Коктейлі в укриттях та холодне море: пік сезону в Одесі проходить з аншлагом
Як ми вже розповідали, в Одесі у червні розпочався і зараз активно триває літній курортний сезон.
Під звуки обстрілів, повітряних тривог та тріск «шахедів», із протимінними загородженнями та мішками з піском на пляжах одесити та гості міста отримують незабутні враження від відпочинку у Південній Пальмірі. Бадьоро стартувавши на початку літа, сезон і не збирається зупинятися у другій його половині. Чим зараз живе курортне місто – у матеріалі Коротко про.
Їдуть і їдуть
Напевно, це увійде до якихось підручників – і дай боже, з туризму, а не з психіатрії. Люди з різних кінців країни, і навіть із зарубіжжя, незважаючи на небезпеку (якщо простіше – не звертаючи уваги на війну), приїжджають з дітьми, щоб скупатися в морі, скуштувати знамениту одеську кільку та пройтися Стежкою здоров'я. При цьому сприймають повітряні тривоги та обстріли як неприємну, але короткострокову неминучість.
Як повідомляють туристичні портали, кількість туристів в Одесі зросла майже на третину, порівняно з минулим роком. Основний потік гостей, як підрахували експерти туристичної галузі, йде з Києва, Львова, Житомира, Вінниці. Є відпочиваючі з Польщі, Молдови, Туреччини та Румунії, які пояснюють своє бажання побувати в Одесі доступними цінами та унікальною атмосферою міста.
Відпочивальники селяться і в бюджетних хостелах, де ліжко-місце стартує від 800 грн за двох, і у люксових готелях на Ланжероні (від 2000 грн з особи). Не порожні гостьові будинки (від 1000 грн), готелі з басейнами та ресторанами (від 1800 грн), безліч санаторіїв не просто відкриті для відпочинку, а й пропонують оздоровчі процедури.
- Приїжджають і студенти, і сім'ї з купою дітей – нікого нічого не лякає та не бентежить, – ділиться адміністратор одного з одеських готелів Галина.
Пляжі відкриті, закриті та безпечні
Цього року в Одесі та області офіційно відкрито 12 пляжів, включаючи зони у Чорноморську та Приморському. Серед них – Аркадія, Ланжерон, Золотий Берег, Відрада, Дельфін та Лузанівка. Однак через воєнний стан і після катастрофи з російським мазутом у Керченській протоці деякі пляжі залишаються закритими або обмеженими у доступі. Втім, відпочивальників мало бентежать таблички «Пляж закритий» – перевіряючих там не видно.
Відкриті пляжі, такі як Ланжерон та Аркадія, оснащені рятувальними постами і укриттями – всього налічується 22 укриття від Ланжерона до 14-ї станції Великого Фонтана. Регулярно узбережжя та море перевіряються на міни. Під час повітряних тривог, штормів (від 2 балів) чи виявлення підозрілих предметів пляжі закриваються.
- Ми приїхали з Києва і знаємо, що таке повітряна тривога та що треба робити. Перед поїздкою вирішили: ніщо не завадить нам відпочити та оздоровити дітей! Нехай літають, хай що хочуть роблять – у нас на Ланжероні укриття зовсім поряд, ми туди вже один раз ходили. І нічого страшного, – ділиться мешканка столиці Ганна Скляренко.
З таким самим бойовим настроєм виходять на пляж і інші відпочиваючі. У соцмережах вже з'явилися відео суперечок та бійок за місце на піску або за лежаки. Не можна сказати, що на пляжах яблуку нема де впасти, але й порожніми їх назвати язик не повертається.
Аркадія живе своїм звичним метушливим курортним життям. Фото: Думська
Море холодне і запах підкачав
А ось море трішечки підкачало: надто холодне як для середини липня. Місцеві жителі знизують плечима: і таке буває, мовляв, звичайне природне явище – апвелінг. Вітер зганяє в море воду, що нагрілася біля берега, а з глибини приносить холодну воду. Зміниться вітер і течія - море знову стане теплим і лагідним.
Поки що у воду з температурою +10...11 градусів ризикують забігти небагато, а купатися – то взагалі екстремали-одиниці.
- Я не пам'ятаю, щоб море було таким холодним у моєму дитинстві. Ми починали купатися у травні та до жовтня. Заважали хіба що медузи… Торік вже у серпні неможливо було купатися, цього року мало днів із теплою водою було. Сподіваюся, що скоро течія зміниться, - журиться одеситка Алла Мокур.
Крім цього, злегка намагається зіпсувати відпочинок навіть довкілля. Одесити скаржаться, що у прибережних селах відчувається стійкий запах гару – зі сміттєзвалищ, що горять, зокрема, біля сіл Причорноморське та Доброслав. Коптять звалища вже кілька тижнів, синоптики фіксують серйозне забруднення повітря, а мешканці кажуть, що дихати з кожним днем все важче.
– Ми просто чекаємо, коли це закінчиться, а що нам робити? – кажуть одесити. Туристи ж запевняють, що їх запах анітрохи не бентежить.
Температура води до купання в середині літа не викликає бажання. Фото: стоп-кадр тг-Думська
Вечірка триває у підвалі
І все ж таки це трохи не той стовідсотковий відпочинок, коли розслабляються і тіло, і душа. Внутрішній радар кожного відпочивальника цілодобово налаштований вловити шум дрона чи звуки тривоги. Навіть знамениті одеські вечірки у пляжних клубах перериваються, якщо звучить сирена, і всі гості прямують до укриття.
- У нас так було кілька разів - музика грає, всі веселяться, а потім раз - тривога, і всі йдуть в укриття. Так що ж ви думаєте - у тому підвальному укритті ми все одно п'ємо коктейлі! Тобто війна війною, а релакс за розкладом, – зі сміхом каже турист із Кропивницького Владислава.
Всі клуби та пляжі насторожі, персонал може оперативно евакуювати всіх гостей до укриття за лічені хвилини. Одесити навіть трохи пишаються цим: «Одеса не здається. Ми танцюємо, поки можемо, і це наша відповідь війні», – цитують місцеві інфоресурси одного з менеджерів пляжного клубу.
До речі, ті, кому хочеться тиші та хто не готовий курсувати між танцполом та укриттям, їдуть на солоний Тилігульський лиман на кордоні Одеської та Миколаївської областей з облаштованими пляжами та устричними фермами або у Вилкове – «українську Венецію» на Дунаї. Пляжів там немає, але відпочинок незабутній. Також, як і за старих часів, популярна Затока – пляжі ті ж, ціни нижчі, до Одеси година їзди, зате тихіше, ніж у місті.
У нічних клубах людно, ніби й немає війни. Фото: doba.ua