MY.UAНовини
Найгірше – забирати друга у мішку, – інтерв'ю з бойовою медикинею Кариною Ярош
Найгірше – забирати друга у мішку, – інтерв'ю з бойовою медикинею Кариною Ярош

Найгірше – забирати друга у мішку, – інтерв'ю з бойовою медикинею Кариною Ярош

Карина Ярош з позивним "Зірочка" 4 роки до початку повномасштабного вторгнення Росії жила в Польщі з сім'єю та працювала барменом. Однак ранок 24 лютого 2022 року все змінив – 21-річна дівчина приїхала до Львова в надії бути корисною на фронті.

Вона перетнула кордон, сказавши рідним, що буде волонтерити. Однак не думала, що знайти посаду для жінки буде настільки важко через стереотипи. Їй відмовив командир, а згодом на службі вона отримувала жахливі коментарі у соцмережах.

Спершу "Зірочка" була саперкою в стрілецькій роті, потім служила бойовою медикинею у 218 батальйоні. Після поранення та реабілітації знову повернулась на фронт, ставши санітарною інструкторкою у 411 окремому полку БпС "Яструби".

Про мобілізацію жінок, втрату побратима, ухилянтів, складність роботи медиком на фронті, ставлення до цивільних українців та інше – читайте в інтерв'ю 24 Каналу.

"У мене стиснуло серце": про повернення з Польщі в Україну

З 2018 року ти проживала у Польщі, працювала барменом. Після 24 лютого 2022 року повернулась в Україну, щоб розпочати службу. Ти очікувала раніше, що може початись повномасштабне вторгнення? Що тебе спонукало до цього, яка була мотивація? Адже більшість українців навпаки виїжджали за кордон у безпечні місця.

Я не думала, що таке можливо в нас час. Це було неочікувано для мене. Загалом у мене з дитинства було, як зараз пишуть в діагнозах у військових, загострене почуття справедливості. На всі ситуації я дуже гостро реагувала, завжди захищала слабких в будь-якій ситуації, неважливо, чи мав рацію слабший чи сильніший.

Коли я прокинулась вранці 24 лютого, побачила, що відбувається в мене в країні… Коли мені почали дзвонити близькі люди, які залишились жити в Сумах, розповідати, що коїться, як у них під будинками проїжджають російські танки – у мене стиснуло серце і я просто не змогла залишитись в Польщі. Я відчула, що маю бути тут і допомагати всім, чим тільки можна.

Перші тижні повномасштабного вторгнення творився справжній хаос – переповнені військкомати, черги з волонтерів. В цей час ти з другом приїхала до Львова. Які були наступні кроки? Звідки ви знали, куди йти?

Не було відомо нічого. Ми їхали, щоб дізнатись вже все на місці. Коли ми виїжджали з місця, з якого нас висадив автобус з-під кордону, ми проїжджали через величезні білборди і там було написано "Вступайте до сил Територіальної Оборони".

Був номер, ми собі записали і я подумала – чому б ні, можна спробувати. Ми подзвонили, нам сказали, куди прийти, що з собою мати. Так ми записались у батальйон.

"Зірочка" / Фото надане 24 Каналу

"Відмовляли всі, бо я дівчина": як вдалось розпочати службу

Чи відмовляв тебе хтось йти воювати?

Всі. Батьків я обдурила – мамі сказала, що я їду волонтером на львівський вокзал, бо в той момент там був страшний хаос, було дуже багато біженців, яким потрібна була допомога, щоб скоординувати, щось допомогти. Я сказала мамі, що їду саме туди.

Однак від самого початку я знала, що буду доєднуватись до війська. Просто (так сказала – 24 Канал), щоб батьки менше переживали.

Коли я прийшла безпосередньо в батальйон, мене також всі відмовляли. Сиділа Оля, вона з нами потім в стройовій працювала, вона казала: "Боже, дівчино, куди ти йдеш, тобі 21 рік, я не хочу тебе там бачити. Там буде кров, там буде смерть, подумай ще раз". Однак я вже подумала, коли перетинала кордон. Прийшлось "топити" до кінця.

Те саме було у військкоматах. В який військкомат я не зверталась, мене не хотіли приймати на службу, оскільки в мене не було військової освіти. Там сиділи дівчата і теж казали, що там війна, а я туди пхаюсь. Відмовляли всі.

Ти спершу служила саперкою. Як отримала цю посаду?

Коли я потрапила у батальйон, мене поставили на посаду стрільця в стрілецьку роту. Однак командир роти був дуже проти того, щоб у нього служили дівчата. Він пішов до начальника штабу поскаржитись і сказати, щоб мене забрали.

Тому на наступний день, коли я прийшла на шикування, я вже не була частиною роти. Після того почались такі жорсткі розмови про те, де я маю служити і на якій посаді.

Дівчат бачили тільки на посадах діловодів або на кухні. Мені таке не пасувало, я відразу знала, що хочу служити на бойовій посаді разом з хлопцями і так захищати нашу країну.

Під час однієї з таких розмов виявилось, що у нас є саперно-інженерний взвод, в якому немає жодного бійця. Я була першим бійцем нашого взводу.

Як потім перекваліфікувалась на бойового медика?

Під час навчань саперної справи командир взводу звернув увагу на те, що в нас у штаті немає медика. Оскільки я дівчина, він сказав, що, можливо, мені це легше вдасться і щоб я йшла на медичну справу. Тоді паралельно, крім саперної справи, я ходила вивчала медицину.

За день до виїзду безпосередньо на бойові, коли командир батальйону зачитував розпорядження, в цей вечір я дізналась, що я вже бойовий медик роти вогневої підтримки.

Було бажання бути на цій посаді чи більше змусили?

Я б не сказала, що мені дуже хотілось. Мені було цікаво, але не настільки, щоб точно бути медиком. Бо для мене медицина – це насамперед дуже велика відповідальність. Ти відповідаєш за життя людей і я цього боялась. Я боялась, що через моє незнання я можу завдати комусь шкоди. Це мене дуже стримувало, але вже так сталось.

"Зірочка" на службі / Фото надане 24 Каналу

Чому саме "Зірочка"?

Це придумав мій побратим, воно так і прижилось.

Раніше ти казала, що хотіла мати позивний "Ярош", як прізвище.

Так, мені здавалось, що буде досить круто мати однакові і прізвище, і позивний, що всі будуть запам'ятовувати. Однак хлопці вирішили по-іншому, тому тепер так і є.

Найстрашніший момент на війні

На яких напрямках ти була? Який був для тебе найгарячіший?

Ми розпочинали з Харківської області, після цього нас перекинули в Сумську. Потім це вже були Донецька, Луганська і Запорізька області. Зараз ми знову працюємо на Донецькому напрямку. З усіх найважчим був саме він – це Бахмут, Костянтинівка. Ми тоді стояли, це були наші перші бойові, перші втрати. Це були найжорстокіші бої з усіх, навіть з тих, що були в нас потім. Ці напрямки були найгіршим періодом нашої служби.

Можеш пригадати найстрашніший для тебе випадок на цьому напрямку, коли ти зрозуміла, що це реальна війна?

Це була втрата мого найкращого друга Владислава Вишатицького. Ми жили разом з його дівчиною. В той вечір я залишилась сама вдома, він пішов на вихід. Яна (його дівчина, – 24 Канал) якраз тоді була на чергуванні.

Хтось постукав в двері, я відкрила і там стояли начальник медичної служби, ще дві дівчинки, наші фельдшери, і Яна. По їхніх очах було все зрозуміло. Однак так склалось, що це ще було не найгірше в цій ситуації.

Як пізніше виявилось, найгірше було, коли ти їдеш забирати свого друга з стабілізаційного пункту в мішку, а в морзі вже чекає його дівчина і всі ваші побратими. Це не передати словами.

Був момент, коли ставало страшно і ти розуміла, що ось зараз можеш загинути?

Так було майже кожен вихід. Як кажуть – не боїться тільки дурний. Страшно у будь-якому випадку. Навіть коли ти перебуваєш у віддалених від виїздів місцях. Зараз така війна, що може прилетіти в будь-який момент.

Ярош запевнила, що не боїться війни лише дурний / Фото надане 24 Каналу

"Зробити усе недостатньо": про складність роботи бойового медика

Що найважче у роботі бойового медика?

Найважче – коли ти розумієш, що ти зробив усе, а цього виявилось недостатньо.

Підтримуєш думку, що всім українцям – і цивільним, і військовим, потрібно пройти курси з домедичної допомоги?

Однозначно. Я б запровадила це на державному рівні.

Багато військових говорять, що це важливо не лише на війні, а й загалом. Бо Росія атакує усі міста України і там теж завжди треба бути готовим надати допомогу.

Звичайно. Ось нещодавня ситуація – буквально кілька днів тому був обстріл Добропілля. Постраждало троє цивільних людей. В момент, коли ми підбігли до поранених, стояла купа народу, яка дивилась і не знала, що робити.

В цей момент ти розумієш, що якби людина просто підійшла і затиснула ту рану з масивною кровотечею, це би вже дало нам більше часу і ми б могли зробити більше, ніж зробили.

Тому потрібно хоча б знати методи зупинки масивної кровотечі, мати при собі хоча б один турнікет. 1500 гривень – це не так багато, якщо порівнювати з ціною життя.

Які ти бачиш основні проблеми на фронті? Якраз в контексті роботи бойового медика. Можливо, чогось не вистачає.

На державному рівні медичне забезпечення дуже погане. Також величезною проблемою є паперова робота. Замість того, щоб працювати з пораненими, працювати на покращення знань особового складу, тобто проводити їм такмед, ти просто витрачаєш свій час на те, що переписуєш ці папери, ці рапорти, ці заявки. Це забирає дуже багато сил.

Мобілізація жінок

Що найскладніше для жінки на війні? Ти вже казала, що зіштовхнулася з заборонами через гендер. А чи були образи в твою сторону?

Були такі ситуації. Переважно це відбувалось або з суміжниками, або з людьми, які зі мною не працювали пліч-о-пліч. Мої хлопці – і в попередньому батальйоні, і зараз – поважають, цінують мій досвід і стараються щось взяти для себе, перейняти мої знання.

Однак я неодноразово зіштовхувалась з тим, що хтось намагався домагатись, якось мене "полапати". Постійно є великою проблемою, що ти повинен доводити, що ти можеш. Чому чоловіки, прийшовши в армію, одразу герої, а жінка, мій "улюблений" вираз, – "штурмовик ширінок"? Цей стереотип стосується будь-якої дівчини – чи вона на бойовій посаді, чи ні.

Часто жінкам військовим, коли вони постять щось у соцмережі, пишуть в коментарях чи в дірект образи і погрози. Було таке у тебе?

Постійно є. Ось можна зайти на моє відео в TikTok. Там мільйон запитань, за які гроші я вколола ботокс, чи не заважають мені губи. Загалом є дуже багато претензій.

Коментарі у TikTok Карини Ярош / Скриншоти

Згадую, коли ми їхали на початку повномасштабної війни в Харківську область, ми зупинились у селі, люди підходили, цілували руки, дякували. Вони задарювали нас гуманітаркою, ми не могли пройти по салону автобуса, бо стільки нам наносили.

А зараз бачимо абсолютно іншу ситуацію, в якій тобі розповідають, що ти нікуди не їздила і сиділа біля штабу, а я відвоювала 3 роки.

Що порадиш жінкам, які вагаються йти воювати, які мають сумніви?

Це рішення кожного. Якщо дівчина замислилась над тим, чи варто, думаю, варто. Навіть якщо ти не будеш на бойовій посаді, все одно буде допомога. Наприклад, людина, яка займалась документацією, може займатись іншою справою на бойовій посаді. Вважаю, в наш час кожен українець має замислитись над тим, щоб доєднатись.

На твою думку, чи потрібна мобілізація жінок? Чи все ж варто залишити її як добровільну?

Вважаю, що все ж варто залишити добровільною. Не можу аргументувати, не задумувалась над цим питанням. Все ж залишила б добровільною, бо, якби не було, чоловіки нам зараз потрібні більше, ніж жінки. Ми розуміємо, що скільки б нам зброї не дали, за цим все одно стоять люди.

"Не чоловіки": про ставлення до ухилянтів

Яке в тебе ставлення до чоловіків, які не хочуть воювати, придумують "відмазки", говорять, щоб воювали інші?

В таких ситуаціях я завжди звертаюсь до слів "Україна починається з тебе". Я не засуджую цих чоловіків, це їхній вибір і їм нести за це відповідальність. Я не говорю про відповідальність перед нами чи перед іншими людьми. Насамперед це відповідальність перед собою.

Я зараз тут, моя совість чиста, я виконую те, що я маю виконувати. Для мене вони не чоловіки.

Над цим питанням я дуже багато думала. Наприклад, я б не змогла будувати дружні відносини чи романтичні стосунки з такими чоловіками.

Ярош сказала, як ставиться до ухилянтів / Фото надане 24 Каналу

Ти багато говорила про несправедливість, що твої побратими вже 3 рік воюють без ротацій. Як можна розв’язати цю проблему? Тут мовиться про примусову мобілізацію чи більше про усвідомлення людьми важливості йти та брати до рук зброю?

Я більш схильна до другого. Думаю, все-таки українська свідомість має вийти на той рівень, щоб це не було, що ми йдемо воювати за когось, а насамперед – за себе. Ми маємо розуміти, що якщо кожен з нас не встане, то хтось за нас це не зробить.

"Побачила дрон і заскочила в окоп": як "Зірочка" отримала поранення

Влітку 2024 року ти отримала бойове поранення на Запорізькому напрямку. Як це сталось?

Ми вийшли на позицію. Те літо було дуже жарке і сухе. Росіяни почали закидувати нас запальними снарядами, які дуже добре розгоряються і запалюють все довкола. Один з таких снарядів прилетів на кінець нашої позиції та вона загорілась. Ми пішли її гасити.

Ми стояли з побратимами, в цей момент я підняла очі в небо і побачила, що над нами висить дрон, відбувається скид. Я крикнула хлопцям, що над нами "пташка". Вони полягали, а я була близько до окопу і застрибнула в нього.

Ще перед армією я мала травму на коліні. В момент, коли я стрибала в окоп, там була досить велика висота, в коліні порвались зв'язки і меніск (хрящова прокладка у колінному суглобі, – 24 Канал).

Це був дрон зі скидом?

Так.

Як часто росіяни використовують такі дрони і наскільки вони ефективні?

Дуже часто. Це досить класна практика і з нашої сторони, і з їхньої. Ти не змістиш всі свої речі в бліндаж і на подвір'ї лишаються запаси палива, БК, особисті речі і так далі. Коли ти підпалюєш посадку, згорає все. Також це тисне і на особовий склад противника, бо ти дихаєш цим, після цього паморочиться голова і людина вже не є боєготовою.

Реабілітація і бажання повернутись на фронт

Після поранення тебе направили на лікування в UNBROKEN Першого медоб'єднання Львова. Як пройшла операція та згодом реабілітація?

Чесно, я дуже задоволена цим закладом. Мене оточили неймовірною любов'ю, турботою, підтримкою і лікарі, і молодший медичний персонал. Я не можу сказати нічого поганого про їхню роботу. Дуже гарне ставлення, з мене не взяли ні копійки, все було абсолютно безкоштовно.

Лікарі постійно турбувались, запитували, чи щось потрібно, чи потрібна мені додаткова психологічна допомога. Увагою і підтримкою я була повністю забезпечена.

Під час реабілітації були думки, що ти не хочеш повертатись на службу?

В мене всю реабілітацію були думки, що я дуже хочу повернутись. В березні цього року я вже була на службі.

"Зірочка" після повернення на службу / Фото надане 24 Каналу

"Люди замкнулися в своїй бульбашці": чому менше донатять

Під час лікування у Львові ти побачила різницю між життям на війні та в тилу. Можливо тебе щось дивувало, дратувало чи були якісь тригери?

Я маю дуже багато питань до цивільного населення. В мене таке враження, що люди просто замкнулися в своїй бульбашці і не пускають ніякої ні інформації, ні розуміння, що відбувається навколо них. Вони не розуміють, що є не лише вони, що є люди, які потребують їхньої підтримки і допомоги.

Трохи різні поняття уявлення життя. Я розумію, цивільні не бачили того, що бачили ми. Та в будь-якому разі у всіх є інтернет, у всіх є засоби масової інформації, а люди просто не хочуть розуміти, що відбувається.

На фронті відчувається підтримка цивільних? Чи, можливо, є своєрідна образа, що в тилу роблять недостатньо? Наприклад, якщо ми говоримо про донати.

Дуже впали (донати, – 24 Канал). Останнім часом закрити збір дуже важко. Я кланяюсь в ноги волонтерам. Це люди, які роблять неймовірно величезний обсяг роботи. Щоб організувати збір і закрити його – треба дуже багато сил. Насправді зараз збори "стоять", люди не збираються рухатись в сторону того, щоб допомагати.

Важливо! Закликаємо долучитись до збору на евакуаційне авто для 411 окремого полку БпС "Яструби" за посиланням. Рухаємось до перемоги разом!

Чи були моменти, що на фронті ти сумувала за чимось "цивільним"? Банально, подивитись фільм, з'їсти чипси чи прийняти гарячу ванну.

Такі дрібні моменти ми можемо собі дозволити. Єдине за чим я сумувала, це за незалежністю. Які б класні командири не були, які б класні умови для нас не створювали, ти є від когось залежний. Ти не можеш собі просто так придумати сьогодні, наприклад, поїхати на озеро. Маєш в когось відпрошуватись і повідомляти, що ти будеш відсутній.

Що, на твою думку, зараз має робити кожен українець? Наприклад, від донатів та базового вміння надати першу медичну допомогу до конкретних усвідомлень щодо війни.

Українець зараз має бути або в армії, або для армії. Ти або служиш, або робиш комфорт і допомагаєш тим, хто це робить за тебе.

Також дуже важливо, щоб люди підтримували наших полонених, ходили на акції, постійно говорили про це. Це дійсно працює і допомагає нашим хлопцям. Коли вони повертаються і бачать, що їх не забули, за них боролись, виходили і говорили, це неймовірно приємно. Перебуваючи там ти повністю відрізаний від світу. Побачити, що тебе хтось чекав – це дуже круто.

"Україна перша заскочила у третю світову"

Чи покладають військові надію на дипломатію щодо закінчення війни? Ось вже наче й США відновили постачання військової допомоги, Європа готова за неї платити, тут мовиться про системи ППО Patriot. Що думають про це на фронті?

Я стараюсь відгородити себе від цих тем. Я більше розстроююсь, коли про це спілкуюсь, ніж ми до чогось доходимо. Якщо чесно, я не розраховую на якісь дипломатичні домовленості.

Тобто настрій не підіймається, коли, наприклад, оголошують про постачання зброї в Україну?

Я просто розумію, що вони "манять пряником", а в результаті "дістаємо батогом". Всі дуже занепокоєні, але не діють. Ми покладаємось самі на себе.

Одночасно з новинами про підтримку України європейські посадовці все частіше висловлюють стурбованість через можливу майбутню війну з Росією на території Європи, зокрема в країнах Балтії. Питання філософське – Кремль на це здатний?

Думаю, абсолютно. Вони (росіяни, – 24 Канал) можуть зробити все, що завгодно. Ми також не були впевнені, чи вони нападуть на нас, чи ні. Вони напали. Що можна очікувати від пристаркуватого маразматика (Володимира Путіна, – 24 Канал)? Певно, сам Бог не знає, що йому вистрілить в голові.

Думаю, все можливо. Мені все більше здається, що нам пощастило першими вскочити в третю світову.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Гороскоп на 27 июля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-07-26T16:51:34Z
10 вещей, которые никогда не понадобятся в поездках: советы, которые помогут собрать чемодан
Знай
2025-07-26T15:21:26Z
Гороскоп на сегодня 25 июля: сопротивление Тельцов, уязвимость Раков и разочарование Рыб
Знай
2025-07-25T01:45:56Z
Легкий и освежающий: салат с тунцом, который идеально подходит для жаркого дня
Telegraf
2025-07-26T18:09:05Z
Эти пироги тают во рту: понравятся даже гурманам, а готовятся проще простого
Telegraf
2025-07-26T16:31:50Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Суп из баклажанов: рецепт питательного первого блюда
Telegraf
2025-07-26T15:03:09Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Анджелина Джоли после громкого развода закрутила роман с бывшим любовником: кто он — СМИ
TSN
2025-07-26T15:18:52Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Норман Ридус отправляется в Испанию в трейлере третьего сезона сериала "Ходячие мертвецы: Дэрил Диксон"
GameMag
2025-07-26T15:06:50Z
Иво Бобул породнился с семьей Ротару и раскрыл, как это произошло
TSN
2025-07-26T12:06:06Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Лишь два стакана в день этого сока нормализует высокое артериальное давление
Comments UA
2025-07-23T17:06:12Z
Как распознать «тихий» инфаркт
UAToday
2025-07-26T16:51:32Z
День медицинского работника: история
ZN UA
2025-07-26T21:33:05Z
Потовые ловушки: о чем говорит повышенное потоотделение и как с этим справиться
Знай
2025-07-26T20:51:40Z
В Японии разрешили выращивать человеческие эмбрионы из стволовых клеток
Новости Украины
2025-07-26T15:48:09Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Сербия назвала условие поддержки санкций ЕС против России
Корреспондент
2025-07-25T12:33:17Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Климкин рассказал, при каких условиях Путин может согласиться на встречу с Зеленским
TSN
2025-07-26T22:09:34Z
Блюменталь сказал, от чего зависит поддержка Зеленского со стороны Запада
Хвиля
2025-07-26T21:30:19Z
Завтра правительство Шмыгаля представит важные решения для украинцев
TSN
2025-07-13T20:36:33Z
Зеленский утвердил закон против независимости НАБУ и САП, несмотря на предупреждения ЕС
Европейская правда
2025-07-22T23:09:08Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
27 июля 2025 года: великомученика Пантелеймона — что сегодня нельзя делать
Фокус
2025-07-26T21:00:37Z
Контакт с НЛО и война: прорицатели сделали одинаково пугающее пророчество на 2025 год
Знай
2025-07-26T20:30:06Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Полиция нашла женщину, которая в метро Киева кричала пророссийские лозунги
Корреспондент
2025-07-19T11:54:06Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
В РФ после удара БПЛА горит нефтебаза – соцсети
Корреспондент
2025-07-26T23:03:43Z
Атака на Харьков: в двух районах пожары
Корреспондент
2025-07-26T22:09:50Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Россия ударила по Сумской общине: есть раненые — ОВА
TSN
2025-07-26T22:36:26Z
В Генштабе рассказали, что произошло за сутки на фронте
Gazeta UA
2025-07-26T22:15:20Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Вратарь сербской сборной станет игроком Наполи
Корреспондент
2025-07-26T21:42:37Z
Пятилетняя Регина покорила Говерлу: самая молодая рекордсменка Украины без посторонней помощи
Comments UA
2025-07-26T21:24:56Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Дьекереш отметил особую радость от перехода в Арсенал
Корреспондент
2025-07-26T21:15:58Z
В игре за Слован против Прешова Кухаревич выделяется игрой с забитым мячом
Корреспондент
2025-07-26T20:33:55Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
ЕС может ускорить отказ от российского газа: Reuters узнало сроки
Хвиля
2025-07-26T23:15:13Z
Ритуальный бизнес в России — главный выгодоприобретатель 2025 года
Comments UA
2025-07-26T20:51:08Z
Доплаты к пенсии: на какую сумму могут рассчитывать пенсионеры в 70 лет
Знай
2025-07-16T18:07:28Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
Сезон арбузов в Украине: что нужно знать, чтобы не купить "нитратный коктейль"
Знай
2025-07-13T10:51:02Z
Почему вода в океане солёная, а в озёрах и реках - нет: ответ вас может удивить
UAToday
2025-07-26T16:51:54Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Археологи открыли нетронутую гробницу этрусков
Gazeta UA
2025-07-26T22:42:13Z
Вы удивитесь, насколько это просто: как увеличить время автономной работы любого iPhone - простой трюк
Знай
2025-07-26T18:51:11Z
Google представил ИИ-инструмент, который может расшифровывать древние тексты
UAToday
2025-07-26T16:51:59Z
Опубликованы фотографии портативной игровой ретро-консоли без стиков XU20 V32
Знай
2025-07-26T16:51:20Z
Ученые нашли новый вид динозавра, который мог щебетать и свистеть, как птица
TSN
2025-07-26T15:18:09Z
Arianespace вывела на орбиту пять спутников
Корреспондент
2025-07-26T15:09:26Z
На разгадку есть15 с. Попробуйте найти в головоломке странное авто
Gazeta UA
2025-07-26T07:36:54Z
В Украине распространяется новая опасная афера: автовладельцы под угрозой
Знай
2025-07-26T02:51:44Z
Renault обновила сверхбюджетный микровэн Triber
Корреспондент
2025-07-25T19:06:04Z
Китайские компании удвоили долю на европейском автомобильном рынке
Корреспондент
2025-07-25T17:27:31Z
Kia раскрыла детали модульного электрического грузовика PV5
Корреспондент
2025-07-25T17:24:28Z
Электромобиль Zeekr получил идеальную версию для украинских условий
Фокус
2025-07-25T15:57:19Z
В интернете показали редкий и малоизвестный спортбайк Citroen 80-х
Фокус
2025-07-25T15:00:33Z
Эти привычки вождения могут увеличить расход топлива до 40%
Знай
2025-07-25T09:51:54Z
В Украине упал спрос на бензиновые автомобили
Корреспондент
2025-07-25T09:33:51Z