/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2Ff6703018cc4011e06f21fba078ada019.jpg)
Винні наші предки: вчені знайшли причину рідкісного захворювання мозку
Недавнє дослідження пролило світло на рідкісне захворювання мозку, яке, ймовірно, є наслідком схрещування між неандертальцями та нашими предками. Захворювання, відоме як мальформація Кіарі 1 типу, яке характеризується головним болем та запамороченням.
Дослідники вивчили 3D-скани черепів 103 сучасних людей, деякі з яких мали це захворювання, а інші — ні. За словами Кімберлі Пломп з Університету Філіппін Діліман, у хворих форма черепа мала неандертальські риси, пише Live Science.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Дослідницька група, до складу якої входив Марк Коллард з Університету Саймона Фрейзера, також порівняла ці черепи з викопними черепами неандертальців, Homo heidelbergensis, Homo erectus і ранніх Homo sapiens.
Висновки вчених вказують на зв'язок між архаїчною морфологією черепа і цим захворюванням, але Коллард зазначив, що для підтвердження будь-якого генетичного зв'язку необхідні подальші дослідження.
"Наукові дослідження рідко, якщо взагалі коли-небудь, ґрунтуються виключно на одному дослідженні", — заявив він.
Мальформація Кіарі 1 типу виникає, коли потилична кістка в задній частині черепа занадто мала, щоб вмістити мозок, що призводить до тиску мозочка на спинномозковий канал.
Це може спричинити такі симптоми, як головний біль, біль у шиї та запаморочення. У легких випадках захворювання може залишатися непоміченим або лікуватися за допомогою медикаментів.
У важких випадках може знадобитися хірургічне втручання для видалення кістки з черепа або хребта. Хоча традиційно вважається, що це захворювання вражає приблизно 1 з 1000 людей, нові дослідження з використанням методів візуалізації показують, що воно може бути більш поширеним — можливо, вражаючи понад 1 зі 100 осіб — але часто залишається недіагностованим через відсутність симптомів.
Якщо майбутні дослідження підтвердять генетичний зв'язок, скринінг на відповідні маркери ДНК може допомогти виявити дітей з підвищеним ризиком, особливо в популяціях з вищим рівнем неандертальського походження, таких як в Європі та Азії.
Це дозволить медичним працівникам стежити за цими особами на предмет ознак захворювання, перш ніж воно стане серйозним.
Раніше Фокус писав про песиголовців тюркської міфології — таємничу расу, яка вважалася межею між цивілізацією і хаосом.
А також ми розповідали про один із найдавніших музичних інструментів — 8000-річну кістяну флейту, виявлену в Ірані.