/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Ff1466b5fd318e2ff761b2bc5db24a160.jpg)
Кривонос закликав генпрокурора не передавати справи НАБУ до інших правоохоронних органів
Про це очільник НАБУ заявив в інтерв’ю «Суспільному», передає Укрінформ.
«Генеральний прокурор не звертався ні до НАБУ, ні до САП із вимогою передати (якесь – ред.) провадження йому на ознайомлення, і не виносив рішення щодо передачі цього провадження в інший орган. Дуже важливо, щоб за цей час (до 31 липня – ред.) не сталося жодної такої події. Закликаю генпрокурора не робити цього й далі», - зазначив Кривонос.
За його словами, якщо таке станеться, після повернення керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександру Клименку процесуальних гарантій він може витребувати це кримінальне провадження від органу, куди воно було передане.
«Але така передача наших проваджень чи їхнє витребування буде катастрофою! У цих провадженнях є дані про наших викривачів, про негласні слідчі та розшукові дії, докази протиправної діяльності. Тому цього не можна допустити», - наголосив Кривонос.
Очільник НАБУ застеріг: якщо генпрокурор до наступного четверга забере у НАБУ будь-яке провадження і передасть його іншому органу, то антикорупційне бюро одразу оприлюднить інформацію про це.
«У ту ж секунду, якщо надійде така вимога, ми будемо інформувати про це українське суспільство. Тому, я думаю, вірогідність цього надзвичайно мала», - вважає він.
Кривонос нагадав, що НАБУ і САП наразі не можуть рухатися у важливих резонансних провадженнях, тому що керівник САП фактично втратив процесуальні права.
«Припустімо, зараз є необхідність задокументувати неправомірну вигоду, якусь протиправну діяльність високопосадовця. Керівник САП не може визначити групу прокурорів і визначити себе старшим в цій групі, щоб захистити інформацію в цьому кейсі», - пояснив очільник НАБУ.
За його словами, єдиний, кому Клименко зараз може повідомити про підозру - це голова сільської ради чи депутат місцевого рівня.
Як повідомляв Укрінформ, 22 липня Верховна Рада ухвалила законпро зменшення повноважень НАБУ і САП. Того ж дня Президент Володимир Зеленський його підписав.
У Києві та інших містах України розпочалися мітинги проти нового закону.
24 липня Президент вніс до ВР законопроєкт із нормами про незалежність САП та НАБУ.