/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F3%2F7e988d80b7de7c52f312a0b2915fdbf0.jpg)
Дефіцит продуктів у Черкасах: чого починає не вистачати українцям
Дефіцит продуктів у Черкасах проявляється не лише у традиційних категоріях, а й у рибному секторі, адже з магазинів майже зникли такі звичні види риби, як щука та товстолоб, повідомляє Politeka.
На це звернула увагу іхтіолог Юлія Куцоконь з Інституту зоології ім. Шмальгауза НАН України у коментарі виданню «Телеграф».
За її словами, основною причиною стала катастрофа на Каховському водосховищі, яка фактично паралізувала промисел. Ускладнення з отриманням дозволів, заборони на вилов, обмеження доступу до водойм через замінування та окупацію – усе це призвело до критичного зменшення обсягів вилову риби.
Промислові рибалки та аматори однаково стикаються з неможливістю вести діяльність. Внаслідок цього щука та товстолоб фактично зникли з полиць, а там, де залишилися, їхня вартість стрімко піднялася. У Varus товстолоб продається майже по 180 грн за кілограм, тоді як у «Сільпо» – 111 грн. Щука в деяких торгових мережах відсутня взагалі, а в інших коштує понад 190 грн/кг.
Експерти підкреслюють, що ситуація може погіршитися найближчим часом, оскільки поповнення запасів неможливе без стабілізації умов на південному сході. Раніше доступні сорти стали делікатесами.
Дефіцит продуктів у Черкасах відчутний вже зараз, і поки зберігаються ризики, навряд чи рибна галузь швидко відновиться.
Джерело: Телеграф
До слова, також повідомлялося про нестачу яблук. Фрукти, які ще донедавна були доступним фруктом для кожної родини, тепер обганяють за ціною навіть банани.
Згідно з інформацією аграрних експертів, середня вартість яблук на українському ринку сягнула рекордних 85,20 гривень за кілограм, що утричі більше, ніж рік тому, коли ціна ледь перевищувала 28 грн.
Останні новини України:
Також Politeka писала про безкоштовні продукти для ВПО та пенсіонерів у Полтавській області: кому гарантовано нададуть допомогу.
Крім того, Politeka розповідала про виплати для ВПО з 1 липня: які документи потрібні для оформлення допомоги.