/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Ffdb53dff4ec6c6d0e56f8c9376870647.jpg)
Яке озеро Закарпаття входить до списку 7 природних чудес України
Озеро розташоване на мальовничій галявині в оточенні лісу. Це популярне туристичне місце на Закарпатті, адже сюди організовують чимало екскурсій з різних куточків України, розповідає 24 Канал.
Що відомо про озеро Синевир?
Це Синевир, що розташований на висоті майже 1 тисячу метрів над рівнем моря. Озеро з чистою блакитною водою є центром лісової галявини. Його оточують стрімкі схили, вкриті ялинами, що спадають прямо до водної поверхні.
Усередині водойми видніється маленький острівець, що нагадує зіницю ока. Звідси й назва – морське око Карпат.
Фантастичний колір води у Синевирі / Фото "Карпатіум"
Озеро утворилося внаслідок потужного зсуву, що спричинив землетрус близько 10 тисяч років тому. Середня глибина водойми становить 8 – 10 метрів, а максимальна – від 22 до 24 метрів.
Про Синевир розповідають трагічну легенду, пише "Карпатіум". Кажуть, що колись довколишні території належали графу, який мав блакитнооку дочку Синь. Якось дівчина гуляла лісом і почула чарівну мелодію сопілки. Синь прийшла на звук інструмента й побачила юного пастуха Вира. Так молодь познайомилася, а згодом стала парою.
Зустрічі були часті й таємні, аж поки батько Синь про них не дізнався. Граф був розлючений і заборонив доньці бачитися з пастухом, але кохання було сильнішим. Батько не витримав і наказав слугам вбити Вира.
Одного разу кохану випередили графські слуги, які зіштовхнули на нього з гори величезний камінь. Коли Синь потім побачила місце трагедії, то не витримала і так плакала, що її сльози затопили галявину.
Люди назвали озеро Синьвир, яке потім призвичаїлося як Синевир. Його вода – кольору очей Сині, а острівець у центрі – місце загибелі Вира.
Синевир на карті:
Як обирали 7 чудес України?
Спочатку спеціальний комітет відібрав сто учасників акції. Далі представники областей розповідали про них за допомогою престурів Україною. Серед експертів провели анкетування й визначили об'єкти, що стали фіналістами (21).
Наступний етап – інтернет-голосування та паралельне опитування експертів. Організатори зібрали два списки – думку опитаних і думку експертів – і зробили з нього єдиний.
До 7 чудес України ввійшли: біосферний заповідник Асканія-Нова, Дністровський каньйон, ландшафтний парк гранітно-степове Побужжя, Мармурова печера, Подільські Товтри, озера Світязь та Синевир.