вразливості не бракує: мобілізація, відсутність демобілізації, одні воюють, інші — ні тощо.

Я б сказала, що як суспільство ми органічно добре тримаємо цей удар. Але я взагалі не бачу лідерської ролі держави у роботі з цим викликом. Навпаки, я бачу, як держава власною бездіяльністю або навіть шкідництвом, як у випадку з НАБУ і САП, дає ворогу можливість роздмухувати наші внутрішні конфлікти.

Бо ж насправді головне завдання державних стратегічних комунікацій — це адресування того, що справді є важливим і проблемним. А у нас держава дуже часто говорить з суспільством про щось несуттєве, водночас ігноруючи критично важливі питання.

— І такий підхід лише поглиблює кризу довіри, адже з одного боку держава говорить громадянам, що такі війни як наша, виграються лише єднанням цілої нації, і очікує від кожного з нас максимальної залученості. Але при цьому відмовляє нам в чесній розмові про важливе.

— Так і є. І коли з початком повномасштабної війни дуже багато українців не лише пішли захищати країну на фронті, не лише роблять усе можливе в тилу, а і вирішили не критикувати державу публічно, влада, на жаль, побачила у цьому можливість для власної безкарності.

Повертаючись до того, чи працюємо ми з внутрішніми розламами у російському суспільстві — так, ця робота відбувається. Єдина проблема тут — ми не маємо симетричного доступу до російського суспільства, адже влада там тотально контролює інформаційний простір. Найкраще у нас поки що працюють таргетовані (за географією, демографічними групами тощо) активності, направлені на конкретні аудиторії.

Культура має дуже важливу роль у цій війні — вона є тут і мішенню, і зброєю, і полем битви. Росія активно працює з цією темою. Що натомість робимо з цим ми, окрім як пишаємося власною культурною історією та врешті починаємо усвідомлювати власну ідентичність через культуру?

— З позитивного: за останні три роки значно більше людей усвідомили, що культура справді є чи не головною територією, де точиться інформаційна війна. Адже ми воюємо за власну ідентичність, за свою культуру, літературу, музику, історію тощо.

Проте наразі всі зусилля професіоналів та інституцій культури у просуванні наших меседжів і наративів здебільшого йдуть from the bottom up. І мені дуже дивно, що держава за ці роки так і не сформувала у цьому напрямку сталої стратегії, яку б поділяло громадянське суспільство.

У 2022 році був певний сплеск міжнародної цікавості до української культури. Було надзвичайно багато українських заходів по країнах Європи.

— Так, але з роками ці події все більше перетворюються на «українське гетто», де ми говоримо самі до себе.

— Абсолютно. І паралельно ми все більше бачимо, як російська культура повертається на всі важливі міжнародні майданчики.

— І повертаються гучно, говорячи до великих міжнародних аудиторій. І з цим також треба щось робити.

— Усе так і є. До прикладу, що за останній рік зробив МКСК чи держава загалом для просування наших національних наративів на міжнародному рівні? Я бачила спроби призначити на посади одіозних фігур і спроби дискредитації громадянського суспільства, але не бачила спроб мати діалог з суспільством.

— У нас замість національних політик event oriented approach, коли ефективність вимірюється кількістю проведених закордонних подій.

— Власне. І це стосується не лише міжнародних культурних подій. Багато міністерств називають інформаційними кампаніями дописи у власних соцмережах, а ефективність цих «кампаній» вимірюють кількістю лайків. І тут виникає логічне запитання, чи у наших органів державного управління є розуміння довгострокових цілей на цьому треку? Адже і культурна спільнота, і громадянське суспільство радо б допомогли тут. Це цілком досяжна мета: якщо маленька Естонія свого часу визначила собі, що вони є країною Арво Пярта, і послідовно просувають це на міжнародному рівні, то чому не можемо ми?

— Є окремі культурні менеджери, що бачать Україну країною Малевича, проте в експертної спільноти є питання до такого підходу.

— Якщо експертна спільнота поділяє цей підхід, то чому ми досі не зробили з цього частину національної культурної стратегії. Якщо ж ні — чому ми про це не говоримо?

— Тому що прочитати чергову лекцію про Малевича, або зробити про нього ще одну книжку простіше, аніж працювати з виведенням цього питання на рівень державних політик.

— Тобто, бачиш, в культурі це працює рівно так само як і в стратегічних комунікаціях (я маю обґрунтовану підозру, що і в інших сферах відбувається те саме) — немає стратегічного підходу, і це дуже впливає на наші результати. А як ми взагалі можемо говорити про засадничу роль культури у цій війні, якщо не маємо у цьому вимірі стратегічних цілей на рівні держави?

— Повертаючись до ситуації зі стратегічними комунікаціями з боку держави. Наразі ми бачимо, що комунікують всі хто як уміє, немає ані one voice policy, ані єдиного стратегічного підходу. На одному з виступів ти зазначила, що «комунікаціями в державі керують радники, все відбувається по дзвінку. В результаті ми опиняємось в інституційній кризі». Що з цим робити?

— На жаль, усе так і є. І в результаті відсутності згаданої тобою one voice policy та реальних повноважень в інституцій, що займаються стратегічними комунікаціями, ними по факту керує Офіс президента. Треба розуміти, що в ОП є кілька «веж», що додатково змагаються між собою за вплив над сферою стратегічних комунікацій. Відтак на виході ми маємо недовіру до держави, і це спричиняє низку серйозних супутніх викликів на рівні суспільства: до прикладу, люди не поспішають іти у військо, адже не довіряють державі та навіть бояться її.

За останні роки держава справді наплодила велику кількість інституцій, що займаються стратегічними комунікаціями, проте вони, на жаль, не об’єднані жодною спільною ідеєю. Окрім того, держава свого часу напрацювала стратегію інформаційної безпеки, проте замість її реалізовувати туди навіть ніхто не зазирає. Але, якщо ми ігноруємо цю стратегію, можливо варто її оновити чи переглянути? Або приділити врешті увагу координації між усіма суб’єктами, що працюють у державі зі стратегічними комунікаціями?  

Нещодавно я говорила з одним британським високопосадовцем в контексті подій щодо Віталія Шабуніна та історії з БЕБ. Ми говорили зокрема про те, як складно нам може стати воювати, якщо ми перестанемо бути демократією. І він озвучив дуже слушну думку, що українська влада мусить пам’ятати, що наші закордонні партнери вклали у розвиток демократії в Україні надзвичайно багато сил і грошей. І тому вони дуже уважно дивляться на те, що відбувається нині в Україні. Якщо ми не схаменемося вчасно, то до кризи довіри між владою та громадянським суспільством може додатися ще криза довіри з боку міжнародних партнерів. Це вже відбувається останніми днями, і це дуже небажаний сценарій. У певних аспектах довіра до нас із боку партнерів уже похитнулася (це стосується не лише боротьби з корупцією, але і сфери протидії дезінформації, і постійних конфліктів між державними інституціями тощо).

Нині після антикорупційного скандалу це заграє новими фарбами. Дуже багато людей — на державному і недержавному рівні — роблять усе можливе, щоб Україні давали зброю. Проте як я та мої колеги маємо адвокатувати це питання, якщо влада згортає євроінтеграційні реформи? Як мені просити іноземних партнерів повірити українському уряду, якщо я сама йому вже не вірю? Це все може мати дуже фізичні наслідки. Уявімо, що за кілька тижнів нам узагалі не буде, чим збивати шахеди та ракети. Це буде наслідок втрати довіри. Тому президент і його менеджери мають зрозуміти, якою шкідливою є їхня глухота до власного суспільства.

І це знову ж повертає нас до того, наскільки важливо на національному рівні мати чітку стратегію та слідувати їй. Не хитатися на різні боки, кажучи сьогодні, що ми країна Малевича, завтра вже країна Леонтовича, або ж країна боротьби з корупцією і «житниця світу». Стратегічні комунікації — це похідна від дій, вони не існують у вакуумі. Важливо мати тут чітку стратегію, якій мають слідувати всі наші інституції. Це і є здорова державна one voice policy.

— Провідна новина останніх днів — призначення нового Кабміну. Наразі ми не маємо міністра культури, проте вже відомо, що стратком виведуть з Мінкульту, створивши нову агенцію, підпорядковану Кабміну. Або, можливо, навіть нове міністерство… Відтак, неясно, що буде з Центром стратегічних комунікацій МКСК. Про що свідчать ці нескінченні «злиття» та «розлиття» міністерств, а також поява все нових інституцій в полі страткому?

— Один з основних російських наративів щодо нас полягає у тому, що Україна — це «недодержава», що у нас немає інституційності. І саме тому ще більш важливо зробити все можливе, аби наші інституції мали не лише бездоганну репутацію, але й сталість. Якщо ж ми будемо нескінченно їх з’єднувати та роз’єднувати, тоді, окрім шкоди цим інституціям, навіть власні громадяни в якийсь момент просто втратять до них повагу та відчуття їхньої важливості.

Щодо Центру стратегічних комунікацій МКСК. Зараз справді є загроза його ліквідації, і не тому, що він неефективний, а тому що Офіс президента не може його повністю контролювати. Центр від початку створювався як суб’єктна інституція з розгалуженими міжнародними партнерствами й автономією, зробив дуже багато корисного, натомість ніколи не глорифікував якусь окрему політичну силу. І це багатьом не подобається.

Мене також дуже бентежить, коли на роль очільників державних інституцій претендують люди з сумнівною репутацією. До прикладу останніми днями ширяться чутки щодо можливого створення агенції  стратегічних комунікацій, що її гіпотетично може очолити ексзаступник голови ОП Кирило Тимошенко, чия попередня робота в Міноборони, на жаль, також не показала добрих результатів. Я розумію, чому Офіс президента потенційно хотів би мати лояльну до себе людину на подібній посаді — тому що стратегічні комунікації це дуже важливий напрямок, це очевидно. Але ж не можна плутати комунікації на рівні держави з політичним піаром. Ми не зможемо побудувати довіру між державою та суспільством без поваги до інституту репутації. Тому нам як професійній спільноті та громадянському суспільству лишається тиснути на державу у цих питаннях.

— Як саме ми як громадянське суспільство й експертна спільнота можемо це робити?

Щонайменше втягувати важливі питання в поле експертного та суспільного дискурсу. Нам за жодних обставин не можна нормалізувати порушення прав людини, ліквідацію незалежних органів з боку держави. Ми не можемо собі дозволити жодних силових сценаріїв, революцій, бо ворог використає це свою користь. Тому, якщо публічна розмова — єдиний шлях до дотримання органами державної влади принципів демократії, доведеться ним іти. Але градус цієї публічної розмови стає дуже високим. Я вже не кажу про те, як все це впливає на стан тих, хто нині на фронті. На цих людей покладене надскладне завдання не дати ворогу пройти далі. І нехтування їхнім бойовим духом, а також ставлення до них як до рабів через відсутність демобілізації веде до зниження обороноздатності країни. Якщо органи державної влади продовжуватимуть ігнорувати громадянське суспільство, наслідки можуть бути дуже небезпечні. Не варто забувати історію України: ще нікому не вдалося побудувати тут авторитаризм. Україна за своєю ідентичністю — демократія, і будь-яка влада мусить добре це пам’ятати.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Кажуть, говорити про майбутнє нині — наївно" — фестиваль "Фронтера" проведуть уп'яте
Gazeta UA
2025-07-26T08:33:41Z
Фільм, що наробив галасу: які актори зіграли у стрічці "Раша гудбай"
24tv
2025-07-26T07:21:00Z
Рецензія на серіал «Король гольфу» / Stick
ITC
2025-07-26T07:10:44Z
Люди бояться говорити, – щире інтерв'ю з Lida Lee про "Хентай", участь в "Холостяку" і творчість
24tv
2025-07-26T07:03:19Z
Найтрендовіша спідниця сезону: встигніть її придбати цього літа
24tv
2025-07-26T07:03:00Z
Українці розкупили квитки на концерт Меладзе в Італії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T03:51:20Z
Галкін з Пугачовою показалися в нових образах: співачка здивувала довжиною вбрання
GlavRed
2025-07-25T23:27:00Z
Галкін і Пугачова хочуть приїхати в Україну: шоумен назвав умову
GlavRed
2025-07-25T22:39:35Z
Нікіта Кісельов – "Чайка" – 4 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-25T21:45:08Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Політика Трампа щодо України є складнішою і менш руйнівною, ніж багато хто вважає — The Atlantic
ZN UA
2025-07-26T08:36:30Z
Європі "краще взятися за розум": Трам зробив гучну заяву про імміграцію
TSN
2025-07-26T08:36:11Z
Комбінований удар росіян по Дніпру: зросла кількість загиблих
ZN UA
2025-07-26T08:34:29Z
СБУ провела більш як 80 обшуків у понад 20 співробітників НАБУ - Кривонос
УкраинФорм
2025-07-26T08:30:51Z
Орбан: Україні варто бути "буферною" державою та співпрацювати з ЄС замість вступу
Европейская правда
2025-07-26T08:30:02Z
Матернова на тлі протестів: здатність влади чути суспільство – ознака зрілої демократії
Европейская правда
2025-07-26T08:28:00Z
"А що вам заважає бити по Москві?": чому Трамп кинув докір в бік Зеленського
GlavRed
2025-07-26T08:27:52Z
США і Китай зіткнулися в ООН через підтримку Росії
360ua.news
2025-07-26T08:27:08Z
Розклад Таро на майбутнє: що каже Всесвіт і чи здійсниться бажання до 9 серпня
GlavRed
2025-07-26T08:42:19Z
Місто, де зупинився час: турист знайшов покинутий курорт біля зони відчуження
24tv
2025-07-26T08:12:52Z
Скло чи дерево: який стіл краще обрати для веранди
24tv
2025-07-26T07:30:56Z
Одеський завод дитячого харчування випустив три нові смаки безлактозного молока
AgroPortal
2025-07-26T07:30:45Z
Нова загроза для людей: пляжі заполонили "рожеві грудки", наповнені небезпечними паразитами
Фокус
2025-07-26T07:30:02Z
Вам позаздрять навіть англійці: смачнюща вівсянка з сиром та помідорами
24tv
2025-07-26T07:09:08Z
Коктейлі в укриттях та холодне море: пік сезону в Одесі проходить з аншлагом
Комсомольская правда
2025-07-26T07:01:45Z
Не море, але краще: де на Львівщині є пляж, коні, риболовля й хатинки в лісі
Telegraf
2025-07-26T07:00:00Z
Не пощастить: 3 знаки зодіаку, яким останні дні липня принесуть погану новину
24tv
2025-07-26T06:24:32Z
Прорив у лікуванні синдрому Дауна: вчені змогли видалити зайву 21-шу хромосому
Фокус
2025-07-26T08:42:36Z
Як зберегти молодість жінкам 40+: чотири корисні звички після сну
Gazeta UA
2025-07-26T07:36:20Z
Як війна впливає на інтимне життя українців, і як вберегти лібідо
TSN
2025-07-26T07:18:33Z
Корисно для ґрунту: три причини тримати гречку в сівозміні
AgroPortal
2025-07-26T07:00:32Z
Як правильно обрізати листя петрушки, щоб росла до пізньої осені
Gazeta UA
2025-07-26T06:57:32Z
Як схуднути після 50 років: головні перешкоди та реальні рішення
24tv
2025-07-26T05:27:17Z
Японські учені винайшли спосіб лікування синдрому Дауна
TSN
2025-07-26T05:03:55Z
Відновлення після фронту: які медпослуги можна отримати
ZN UA
2025-07-25T22:25:06Z
Сухість повік, свербіж та печіння: що викликає лущення на очах і як це зупинити
Знай
2025-07-25T20:51:14Z
П'ять населених пунктів в небезпеці: армія РФ проривається на межі трьох областей
GlavRed
2025-07-26T08:39:36Z
Подорожчання проїзду у Луцьку: що відомо про підвищення ціни
Политека
2025-07-26T08:30:44Z
Влаштували окупантам пекло: оператори СБС знищили район оборони ворога
24tv
2025-07-26T08:30:27Z
"Ходять в пакетик". Жителі окупованого Донецька в істериці через катастрофу з водою
Telegraf
2025-07-26T08:24:21Z
Життя сильніше за смерть. Харків танцює у фонтанах після нічних обстрілів
Telegraf
2025-07-26T08:18:19Z
Зупинили на блокпосту: чи можуть перевірити військово-облікові документи
ZN UA
2025-07-26T08:03:26Z
Атака на Дніпро та область: є жертва та поранені, зруйновано «Епіцентр»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T08:03:14Z
У Чернівцях вчитель "мінував" школи та дитсадки
TSN
2025-07-26T08:00:22Z
Не тільки сарана знищує поля: фермери показали, яка біда спіткала Одещину
Telegraf
2025-07-26T07:18:06Z
Вчиться жити по-новому, – Костянтин Грубич чесно розповів про стан сина після поранення
24tv
2025-07-26T08:36:43Z
"Вас можуть обманювати": українка розповіла правду про роботу в Німеччині
24tv
2025-07-26T08:36:01Z
Скоординована онлайн-атака на головну редакторку «Дзеркала тижня» Юлію Мостову
Детектор М
2025-07-26T08:34:45Z
Чоловік-алкоголік путіністки Кудрявцевої публічно накинувся на ведучу
GlavRed
2025-07-26T08:27:44Z
Дрони СБУ уразили завод радіоелектроніки у Ставрополі - джерело
УкраинФорм
2025-07-26T08:27:31Z
Привітання з Днем медика - прикольні картинки і теплі слова
GlavRed
2025-07-26T08:27:04Z
Розкриті технічні характеристики новітнього ударного дрона-камікадзе Shadow 50
InternetUA
2025-07-26T08:24:57Z
Перетин кордону з дитиною 2025 року: оновлені правила та необхідні документи
TSN
2025-07-26T08:21:36Z
Сирському — 60! Які операції головкома ЗСУ вже увійшли в історію
Telegraf
2025-07-26T08:15:58Z
У Києві чоловік жорстоко вбив товариша під час чаркування
Украина Криминальная
2025-07-26T08:18:21Z
У Вінницькій області жителі села виганяли евакуйовану родину з собаками: що кажуть у поліції
24tv
2025-07-26T07:45:26Z
На Харківщині за добу внаслідок російських ударів постраждали 29 людей
УкраинФорм
2025-07-26T07:42:57Z
У лікарні померла жінка: кількість жертв внаслідок атаки по Дніпру та району зросла
24tv
2025-07-26T07:36:47Z
В Україні викрили ще одного адміністратора ТГ-каналу, який намагався зірвати мобілізацію
InternetUA
2025-07-26T07:19:43Z
Масштабна нічна атака на Дніпро
360ua.news
2025-07-26T07:15:17Z
У столиці затримали зловмисника, який пограбував пенсіонерку та обікрав двох дітей
Украина Криминальная
2025-07-26T07:12:10Z
У Харкові окупанти атакували рятувальників: ДСНС показала наслідки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T06:54:13Z
Синєгубов розповів про ситуацію на Харківщині станом на 26 липня
Мій Харків
2025-07-26T06:49:05Z
Стартує чемпіонат України з футболу у другій лізі
УкраинФорм
2025-07-26T08:42:15Z
Тоттенгем готує оренду для свого вихованця
Football.ua
2025-07-26T08:39:00Z
Відомий журналіст та інсайдер Майк Коппінджер назвав гонорар Усика у 132 мільйони доларів занадто завищеним
Известия Киев
2025-07-26T08:34:54Z
Баварія цікавиться Гарначо – ESPN
Football.ua
2025-07-26T08:15:33Z
Керівник Штутгарта заблокував трансфер таланта Нюрнберга
Football.ua
2025-07-26T08:09:41Z
"Буквально із повітря": відомий інсайдер розніс вигаданий гонорар Усика за реванш із Дюбуа
24tv
2025-07-26T08:06:16Z
Легенда боксу пояснив, чому Усик декласував Дюбуа в реванші
24tv
2025-07-26T07:54:35Z
«Ганебний матч від Великої». Український коментатор жорстко пройшовся по російських шаблістках
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T07:51:59Z
Фофана – про Модрича: Всі у Мілані готові жертвувати собою заради володаря Золотого м'яча
Football.ua
2025-07-26T07:36:35Z
Пільги для пенсіонерів: які преференції часто залишаються не застосованими
ZN UA
2025-07-26T08:42:31Z
Чи подорожчає долар на початку серпня
24tv
2025-07-26T08:33:58Z
Завдяки платформі United24 за рік вдалося залучити майже $770 мільйонів - ОП
УкраинФорм
2025-07-26T08:33:37Z
Аж 20% світових запасів: де в Україні знайдено найбільші поклади титанових руд
GlavRed
2025-07-26T08:30:33Z
У США виробники морозива відмовляються від штучних барвників
AgroPortal
2025-07-26T08:30:32Z
Скільки готівки можна перевезти через кордон в Україні
24tv
2025-07-26T08:12:19Z
Які вакансії добре оплачуються в Україні: ТОП актуальних професій
24tv
2025-07-26T08:12:09Z
Росія активно розширює завод з виробництва «Шахедів» в Алабузі - CNN
УкраинФорм
2025-07-26T08:09:55Z
Як платити менше за світло влітку: у ДТЕК нагадали про важливу деталь
24tv
2025-07-26T08:03:09Z
Китай запропонував створити глобальну організацію зі співпраці у сфері штучного інтелекту
ZN UA
2025-07-26T08:39:39Z
Теорію глобального потепління Землі буде спростовано: допомогло відкриття "найнебезпечнішого льодовика"
Фокус
2025-07-26T08:27:10Z
Українські полярники сфотографували унікальний айсберг, схожий на сендвіч
Комсомольская правда
2025-07-26T08:10:49Z
Археологи знайшли гробницю одного з ключових царів народу мая
24tv
2025-07-26T08:03:45Z
Найкращі телевізори з екраном 75 дюймів: бюджетні, середні та топові моделі
Фокус
2025-07-26T08:00:45Z
Star без Link. Ілон Маск підсадив на свою "інтернет-голку", але гарантій не дає
Gazeta UA
2025-07-26T07:48:41Z
Побачити кота за 7 секунд зможуть лише "генії головоломок": складна загадка на уважність
GlavRed
2025-07-26T07:27:10Z
Як правильно заряджати смартфон, щоб не зіпсувати батарею
InternetUA
2025-07-26T07:10:50Z
Форум з кіберзлочинності Leak Zone публічно розкрив IP-адреси своїх користувачів
InternetUA
2025-07-26T07:01:36Z
Як у Джеймса Бонда: виявлено британський суперкар 80-х за $900 000 у новому стані
Фокус
2025-07-26T08:06:08Z
У BMW розкритикували новий протокол Apple CarPlay Ultra
AutoGeek
2025-07-26T07:27:05Z
Куди поділись Renault Logan та Sandero, та чому зникають хетчбеки?
AutoCentre
2025-07-26T05:04:33Z
Покинула російського пілота, народила дитину: історія кохання Ферстаппена та Піке
24tv
2025-07-26T04:12:26Z
Наступник Audi TT дебютує восени у вигляді концепту
Топ Жир
2025-07-26T01:18:52Z
Hyundai готується представити доступний електричний автомобіль
Топ Жир
2025-07-26T00:18:27Z
27 автомобілів Lamborghini Revuelto можуть отримати звичайні двері замість класичних ножичних
Топ Жир
2025-07-25T23:33:44Z
Коли звичайний позашляховик здає, цей водоплавний V8-монстр продовжує рух
Топ Жир
2025-07-25T22:03:06Z
Автомобілі, які обирають справжні колекціонери, можуть вас здивувати
Топ Жир
2025-07-25T21:18:32Z