/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F432%2F04fe69e88e55f5cea5ec2b18d3aeb33b.png)
Британія та Австралія підписали масштабний договір про будівництво ядерних підводних човнів
Австралія та Британія підписали масштабний договір щодо зміцнення співпраці у сфері розробці та виробництві атомних підводних човнів. Він діятиме 50 років, повідомляє Reuters.
Новий договір став продовженням пакту AUKUS, що був укладений Австралією, Британією та США у 2021 році.
Документ підписали міністр оборони Австралії Річард Марлес та міністр оборони Великої Британії Джон Гілі в місті Джилонг, штат Вікторія.
Новий договір повинен забезпечити Австралію атомними ударними підводними човнами протягом наступного десятиліття, щоб протистояти амбіціям Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.
"Договір Джилонг дозволить всебічну співпрацю щодо проектування, будівництва, експлуатації, підтримки та утилізації наших підводних човнів", – йдеться у заяві.
Договір є "зобов’язанням на наступні 50 років двосторонньої оборонної співпраці між Великою Британією та Австралією в рамках першого рівня AUKUS".
Зазначається, що двосторонній договір стане основою програм розвитку підводних човнів двох союзників і, як очікується, гарантуватиме інвестиції на рівні $27,1 млрд у вигляді експорту протягом наступних 25 років.
- 29 травня стало відомо, що Британія створить нове Кібернетичне та електромагнітне командування для захисту військових мереж від десятків тисяч кібератак.
- 2 червня Стармер заявив, що Велика Британія переходить у режим "готовності до ведення бойових дій".
- 17 липня Британія й Німеччина підписали історичний договір щодо оборони й міграції – найбільший із часів закінчення Другої світової війни у 1945 році.