/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Fc9a0392323c84d463a1408114e1f9f91.jpg)
Після збору врожаю: як доглядати за абрикосом влітку, щоб він дав ще більше плодів
Ви дізнаєтеся:
Догляд за абрикосовим деревом після плодоношення - запорука гарного врожаю наступного року. Главред розібрався, що робити з абрикосом після збору врожаю.
Якщо вам цікаво, як врятувати плоди, якщо гілка дерева зламалася через вітер, читайте матеріал: Зламалася гілка: як реанімувати дерево і врятувати врожай.
Садівник і автор Youtube-каналу Ігор Критикує розповів, що потрібно обов'язково зробити влітку після того, як ви зібрали всі абрикоси з дерева.
За його словами, спочатку потрібно провести обрізку, потім внести сухі добрива, а потім - перейти до позакореневої підгодівлі.
Чи можна обрізати абрикос після плодоношення
Отже, насамперед потрібно постригти обрізати жировики - це ті вертикальні гілки, які тягнуться вгору. Після такої обрізки дерево стане нижчим.
Чим підгодувати абрикос, щоб був багатий урожай
По-друге, після того як дерево витратило багато сил на формування плодів, його потрібно підгодувати. Ігор радить використовувати комплексне добриво з низьким вмістом азоту:
Садівник радить обирати таке добриво, де азоту буде мінімум (до 8 максимум), бо згодом абрикос потрібно буде підгодувати цинком і бором, а вони теж можуть містити азот.
Абрикосове дерево бажано підгодувати суперфосфатом, у якому міститься 17% кальцію.
Комплексне добриво Ігор закладає граблями під терасу - там, де можна добре культивувати ґрунт. Якщо площа пристовбурного кола становить близько 20 м², то витрата буде близько 800 г добрива.
Суперфосфат вноситься в ту частину кола, де трава і культивація неможлива.
"Там я роблю отвори ломом на глибину 30-40 см уздовж канавки від краплинного поливу і засипаю 600 г суперфосфату", - розповів садівник.
Також потрібно обов'язково добре полити всю площу, щоб заповнити вологу після спеки та обрізки і щоб добрива почали розчинятися.
Після основного поливу і підгодівлі переходимо до позакореневої обробки. Цинк і бор допоможуть дереву переспрямувати живлення з плодів у деревину і бруньки. Ця процедура стане відмінною підготовкою до зими і майбутнього цвітіння.
Можна використовувати окремо цинк і бор, а можна взяти комплексне добриво з їхнім вмістом. Головне - щоб азоту було мінімум. Це дуже важливо, оскільки азот після обрізки може викликати ріст нових пагонів, які не встигнуть визріти і погано перенесуть зиму, а ще такі гілки будуть цвісти пізніше, а значить, не потраплять в основну схему обробок від хвороб (наприклад, маніліозу), що створює ризик зараження всього дерева.
Дивіться відео - Три термінові дії влітку для багатого врожаю наступного року:
Раніше Главред писав, що серпень - час, коли потрібно готувати сад до зими. Від того, які маніпуляції ви проведете, залежатиме цвітіння навесні та врожай влітку. Як робити інтенсивне підживлення для дерев, які активно плодоносять, а також як боротися з камедетечінням і паршею, читайте в матеріалі: Що потрібно зробити в саду до кінця серпня: секрети інтенсивної підгодівлі.
Вам також може бути цікаво:
Що варто враховувати читачеві
Цей матеріал – ознайомлювального характеру, його не слід сприймати як вказівку до дії чи абсолютну істину. Астрологія, ворожіння, екстрасенсорика, тарологія, мольфарство, феншуй та нумерологія не є академічними науками, їх положення та твердження не можна перевірити чи довести науковими методами. Це ж стосується різних тестів, характеристики людини за іменем та подібного. Крім того, прогнози та гороскопи не завжди збуваються, а збіги можуть бути випадковими.