/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fc31b15cf95cacd4e71ce4925b132a062.jpg)
Австралія і Британія підписали 50-річний договір про будівництво ядерних підводних човнів
Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.
Пакт AUKUS, узгоджений Австралією, Великою Британією та США у 2021 році, має на меті забезпечити Австралію атомними ударними підводними човнами з наступного десятиліття для протидії амбіціям Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні. Адміністрація президента США Дональда Трампа оголосила про офіційний перегляд пакту цього року.
Міністр оборони Австралії Річард Марлз заявив, що двосторонній договір був підписаний з міністром оборони Великої Британії Джоном Гілі в суботу після зустрічі в місті Джилонг, штат Вікторія.
«Джилонгська угода уможливить всебічну співпрацю з проєктування, будівництва, експлуатації, технічного обслуговування і утилізації наших підводних човнів типу SSN-AUKUS», - йдеться в заяві.
Договір є «зобов'язанням на наступні 50 років британсько-австралійської двосторонньої оборонної співпраці в рамках першого рівня AUKUS», йдеться в заяві.
Міністерство оборони Великої Британії заявило цього тижня, що двосторонній договір стане основою для програм розробки підводних човнів обох союзників і, як очікується, принесе Британії до 20 мільярдів фунтів стерлінгів (27,1 мільярда доларів США) у вигляді експорту протягом наступних 25 років.
AUKUS є найбільшим в історії Австралії оборонним проєктом, на який Канберра зобов'язалася витратити 368 мільярдів австралійських доларів протягом трьох десятиліть, включаючи мільярдні інвестиції у виробничу базу США. Австралія, яка цього місяця виплатила США 800 мільйонів австралійських доларів у якості другого платежу в рамках AUKUS, заявила, що впевнена в тому, що пакт буде продовжено.
Як повідомляв Укрінформ, минулого року міністри оборони Австралії та Великої Британії – Річард Марлес та Грант Шеппс підписали нову угоду про співпрацю у галузі оборони та безпеки.
Фото ілюстративне