/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fe33fbd96535d9cfe090db6d45a08216e.jpg)
Амеба, що поїдає мозок: дитина померла після купання в популярному озері
Загиблий хлопчик / © Facebook
У Південній Кароліні, США, трагедією завершилось купання 12-річного Джейсена Карра в озері Мюррей — популярному місці відпочинку місцевих жителів.
Про це повідомило видання Dailymail.
Хлопчик відвідав озеро Мюррей поблизу міста Колумбія — популярну зону відпочинку та захворів на первинний амебний менінгоенцефаліт — інфекцію, викликану Naegleria fowleri, відомою як «амеба, що поїдає мозок».
Через кілька днів після купання, 7 липня, Джейсену поставили діагноз — первинний амебний менінгоенцефаліт. Його спричинює Naegleria fowleri — одноклітинний організм, який трапляється у теплій прісній воді. Інфекція потрапляє до організму через ніс, а далі вражає головний мозок, викликаючи важке запалення. За словами лікарів, захворювання розвивається стрімко і у більшості випадків закінчується смертю.
Джейсена госпіталізували до дитячої лікарні Prisma Health, однак врятувати хлопчика не вдалося. Його родина підтвердила смерть у заяві, оприлюдненій адвокатом Тайлером Бейлі. Він зазначив, що близькі вдячні лікарям за підтримку, але мають багато запитань щодо обставин трагедії та хочуть не допустити повторення подібного з іншими дітьми.
Департамент охорони здоров’я Південної Кароліни підтвердив, що ймовірне зараження відбулося саме в озері Мюррей. Відомство також зазначило, що амеба природно присутня у більшості теплих прісноводних водойм, але зараження людей відбувається вкрай рідко.
Статистика Центру з контролю та профілактики захворювань США (CDC) свідчить: з 1962 до 2023 року зафіксовано 164 випадки зараження Naegleria fowleri, з яких лише 4 пацієнти вижили. У штаті Південна Кароліна нинішній випадок — перший з 2016 року.
Фахівці наголошують, що Naegleria fowleri вбиває приблизно 97% інфікованих. Перші симптоми — головний біль, нудота, блювання, а потім — порушення свідомості, скута шия, судоми та кома. Ефективних методів лікування поки що не існує.
Попри виняткову рідкість інфекції, науковці та епідеміологи попереджають, що з глобальним потеплінням ризики інфікування зростають, адже теплі води створюють ідеальні умови для розвитку Naegleria fowleri.
Нещодавно у штаті Техас 71-річна жінка померла від первинного амебного менінгоенцефаліту (ПАМ) після того, як кілька разів промила ніс некип’яченою водою з водопроводу автофургона. Збудником стала Naegleria fowleri — мікроскопічна амеба, яка проникає в мозок через носову порожнину та «їсть» його тканини.
Випадки зараження амебою фіксувалися і в Європі, зокрема у Словаччині від ПАМ помер 11-річний хлопчик. Ймовірно він заразився у термальному басейні, але результати аналізів води ще невідомі.