MY.UAНовини
Путін анонсував "великий удар" – що чекає на Покровськ, Костянтинівку та Куп'янськ
Путін анонсував "великий удар" – що чекає на Покровськ, Костянтинівку та Куп'янськ

Путін анонсував "великий удар" – що чекає на Покровськ, Костянтинівку та Куп'янськ

Літній наступ РФ

За інформацією американського телеканалу CNN, російська армія готується до значного посилення літнього наступу. Очікується, що це відбудеться "протягом кількох днів або тижнів" і може включати залучення до 160 тисяч нових військовослужбовців, які наразі зосереджуються поблизу лінії фронту. Згідно з повідомленнями видання, агресор має намір спробувати відрізати українські угруповання у трьох стратегічно важливих містах України: Покровську, Костянтинівці та Куп'янську. Яка ситуація на кожному з цих напрямів, які стратегічні пріоритети літньої кампанії РФ? Як Путін використає потенційне "50-денне вікно" від Трампа? Як стабілізувати лінію фронту та змусити російського диктора сісти за стіл переговорів – пояснювали експерти.

Путін анонсував Трампу підготовку до наступу

За даними видання Axios, 3 липня, під час телефонної розмови Путін анонсував Трампу підготовку до “великого наступу”, який мав розпочатися протягом наступних 60 днів. Ця заява стала сигналом, що російський лідер не має наміру йти шляхом деескалації конфлікту в Україні. Навпаки, вона чітко вказує на його рішучість посилити військові дії. За оцінками Axios, саме це повідомлення Путіна стало одним із ключових факторів, що спонукали Дональда Трампа до кардинальної зміни його риторики щодо Москви. Очевидно, отримана інформація змусила його переглянути попередні позиції. 

У публікації Axios описується зміст заяви президента Росії: “Путін зазначив, що протягом наступних 60 днів він відновить зусилля для окупації території аж до адміністративних меж українських регіонів, де Росія має значний плацдарм… Очевидно, йдеться про Донецьку, Луганську, Запорізьку та Херсонську області України”. Це свідчить про амбітні територіальні плани Кремля. Реакція Трампа на почуте була миттєвою та показовою. Невдовзі після розмови з Путіним він передав президенту Франції Еммануелю Макрону своє враження: “Він хоче забрати все”, – цитує Трампа видання. Пєсков зазначив, що під час згаданої розмови президент Путін знову підтвердив зацікавленість Росії у досягненні своїх цілей у ході "спеціальної операції", переважно використовуючи політико-дипломатичні засоби. Однак, за словами Пєскова, доки досягнення цих цілей дипломатичним шляхом залишається неможливим, Росія продовжуватиме військові дії.

Експерт Кейр Джайлз з Королівського інституту міжнародних відносин вважає, що термін у 50 днів, який висунув російському диктатору президент США Дональд Трамп, дає РФ достатньо часу, щоб розробити власний альтернативний план і знову переграти Вашингтон за допомогою дипломатичного ходу, який Трамп цілком може охоче прийняти”.

Плани Путіна на літню кампанію

Сергій Галушко, керівник оборонних програм “Українського інституту майбутнього” в коментарі ТСН.ua розповів, що плани та характер дій агресора загалом залишаються без змін. Противник продовжує стратегічну наступальну операцію в межах літньої кампанії. Її мета — захоплення якомога більше території, розгром угруповань українських військ та просування вглиб. Зокрема, ворог прагне повністю окупувати Донецьку та Луганську області, а також частини Херсонської та Запорізької областей. 

Крім того, пояснює експерт, агресор намагається створити "буферну зону" на територіях Харківської, Дніпропетровської, Сумської та, ймовірно, Чернігівської областей. Сергій Галушко зазначає, що експертна спільнота України звертає увагу на те, що інформація медіа про створення ЗС РФ нового угруповання військ чисельністю 160 тисяч особового складу потребує підтвердження. Російське поповнення на фронт дійсно прибуває на постійній основі з одночасним формуванням противником низки нових військових частин/з’єднань. Але існують підстави вважати про обмежені можливості РФ стосовно значного нарощування або створення нових наступальних угруповань військ в такі стислі терміни.

Кремлівський диктатор Володимир Путін / © Associated Press

За словами Сергія Галушко, питання припинення в поточній ситуації вогню/воєнних дій з боку Росії наразі не розглядаються. Російська сторона декларує, що так звана "спеціальна військова операція" проводиться відповідно до існуючих планів, а її активність у дипломатичній та інформаційній сферах є фактично різновидом "гібридного протиборства", спрямованого на виграш часу для досягнення як воєнних, так і воєнно-політичних цілей війни. Загальна ситуація для Сил оборони України залишається досить складною. Противник володіє певною ініціативою на тактичному рівні, що забезпечує його просування на українській території на окремих напрямках. Водночас, відсутність достатніх військових спроможностей досягти перемоги на полі бою спонукає керівництво РФ до пошуку додаткових шляхів впливу на ситуацію, зокрема, шляхом активізації повітряного терору.

Битва за Покровськ

Ситуація на Покровському напрямку залишається однією з найскладніших та найінтенсивніших на всій лінії фронту. Російські окупаційні війська зосередили значні сили на цьому напрямку, і, за даними українських офіційних джерел, кількість окупантів на цьому відтинку фронту перевищує 100 тисяч осіб. Ворог  активно залучає авіацію та техніку. Це свідчить про те, що головні бої за місто вже розпочинаються, або знаходяться на дуже активній фазі. За словами речника оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Віктора Трегубова, частково щодо цього регіону  зараз діє режим тиші, бо триває операція зі знищення та витіснення ворога. За словами речника, у ворожої армії є амбіція обійти Покровсько-Мирноградську агломерацію зі східного боку, водночас активізувавши атаки і на західному напрямку, де раніше зазнали значних втрат. Попри великі втрати, окупаційні сили продовжують наступ, що вказує на наявність чіткого політичного наказу — діяти за будь-яку ціну, подібно до ситуації на Новопавлівському напрямку. Ціль армії РФ –  контроль над Донецькою областю чи принаймні, щоб у 2025 році встановити контроль над Покровськом або його околицями.

© Deepstatemap

Покровськ, 23 липня 2024 і 2025 роки. Джерело: DeepState

Керівник оборонних програм “Українського інституту майбутнього” Сергій Галушко також називає незмінним та головним пріоритетом РФ — захоплення Покровська, Костянтинівки, а в перспективі — Слов’янська та Краматорська з метою повного захоплення Донецької області. 

“Залишається складною ситуація на Покровському напрямку, де Росія зосередила понад 100 тисяч військових, кинувши туди основні сили літнього наступу. Попри тиск, СОУ продовжують стримувати ворога та вести важкі оборонні бої, – каже він.

Експерт зазначає, що інтенсивність боїв за позаминулий тиждень на Покровському напрямку зросла приблизно на 17% порівняно з попереднім періодом до 453 бойових зіткнень. Минулого тижня спостерігається певне зменшення інтенсивності атак - до 370, але все рівно це набагато більше у порівнянні з іншими ділянками фронту і свідчить про пріоритетність для Росії цього напрямку.  Однак, якщо розглядати динаміку просування противника, то, попри середній показник у 15 квадратних кілометрів на добу за всі напрямки, ворог стикається зі значними труднощами. Його втрати є колосальними, а щоденне просування становить по кілька сотень метрів. Це вказує на те, що противник не може розраховувати на швидкий успіх. Аналіз карти бойових дій чітко показує, що противник намагається завдавати ударів з флангів, створюючи так звані "тактичні мішки". Метою таких дій є спонукання до відступу або втягування українських сил у бій в оточенні. Ця тактика, що супроводжується також "м'ясними штурмами" та колосальними втратами, демонструється ворогом вже не перший рік. 

ДРГ у Покровську: тактика “тарганів на кухні в гуртожитку”

Старший лейтенант Сил оборони України на позивний “Алекс” розповів, що активізація ворожих ДРГ – доволі тривожний дзвіночок і може свідчити про нову спробу противника захопити Покровськ. Востаннє російські ДРГ намагалися активно заходити в місто, коли хотіли його захопити одразу після взяття Селидово і ряду інших населених пунктів восени 2024-го.Тоді обороні України вдалося стабілізувати ситуацію, організувати контрнаступальні дії, після чого проникнення ДРГ у місто припинилося. 

За інформацією командира відділення 24-ї окремої штурмової бригади "Айдар" Станіслава Бунятова на позивний "Осман", активізація спроб противника проникнути між українськими позиціями здійснюється як вночі — пішим ходом, так і вдень — з використанням мотоциклів. Основною метою таких маневрів є дестабілізація лінії бойового зіткнення. На ділянках, де ефективно працюють підрозділи БПЛА, ворог, як правило, не досягає навіть власних позицій, оскільки його виявляють та ліквідовують на відстані 1-5 кілометрів. 

Військовий оглядач Богдан Мирошников зазначає, що зараз триває активна фаза підготовки наступного етапу "Покровської операції", у якій РФ, імовірно, зробить ставку на одночасний тиск на фронт, фланги і тил. Ціль — прорвати хоча б один сегмент оборони і розвинути успіх, використовуючи перевагу в кількості живої сили. Ворог спробує просочити свою піхоту  в тил до СОУ з подальшим закріпленням. За словами оглядача, це тактика “тарганів на кухні в гуртожитку”. Експерт переконаний, якщо атакувати безперервно й масово, з часом навіть найстійкіші оборонні позиції можуть не витримати. Постійні загрози з різних напрямків змушують оборонців постійно маневрувати, змінювати позиції, що збільшує ризик потрапити під удари FPV-дронів. Російське командування не зважає на кількість загиблих — у них достатньо піхоти, щоб підтримувати тиск хвиля за хвилею. Така стратегія, каже Мирошников, попри її високу ціну, дає результат. Заради контролю над Покровськом і Мирноградом Кремль готовий втрачати скільки завгодно живої сили — це частина їхнього підходу до війни на виснаження. Військові 68-ї окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша також розповіли, що попри те, що тут досі живуть люди без світла, води та газу, – ворог кидає на місто все, що має – КАБи, артилерію, рої FPV-дронів. 

Битва за Костянтинівку

Ситуація навколо Костянтинівки на Донеччині також є вкрай напруженою та має тенденцію до ускладнення. Місто, яке до повномасштабного вторгнення було відносно тиловим, зараз перетворилося на прифронтову зону, і російські війська активно намагаються просуватися в його напрямку. Костянтинівка щодня перебуває під щільними обстрілами з боку російських військ. Ворог використовує КАБи, FPV-дрони, ствольну та ракетну артилерію. Вибухи майже не припиняються, лише зрідка настають короткі перерви. Аналітики кажуть, що росіяни намагаються взяти Костянтинівку в кільце з трьох напрямків. Захоплення Костянтинівки є важливим для Росії, оскільки це місто є ключовим логістичним вузлом та останнім форпостом перед Краматорсько-Слов'янською агломерацією. Бої за Костянтинівку, ймовірно, будуть одними з найзапекліших у найближчому майбутньому.

© Deepstatemap

Костянтинівка, 23 липня 2024 та 2025 роки. Джерело: DeepState

За оцінкою видання “The New York Times”, російські війська створили 16-кілометрове оточення навколо українських підрозділів, що боронять місто, частково блокуючи їх зі сходу, півдня та заходу. Згідно з опублікованими матеріалами, майже кожен рух у цій зоні постійно відстежується російськими безпілотниками. Українські військові часто перебувають у вкрай важких умовах протягом кількох тижнів без ротації та можливості евакуювати поранених. Загалом, Костянтинівка є ключовим пунктом, що фактично слугує “південними воротами” до низки міст, які формують оборонний рубіж України на Донеччині. Сергій Галушко каже, що російські війська активно продовжують літній наступ. Хоча вони досягають певних просувань і навіть захоплюють окремі території, загальна динаміка не свідчить про значні прориви.  

“Хоча росіяни і просуваються тут, їхнє просування, як і раніше, повільне. Взяти Покровськ чи Костянтинівку їм буде складно”, – зазначив експерт.

"Буферна зона"

За оцінкою Сергія Галушко, Росія прагне вийти на можливі майбутні переговори, перемир'я чи припинення вогню з максимально вигідної для себе позиції. Ця "виграшна позиція" передбачає не лише захоплення бажаних територій, але й створення вздовж них так званої “буферної зони” на українській території. Подібні прагнення можуть стосуватися й Дніпропетровської області. За словами експерта, ворожі дії в Сумській області також розглядаються як спроби формування такої “буферної зони”. Також активність ворога на Сумському напрямку змушує Україну тримати значні сили для оборони кордону. Однак, глибше просування на цій ділянці фронту наразі ускладнене для противника через активні дії українських військ, недостатні ресурси, несприятливі умови та значні втрати. Українські сили на цьому напрямку не лише тримають оборону, а й здійснюють контратаки та просуваються вперед на окремих ділянках. Побоювання щодо наближення російських військ на відстань стабільних обстрілів ствольною артилерією та FPV-дронами до Сум не виправдалися. Російський наступ тут розвивався за сценарієм, подібним до торішнього наступу на північ від Харкова: просування на кілька кілометрів від кордону з подальшою зупинкою українськими силами. За повідомленнями Держприкордонслужби України, бойова активність російських військ на Сумському напрямку дещо знизилася, особливо щодо використання бронетехніки. Це може бути пов'язано з перекиданням основних сил ворога на більш пріоритетні для них напрямки, такі як Покровський.

Щодо кордону з Чернігівською областю, важливо розуміти, що, попри обстріли та активність дронів, Росія не здійснювала перетину кордону угрупованими військами. Потенційна загроза, безумовно, існує, і з українського боку створені загородження та розгорнуті угруповання військ для оборони. Проте, каже експерт, Росія наразі не демонструє явних ознак безпосередньої підготовки до переходу у наступ.

Куп’янський напрямок

Куп'янськ є великим залізничним вузлом, другим за величиною в Харківській області після Харкова. Він розташований лише за 40 кілометрів від кордону з РФ. Контроль над Куп'янськом та Куп'янськом-Вузловим дозволяє Росії значно покращити свою логістику для переміщення військ, техніки та боєприпасів з території Бєлгородської області до російських угруповань на інших напрямках, зокрема на Донбасі. Наразі у Куп’янську ситуація – надважка. Голова Харківської ОДА розповів, що російські війська безперервно атакують місто Fpv-дронами, обстрілюючи будь-який район. Ворог б’є по цивільній інфраструктурі, яку відновлювати наразі неможливо. Відсутнє водопостачання, електроенергія поки є. Головною природною перешкодою для російського просування є річка Оскіл. Загарбники вже протягом року безуспішно намагаються закріпитися на західному березі річки, але наразі до самого міста дістатися їм не вдалося. Окрім того, розширення російського плацдарму біля Борової (Харківська область) має прямий і значний вплив на їхні спроби захопити всю Луганську область. Цей напрямок також є ключовим для реалізації довгострокових стратегічних цілей Кремля, адже Борова розташована на межі двох областей.

© Deepstatemap

Росіяни хочуть розширити плацдарм через річку Оскіл. 23 липня 2024-2025 років. Джерело: DeepState

Навчання "Запад 2025" та Білорусь

За словами Сергія Галушко, на території Республіки Білорусь постійно перебувають незначні російські сили, включаючи підрозділи протиповітряної оборони, радіотехнічні підрозділи та особовий склад для їх обслуговування. Крім того, в органах управління Білорусі присутня оперативна група Міністерства оборони Росії, що діє у форматі взаємодії. Щорічні навчання, такі як "Запад 2025", традиційно охоплюють полігони по всій території Білорусі. 

Однак цього року, за словами експерта, білоруське керівництво опинилося в цікавій ситуації через відчутний тиск з боку західних країн щодо цих навчань. У відповідь на це, Мінськ був змушений публічно заявити про переміщення районів проведення навчань у глибину країни. Це зроблено для того, щоб вони були якнайдалі від кордонів з Польщею, балтійськими країнами та Україною. Тобто, територіально навчання не відбуватимуться поблизу українських кордонів. 

Офіційно заявлена кількість російських підрозділів, які будуть залучені до навчань, є відносно незначною. Хоча завжди існує ймовірність, що заявлені дані можуть відрізнятися від реальних. Але формально задекларована кількість сил не є достатньо потужним угрупованням для здійснення значних активних дій проти України, навіть у разі швидкого перекидання. Таким чином, хоча потенційна загроза з цього напрямку існує, і розвідувальні органи України та партнерів звертають на неї увагу, наступ з Білорусі російських військ ними загалом розглядається, але  як малоймовірний сценарій. З точки зору пріоритетності, це не найбільша загроза, яку варто розглядати на тлі інших. 

Південний напрямок

Запорізький напрямок, зокрема Оріхівський, демонстрував найменшу кількість бойових зіткнень порівняно з іншими 12 напрямками фронту протягом минулого тижня. Сергій Галушко зазначає, що це свідчить про відносно спокійну ситуацію, яку важко порівнювати з інтенсивністю боїв на інших ділянках фронту, зокрема, з Покровським. Щодо активності на островах Дніпра, моніторингові ресурси відзначають певне її збільшення. Однак, ця активність має переважно тактичний характер і пов'язана, зокрема, з літніми умовами та наявністю "зеленки", що дозволяє більш приховано діяти. З огляду на географічні особливості місцевості, значне просування противника з цього боку є вкрай складним. Російські заяви про відвоювання певних населених пунктів, які були звільнені Україною у 2023 році, розглядаються як незначні територіальні здобутки. Ці просування обчислюються лише сотнями метрів і, хоча є відчутними на тактичному рівні під постійними обстрілами, у порівнянні з іншими напрямками фронту, вони не свідчать про значну активізацію чи масштабні наступальні дії. 

Попри відносну стабільність, потенційна загроза на Запорізькому напрямку зберігається. Але експерт наголошує, що противник застосовує адаптивне планування, постійно шукаючи слабкі місця в українській обороні – зменшення кількості військ на певній ділянці, їх перекиданням на інший напрямок, або ж введенням у бій бригад з меншим рівнем боєздатності, підготовки чи забезпечення озброєнням. Виявлення таких "слабких місць" стає для ворога приводом для нових “експериментів” та спроб наступу. Завдання українських сил полягає у тому, щоб не дати противнику виявити та використати ці вразливі місця в обороні.

Як зупинити армію РФ? Армійські корпуси в дії

Питання стабілізації лінії фронту та зупинки наступу російської армії наразі є ключовим для України. Сергій Галушко каже, що одним із фундаментальних кроків для цього є  формування нових армійських корпусів. Це передбачає надання командирам корпусів постійних смуг відповідальності та власних комплектів частин, замість тимчасово приданих підрозділів, які постійно переміщуються. Такий підхід забезпечує чітке підпорядкування, ефективне забезпечення та управління військами. Коли ці корпуси займуть свої місця та досягнуть повної спроможності, це значно підвищить рівень відповідальності та сприятиме стабілізації ситуації на фронті. Варто зазначити, що Росія також стикається з подібними проблемами, воюючи тимчасовими угрупованнями та перекидаючи підрозділи, що створює нестабільний склад військ. Швидке вирішення цього завдання Україною, що вже активно відбувається через формування корпусів, покращить загальну ситуацію, вважає експерт.

Роль безпілотних та роботизованих систем

Він додає, що значний внесок у стабілізацію лінії фронту робить реалізація проєктів, пов'язаних з дронами та наземними роботизованими комплексами, таких як проєкт "Лінія дронів" та діяльність Командування Сил безпілотних систем. Щомісяця фіксується зростання кількості уражень противника саме безпілотними засобами. Це не лише зменшує ризики для української піхоти та особового складу, але й створює передумови для перелому. Як зазначає командувач Сил безпілотних систем Роберт “Мадяр” Бровді, коли кількість втрат противника перевищить його спроможність до поповнення на конкретних ділянках фронту, – це стане ключовим фактором для зміни ситуації.

Виснаження мобілізаційного ресурсу РФ

Сергій Галушко додає, що Росія активно проводить мобілізаційні заходи, зокрема через контрактну систему, пропонуючи значні виплати. Хоча наразі у них достатньо охочих  людей, які підписують контракти через фінансову мотивацію, цей ресурс не є безмежним. Рано чи пізно кількість втрат може досягти рівня, який унеможливить підтримку активності на фронті у поточному форматі. Це є другою важливою передумовою для зупинки противника.

Комплексний підхід та глибокі удари

Експерт наголошує, що не існує єдиної "срібної кулі" для вирішення всіх проблем оборони. Необхідна сукупність рішень, які мають бути застосовані вчасно, системно та ефективно. Одним з таких елементів є активні дії по середній, більшій та дальній глибині противника, так звані "deep strikes". Останнім часом спостерігається тенденція до збільшення ударів по залізничній інфраструктурі ворога. Це ускладнює перекидання поповнень військ, пального, боєприпасів до лінії фронту, зменшуючи навантаження на українські підрозділи на передовій. Партнери України також активно рекомендують збільшувати кількість ударів по об'єктах оборонно-промислового комплексу та залізничній інфраструктурі Росії. Проблеми з потоками ресурсів неминуче призведуть до зменшення інтенсивності бойових дій.

Чи можна виграти війну далекобійними ударами?

Згідно з оцінкою керівника оборонних програм “Українського інституту майбутнього”, спостерігається зростання інтенсивності ворожих далекобійних ударів із застосуванням дронів та ракет. Російські війська неодноразово встановлювали нові рекорди за кількістю запущених безпілотників, і до кінця літа не виключається, що кількість нальотів "Шахедів" може сягнути до 1000 одиниць за добу. Щодо можливості виграти війну виключно далекобійними ударами, Сергій Галушко зазначає, що це залежить від вибору цілей. Якщо метою є терор мирного населення з метою змусити його до капітуляції, такий підхід в історії майже ніколи не був успішним. Однак систематичні удари по військових підприємствах та логістиці можуть виявитися ефективними. Проблема в оцінці успішності дій як росіян, так і українців полягає в тому, що частина російських атак спрямована на військові цілі та інфраструктуру, тоді як інша частина має на меті терор мирного населення. Натомість українські атаки здійснюються виключно по військово-промисловій інфраструктурі РФ. У відсотковому співвідношенні до кількості витрачених безпілотників українські удари, очевидно, є ефективними. Проте, за словами С.  Галушка, оцінити їхню ефективність в абсолютних цифрах на даний момент передчасно.

Російський БПЛА / © iStock

Впевненість Путіна у перевазі РФ

Західні джерела повідомляють про стійку особисту переконаність Володимира Путіна у зростаючій перевазі Росії на полі бою. The New York Times стверджує, що російський лідер вважає, що оборона України може не витримати тиску та впасти вже найближчими місяцями. Ці джерела зазначають, що президент РФ ігнорує висловлене Дональдом Трампом розчарування і продовжує свою наступальну операцію в Україні. Більше того, він, схоже, вже врахував потенційний новий тиск з боку Сполучених Штатів у своїх подальших планах. З огляду на інтенсивність та тривалість наступальних дій, Путін, як вважається, розглядає припинення бойових дій на поточному етапі як неможливе без значних поступок з боку Києва. Стає дедалі очевиднішим, що російський диктатор готовий ризикувати відносинами з американським лідером заради досягнення своєї головної мети – змусити Україну капітулювати перед його вимогами.

Примушення до переговорів через силу

Путін розраховує на затягування війни, вважаючи, що ресурсна перевага у людях та техніці дозволить йому вести тривалу війну. Однак, якщо розглядати спільні ресурси України та її партнерів, які продовжують програми підтримки (як це було підтверджено, наприклад, на останньому засіданні у форматі "Рамштайн"), сподівання Путіна на "гру вдовгу" стають дедалі проблематичними. Більшість прогнозів, наголошує експерт УІМ, включаючи оновлений макроекономічний прогноз Міжнародного валютного фонду, вказують на те, що активні бойові дії можуть тривати й наступного року. Це вимагає від України та її союзників готовності до тривалої боротьби, оскільки швидкого закінчення війни очікувати не варто. Ключовим важелем для примушення Путіна сісти за стіл переговорів є "сила через силу". Це не обмежується лише військовою складовою. Вона включає економічну, зовнішньополітичну, інформаційну та фінансову міць. Створення "нестерпних умов" для всіх елементів російської спроможності – економічної, політичної, військової та ресурсної – є найкращим аргументом для початку переговорів. Без цього, "цивілізований" діалог з Росією не має сенсу, оскільки країна-агресорка публічно декларує, що так звана "спеціальна військова операція" йде за планом і має намір продовжуватися. Тому, необхідні скоординовані зусилля усіх партнерів для формування цієї всеосяжної сили та її ефективного проєктування на Росію.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
10 вещей, которые никогда не понадобятся в поездках: советы, которые помогут собрать чемодан
Знай
2025-07-26T15:21:26Z
Гороскоп на 27 июля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-07-26T16:51:34Z
Гороскоп на сегодня 25 июля: сопротивление Тельцов, уязвимость Раков и разочарование Рыб
Знай
2025-07-25T01:45:56Z
Легкий и освежающий: салат с тунцом, который идеально подходит для жаркого дня
Telegraf
2025-07-26T18:09:05Z
Эти пироги тают во рту: понравятся даже гурманам, а готовятся проще простого
Telegraf
2025-07-26T16:31:50Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Суп из баклажанов: рецепт питательного первого блюда
Telegraf
2025-07-26T15:03:09Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Анджелина Джоли после громкого развода закрутила роман с бывшим любовником: кто он — СМИ
TSN
2025-07-26T15:18:52Z
Новое начало: Джеймс Ганн показал трейлер второго сезона сериала «Миротворец»
GameMag
2025-07-26T23:45:42Z
Норман Ридус отправляется в Испанию в трейлере третьего сезона сериала "Ходячие мертвецы: Дэрил Диксон"
GameMag
2025-07-26T15:06:50Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Лишь два стакана в день этого сока нормализует высокое артериальное давление
Comments UA
2025-07-23T17:06:12Z
В Японии разрешили выращивать человеческие эмбрионы из стволовых клеток
Новости Украины
2025-07-26T15:48:09Z
День медицинского работника: история
ZN UA
2025-07-26T21:33:05Z
Потовые ловушки: о чем говорит повышенное потоотделение и как с этим справиться
Знай
2025-07-26T20:51:40Z
Как распознать «тихий» инфаркт
UAToday
2025-07-26T16:51:32Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Сербия назвала условие поддержки санкций ЕС против России
Корреспондент
2025-07-25T12:33:17Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Трампу не удается отвлечь внимание американцев от дела Эпштейна – СМИ
Корреспондент
2025-07-27T00:30:06Z
Кабмин выделил дополнительно 300 млн университетам в прифронтовых регионах
Корреспондент
2025-07-27T00:12:40Z
Завтра правительство Шмыгаля представит важные решения для украинцев
TSN
2025-07-13T20:36:33Z
Зеленский утвердил закон против независимости НАБУ и САП, несмотря на предупреждения ЕС
Европейская правда
2025-07-22T23:09:08Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Мелкие, но зубастые: какие породы собак могут иметь акульи челюсти
Gazeta UA
2025-07-27T00:36:28Z
Голод в Газе: Израиль обещает сбрасывать еду с воздуха
ZN UA
2025-07-27T00:10:36Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Полиция нашла женщину, которая в метро Киева кричала пророссийские лозунги
Корреспондент
2025-07-19T11:54:06Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
На юге Одессы прогремели взрывы: дроны зашли из акватории Черного моря
ZN UA
2025-07-27T00:07:28Z
В РФ после удара БПЛА горит нефтебаза – соцсети
Корреспондент
2025-07-26T23:03:43Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Кельтский гороскоп на 27 июля 2025: Стрельцам — целеустремленность, Водолеям — магия интуиции
TSN
2025-07-27T00:36:01Z
Россия ударила по Сумской общине: есть раненые — ОВА
TSN
2025-07-26T22:36:26Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Вратарь сербской сборной станет игроком Наполи
Корреспондент
2025-07-26T21:42:37Z
Пятилетняя Регина покорила Говерлу: самая молодая рекордсменка Украины без посторонней помощи
Comments UA
2025-07-26T21:24:56Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Дьекереш отметил особую радость от перехода в Арсенал
Корреспондент
2025-07-26T21:15:58Z
В игре за Слован против Прешова Кухаревич выделяется игрой с забитым мячом
Корреспондент
2025-07-26T20:33:55Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Катар пригрозил остановить поставки газа в ЕС: что требует
TSN
2025-07-27T00:36:25Z
ЕС может ускорить отказ от российского газа: Reuters узнало сроки
Хвиля
2025-07-26T23:15:13Z
Доплаты к пенсии: на какую сумму могут рассчитывать пенсионеры в 70 лет
Знай
2025-07-16T18:07:28Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
Сезон арбузов в Украине: что нужно знать, чтобы не купить "нитратный коктейль"
Знай
2025-07-13T10:51:02Z
Почему вода в океане солёная, а в озёрах и реках - нет: ответ вас может удивить
UAToday
2025-07-26T16:51:54Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Археологи открыли нетронутую гробницу этрусков
Gazeta UA
2025-07-26T22:42:13Z
Вы удивитесь, насколько это просто: как увеличить время автономной работы любого iPhone - простой трюк
Знай
2025-07-26T18:51:11Z
Google представил ИИ-инструмент, который может расшифровывать древние тексты
UAToday
2025-07-26T16:51:59Z
Опубликованы фотографии портативной игровой ретро-консоли без стиков XU20 V32
Знай
2025-07-26T16:51:20Z
Ученые нашли новый вид динозавра, который мог щебетать и свистеть, как птица
TSN
2025-07-26T15:18:09Z
Arianespace вывела на орбиту пять спутников
Корреспондент
2025-07-26T15:09:26Z
На разгадку есть15 с. Попробуйте найти в головоломке странное авто
Gazeta UA
2025-07-26T07:36:54Z
В Украине распространяется новая опасная афера: автовладельцы под угрозой
Знай
2025-07-26T02:51:44Z
Renault обновила сверхбюджетный микровэн Triber
Корреспондент
2025-07-25T19:06:04Z
Китайские компании удвоили долю на европейском автомобильном рынке
Корреспондент
2025-07-25T17:27:31Z
Kia раскрыла детали модульного электрического грузовика PV5
Корреспондент
2025-07-25T17:24:28Z
Электромобиль Zeekr получил идеальную версию для украинских условий
Фокус
2025-07-25T15:57:19Z
В интернете показали редкий и малоизвестный спортбайк Citroen 80-х
Фокус
2025-07-25T15:00:33Z
Эти привычки вождения могут увеличить расход топлива до 40%
Знай
2025-07-25T09:51:54Z
В Украине упал спрос на бензиновые автомобили
Корреспондент
2025-07-25T09:33:51Z