Китай запропонував створити глобальну організацію зі співпраці у сфері штучного інтелекту
Китай запропонував створити глобальну організацію зі співпраці у сфері штучного інтелекту
Прем'єр Держради Китаю Лі Цян у суботу, 26 липня, запропонував створити організацію для сприяння глобальній співпраці в галузі штучного інтелекту, закликавши країни координувати зусилля з розвитку та безпеки ШІ, повідомляє Reuters.
Виступаючи на відкритті щорічної Всесвітньої конференції з штучного інтелекту в Шанхаї, Лі назвав ШІ новим двигуном зростання, але зазначив, що управління цією технологією наразі фрагментарне, а тому необхідна більша координація між країнами для формування загальновизнаної глобальної структури управління штучним інтелектом.
Триденний форум об'єднує лідерів галузі та політиків у час загострення технологічної конкуренції між Китаєм і США — двома найбільшими економіками світу, де штучний інтелект стає ключовим полем битви.
“Загалом глобальне управління ШІ все ще фрагментоване. Країни мають великі розбіжності, особливо в таких сферах, як концепції регулювання, інституційні правила. Ми повинні посилити координацію, щоб якомога швидше сформувати глобальну систему управління ШІ, яка матиме широкий консенсус”, — сказав Лі.
Такі коментарі відображають гостру конкуренцію з США в галузі технологій. Вашингтон запроваджував обмеження на експорт передових технологій до Китаю, включаючи найсучасніші чипи штучного інтелекту, вироблені такими компаніями, як Nvidia, та обладнання для виробництва мікросхем, посилаючись на побоювання, що ці технології можуть посилити військовий потенціал Китаю. Попри ці обмеження, Пекін продовжує робити прориви в галузі ШІ, що привертає увагу американських чиновників.
Лі не згадував США у своїй промові, але попередив, що штучний інтелект може стати “ексклюзивною грою” для кількох країн і компаній, додавши, що серед викликів є недостатнє постачання чипів для штучного інтелекту та інші обмеження.
Китай хоче поділитися своїм досвідом розвитку з іншими країнами, особливо з країнами Глобального Півдня, сказав Лі.
Також у суботу Китай представив план дій щодо глобального управління штучним інтелектом, в якому запросив уряди, міжнародні організації, підприємства та науково-дослідні інститути до співпраці та сприяння міжнародним обмінам, зокрема через транскордонну спільноту відкритого програмного забезпечення. Згідно з заявою Міністерства закордонних справ Китаю, план передбачає прискорення розвитку цифрової інфраструктури.
Конференція з штучного інтелекту — це щорічний захід, що проводиться за підтримки уряду в Шанхаї і зазвичай запрошує провідних представників галузі, урядовців, дослідників та інвесторів.
У межах конференції також проводяться виставки, на яких компанії демонструють свої інновації. За даними організаторів, цього року в конференції беруть участь понад 800 компаній. Генеральний директор Tesla Ілон Маск, який у минулі роки регулярно з'являвся на церемонії відкриття форуму особисто або через відеозв'язок, цього року не виступав.
ШІ — це не тільки про технології, а й про стратегічну боротьбу за майбутнє світу. Як штучний інтелект змінює правила глобальної гри? Як світові гравці визначають пріоритети в умовах четвертої промислової революції й технологічного націоналізму? Чи готові національні уряди контролювати цей цифровий світ? Які виклики чекають на країни, залежні від іноземних технологій? Сергій Корсунський у статті “Три сценарії розвитку ШІ: гегемонія, співпраця чи конфлікти?” розповідав про геополітичну роль ШІ.