/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F7d38558a4bf1fb6230d25a68a78d865d.jpg)
26 липня — яке церковне свято, чому жінкам цього дня заборонено виконувати будь-яку важку роботу
Церковне свято 26 липня / © pixabay.com
Завтра, 26 липня, в православному календарі день пам’яті святого мученика Єрмолая. Ранньохристиянський святий і мученик, шанований у православній та католицькій церквах. Його життя пов’язане з періодом гонінь на християн у Римській імперії.
Єрмолай був родом із міста Смірна (сучасний Ізмір у Туреччині). За переказами, він був лікарем, що активно допомагав християнам, рятуючи їхні життя не лише тілесно, а й духовно — проповідуючи віру. У деяких джерелах Єрмолай називається єпископом, хоча це не завжди однозначно підтверджується. Його життя припадає приблизно на II–III століття нашої ери — час, коли християни потерпали від жорстоких гонінь.
Святий Єрмолай був заарештований за свою віру і проповідницьку діяльність під час одного з гонінь. Йому пропонували відректися від християнства та поклонитися язичницьким богам, але він залишився непохитним. За це він був підданий жорстоким мукам і страченим за віру. Його смерть стала символом незламності християнської віри і надихнула багатьох вірних.
Церковне свято 26 липня — день пам’яті святої преподобної мучениці Параскеви
Одна з найвідоміших ранньохристиянських святих, шанована як мучениця та преподобна (тобто свята, що вела праведне, аскетичне життя). Вона народилася у другій половині ІІІ століття у місті Епів (або Епів Сардському) в Малій Азії (сучасна Туреччина).
Параскева походила з багатої і побожної християнської сім’ї. Змалку навчалась суворому християнському способу життя. Дівчина присвятила себе Богові, прийнявши обітницю безшлюбності та повного служіння Церкві. Вона займалась молитвою, постом і благодійністю, багато допомагала бідним і хворим.
Коли почалися гоніння на християн, Параскева відкрито сповідувала свою віру і підтримувала братів і сестер у Христі. За наказом язичницьких влади Параскеву піддали жорстоким мукам за відмову відректися від християнства. Вона перенесла катування з мужністю і витримкою, а потім була страчена за віру. Вважається, що померла близько 304 року.
Прикмети 26 липня
Народні прикмети 26 липня / © unsplash.com
-
Якщо ранком туман — до гарної погоди, до ясного сонця, а якщо туман стоїть довго — до дощу.
-
Якщо вітер дме з півдня — скоро буде тепла і суха погода, а північний вітер — до похолодання.
-
Якщо 26 липня ясна, суха погода — такою буде і осінь, тепла і сонячна.
Що завтра не можна робити
За народними уявленнями, 26 липня жінкам суворо заборонено братися за будь-яку тяжку працю — особливо працювати на городі чи в полі, а також шити, в’язати чи вишивати. Вважалося, що порушення цього застереження може призвести до втрати гармонії та щастя в сім’ї. Також не рекомендують у цей день позичати будь-які інструменти, бо вважалося, що разом із ними з дому може піти добробут і достаток.
Що можна робити завтра
Так само, як і в попередні дні, 26 липня розпочинають викопувати картоплю. Цього ж дня прийнято збирати лікувальні трави та яблука — хоч їх ще не можна вживати в їжу до Яблучного Спаса, але вже дозволяється заготовляти їх про запас на зиму.