/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F1ffc41be9584d576309552e94daee4c7.jpg)
Законопроєкт Зеленського анулює суперечливі норми закону про зменшення повноважень НАБУ і САП - депутат
Про це в телеефірі розповіла заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Олена Мошенець, передає кореспондент Укрінформу.
"Той законопроєкт, який викликав обурення суспільства, призвів до більш збалансованої позиції - до написання нового законопроєкту. Ним внесено зміни до Кримінально-процесуального кодексу.
Новим законопроєктом (поданим Президентом - ред.) також вносяться зміни (до КПК - ред.). Частина норм буде просто анульована. Тобто їх не буде. У порівняльній таблиці дуже чітко видно, які норми змінені, а які просто видалені.
Відповідно, після оприлюднення нового законопроєкту (№ 13533 - ред.), суперечливі норми, що викликали такий резонанс суспільства, будуть або змінені або їх не буде взагалі", - заявила Мошенець.
Парламентарка також навела кілька прикладів зміни норм ухваленого законопроєкту.
"Найбільш яскравий приклад - це норма про те, де процесуальні повноваження надавались лише Генеральному прокурору щодо справ, підслідних Національному антикорупційному бюро. Йдеться про те, що цими справами буде займатися спеціалізований антикорупційний прокурор, він же заступник Генерального прокурора. Відповідно, передається ця функція процесуального нагляду і абсолютно знімається питання того, що Генеральний прокурор нібито буде управляти в "ручному режимі" справами НАБУ. Ні, такого не буде. І це навіть не планувалось", - пояснила депутатка.
Як повідомляв Укрінформ, Рада розгляне законопроєктпро незалежність САП та НАБУ 31 липня.
Учора, 24 липня, Володимир Зеленський вніс до Ради законопроєкт із нормами про незалежність САП і НАБУ.
У пояснювальній записці до цього законопроєкту йдеться, що редакція Кримінального процесуального кодексу України, яка була ухвалена парламентом 22 липня, містить потенційні ризики для ефективного функціонування антикорупційної інфраструктури в Україні, зокрема щодо незалежності Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Законопроєкт має на меті гарантувати зміцнення інституційної незалежності НАБУ та САП, а також забезпечити надійний захист їхньої діяльності від впливів та втручання держави-агресора.
Раніше Верховна Рада ухвалила закон щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних зі зникненням осіб безвісти за особливих обставин в умовах воєнного стану, який зменшує повноваження та фактично позбавляє незалежності НАБУ і САП.
Фото: Політична партія «Слуга Народу»